Смекни!
smekni.com

Система живлення двигуна паливом і повітрям (стр. 2 из 3)

Заданий швидкісний режим роботи двигуна встановлюється важілем керування регулятором, який повертається і через важіль пружини збільшує її натяг. Під дією цієї пружини важіль через коректор діє на важіль муфти, який переміщує рейку, зв"язану з поворотними втулками плунжерів в бік збільшення подачі палива. Частота обертання кулачкового вала збільшується.

Муфта випередження впорску палива призначена для зміни моменту початку подачі палива в залежності від частоти обертання колінчастого вала двигуна.

На КамАЗ-740 застосовується муфта відцентрового типу прямої дії. Діапазон регулювання кута випередження впорску палива 18–28о. Муфта встановлена на конічному кінці кулачкового вала ПНВТ на сегментній шпонці і кріпиться кільцевою гайкою з пружинною шайбою.

Складається із:

- корпуса;

- ведучої півмуфти з пальцями;

- веденої півмуфти з осями тягарців;

- проставок;

- стаканів пружин;

- пружин;

- регулювальних прокладок і упорних шайб.

При збільшенні частоти обертання колінчастого вала тягарці під дією відцентрових сил розходяться, в результаті чого ведена півмуфта повертається відносно ведучої у напрямі обертання кулачкового вала, що збільшує кут випередження впорску палива. При зменшенні частоти обертання колінвала тягарці під дією пружини сходяться. Ведена півмуфта повертається разом із валом паливного насоса у бік, що зменшує кут випередження впорскування палива.

Робота ПНВТ

При русі плунжера вниз (під дією пружини) у порожнині втулки виникає розрідження, при цьому порожнина заповнюватиметься паливом, коли відкриється впускне вікно. При русі плунжера вгору (під дією кулачка) у надплунжерному просторі різко підвищується тиск при перекритому впускному вікні, і паливо через нагнітальний клапан, що відкрився, подаватиметься у паливопровід високого тиску. Коли коса кромка плунжера відкриває відсічне вікно, тиск палива у втулці плунжера різко знизиться і нагнітальний клапан під дією пружини швидко закриється, подача палива припиниться. Оскільки в цей момент плунжер ще рухається вгору, то витіснюване ним паливо через осьову і радіальну просвердлини в плунжері перетікає у відсічне вікно, минаючи виточку на плунжері.

Кількість палива, що подається секцією ПНВТ до форсунки, регулюється поворотом плунжера за допомогою зубчастої рейки, втулки і зв¢язуючого їх поводка. Обидві зубчасті рейки переміщуються уздовж корпусу насоса під дією педалі керування подачею палива або регулятора частоти обертання колінвала.

Залежно від кута повороту плунжера змінюється відстань, яку проходить плунжер від моменту перекриття впускного вікна до моменту відкриття косою кромкою відсічного вікна. В результаті змінюється тривалість впорскування і, отже, порція палива, що подається в циліндр.

Загальна будова і принцип роботи карбюратора

Карбюратор – прилад, в якому відбувається змішування палива з повітрям в певній пропорції і ретельне розпилення його в повітрі. Карбюратор встановлюється на верхній кришці блока циліндрів, виконаній заодно з впускним колектором.

Складається із:

- поплавцевої камери з поплавцем;

- голчастого клапана;

- дозуючого пристрою з жиклером і розпилювачем;

- змішувальної камери з дифузором;

- дросельної заслінки;

– повітряної заслінки.

Принцип дії карбюратора.

Паливо подається в поплавцеву камеру через голчастий клапан. По мірі наповнення камери поплавок спливає і клапан закривається. Таким чином в камері підтримується постійний рівень палива.

При такті впуску за рахунок розрідження повітря поступає в циліндри двигуна, проходячи змішувальну камеру карбюратора.

Тиск в потоці повітря нижче атмосферного, а в поплавцевій камері – атмосферний, так як вона з'єднується дренажними отворами з атмосферою.

В результаті цього паливо із поплавцевої камери поступає через жиклер дозуючого пристрою в змішувальну камеру.

В дифузорі повітря підхоплює паливо, розпилює його на дрібні частинки і виносить через впускний трубопровід і клапан в циліндр двигуна.

Призначення, загальна будова і принцип роботи карбюратора К-88А

Карбюратор призначений для приготування робочої суміші у відповідності з режимом роботи двигуна і подачі її в циліндри. Встановлюється в верхній частині двигуна.

Складається із:

- корпуса;

- головної дозуючої системи;

- системи холостого ходу;

- економайзера;

- прискорювального насоса;

- системи пуску;

- обмежувача максимальної частоти обертання колінвала;

- середньої і нижньої частин.

Корпус складається із верхньої, середньої і нижньої частин. Верхня частина – кришка поплавцевої камери включає спільний повітряний патрубок з повітряною заслінкою.

Середня частина – корпус поплавцевої камери із оглядовим вікном.

Нижня частина. В ній виконані два патрубки для змішувальних камер, в яких встановлені дросельні заслінки

Головна дозуюча система – для забезпечення роботи двигуна на середніх навантаженнях.

Складається із:

- двох головних жиклерів;

- двох паливних каналів;

- двох паливних колодязів, закріплених пробками;

- двох жиклерів повної потужності;

- двох повітряних каналів;

- двох повітряних жиклерів;

- двох кільцевих розпилювачів.

Система холостого ходу – для забезпечення роботи двигуна на холостому ходу.

Складається із:

- двох вертикальних і двох похилих паливних каналів;

- двох блоків жиклерів холостого ходу (паливний і повітряний);

- двох вертикальних емульсійних каналів;

- двох фігурних емульсійних каналів;

- чотирьох вхідних отворів;

- трьох регулювальних гвинтів холостого ходу.

Економайзер – для забезпечення роботи двигуна на повній потужності.

Складається із:

- штока з планкою і пружиною, штовхача і клапана.

Прискорювальний насос – для забезпечення хорошої приємності двигуна.

Складається із:

- планки (спільної з економайзером);

- штока поршня з пружиною;

- поршня з манжетою;

- впускного кулькового клапана;

- паливного каналу;

- нагнітального голчастого клапана;

- полого гвинта;

- розпилювача.

Система пуску: – для забезпечення пуску холодного двигуна.

Складається із: повітряної заслінки і автоматичного клапана.

Обмежувач максимальної частоти обертання колінвала – для обмеження швидкісного режиму роботи двигуна з метою збереження від підвищеного зношення його деталей і перевитрати палива.

Складається із:

- відцентрового датчика, встановленого на кришці розподільних шестерень, привод до нього здійснюється від розподільного вала;

- діафрагменного виконуючого механізму, який діє на дросельні заслінки карбюратора.

Привод керування карбюратором складається із педалі, 2-х кнопок, системи тяг і важелів.

Робота карбюратора

При пуску холодного двигуна необхідна багата горюча суміш. Повітряні заслінки закривають, витягуючи кнопку на щитку, дросельні заслінки при цьому трішки привідкриваються.

Під повітряною заслінкою утворюється розрідження, під дією якого відбувається інтенсивне спливання палива через головну дозуючу систему і систему холостого ходу.

Паливо до розпилювача головної дозуючої системи і емульсійним отворам системи холостого ходу поступає через головні паливні жиклери.

На режимі пуску двигуна. В карбюраторі утворюється дуже багата горюча суміш. Тиск повітря в дифузорах незначний. Паливо по краплинах стікає в циліндри двигуна.

На режимі холостого ходу необхідна багата горюча суміш. При цьому дросельні заслінки закриті, а повітряна заслінка відкрита. В цьому випадку максимальне розрідження буде в змішувальній камері біля кромок дросельних заслінок. Під дією розрідження паливо із поплавцевої камери, пройшовши головні жиклери, поступає до паливних жиклерів холостого ходу. Для одержання необхідного складу суміші до палива підмішується повітря, яке поступає через жиклери. Утворена емульсія поступає по каналу до вихідного отвору системи холостого ходу і далі в змішувальну камеру. При виході із отвору емульсія змішується з основним потоком повітря.

На режимі часткових (середніх) навантажень потрібна збіднена горюча суміш. При середніх навантаженнях по мірі збільшення відкриття дросельних заслінок розрідження в малому дифузорі кожної змішувальної камери збільшується і в роботу включається головна дозуюча система, а система холостого ходу поступово припиняє подавати паливо внаслідок падіння розрідження.

В головну дозуючу систему паливо поступає із поплавкової камери через головний паливний жиклер, проходить через емульсивний колодязь і далі через розпилювач подається в дифузор. Під час руху палива до нього підмішується невелика кількість повітря, яке проходить через повітряні жиклери головної дозуючої системи, внаслідок чого утворюється емульсія і одночасно понижується розрідження у головному паливному жиклері.

На режимі повних навантажень необхідна збагачена суміш. Така суміш отримується за допомогою економайзера з механічним приводом. Клапан економайзера відкривається в момент, коли дросельні заслінки майже повністю відкриті. Відкривається він за рахунок кінетичного зв'язку привода керування карбюратором. Планка привода економайзера і прискорювального насоса, переміщуючись вниз, натискує на шток, який в свою чергу діє на клапан. При цьому паливо поступає із поплавкової камери до жиклера потужності, розміщеному в корпусі клапана економайзера, і далі до жиклера-розпилювача. Головна дозуюча система при цьому продовжує працювати.

Режим прискорення

Збагачення суміші, необхідне при різкому відкриванні дросельних заслінок, відбувається за допомогою прискорювального насосу, привод якого об'єднаний з приводом економайзера. При різкому відкриванні дросельних заслінок поршень прискорювального насоса переміщується вниз. Під тиском палива зворотній клапан закривається, а нагнітальний клапан відкривається. Додаткове паливо через жиклер-розпилювач впорскується в повітряний потік.