Однією з найпопулярніших розваг арабів з давніх-давен були соколині лови. Араби практикували лови за допомогою приручених соколів протягом багатьох століть задовго до приходу ісламу на цю мальовничу землю. З однієї сторони – це був спосіб виживання, тільки так в пустелі можна було спіймати дрібних тварин, з іншої – прекрасне й азартне проведення часу. Колись, соколині лови були привілегією багатих арабів, а зараз – це популярний вид спорту, який подобається молодим і старим, багатим і недуже, не дивлячись на те, що до сих пір це досить дороге задоволення, адже ціна мисливського сокола може коливатися від 100 до 80 000 доларів США. Серед всіх видів хижих птахів, як відомо, сокіл вважається найкращим мисливцем. Злітаючи з руки ловця і стрімко набираючи висоту, птах раптом різко розвертається і, нагнувшись до землі, летить вниз до своєї мети зі швидкістю, яка часом досягає 250 км/год. Несамовита поведінка цього верткого, але насправді досить спокійного та дрібного птаха, сприяла тому, що соколині лови стали найпопулярнішим видом спорту серед шейхів. Спостереження за безстрашною відвагою і чудовими маневрами сокола – це, безумовно, захоплююче видовище.
Футбол – один з чи не найпопулярніших видів спорту в Об’єднаних Арабських Еміратах. Ця спортивна гра прийшла в країну на початку минулого століття з комерційних морських суден, а також завдяки Британській армії. Крім того, неабиякий вплив футболу йшов з Індії, де футбол на той час процвітав.
Заохочення спорту через футбольні клуби в школах та коледжах на місцевому, регіональному та національному рівнях сприяє поширенню цієї гри в країни. Тому недивно, що часто, гуляючи по місту, можна побачити дітей та дорослих, які грають в футбол на дитячих майданчиках, в парках і навіть просто на вулицях. В кожному еміраті є по кілька стадіонів з освітленням у вечірній час доби. Саме на цих стадіонах проходять професійні та любительські матчі або просто тренування любителів цієї гри.
Всі 26 клубів країни, в кожному з яких приблизно по 150 гравців, на сьогоднішній день входять до складу Асоціації Футболу Об’єднаних Арабських Еміратів (UAEFA), що була заснована в 1971 році. З часу свого заснування ця асоціація присвятила свій час та зусилля просуванню гри, організації молодіжних програм та покращенню здібностей не тільки гравців, але й керівництва та тренерів з їх регіональними командами. У 1972 Асоціація Футболу Об’єднаних Арабських Еміратів приєдналася до FIFA, а в 1974 – до Арабської та Азіатської федерацій футболу.
Перші футбольні досягнення цієї невеликої, але порівняно багатої країни Перської Затоки прийшли в 1980-их роках. За 4 роки після створення Футболу Об’єднаних Арабських Еміратів збірна країни була вже готова до виходу на Кубок світу 1986 року, який проходив в Мексиці, проте в вирішальному матчі команда поступилася Іраку. З 1986 по 1988 роки Національна збірна була фіналістом розіграшу Кубку Перської Затоки. Кульмінація її успіху припала на 1990 рік, коли збірна Об’єднаних Арабських Еміратів разом з командою Єгипту вийшла у фінальний тур Кубку світу у 1990 році в Італії. Це був третій випадок в історії арабських країн, коли збірні двох арабських країн виходили у фінал Кубку світу. До 1990 року такими країнами були: Кувейт з Алжиром в 1982 році та Ірак з Алжиром в 1986 році. В 1999 році футбольний клуб Аль Айна досяг півфіналів AsianClubLeagueWinnersChampionships. А в січні цього року Об’єднані Арабські Емірати виграли Кубок Перської Затоки, який проводився в Абу-Дабі.
З точки зору проведення турнірів, Об’єднані Арабські Емірати – фантастичний організатор. Помітні турніри, які проводилися в цій країні – це Кубок Азії 1996 року і молодіжний чемпіонат світу FIFA.
Сьогодні ж основною метою Федерації футболу Об’єднаних Арабських Еміратів є досягнення позитивних результатів на Олімпійських іграх 2008 року та Чемпіонату світу 2010 року.
Теніс – улюблений вид спорту в Об’єднаних Арабських Еміратах як на аматорських, так і на професійних рівнях. Теніс добре фінансують по всі країні за підтримки Асоціації Тенісу Об’єднаних Арабських Еміратів. Тенісні корти в країні доступні в більшості п’ятизіркових готелів та в приватних клубах, де більшість любителів обирає вечірній час для гри, щоб уникнути полудневої спеки. Однак, в тенісних кругах Об’єднані Арабські Емірати були визнані не так вже й давно чемпіонат в Дубаї був включений в ATP.
Змагання з тенісу в Дубаї – частина ATP і WTA тенісних турнірів, які організовуються тенісних центром DubaiDutyFreeAviationClub за підтримки Асоціації тенісу Об’єднаних Арабських Еміратів. Щорічний тенісний турнір стартував в 1993 році і став відомий як Відкритий чемпіонат з тенісу в Дубаї. Починаючи з 1996 року ці тенісні змагання проходять на тенісному стадіоні в Дубаї, який розрахований на 5000 місць, VIP- місця та королівську ложу. Щорічно турнір проходить у лютому чи березні та об’єднує навколо себе до 50 найкращих тенісистів та тенісисток.
В 1998 році Відкритому чемпіонату з тенісу в Дубаї було присвоєно звання „Кращий турнір року” на 54 нагородженні ATPTourWorldSeries.
Піднімати популярність тенісу також допомагає і проведення різноманітних захоплюючих ігор та змагань. Вони ще раз показують наскільки легкою та доступною може бути ця гра для людей різного віку та рівня майстерності.
Об’єднані Арабські Емірати затвердилися також і на світовій карті гольфу, будучи господарем багатьох подій світового рівня. Менш ніж три століття тому гравці в гольф були обмежені грою на промасленому піску. Проте вже сьогодні, прихильники найбільш стрімко зростаючого виду спорту в Об’єднаних Арабських Еміратах можуть вибрати собі поле з численних полів для гольфу світового класу по всій країні, у яких є відмінні будівлі клубів, неперевершені та пишні фарватери. Деякі з курсів такого високого стандарту, що вони були обрані для прийняття головні міжнародні турніри з гри в гольф.
Одним з перших в Еміратах цей вид спорту почав розвивати Дубаї, тут в гольф грають вже понад 30 років. Тому без перебільшення можна сказати, що на сьогодні Дубаї – близькосхідна столиця гольфу. В місті розташовані три обладнані відповідно до міжнародних стандартів трав’яних поля для гри в гольф. Ще одне скоро відкриється в містечку «Dubai Festival City».
Кожного року взимку В Дубаї проходить турнір DubaiDesertClassic, який є частиною туру Асоціації професійних гравців у гольф. Улюбленим місцем серед учасників Євро туру ATP і найпрестижнішим є Гольф Клуб „Емірейтс”. Сьогодні у ньому є чимало полів, які відповідають міжнародному класу і на яких можна проводити найпрестижніші світові чемпіонати.
Проведення першості з гольфу в Абу-Дабі, однієї з найпрестижніших міжнародних ігрових подій, що коли-небудь були організовані в Абу-Дабі, - ще однин крок на шляху просування Абу-Дабі як центру світового дозвілля, бізнесу та спорту. Ця подія розпочала нову еру в організації світових подій мжніродного класу в Об’єднаних Арабських Еміратах
Ще одним беззаперечним доказом того, що Об’єднані Арабські Емірати можуть прийняти змагання міжнародного ґатунку, є успішне проведення ToyotaGolfPro-Am з 1994 року.
Організатор і покровитель гольфу в Об’єднаних Арабських Еміратах – Асоціація Гольфа Еміратів (EGA), основним завданням якої є заохочення молодих спортсменів до нових перемог на світовій арені. Юнацька національна команда брала участь на престижних турнірах в Малайзії та Лівані в 1999 році.
У футболу та регбі спільні історичні корені. Ще в середньовічній Англії була популярною гра в м’яча. Без будь-яких правил його ганяли по міським і сільським вулицям натовпи людей: ловили, кидали, робили все для того, щоб загнати м’яч на сторону супротивника.
Регбі – вид спорту, де від гравця потрібне особливе вміння витримувати постійний силовий тиск, нехай короткотривалі, але постійно повторювані максимально сконцентровані навантаження, іноді навіть з больовими відчуттями.
В Об’єднаних Арабських Еміратах, в Дубаї, часто проводяться міжнародні турніри з регбі серед дітей та підлітків. Зазвичай в такому турнірі беруть участь понад 750 регбістів. Для любителів регбі в Об’єднаних Арабських Еміратах є велика кількість спортивно-тренувальних клубів.
Крикет все більше й більше набуває популярності в Об’єднаних Арабських Еміратах. Цей вид спорту прибув разом з основним населенням країни з Індії. Комітет з розвитку крикету в Еміратах організовує турніри протягом року, включаючи міжнародний турнір в Абу-Дабі.
Стадіон Sharjah Cricket Association вже встиг прийняти чотири Матчі. Гостей міжнародного крикету приймають також стадіони Шейха Зейїда та Аль-Джазіра Мохаммеда ібн-Зейїда в Абу-Дабі. Крім такого два стадіони є в Дубаї, що зараз є місцем знаходження Міжнародної ради Крикету.
В 1996 році спортсмени Об’єднаних Арабських Еміратів брали участь в Кубку світу з Крикету. А в липні 1999 в Сінгапурі Національна команда виграла фінал Молодіжного Кубку Азії, де вона перемогла команду Гонконгу на полі Сінгапурського Крикетного Клубу.
Традиційні перегони на човнах, поряд зі змаганнями з класу яхт, проводяться в Об’єднаних Арабських Еміратах до сьогоднішнього дня і користуються чималою популярністю. Щоправда, довгі саморобні човни в наш час стали вже коротшими та вужчими, проте азарту нащадкам знаменитих піратів не позичати.