Смекни!
smekni.com

Анімаційні технології в молодіжному туризмі (стр. 14 из 22)

Результати змагань визначаються окремо по спортивному й технічному маршрутах. Спортивний маршрут оцінюється суддями за правилами, аналогічним правилам ТПМ. Кожний етап одержує певну оцінку в балах (сумарний показник складності, УПС), що складається з показника технічної складності й показника швидкості команди (показник труднощі). Дані складові УПС приблизно рівні. Після проходження даного етапу (КУ) команда одержує бали за техніку, за винятком набраних нею штрафних балів. Бали за показник труднощів визначаються з урахуванням коефіцієнта часу. Команда, що переборола етап за найменший час, одержує всі бали за труднощі етапу. Бали інших команд розраховують, як добуток показника труднощі на коефіцієнт часу команди. При цьому коефіцієнт часу визначається як відношення кращого часу, показаного при подоланні даного етапу на змаганнях, вчасно даної команди.

2.2.3 Анімаційні технології в організації молодіжного відпочинку та оздоровлення

Одним з найпоширеніших серед молоді видів дозвільної діяльності, відпочинку, розваги є дискотека. Вона - засіб ідейно-естетичного виховання всіх її відвідувачів [22, с.10]. Аудиторія сьогоднішньої дискотеки величезна, вона включає практично ціле покоління молоді, а також людей інших віків.

Дискотека виникла із глибин самодіяльної творчості. До моменту її появи просто не існувало того професійного зразка, на який, вона могла б орієнтуватися. Цей зразок складався поступово, як вистражданий результат самодіяльних творчих шукань. Характерно, що перші досвіди теоретичного й методичного осмислення практичних пошуків у цій області також належать перу самодіяльних ентузіастів; деякі з них виросли згодом у професіоналів дискотеки. Серйозно збагатили її творчий багаж професіонали, що працюють у близькі по характері сферах діяльності, насамперед режисери. Одні як практики дискотеки (М.Копелєв), інші і як педагоги-методисти-теоретики (В.Царьов, Е.Рижик), вони ввели в оборот дискотечної справи знання, накопичені в інших областях творчої діяльності задовго до народження дискотеки.

Істотною особливістю дискотеки є її спрямованість до подій дня, насамперед до явищ музичного життя. Молодь іде в дискотеку, крім усього іншого, ще й заради того, щоб одержати свіжу інформацію про новинки естради, року-музики, почути не тільки улюблені мелодії, але й нові, ще жодного разу не чуті, одержати кваліфікований коментар, довідатися щось цікаве про співаків, композиторів, групи. «Відповідати на цю потребу - функція дискотеки.

Із самого виникнення дискотеки стали для молоді своєрідним інформаційним центром молодіжної музики, клубом музичних новин [33, с.220]. Диск-жокеї (як вони тоді йменувалися) відігравали роль самодіяльних інформаторів, оглядачів, коментаторів. Одним з головних напрямків у їхній діяльності став пошук, збір, систематизація нової інформації. Недарма «предками» дискотеки по праву вважаються радіо й телебачення. Саме від них вона успадкувала цю свою інформаторську суть.

Правильна постановка дискотечного справи припускає централізовану систему оперативного збору необхідної інформації, її швидкої обробки й розсилання на місця, авторам програм і ведучим дискотек. Крім того, варто пам'ятати, що дискотека покликана не тільки реагувати на події музичного життя світового й російського масштабу, але й висвітлювати поточні питання життя (у тому числі й музичної) на місцях. Тут уже централізована інформаційна служба не допоможе, зате дуже корисний оперативний контакт дискотек з місцевими редакціями радіо, телебачення, газет, тобто всіх місцевих засобів масової інформації. Лише в цьому випадку дискотека зможе повноцінним образом виконувати властиву їй функцію одного з каналів масової інформації. Є в цього каналу свої особливості: спрямованість переважно на молодіжну аудиторію; висока питома вага новин музичного життя; наявність живого контакту ведучого з аудиторією; самодіяльний характер. Ці особливості необхідно постійно враховувати.

Однієї з постійних тем дископрограм, як тематичних, так і танцювально-розважальних, виступають новини музичного життя. Інформацію такого роду можна одержувати з газетних і журнальних публікацій (як вітчизняних, так і закордонних), з радіо й телепередач. Процес цей, однак, досить трудомісткий, потребуючий не тільки більших витрат часу, але й кваліфікації, який автори й ведучі дискотечних програм не завжди володіють. Тому концентрована добірка свіжої інформації, постаченої кваліфікованим коментарем, виявляється дуже корисною.

Інтелектуальні й творчі ігри є в нашій країні одним з улюбленіших форм організації дозвілля. Одержавши, завдяки телебаченню, мільйони шанувальників всіх віків, вони широко ввійшли в практику роботи шкіл, бібліотек, установ культури, клубів по роботі з молоддю. Клуб інтелектуальної гри здійснює не тільки ігрові проекти, але й задовольняє інші різноманітні запити молодих людей. Інтелектуальні ігри розширюють ерудицію, кругозір, розвивають логікові мислення, мова, тренують пам'ять, привчають працювати зі словником.

Заняття фізичною культурою й спортом є одними з найбільш доступних і ефективних засобів формування здорового способу життя, а також позитивних ціннісних орієнтацій молоді. Рівень фізичної підготовленості, фізичний стан визначають можливість протистояння несприятливим умовам зовнішнього середовища, є показником фізичного здоров'я суспільства. Практично жодна турбаза, табір для молоді не обходяться без спортивних площадок, тренажерних і спортивних залів. Футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс, велоспорт - от лише частина того, що пропонують туркомплекси.

Культурно-дозвільні, ігрові, спортивно-оздоровчі й театралізовані шоу-програми в умовах санаторно-курортних комплексів будуються з обліком того, що відпочиваючі приблизно половину часу приділяють на лікувально-оздоровчі процедури. Отже, анімаційна програма не повинна бути занадто насиченої. При організації анімаційних програм необхідно віддавати перевагу наступним заходам: проведення конкурсів, вечорів танців, вікторин, занять по інтересах, що дозволяє різноманітити дозвілля. Допускаються спортивні програми у вигляді прогулянок-походів по околицях, нескладних спортивних змагань, занять по аеробіці, шейпінгу, йозі, плаванню. У санаторно-курортних місцевостях рекомендується створювати курортно-туристські комплекси для родин, що дозволяють здоровим членам родини займатися спортом, туризмом, активними іграми, а нужденної в лікуванні - проходити курс лікування й відпочивати. Санаторно-курортні програми, залежно від місця проведення лікувального тура, можуть передбачати спеціальні морські оздоровчі процедури, грязелікування, водолікування, прийняття мінеральних вод, відпочинок у соляріях, аераріях.

Відмінною рисою анімаційних заходів при наданні лікувально-профілактичних процедур є нестандартний підхід до розробки сценаріїв індивідуального або групового обслуговування відпочиваючих.

Будь-яка процедура повинна бути яскравої, незвичайної, що запам'ятовується, що, безумовно, послужить якнайшвидшому видужанню, зміцненню нервової системи, створенню гарного настрою. Відпочиваючої не прийде нудьгувати, якщо протягом усього маршруту їх чекають різноманітні розважальні програми, ігри, атракціони, концерти, вікторини й тематичні вечори, сюрпризи й надзвичайні зустрічі.

«Полювання». Для багатої молоді влаштовують полювання на зайців, вовків, лисиць. Із цією метою тварин вирощують на спеціальних фермах, привозять у відведені для полювання місця й випускають на волю. Учасникам заходу залишається тільки вчасно нажати на курок і потрапити в мету. Трофей дістається як винагорода. Після полювання пропонуються різноманітні види послуг: вечеря в мисливському ресторані, сауна, лазня, ігри в більярд, боулінг. Для проведення даного заходу необхідно одержати документи, дозволи, ліцензію на відстріл тварин.

«Солдати». Багато військових частин перекваліфікувалися у своїй діяльності й у неділі надають послуги полігона для розваги туристів. Цілком за помірну плату можна зробити марш-кидок на танку й глянути на мир із щілини амбразури; майбутні воїни із задоволенням проходять смугу перешкод; у тирі надається можливість стрілянини на влучність по мішені, що рухається, із пневматичної зброї. Разом з несучу термінову службу проходить воєнно-польова гра «Розмінування». Умовне «мінне поле» заміновано навчальними снарядами. Завдання туристів відшукати міну міношукачем і знешкодити неї без шкоди для свого здоров'я. У такий спосіб можна сказати, що зароджується новий напрямок - «Солдатська анімація».

«Космічна анімація». Америка крокує вперед семимильними кроками з питань розробки нових послуг для населення. Створюється спеціальний центр космічної підготовки майбутніх космонавтів, призначений для цікавих туристів. Тут можна перевірити здатності свого вестибулярного апарата на обертовій центрифузі; зробити 10-ти кілометрову пробіжку по спортивній доріжці «Здоров'я»; спробувати з тюбиків їжу, призначену для вживання в невагомості; облачитися в костюм астронавтів; провести певний час у космічному апарату; вийти в безповітряний простір і випробувати в реальності почуття невагомості (Для цього підготовлені спеціальні космодроми, які нагадують поверхня планети Марс). Однак, не всім вдається витримати подібні випробування, хтось сходить із дистанції.