Зварювальні роботи повинні проводитись в спеціально призначених приміщеннях та дільницях які відносяться до категорії теплових. Видимі промені електричної дуги діють осліплюючи на очі і у випадку тривалого випромінювання, може викликати розлад зору. Для забезпечення безпечної роботи необхідно виконувати такі вимоги: спостерігати за процесом зварювання необхідно через скло фільтри визначених марок, які понижують яскравість світлового потоку електричної дуги, а також поглинають інфрачервоні та ультрафіолетові промені. Для ослаблення різкого контуру між яскравістю електричної дуги та малою яскравістю темної поверхні стін, останні повинні бути пофарбовані в світлі тони :сірий, блакитний, жовтий. Пофарбована поверхня повинна бути матова, для зменшення відбивання ультрафіолетових променем дуги, які попадають на стіни, у фарбу добавляють окинь цинку. В також кольори повинна бути пофарбована пересувна огорожа. На робочому місці електрозварника повинен лежати решітчастий дерев’яний нас тіл або гумовий ковбик. Доторкатись до рубильників або вимикачів вологими руками заборонено. Під час роботи, на щитку повинна горіти сигналь лампа, та повинен бути установлений загальний рубильник для вимикання всіх електричних частин установки. В виробничому приміщенні де виконують зварювання, повинна бути встановлено загальноприточна-витяжна вентиляція. Для захисту від бригів розплавленого металу та захисту рук від опіків, зварник повинен працювати в спец. Одязі та в спец. Взутті.
3. Конструкторський розділ
3.1 Розробка (вдосконалення, прийняття) пристосування (стенду), що застосовується при ремонті деталі
Для покращення якості робіт пов’язаних з складанням двигуна, а зокрема головка блока циліндрів та випускних колекторів автомобіля ГАЗ-3307 застосовуємо динамометричний ключ.
3.2 Призначення, будова і призначення пристосування (стенду)
Динамометричний ключ призначений для затягування болтів та гайок з певним зусиллям. Динамометричний ключ складається з фігурної основи для встановлення головок відповідного розміру. В цій основі закріплений стержень з ручкою. На стержні встановлена шкала з градуіровкою в кг/см2 і Н•м з межею вимірювання відповідно 0-20 кг/см2 0-200 Н•м. В основі також встановлена стрілка. Одягаємо на фігурну основу головку відповідного розміру і встановлюємо ключ на болт чи гайку, проводимо затягування до тих пір, поки стрілка на шкалі не буде вказувати необхідне зусилля.
Перелік посилань
1. Конарчук В.Є., Лудченко О.А., Чигринець А.Д. Основи технічної технічного обслуговування і ремонту автомобілів. (книга 3)-Київ, «вища школа», - 1994 -600с.
2. Баранов Б.А., Золотов В.Н., Хисін Р.И., Шипимо И.И., Шас-кольський Б.В., Шахназаров М.М. Техническое нормирование на автомобмльном транспорте. – М., Транспорт, 1967 -232с.
3. Александров Л.А. Техническое нормирование на автомобильном транспорте. - М., Транспорт,1977,-232с.
4. Малышев Г.А. Справочник технолога авторемонтного производства, - М., Транспорт, 1977, -236с.
5. Сульський Х.Д. Техническое нормирование станочных робот в механических цехах, - минск, Гусударственое издательство БССР, 1959, -236с.
6. Ефремов В.В. Справ очник інженера механіка, - М., Транспорт,1965. -999с.
7. Методические указания по выполнению курсового проектирования"Ремонт автомобилей" для учащихся автотранспортних техникумов(специальность 1617). – Киев, УМК Минавтотранс УССР, 1980. -96с.