Смекни!
smekni.com

Стаціонарні та пересувні засоби технічного обслуговування (стр. 2 из 2)

Застосовують також універсальні діагностичні системи що дозволяє контролювати більше 40 параметрів технічного полягання тракторів: потужність, витрата палива, частоту обертання колінчастого валу двигуна, фази газорозподілу, зазори в підшипниках колінчастого валу, цилиндро-поршневої групи, механізму газорозподілу, трансмісії і ходової частини. За допомогою неї можна визначати полягання гідросистеми і вузлів електроустаткуванні, продуктивність масляного насоса, густина плунжерних пар, кут випередження уприскування, кількість палива, що подається насосом, і інші параметри.

У цій системі датчики перетворять контрольовані параметри в електричні сигнали, які подаються на універсальний вимірювальний комплекс. Після обробки сигналу свідчення величина параметра видається на світловому цифровому табло і реєструється на перфокарті. Використовування її дозволяє швидко і просто прогнозувати гарантований або залишковий ресурс, який також видається на світловому табло.

Дослідження і досвід показують, що вживання приладів дозволяє в 2–2,5 рази зменшити простій машин по технічних несправностях, на 15–20% підвищити продуктивність тракторів і інших машин, на 20–25% понизити витрату палива, в 1,5–2 рази збільшити міжремонтні терміни експлуатації техніки, запобігти передчасним ремонтам, зменшити витрату запасних частин, понизити витрати на ремонт і технічні обслуговування.

2. Пересувні засоби ТО

До пересувних засобів заправкиналежать механізовані заправні агрегати МЗ-3904 на шасі автомобілів ГАЗ-53–01, а також МЗ-3905Г на шасі тракторних причепів 2ПТС-4 і 2ПТС-4МЗ-793. Вони призначені для транспортування дизельного палива, бензину, моторних масел і води, а також для механізованої заправки тракторів і комбайнів у польових умовах при температурі навколишнього середовища не нижче 10 °С.

Максимальна швидкість руху агрегатів по ґрунтових шляхах обмежена: для МЗ-3904 до 40 км/год, МЗ-3905Т до 30 км/год. Агрегати найкраще використовувати для обслуговування 15…20 тракторів при транспортуванні нафтопродуктів на відстань 20 км або для 20…25 тракторів на відстань до 10 км (МЗ-3904).

Заправні агрегати обладнані компресором, що працює: в режимі вакуум-насоса, фільтром тонкої очистки ФДГ-ЗОШ, лічильником рідини ШЖУ25–6 і роздавальним краном 03–1551. За допомогою заправних агрегатів можна перекачувати дизельне паливо з однієї місткості в іншу, минаючи, баки агрегату, а також змащувати сільськогосподарські машини пневматичним солідолонагнітачем 03–1153.

Обладнання агрегатів захищене від прямого потрапляння атмосферних опадів. Доступ до них і пульта керування здійснюють через дверці в облицюванні. У задній частині агрегату є відсік для зберігання і перевезення заправного інвентаря.

У верхній частині кожного бака розміщено заливну горловину з сітчастими фільтрами та кришками, вимикачі вакууму поплавкового типу і датчик-покажчик рівня нафтопродуктів. Баки мають пробки для зливання відстою.

Насос для дизельного палива включають з кабіни поворотом важеля. На панелі щита керування встановлені диференціальний манометр для контролю тиску дизельного палива перед фільтром та після нього; мановакуумметр, яким контролюють тиск або розрідження в баках; кран переключання подачі стиснутого повітря або розрідження в пневматичну систему агрегату; манометр для контролю тиску повітря у ресивері; покажчик рівня з перемикачем (один на всі місткості); кран-розподільник стиснутого повітря або розрідження по місткостях агрегату, повітряний редуктор і запобіжний клапан.

Заповнюють цистерну дизельним паливом за допомогою самовсмоктувального відцентрового насоса СЦЛ-00, а місткості для бензину, дизельного і трансмісійного масел та води – компресора, що працює в режимі вакуум-насоса. – Насос і компресор приводяться в дію від двигуна автомобіля через коробку передач, ВВП і карданну передачу.

Подача насосів агрегатів при видачі дизельного палива, бензину і води становить 0,66, а масла 0,066 л/с. Технічні характеристики механізованих заправних агрегатів наведені у таблиці 1.

Пересувні майстерні МПР-3901, ЛуАЗ-3703та «Алтай» (МТП-817М)призначені для усунення технічних несправностей тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарских машин у польових умовах.

Обладнання майстерень дозволяє виконувати розбирально-складальні, регулювальні, слюсарні, вантажопідйомні, зварювальні, столярні роботи, також контрольно-вимірювальні операції (перевірка технічного стану двигуна, шасі та інших агрегатів, тракторів і комбайнів).

Ремонтна майстерня розміщена у закритому кузові, встановленому на шасі автомобіля ГАЗ-52–01, і має причеп з електрозварювальним агрегатом.

Майстерні різняться за конструкцією кузова, розміщенням та влаштуванням робочих місць, типом автомобільного шасі. Однак усі вони обладнані аналогічним комплектом пристроїв, інструменту, приладів, інвентаря та матеріалів. Агрегат технічного обслуговування АТО-4822 призначений для виконання в польових умовах ТО-1 і ТО-2 тракторів, самохідних шасі та сільськогосподарських машин. Змонтований на шасі автомобіля ГАЗ-53–01.

На рамі агрегату розміщені місткості для дизельного палива, води, моторного масла, промивної рідини, солідолу, бензину, відпрацьованого дизельного масла і використаної промивної рідини; насос для зовнішнього миття машин і компресор.

Останній приводиться в дію від двигуна автомобіля через коробку передач, коробку відбору потужності, карданну і клинопасову передачі.

Крім того, агрегат обладнаний пневматичним солідолонагнітачем, фільтром тонкої очистки дизельного палива, рідинним підігрівником води, відкидною ванною для миття деталей, відкидним столом з слюсарними лещатами, роздавальними рукавами на самонамотувальних барабанах, роздавальними пристроями, всмоктувальними рукавами для води і нафтопродуктів, набором приладів, інструменту, пристроїв та інвентаря, протипожежним обладнанням і заземлювальним пристроєм.

Ремонтно-діагностична майстерня МПР-9924-ГОСНИТИ призначена для виявлення і усунення несправностей машин у міжконтрольний період, а також для визначення технічного стану тракторів і зернозбиральних комбайнів під час періодичних технічних обслуговувань.

Технічний стан машин за допомогою ремонтно-діагностичної майстерні перевіряють на пункті технічного обслуговування чи на центральній садибі господарства згідно з технологією.

Поєднання в одній майстерні діагностичних та ремонтних засобів забезпечує повніше її використання протягом року. Вона змонтована на шасі автомобіля ГАЗ-52–01 і має суцільнометалевий закритий кузов каркасного типу.


Таблиця 2. Технічні характеристики пересувних майстерень

З кожного боку кузова передбачено по три вікна. Справа на задній зовнішній стінці кузова, закріплено стрілу підйомного пристрою. Майстерня укомплектована автомобільним причепом із зварювальним агрегатом. Крім того, вона обладнана генератором, лебідкою підйомного пристрою, стелажем з контейнерами для засобів діагностування, верстаком з ящиками, в яких розміщені набори слюсарного та різального інструменту, а також демонтажно-монтажні пристрої. На верстатах закріплені свердлильний і точильний верстаки, лещата, прилад для випробування та регулювання форсунок.

Пересувна діагностична установка КИ-13905 ГОСНИТИ лінійної діагностичної службипризначена для виявлення і усунення несправностей машин у міжконтрольний період, а також для діагностування тракторів – під час ТО-3 і після міжремонтного виробітку, діагностування комбайнів після завершення збиральних робіт, перевірки стану машин при технічних оглядах. Вона складається з пересувної установки КИ-13905–10 (модернізована установка КИ-4270А), укомплектованої набором універсальних діагностичних засобів і стаціонарної колонки КИ-13905–20 для спеціальних приладів, які рідко використовуються. Одна колонка спеціальних приладів розрахована на 4–5 пересувних установок. Вона зберігається на складі райсільгосптехніки. Майстри-діагности, які працюють на пересувних установках, беруть при потребі прилади з колонки і після закінчення роботи повертають їх на місце.

Зручне розміщення і просте кріплення приладів у пересувній установці забезпечує швидке обслуговування і скорочення до мінімуму затрат праці на підготовчо-заключні роботи при діагностуванні.


Використана література

1. Бабусенко С.М. Проектирование ремонтно-обслуживающих предприятий. – М. Агропромиздат. 1990. – 352 с.

2. Афанасьев Л.Л., Колясницкий Б.С., Маслов А.А. «Гаражи и стации технического обслуживания автомобилей». М; Транспорт 1969 г. – 360 с.

3. Гудков В.А., – Тарновский В.И., «Технологическое проектирование автотранспортных предприятий и станций технического обслуживания» Волгоград; ВолгПИ 1986 г. 30 с.

4. Напольский Г.М. «Организация и техническое проектирование СТОА» М; МАДИ 1981 г. – 83 с.

5. «Положение о техническом обслуживании и ремонте подвижного состава автотранспорта» М; Транспорт 1992 г. – 56 с.