Смекни!
smekni.com

Оздоровче значення плавання (стр. 2 из 2)

Просте занурення людини у воду викликає підвищення функцій різних органів - частішає дихання, підвищується частота серцевих скорочень, прискорюється обмін речовин. Це відбувається в результаті збільшеної тепловіддачі, оскільки теплопровідність води приблизно в чотири рази вище за теплопровідність повітря. Грає роль і збільшення тиску на поверхню тіла. Опір рідині при плаванні сприяє особливо активній роботі крупних груп м’язів і розвитку функціональних можливостей і сили основних скелетних м’язів, поліпшенню постави.

У воді значно зростає амплітуда рухів в суглобах, рухи виконуються з меншою м’язовою напругою, а при додатковому зусиллі легше долається протидія ригідних м’яких тканин.

Тому у воді легше і швидше досягається відновлення нормальної амплітуди рухів в суглобах при пониженій силі м’язів і наявності вторинних змін в суглобах.


Висновки

Підсумовуючи вищесказане можна зробити такі висновки:

Оздоровче значення плавання полягає в тому, що воно є одним з ефективних засобів гартування людини, що підвищує опір організму дії температурних коливань і простудних захворювань. Вода очищає пори шкіри, допомагаючи шкірному диханню.

Заняття плаванням усувають порушення постави, плоскостопість, гармонійно розвивають майже всі групи м’язів: плечового поясу, рук, грудей, живота, спини і ніг.

Плавання грає важливу роль в поліпшенні функцій дихання і серцево-судинної системи. Горизонтальне положення тіла у воді, ефективна дія м’язового насоса у поєднанні з глибоким диханням полегшує венозне повернення, що веде до збільшення об’єму систоли крові.

Плавання є ефективним засобом розвитку дихальної мускулатури. При плаванні дихання глибоке і узгоджене з ритмом рухів. Дихальний апарат працює з великою напругою, долаючи при вдиху тиск води на грудну клітку, а при видиху - опір води.

Плавання має психогігієнічне значення, усуваючи безсоння і інші ознаки різної нервової напруги, знижуючи надмірну збудливість, укріплюючи нервову систему. Масажуючи і очищаюча дія води робить шкіру еластичнішою, сприяє нормальному виконанню її функцій.

Виконання плавальних рухів руками і ногами залучають до роботи майже всі м’язи тіла, що сприяє гармонійному розвитку мускулатури. Також необхідно відзначити, що при заняттях плаванням практично відсутня небезпека травмування опорно-рухового апарату.

По своїх динамічних характеристиках плавання є одним з доступних засобів фізичної культури що займаються різного віку і підготовленості.

При стрибках у воду більше всього розвивається вестибулярна стійкість.


Список використаних джерел

1. http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/06/21/24268/

2. http://osvita-ua.net/teacher/health/3508

3. http://vasylenko.dp.ua/shhe-odyn-dovid-na-koryst-zanyat-plavannyam

4. http://vasylenko.dp.ua/vplyv-zanyat-plavannyam-na-sercevo-sudynnu-systemu

5. http://vasylenko.dp.ua/dlya-chogo-potribne-plavannya

6. http://vasylenko.dp.ua/plavannya-i-fizychna-krasa-lyudyny