Смекни!
smekni.com

Організація служби прийому та розміщення гостей на прикладі готелю "Русь" (стр. 7 из 9)

- Одержувати, обробляти й передавати кореспонденцію (як гостьову так й усередині готелю) у відповідності зі стандартами. Стежити щоб вона була доставлена якомога швидше.

- Не подавати інформацію, що стосується гостей або співробітників готелю. Не називати номер кімнати якого-небудь гостя стороннім особам не зв'язавшись попередньо із цим гостем.

- У випадку скарг або претензій з боку гостей необхідно поставити у відомість старшого адміністратора відділу прийому.

- У випадку втрати або виявлення речей забутих гостями готелю необхідно дотримуватись розпоряджень старшого адміністратора.

- Здійснювати передачу зміни

- Навчати знову прибулих співробітників.

- У випадку виникнення технічної несправності програм та ПК вчасно повідомляти про це старшому адміністраторові.

- Бути на зборах відділу прийому й брати участь у різного роду навчальних програмах.

- Рекламувати послуги, надавані готелем.

- Виконувати обов'язки Адміністратора служби прийому (загальна інформація) у випадку якщо він зайнятий або відсутній.

- На вимогу Адміністрації виконувати інші обов'язки.

Касир – операціоніст

Обов’язки:

- тримати рахунки гостей у належному стані за умови використання наявних у службі програм ПК.

- оформляти виїзд гостей і стягувати оплату по рахунках, контролюючи повне оформлення рахунку проживаючого відповідно до встановленої процедури оплати, включаючи підтвердження кредитної картки.

- проводити касовий розрахунок гостей: оплату готівкою, чеками, обмін валюти й інші операції.

- відповідати за точність грошових сум у сейфах.

- вести облік, депонувати готівку й чеки наприкінці кожної зміни відповідно до вимоги.

- підтримувати тісні ділові контакти зі службою прийому, бухгалтером, нічним аудитором.

- забезпечувати високий рівень обслуговування гостей.

- відвідувати заняття по підвищенню кваліфікації.

- Бути на зборах відділу прийому й брати участь у різного роду навчальних програмах.

Швейцар

1. Спостереження за входом і виходом відвідувачів на підприємствах громадського харчування, торгівлі, комунального господарства й інших.

2. Інформування відвідувачів про розміщення відділів, секцій, торговельних залів, наявності вільних місць.

3. На прохання відвідувачів виклик таксі.

4. Упорядкування вестибюля, протирання стекол, стін при вході.

5. Чищення металевих предметів на дверях.

6. Очищення території біля вхідних дверей.

7. Перевірка справності дверей.

8. Повідомлення адміністрації про замічені несправності.

9. Вмикання й вимикання світлових реклам, перевірка системи сигналізації.


2.4 Експлуатаційна документація СПіО

Цей матеріал грунтується на Наказі державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України "Про затвердження форм документів первинного обліку та Інструкції про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг ДП "Укркомунобслуговування" від 13.10.2001 р. за № 230 (далі - Інструкція № 230). І хоча цей наказ адресований окремому державному підприємству, відповідно до його п. 2:

Затверджені форми документів первинного обороту й Інструкція про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг у ДП "Укркомунобслуговування" рекомендувати для застосування готельними підприємствами України незалежно від підпорядкування та форми власності.

Таким чином, Інструкція № 230, що покликана впорядкувати розрахунки громадян України та іноземних громадян за готельні послуги і визначати порядок використання та заповнення первинних документів при здійсненні таких розрахунків, може бути використана й іншими готельними підприємствами України. Отже, порядок оформлення первинних документів, затверджених Інструкцією № 230, буде цікавий багатьом.

Щодо форм первинних документів, затверджених Інструкцією № 230, у наказі державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України дане три пояснення:

1) форми можуть бути оформлені в електронному вигляді, але з обов’язковим збереженням вихідних даних;

2) при використанні сертифікованих і зареєстрованих комп’ютерних програм для здійснення розрахунків за готельні послуги з використанням касових апаратів порядок використання форм визначається готелем самостійно;

3) форми можуть бути доповнені реквізитами, не передбаченими в їхній типовій формі, для одержання додаткової інформації, необхідної готелю для здійснення маркетингової роботи.

Існують такі форми документів, що підтверджують взаємини клієнта з готелем :

1-Г Анкета мешканця

2-Г Реєстраційна картка \Registration card

3-Г Візитна картка \ Hotel card

4-Г Рахунок/lnvoice

5-Г Журнал обліку громадян, які проживають у готелі

6-Г Журнал обліку іноземців, які проживають у готелі

7-Г Журнал реєстрації заявок на бронювання номерів

8-Г Касовий звіт

9-Г Відомості руху номерів у готелі

10- Журнал осіб, які проживають на поверсі

Все починається з реєстрації

Перш ніж громадянин України або іноземний громадянин буде оселений в готелі, він повинен зареєструватися. Для цього він повинен власноручно заповнити:

1) громадянин України - "Анкету проживаючого" типової форми № 1-г

2) іноземний громадянин - "Реєстраційну картку" типової форми № 2-г

Обидва при цьому повинні пред’явити адміністратору готелю паспорт або інший документ, що засвідчує їхню особу. Якщо підтвердження на розміщення отримано, гість заповнює реєстраційну картку (анкету), що є договором між Виконавцем і Споживачем. В анкеті гість вказує адресу свого постійного місця проживання, адресу організації, що оплачує проживання (якщо оплата здійснюється третьою особою), і вид платежу (готівка, кредитна картка або чек).

Варто дуже ретельно заповнювати анкету, оскільки дані про клієнта можуть бути використані для запрошення його знову відвідати готель під час відпустки, для участі в діловій зустрічі тощо. Неправильно записана адреса може зробити марним розсилання рекламних матеріалів або стати причиною інших неприємностей.

Анкета-документ, що дає право на заняття номера або місця в номері, тобто що надає дозвіл на поселення, має бути заповнена в двох екземплярах (для касира і портьє, або чергового по поверху і в картотеку для контролю виїзду).

Неправильно заповнена реєстраційна картка (анкета) проживаючого робить неможливим повернення забутої в номері речі гостя. Крім того, правильно заповнена адреса гарантує одержання оплати, навіть якщо гість виїхав, не заплативши за надані послуги. Помилкова дата від'їзду в анкеті приводить до того, що номер може простояти непроданим добу, якщо гість виїжджає раніше. А у випадку, коли гість планував залишитися довше, номер може бути проданий ще раз. Неправильно записаний номер кредитної картки може призвести до несплати послуг, якщо гість виїхав, не заплативши готівкою.

Заповнивши картку, гість підписує її, тим самим укладаючи з готелем договір, що підтверджує вид розміщення, тривалість проживання і вартість номера.

Після того як гість заповнив анкету, адміністратор звіряє дані анкети і паспорти гостя, вписує в анкету номер кімнати, у якій буде жити гість, дату і час прибуття і підписує її. Далі адміністратор виписує дозвіл на поселення. І "Анкета проживаючого", і "Реєстраційна картка" після заповнення передаються адміністратору готелю, в якого вони і зберігаються систематизованими за алфавітом(За алфавітом, виходячи з того, з якої букви починається прізвище того, хто проживає в готелі та заповнив цю "Анкету проживаючого" або "Реєстраційну картку"). Але тільки "Анкета проживаючого" заповнюється українською, а "Реєстраційна картка" має заповнюватися українською та англійською мовами.

"Анкета проживаючого" протягом усього строку проживання громадянина в готелі та протягом місяця після його виїзду зберігається в службі прийняття та розміщення проживаючих у готелі, потім протягом ще одного року зберігається в архіві готелю і тільки після цього знищується з оформленням відповідного акту. А от "Реєстраційна картка" зберігається протягом двох років і тільки після цього знищується за актом.

Акт на знищення бланків "Анкети проживаючого" та "Реєстраційної картки" складається членами постійно діючої або спеціально створеної комісії (Така комісія створюється наказом керівника підприємства) в довільній формі .

Зверніть увагу на те, що разом з "Реєстраційною карткою" здійснюється знищення і "Журналу обліку іноземців, що проживають у готелі". Така вимога Інструкції № 230.

Після реєстрації проживаючого на нього оформляється "Візитна картка" типової форми № 3-г, що оформляється на основі "Анкети проживаючого" або "Реєстраційної картки" і видається кожному проживаючому в готелі. "Візитна картка" надає право кожному проживаючому в готелі на одержання ключів від номера, в якому вони проживають, і на обслуговування службами готелю. "Візитна картка", так само, як і "Реєстраційна картка", заповнюється українською та англійською мовами та в одному екземплярі і повинна містити наступні дані: прізвище гостя, номер кімнати і термін проживання.

Одночасно з реєстрацією громадянина України або іноземного громадянина, що поселяються в готелі, оформляється "Рахунок" на оплату послуг готелю типової форми № 4-г.

В цьому рахунку вказуються всі (як основні, так і додаткові) послуги готелю та сума оплати за них. "Рахунок" типової форми № 4-г виписується незалежно від того, яка використовується форма обробки документів (ручна або електронна), і незалежно від форми оплати (готівкової або безготівкової) послуг готелю.

Рахунок виписується у двох екземплярах. Перший екземпляр видається на руки тому, хто поселяється в готелі, для його оплати, а другий передається в бухгалтерію готелю.