Смекни!
smekni.com

Система змащення ВАЗ 2108 (стр. 1 из 4)

Сута Ю.Г.

“Система змащення ВАЗ 21-08”

Курсова робота


У даній курсовій роботі описана будова, призначення та принцип дії системи змащення ВАЗ 21-08, вказані основні несправності системи та рекомендації по ремонту та усуненню цих несправностей. Також присутні ціни на запчастини до системи змащення ВАЗ 21-08 станом на 20.04.2001. Крім цього, курсова робота включає в себе розрахунок і правила по техніці безпеки під час ремонту.

Курсова робота призначена для виконання навчального плану.

система змащення ваз несправності ремонт

Suta U.G.

In this course work the building, usage and principle of the automobile oil system are describe. The main breakdowns of the system and its recommendations of mending of these breakdowns are pointed. There are also system oil prices on 20.04.2001.

The course work serves for making of the primary plan.

Зміст

Вступ...........................................................................................................................

1.Техніко – економічне обґрунтування ..................................................................

1.1. Призначення......................................................................................................

1.2. Будова ...............................................................................................................

1.3. Принцип дії.......................................................................................................

1.4. Неполадки.........................................................................................................

1.5. Ремонт ...............................................................................................................

1.6. Технічне обслуговування ...............................................................................

2.Технологіявиготовлення........................................................................................

3. Охорона навколишнього середовища................................................................

4. Охорона праці .......................................................................................................

5. Менеджмент та маркетинг....................................................................................

6. Розрахунок ............................................................................................................

Додатки ....................................................................................................................

Висновки .................................................................................................................

Зміст...........................................................................................................................

Література..................................................................................................................

ВСТУП

З 1984 року на Волзькому автомобільному заводі ім. 50-річчя СРСР почався поступовий перехід від випуску «Жигулів» різних моделей до випуску автомобілів 2-го покоління, першою і базовою моделлю являється ВАЗ-2108 («Лада-Спутник-1300»). Це повністю новий автомобіль, не схожий за конструкцією та технологією виготовлення з «Жигулями» .

Автомобіль ВАЗ-2108 і модифікації на його базі - це передусім передньоприводні легкові автомобілі. Їхня компонентна схема характеризується переднім і поперечним розташуванням силового агрегату (двигуна в зборі з коробкою передач, головною передачею і диференціалом). Передні ведучі колеса створюють високу стійкість автомобіля проти бокового заносу. Збіг напрямку дії сили тяги на передніх ведучих колесах з направленням руху коліс забезпечують автомобілю зручну керованість, маневреність і прохідність.

Система змащення двигуна має оригінальний масляний насос з шестернями внутрішнього зачеплення. В системі живлення встановлений паливний фільтр тонкого очищення. Застосований новий карбюратор, що забезпечує економічне сумішоутворення на різних режимах роботи двигуна. Система запалення двигуна електронна безконтактна. Безконтактний датчик в датчику розподільнику запалення побудований на використовуванні ефекту Холла, корекція кута випередження запалення механічна. Електронна система запалення підвищує стабільність роботи двигуна на малих обертах і покращує його економічність. Трансмісія автомобіля проста, компактна і надійна. Вона об'єднана в єдиний вузол, складається зі щеплення і коробки передач з головною передачею і диференціалом.

1.ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ

1.1 Призначення системи змащення

Система змащення служить для підведення масла до поверхонь деталей двигуна, які труться. Масло, що надходить до поверхонь тертя, зменшує втрати на тертя і знос деталей, охолоджує поверхні тертя та очищає їх від продуктів зносу. У сучасних двигунах застосовують комбіновані системи змащення, у яких масло до поверхонь тертя одних деталей подається під тиском від насоса, а до інших - розбризкуванням і самостіканням.

1.2 Будова

Під тиском змазуються корінні і шатунні підшипники колінчатого вала, опори розподільного вала. Розбризкуванням змазуються стінки циліндрів, поршні і поршневі кільця, поршневі пальці, кулачки розподільного вала, штовхачі та стержні клапанів.

Система змащення складається з:

- масляного насоса,

- масляного фільтра,

- картера,

- маслоналивної горловини на кришці голівки циліндрів,

- покажчика рівня масла в картері,

- канали у блоці і голівці циліндрів.

Тиск масла контролюється по покажчику тиску масла на панелі приладів. Датчик покажчика ввінчується в отвір масляної магістралі в голівці циліндрів, що з'єднується з головною масляною магістраллю в блоці циліндрів. Тиск масла повинен бути не менш 4,5 кгс/см2 при частоті обертання колінчатого вала 5600 об/хв. Мінімальний тиск масла повинен бути не менш 0,8 кгс/см2 при 750—800 об/хв. При падінні тиску масла нижче допустимого загоряються червоним кольором одна з контрольних ламп і світлове табло «SТОР» на комбінації приладів.

Рисунок 2. Система мащення: 1 – патрубок відводу картерних газів у корпус повітряного фільтра; 2-кришка маслоналивної горловини; 3 - патрубок відсмоктування картерних газів у задросельний простір карбюратора; 4 - патрубок витяжного шланга; 5 - канал подачі масла до підшипника розподільного вала; 6 - масляна магістраль у голівці блоку циліндрів; 7- розподільний вал; 8 - датчик контрольної лампи тиску масла; 9 - канал подачі масла від насоса до фільтра; 10 - редукційний клапан насоса; 11-ведуча шестірня масляного насоса; 12 - ведена шестірня масляного насоса; 13 - серпоподібний виступ між шестірнями; 14 - канал подачі масла з фільтра в головну масляну магістраль; 15 - канал надходження масла від маслозабірника до насоса; 16 - протидренажний клапан; 17 - маслозабірник; 18 - картонний фільтруючий елемент; 19 - зливальна пробка; 20 - масляний картер; 21 - пропускний клапан; 22 - канал подачі масла від корінного підшипника до шатунного; 23 - канал подачі масла до корінного підшипника колінчатого вала; 24- головна масляна магістраль; 25 - канал подачі масла з головної магістралі в магістраль голівки блоку.

нагнітання і маслозабірника 11. У корпусі встановлюються ведуча 3 і відома 2 шестірні. Для забезпечення необхідних зазорів між шестернями і корпусом при зміні температури корпус відливається з чавуна, шестерні виготовляються з металокераміки. У корпусі порожнина всмоктування відокремлюється від нагнітальної серпоподібним виступом 3 (рис.4).

Рисунок 4. Схема роботи масляного насоса.

Ведуча 1 (із зовнішніми зубами) і відома 4 шестерні насоса всмоктують масло і западинами зубів подають його в нагнітальну порожнину насоса. При тиску вище 4,5 кгс/см2 відкривається редукційний клапан 2 і частина масла перепускається в порожнину всмоктування насоса.

Під пробку 6 (див. рис.3) редукційного клапана ставиться алюмінієве кільце 7. Колінчатий вал у кришці 9 ущільнюється сальником 8. Маслозабірник 11 ущільнюється гумовим кільцем 10.

1.2.2. Оливний фільтр

Взаємозамінний з масляним фільтром двигуна ВАЗ-2107. Фільтр повнопоточний, нерозбірний. У сталевий корпус установлений фільтруючий елемент зі спеціального картону.

Не допускається установлювати великогабаритний масляний фільтр типу 2101, тому що він може зачіпатиза вал привода правого колеса.

При роботі двигуна в маслі поступово накопичуються частинки незгорівшого повністю палива, пилу, продукти окислення масла (нагар, смолисті речовини) і зношування металів. Робота двигуна на забрудненому маслі збільшує зношування його деталей. Найефективніший метод боротьби з забрудненям масла –фільтрування, яке очищає масло від частинок різних домішок розміром до декількох тисячнихдолей міліметра. Для цього в двигун ставлять фільтр.

Масляний фільтр (рис. 5) автомобіля ВАЗ-2108 повнопроточний з основним паперовим фільтрующим елементом, допоміжним фільтрующим елементом з спеціальної пластмаси, перепускним клапаном.

Фільтр нерозбірний і установлений горизонтально на лівій передній частині блока двигуна. Фільтр ввімкнений послідовно в масляну головну магістраль двигуна після масляного насоса. Таким чином забезпечується очистка всього масла, підведеного під тиском до поверхонь з великим тертям. При роботі двигуна підведене від насоса масло через кільцеву виїмку на блоці і радіально розташовані отвори в основу фільтра надходить в корпус. Далі змазка проходить через пори паперового і пластмасового фільтруючих елементів, очищується при цьому від забруднення і надходить до центральної отвору, звідки через отвір штуцера попадає до головного масляного каналу блока двигуна. Виходячи з того, що датчик тиску масла розташований в задній частині блока, він показує тиск з урахуванням його можливих затрат в фільтрі.

При надмірному забрудненні фільтруючого елемента або при підвищенній в’язкості застосовують масла з урахуванням перепадів тиску між кільцевою і центральною отворами фільтра відкривається кільцевий клапан, який пропускає в масляну магістраль неочищене масло. Таким чином, поверхні, що труться, будуть позбавлені масляного голодання.

Подібне явище може виникнути при використанні відносно густих масел в умовах низьких температур. По мірі нагріву масла його вязкість зменшується, і перепускний клапан закриється, масло знову піде через фільтруючий елемент. Крім перепускного клапана, фільтр має противодринажний клапан, виготовлений подібно до манжета із спеціальної резини. Він пропускає фільтр і не дозволяє йому витікати в масляний картер. Відповідно, отвір фільтра і частина каналів системи змащування при ввімкненні двигуна опиняється заповнена маслом. Це дозволяє прискорити подачу масла до трущихся поверхонь після запуску двигуна.