ділянка повинна бути оснащена пожежним щитом;
все обладнання повинно бути пожежо-вибухобезпечним, вся апаратура, яка проводить електричний струм, резервуари з ПММ повинні бути заземлені;
відкриті механічні передачі, а також прилади, які нагріваються до високої температури повинні бути загороджені та ізольовані;
ремонтувати та обслуговувати електрообладнання дозволяється тільки при повному відключенні електромережі;
робота на установці дозволяється в чистому спеціальному одязі (незабрудненими нафтопродуктами);
очищення баків цистерн чи резервуарів дозволяється тільки після провітрювання і пропарювання;
слюсарний інструмент, совок, відро для очищення цистерн для запобігання утворенню іскри повинні бути обміднені.
Розрахунок забезпечення об’єкта первинними засобами пожежогасіння.
Первинні засоби пожежогасіння звичайно розташовують на спеціальних протипожежних щитах.
Пожежний щит встановлюють на території об’єкту з розрахунку один щит на площу 5000 м2.
Наше господарство відноситься до категорії (А, Б, В) в кожній ділянці потрібно встановити один пожежний щит.
До комплексу протипожежного щита входить6
вогнегасники пінні ОХП-10х2 шт, порошкові ВП-10х1шт;
ящик з піском - 1 шт;
ковдра з негорючого матеріалу 2х2м - 1 шт;
багри - 3 шт;
лопати - 2 шт;
ломи - 2 шт;
сокири - 2 шт;
бак з водою - 1 шт.
6.3 Інструкція з охорони праці оператору установки для отримання сумішного палива
1. Загальні положення.
Оператор обслуговуючий установку повинен бути одягнений в спеціальний одяг, перед початком роботи пройти необхідний інструктаж.
Обладнання допускається до роботи в тому разі, якщо воно відповідає належному технічному стану та при цьому задовольняє стан здоров’я оператора.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи.
Перевірити стан електрообладнання (всі з’єднані, надійно зажаті, обривів немає).
Підтікання рідини в місцях з’єднання не допускається.
Перевірити стан баків для бензину та ВКД.
3. Вимоги безпеки під час роботи.
Сторонні особи під час роботи установки не допускаються.
Забороняється змінювати тиск на різних ділянках агрегату, який при цьому буде перевищувати допустимі норми.
Під час роботи обладнання проводити заміну будь-яких комплектуючих забороняється.
Слід слідкувати за тиском на манометрах і не допускати його перевищення.
Приймати їжу, пити та палити на робочому місці заборонено.
Забороняється торкатися токоведучих проводів.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
після закінчення роботи вимкнути обладнання та вентиляцію.
Прибрати робоче місце.
Приготувати обладнання до наступної зміни.
Усунути несправності.
Скласти засоби індивідуального захисту у відповідне місце.
Прийняти душ.
Повідомити керівника про всі недоліки виявлені в процесі роботи.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
Вразі будь-якої несправності (прориву трубопроводу чи розгерметизації ущільнення) оператор повинен негайно припинити роботу установки.
Вилитий нафтопродукт негайно засипати піском та вивезти, з установки усунути всі сліди нафтопродукту на провітрити приміщення.
При загорянні нафтопродукту негайно засипати місце загоряння піском та накрити вогнетривкою ковдрою, закрити доступ повітря. Тушити хімічно-пінним вогнегасником, ні в якому разі не дозволяти заливати водою.
Після усунення очагу згоряння приміщення провітрити.
Експлуатація установки після пожежі дозволяється проведення належного технічного огляду та усунення всіх несправностей.
В розділі охорони праці були розглянуті роботи, що виконуються по темі дипломного проекту, проведений аналіз небезпечних та шкідливих факторів, які можуть вплинути на здоров’я працівників та були внесені свої пропозиції, щодо поліпшення охорони праці при виконанні даних робіт персоналом. Розрахована кількість засобів пожежогасіння. При додержанні запропонованих правил безпеки даний процес змішування бензину в ПСП "Україна" Тульчинського району Вінницької області буде безпечним для задіяних працівників даного господарства.
Матеріально-технічна база господарства дозволяє впровадити та використовувати паливо із вмістом високооктанової кисневовмісної добавки. Це дозволить забезпечити використання високоякісного палива автомобілями, які працюють на карбюраторних двигунах. Застосування даного технологічного процесу дозволяють зменшити викиди шкідливих речовини в навколишнє середовище, а також в зв’язку з зменшенням ресурсів нафтопродуктів більш економічно їх використовувати. Мета полягає в тому, щоб з низькооктанових бензинів отримувати високооктанові. При застуванні сумішного бензину, потужність двигуна збільшується на 2,5%, витрата палива зменшується до 3%, а також зменшується викиди шкідливих речовин в атмосферу, що показали результати випробовувань.
Даний товар буде реалізовуватись на АЗС, споживатись АТП та самим господарством. Щодо конкуренції в даному регіоні таких підприємств не існує. Показники, якості будуть використовуватись в рекламній кампанії.
Найбільш небезпечним ризиком є те, що буде знайдена більш економічна технологія.
Фінансування буде здійснюватися, як самим підприємством так і інвестором та кредитором, графік погашення кредиту наведений в табл.7.2.
Застосування установки дозволить господарству отримувати економічний ефект за рахунок зменшення затрат на сумішний бензин. Капітальні вкладення будуть складати 50000 грн., річний економічний ефект 53100,90 грн., строк окупності - 0,94 роки.
Установка для отримання сумішного бензину буде впроваджуватись в господарство ПСП "Україна" в Вінницькій області
Цей товар користується великим попитом на ринку, з урахуванням цього установка може використовуватися не тільки в сільськогосподарських підприємствах але й в АТП та на АЗС. Впровадження установки для отримання сумішного бензину дасть змогу господарству відпрацювати технологію і з часом давати платні консультації іншим підприємствам по питанням впровадження цієї установки. Дана установка дає змогу отримати сумішний бензин з підвищеним октановим числом. Тобто з А-80 отримуємо А-92. Цей бензин буде екологічно чистішим та не буде поступатись до товарного. Процентне відношення товарного бензину до високооктанового кисневовмістного домішку складає А-80 - 92%, ВКД - 8%. Також зміною процентного відношення можна отримувати бензин з більшим октановим числом.
Установка буде впроваджуватись в власному господарстві, необхідну кількість виробленого товару буде споживати власне господарство, але головним ринком збуту виробленого товару будуть інші господарства, АТП, АЗС та приватні особи. З часом, господарство буде надавати послуги по встановленню, іншим господарствам, якщо це буде економічно вигідно.
Потенційними клієнтами є АТП 10135, АЗС "ТИТАН", АЗС " ТНК", АЗС "WOG", АЗС "АВИАС" з якими будуть складені договори на реалізацію, також паливо буде реалізовуватись на АЗС господарства.
Оцінивши ринок збуту, 1500 м3 реалізувати буде цілком реально.
В даному регіоні конкурентно-спроможних підприємств не існує, тому в найближчий час конкуренції спостерігатися не буде.
Установка є ще новинкою на ринку. Конкурентами господарства будуть підприємства, які виробляють аналогічну продукцію або надають аналогічні послуги по виготовленню сумішних бензинів. Перевагами в конкурентній боротьбі будуть якість продукції і нижча собівартість.
Як ми вже вказували, господарство буде в необхідній кількості споживати власну продукцію, тому буде потрібен ринок збуту. Продукцію, яку виробляє підприємство, реалізовується на ринку, тому саме для цієї продукції буде створюватись стратегія маркетингу. При цьому для кращого попиту буде запроваджена рекламна компанія в якій головну увагу будуть приділяти якості продукції. Рекламна кампанія включить в себе рекламу в газеті, на місцевому телебаченні та місцевій радіохвилі. Створення позитивного іміджу підприємства буде сприяти той факт, що робота працівників буде більш безпечна. Це дасть змогу підприємству запрошувати найкращих фахівців.
На реалізацію послуг по роботам в інших господарствах головна увага буде надаватись нижчій собівартості робіт на одиницю роботи.
План виробництва щодо отримання сумішного бензину буде здійснюватись залежності від обсягів ринку збуту. Тому господарство не відчує яких-небудь незручностей тому, що для своїх потреб завжди виробить
необхідну кількість палива. При впровадженні потрібно обов'язково підвищити кваліфікацію працівників працюючих з обладнанням.
При оцінці ринку збуту запланований обсяг палива складає 1500 м3.
Організація робіт буде здійснюватись на базі власного господарства кваліфікованими працівниками Монтаж обладнання буде проводитись у власній будівлі. Всі спеціалісти і матеріали є в достатній кількості.
При використанні установки для отримання сумішного бензину можуть виникнути такі види ризиків:
Ринковий ризик. Він пов'язаний з тим, що чи буде існувати ринок збуту (тобто попит) нашого товару і за темпами його росту, які будуть сприяти ризику нашого бізнесу. Цей ризик не існує, так як господарство буде реалізовувати паливо, на яке є постійний попит.
Ризик конкуренції підприємств. Він обумовлений можливістю наших конкурентів розробити нові технології, які будуть більш економічні, порівняно з нашими. Якщо в господарстві буде удосконалено чи впроваджено новий метод, то це піде лише користь господарства.