Смекни!
smekni.com

Розвиток туризму в Єгипті (стр. 5 из 7)

Характерною рисою є те, що розташовані тут готелі знаходяться на пустельному березі, поблизу немає ніяких населених пунктів. Бари, ресторани, магазини, диско й інша інфраструктура - тільки на території самого готелю, а за її межами - тільки море й гори - ідеальні умови для тихого й комфортного відпочинку.

3.2 Основні туристичні маршрути, курорти, круїзи

Каїр – важливий релігійний центр. У місті знаходиться понад 300 мечетей. Цікавими для туристів є стародавня Цитадель, збудована у 12 ст., і Алебастрова мечеть - символ Каїру. Напроти цитаделі розташована Мечеть султана Хасана - одна з найкрасивіших зразків арабської архітектури (14 ст.).

Привертає увагу і найбільший на Близькому Сході ринок Хан Ель-халілі, який засновано також у 14 ст. Тут можна придбати все, чим славиться Схід: спеції, парфюмерію, золото, срібло, килими, вироби з міді та бронзи, шкіри, скла, кераміки та ін.

Унікальним у місті є і Інститут Папірусу, де зібрана колекція картин з сюжетами про життя Стародавнього Єгипту.

Одними з найяскравіших пам'яток Каїру, та і Єгипту загалом, є піраміди Гізи, збудовані у 2690 р. до н.е., вони займають територію більше 5 га: найбільша піраміда Хеопса, середня, - піраміда Хефрена і трохи менше - піраміда Мікерена. Це єдине з семи чудес світу, яке збереглося до наших днів. Висічений з величезної глиби знаменитий Сфінкс Гізи є другим шедевром Стародавнього Єгипту. Стародавні міста Мемфіс і Саккара, що знаходяться за 20 миль на південь від Гізи, також користуються великою популярністю у туристів. У самому Каїрі безліч різноманітних архітектурних і релігійних пам'яток різних стилів та епох: церкви, мечеті, синагоги.

Перебуваючи в Шарм ель Шейху, можна також відвідати монастир Св. Катерини, що розташований біля підніжжя гори Синай. Багато туристичних фірм пропонують клієнтам ексклюзивні подорожі – сафарі по пустелі Синай на орендованих джипах[13].

Тих, хто збирається додати в кров порцію адреналіну, запрошує національний парк "Мухаммад", який не має собі рівних у Північній півкулі за багатством коралових рифів і морської фауни. Там можна побачити й прямовисні стіни, що заросли казкової краси коралами, і глибоководних риб, і навіть акул. "Підводний сад", "Вежа", "Стіна", "Черепашача бухта", "Поле амфор", "Храм", "Сад вугрів", "Акуляча обсерваторія", "Зустріч скатів", "Поле унітазів" (затонуле судно, що перевозило ці санітарні атрибути, і вони тепер валяються по всьому дну) - ось далеко не повний перелік популярних підводних об'єктів.

Для прихильників активного відпочинку в Шарм-ель-Шейху чимало й інших розваг. Це передусім джип-сафарі, яке, крім гострих відчуттів, дарує нам, мешканцям помірної смуги, красу пустелі. До того ж є можливість покататися на арабських скакунах, гідроциклах, парапланах або зайнятися віндсерфінгом.

Александрія – одна з перлин Середземноморя, вважається одним з найбільших курортів Близького Сходу. М'який клімат впродовж всього року, прекрасні піщані пляжі, що простяглися на 40 км уздовж узбережжя, привертають увагу тисяч туристів. Місто багате на культурні та історичні пам'ятки.

Палац Ель-Монтада - колишня літня резиденція королів - розташований на вершині пагорбу, звідки відкривається вид на один із найунікальних пляжів у східній частині Александрії. Навколо палацу на значній території розташований прекрасний парк.

Форт Кайт-Бей розташований на місці, де колись здіймався Фороський маяк. Із руїн маяка у 15 ст. султан Ашраф збудував мусульманську фортецю з круглими бійницями. На іншому березі гавані у 2 ст. до н.е. у греко-єгипетському стилі збудовані наскельні гробниці Анфуші. Забарвлення стін підземного комплексу нагадує мармур, алебастр і дерево.

Катакомби Ком аш-Шавкафу, які належать до І і ІІ ст. н.е. і розташовані біля порту Александрія, було випадково відкрито у 1900 р. Вони складаються з трьох ярусів, два нижніх з яких затоплені. В архітектурі надмогильних пам’яток цього найбільшого в Єгипті римського підземного кладовища поєднані елементи єгипетського, грецького та римського стилів. У розписі капели представлені сцени християнських поховальних обрядів, а „охороняють” капеллу шакалоподібний Анубіс і дракон з головою собаки. Тут можна зустріти різні види поховань, зокрема і гробниці-колодязі у скельних коридорах.

Мечеть Абу-ель-Аббаса – найбільша й найпопулярніша в Александрії. Вона споруджена у 18 ст. і вважається шедевром архітектурного мистецтва. У 1944 році її майже повністю перебудували. Дуже цікавим є виконання орнаментів чотирьох куполів та мінарету висотою 73 м, декорації фасадів і вирізьблений мінбар (кафедра, з якої читають проповіді).

У Греко-римському музеї міста, який було засновано в 1891 р., зберігається понад 40 000 безцінних експонатів. Особливий інтерес викликає колекція монет часів від Олександра Македонського до візантійського періоду. Статуї, саркофаги, глиняний посуд, папіруси та художні твори відображають різноманітність та поєднання стилів Стародавнього Єгипту, періоду Птолемеїв, римлян та греків. Фігури з мармуру та дерева відображають найважливіші божества Александрії. Зал з мумією крокодила і останками святилища Себека (бог-крокодил) нагадує про поклоніння цим божественним плазунам у Файюмі.

У залах Музею образотворчих мистецтв розміщена цікава колекція картин, тут регулярно відбуваються виставки єгипетських та зарубіжних художників, проводиться „Александрійське бієналле” – виставка робіт художників Середземномор’я.

В 50 акваріумах Гідробіологічного музею, який розташований біля форту Кайт-Бей, живуть риби, яких виловили у Нілі, Середземному і Червоному морях. Одним з найцікавіших експонатів музею є скелет 17-метрового кита, якого в 1936 р. викинуло на берег на сіхд від Александрії.

Колонна Помпея – одна з найважливіших визначних пам'яток міста – знаходиться на пагорбі, поряд з сучасним арабським цвинтарем. Це величезнна колонна (25 м), яку виготовлено з червоного асуанського граніту, стоїть серед руїн храму Серапим. Храм збудовано на честь імператора Деоклетіана.

У Хургаді є два цікавих райони Саккаля (“Кура”, у перекладі “селище”) і Ель-Дахар (або по англ. “даун-таун”). Саккаля – це стара частина міста, де можна відвідати антикварні крамниці. “Даун таун” – діловий і торгівельний центр курорту.

Увечері туристи можуть відпочити на дискотеках, в казино, побачити світло-музичне шоу “Співаючі фонтани” (в готелі Club Golden Five).

В південній частині міста знаходиться легендарний палац “Тисяча і одна ніч”, який збудовано в стилі східного “Діснейленду”, де щовечора відбуваються театралізовані вистави на теми з життя фараонів. До послуг туристів прекрасні ресторани, де їм запропонують унікальні блюда східної кухні. А поряд знаходиться, напевне, найрозкішніший готель міста, який стилізовано під султанський палац.


Висновки

Отже, можна зробити висновок, що основна позначка курсової роботи, яка полягала у вивченні туристично-екскурсійних ресурсів Єгипту, їх використання для розвитком економіки, а також проведенні аналізу щодо ефективного аналізу рівня розвитку рекреаційних можливостей держави була досягнута.

Головний висновок можна зробити такий, що велику роль у розвитку туристичної галузі відіграють та багата історико-культурна спадщина, що дісталася Єгипту, а також вміле використання інвестицій для розвитку рекреаційних ресурсів країни. Ця країна приваблива для багатьох самих вибагливих туристів.

У Єгипті знизилася популярність стосовно туристів із Заходу, але не для туристів із країн пострадянського простору. Причини: при сформованій політичній обстановці туристи з західних кран бояться відвідувати арабські країни, а оскільки величезне число готелів було орієнтовано саме на них, то вони втратили значне число клієнтів із Заходу. Туристичний ринок Єгипту негайно відреагував на це зниженням цін на проживання й обслуговування туристів. Це, в свою чергу, ще більш залучило нашого не настільки вимогливого до сервісу і політичних перипетій туриста. Доказом популярності Єгипту на сьогоднішній день служить величезне число щотижневих рейсів на Каїр, Хургаду і Шарм Ель Шейх. Єгипет – один з найпоширеніших напрямків, серед українських туристів. В основному, усі їдуть туди не тільки заради відпочинку, а й ознайомитись з великим історичним надбанням цієї чудової країни. Звичайно, у цій роботі розглянутий і найпоширеніший, рекреаційний туризм, але багато уваги приділятися екскурсійним ресурсам.

Законодавча база туризму спрямована на взаємодію та співпрацю всіх ланок галузі за принципом: приватна власність під контролем держави, раціональне обмеження туристичної діяльності з метою отримання прибутку при ефективній експлуатації та збереженні природно-рекреаційних та історико-культурних ресурсів, народних традицій.

Основними факторами, що сприяють розвитку туризму в Єгипті, є наявність великого історико-культурного та природно-рекреаційного потенціалу та значні обсяги капіталовкладень у розвиток туристичної інфраструктури.

Чітка визначеність туристичного законодавства, а також підтримка туризму з боку держави та суспільства в цілому, забезпечують його стабільний і результативний розвиток. Так, у 1996 р. Єгипет відвідало 3900 тис. іноземних туристів, у тому числі 130 тис. туристів з країн СНД, доход від туристичної діяльності складав 6 млрд. дол. США, в тому числі 3,9 млрд. - від іноземного туризму. Загалом, туризм дає 5% національного доходу країни, а частка Єгипту в світовому доході туризму становить 0,5%.


Література

1. Александрова А.Ю. Международный туризм. — М.: Аспект-Пресс, 2001. — 467 с.

2. Алисов И.В., Хорев Б.С. Экономическая и социальная география мира. — М.: Гардарики, 2000. — 704 с.

3. Биржаков М.Б. Введение в туризм. — СПб.: Герда, 1999. — 192 с.