Смекни!
smekni.com

Навчання плаванню у літньому оздоровчому таборі та проведення спортивно-оздоровчих свят на воді (стр. 3 из 6)

3. І. п. — стоячи, ноги на ширині плечей. Нахилитися вперед, руками упертися в коліна. Голова в положенні вдиху, щока лежить на воді. Відкрити рот, зробити вдих, повернути лице у воду — видих.

4. Спираючись руками об борт або дно, лягти на груди і прийняти горизонтальне положення. Вдихнути і опустити особу у воду. У цьому ж положенні зробити 10— 15 видихів у воду з поворотом голови убік для вдиху.

Ковзання

Ковзання на грудях і спині з різними положеннями рук допомагають освоїти робочу позу плавця — рівновага, обтічне положення тіла, уміння максимальне вислизати вперед після кожного гребка, що є показником хорошої техніки плавання.

1. Ковзання на грудях. Стоячи по груди у воді, нахилитися так, щоб підборіддя торкнулося води. Витягнути руки вперед, з'єднавши великі пальці. Зробити вдих, плавно лягти на воду обличчям вниз і, відштовхнувшись ногами від дна або борту басейну, прийняти горизонтальне положення. Ковзати з витягнутими ногами і руками по поверхні води.

2. Ковзання на спині. Встати спиною до берега, руки уздовж тулуба. Зробити вдих, затримати дихання, сісти і, злегка відштовхнувшись ногами, лягти на спину. Підняти вище живіт і притиснути підборіддя до грудей. He сідати (слід пам'ятати, що стійкому положенню на спині допомагають легкі гребкові рухи кистями біля тулуба; долоні обернені вниз).

3. Ковзання на грудях з різними положеннями рук: руки витягнуті вперед, в стегон, одна попереду, інша в стегна.

4. Ковзання на спині з різними положеннями рук: руки витягнуті вперед, уздовж тіла, одна рука попереду, інша в стегна.

5. Ковзання на грудях з подальшими поворотами на спину і груди

7 ІГРИ НА ВОДІ

Виучивши плаванню дітей, необхідно включати в заняття ігри і розваги на воді. Вони допомагають зрозуміти характер дитяти, привчають його до самостійності, ініціативи, взаємовиручки, товариства. Крім того, ігри проводяться з метою повторення і вдосконалення елементів техніки плавання.

На заняттях по плаванню використовуються ігри трьох типів: прості, ігри з сюжетом і командні.

Прості ігри включають елемент змагання і не вимагають попереднього пояснення. Це ігри типа «Хто швидше сховається під воду?», «У кого більше міхурів?, «Хто далі проковзне?» і так далі елемент Змагання будить у хлопців прагнення краще виконати завдання, робить заняття емоційнішими, підвищує інтерес до плавання.

Ігри з сюжетом — основний учбовий матеріал на уроках по плаванню для дітей молодшого шкільного віку. Їх зазвичай включають після того, як діти освоїлися з водою. Якщо гра з сюжетом має складні правила, її потрібно заздалегідь пояснити і розіграти на суші. Пояснюючи гру, потрібно розповісти про її вміст, правила, вибрати що водить і розділити що грають на групи, рівні під силу.

Командні ігри зазвичай проводяться на заняттях з дітьми середнього шкільного віку. Сюди відносяться майже всі ігри: «М'яч своєму тренерові, «ватерполо» і ін., а також командні естафети. Під час боротьби двох команд поважно стежити за правилами гри і дисципліною її учасників. Інструктор повинен не-повільно присікати грубість, порушення правил, нетовариську поведінку. Після закінчення гри він оголошує результати, називає переможців і програвших і обов'язково відзначає учасників, що проявили себе з кращого боку.

Ігри і розваги на воді проводяться в кінці основної і в завершальній частинах уроку, протягом 10—15хв. Вибір гри залежить від завдань уроку, глибини і температури води, кількості, віку і підготовленості тих, що займаються. У кожній грі повинні брати участь що всі займаються. У гру необхідно включати лише вправи, відомі дітям. У прохолодній воді потрібно проводити ігри з рухами, що виконуються в швидкому темпі.

Гри з подоланням опору води

«Хто вище?» Стоячи у воді, сісти, відштовхнутися ногами від дна і виплигнути як можна вище з води.

«Переправа». Ходьба за допомогою гребків руками.

«Хто швидший?» Біг у воді за допомогою гребків руками.

«Море хвилюється». Стоячи в одній шерензі, що грають по команді «Море хвилюється» розходяться в будь-якому напрямі (їх розганяв вітер). По команді «На морі тихо» швидко займають свої місця. При цьому інструктор вважає: «Раз, два, три — на місце встали ми». Той, що запізнився позбавляється права продовжувати гру.

«Хвилі на морі». Гравці вишиковуються в шеренгу. Потім беруться за руки і, сівши, опускають їх на воду. Виконують руху обома руками управо вліво, піднімаючи хвилі.

«Риби і мережа», Вибирають два що водять. Останні гравці розбігаються. Що водять, тримаючись за руки («мережа»), прагнуть зловити «рибу»— для цього їм потрібно замкнути руки довкола спійманого гравця. Спійманий гравець приєднується до тих, що водять, утворюючи з ними «мережу». Гра кінчається, коли всі «риби» спіймані.

Ігри із зануренням у воду

«Хто швидше сховається під воду?» По сигналу інструктора діти присідають і занурюються у воду.

«Хоровод». Гравці беруться за руки і йдуть по кругу. Злічивши вголос до десяти, вони роблять вдих і занурюються у воду. Потім встають, і хоровод рухається в протилежну сторону.

«Поїзд і тунель». Гравці вишиковуються в колону і кладуть руки на пояс один одному, утворюючи «поїзд». Двоє що грають стають лицем один до одного, взявшись за руки (руки опускають на поверхню води), — це «тунель». Аби «поїзд» пройшов через «тунель», його «вагони» по черзі підпірнають. Після того, як весь «поїзд» пройшов «тунель», що змальовують «тунель» замінюються хлопцями з «поїзда».

«Сядь на дно». По команді інструктора діти сідають на дно, занурюючись з головою у воду.

«Насос». Гравці стоять парами лицем один до одного і тримаються за руки. По черзі вони занурюються з головою у воду: як тільки один з'являється з води, інший присідає і ховається під водою.

«Лягушата». Гравці встають в круг. По команді «Щука!» «жабенята» підстрибують вгору, по команді «Качка!» — ховаються під воду. Що невірно виконав команду виходить на середину круга і продовжує гру разом зі всіма.

Ігри на спливання і лежання на воді

«Поплавець», «Медуза».

«Квачі з поплавцем». «Пятнашка» прагне засалити кого-небудь з тих, що грають. Рятуючись від «квачі», вони приймають положення «поплавець». Якщо «пятнашка» доторкнеться до того, що грає раніше, ніж він прийняв це положення, вони міняються місцями.

Ігри з видихом у воду

«У кого більше міхурів». Гравці занурюються у воду і роблять довгий видих. Інструктор визначає переможця по кількості міхурів на поверхні води.

«Іван-покиван». Гравці діляться на дві шеренги, встають один проти одного і попарно беруться за руки. По першому сигналу інструктора гравці однієї шеренги опускаються під воду і роблять глибокий видих (очі розплющені). По другому сигналу у воду занурюються гравці другої шеренги.

Ігри з відкриттям очей у воді

«Знайди клад». Інструктор кидає на дно який-небудь предмет. По його команді гравці занурюються у воду і намагаються знайти і дістати цей предмет.

«Морський бій». Гравці діляться на дві шеренги і встають лицем один до одного на відстані 1 м. По сигналу інструктора вони починають бризкати водою один одному в обличчя. Виграють ті, хто не відвертався і не закривав ока. Під час гри не можна зближуватися і стосуватися один одного руками.

«Брід». Гравці по черзі пересуваються по дну басейну в заданому напрямі. Орієнтиром руху можуть бути смуга, що йде по середині басейну, або предмети, розкладені на дні. Аби не збитися з дороги і краще розгледіти орієнтир, гравці опускають голову у воду.

Ігри з ковзанням і плаванням

«Ковзай вперед». Гравці встають в шеренгу і виконують ковзання на грудях і на спині.

«Торпеди». Що грають по команді інструктора, виконують ковзання на грудях с. рухом ногами кролем. Потім вони проробляють те ж на спині

«К.то переможе?» Плавання (за допомогою рук) кролем ^ на грудях і брасом на спині.

«Естафета*. У грі беруть участь дві команди. Гравці можуть плисти будь-яким способом. Якщо вони освоїли всі спортивні способи плавання, інструктор проводить комбіновані естафети, де учасники пливуть різними способами за допомогою ніг.

Ігри з м'ячем

«Боротьба за м'яч». Що грають ділять на дві команди. Гравці однієї команди, плаваючи в будь-яких напрямах, перекидають м'яч один одному. Гравці другої команди прагнуть відняти м'яч; Як тільки м'яч буде спійманий, команди міняються місцями.

Волейбол у воді». Гравці розташовуються по кругу і, ударяючи по м'ячу, передають його один одному. При цьому вони стараються, аби м'яч як можна довше не падав у воду.

«М'яч тренерові». У грі беруть участь дві команди. Перша вишиковується по одну сторону басейну, друга — по іншу. В кожної команди — тренер. Він бере участь в грі, стоячи на протилежному від своєї команди борту басейну. Гравці прагнуть оволодіти м'ячем, що знаходиться в центрі поля, і, перекидаючи його двома руками, прагнуть віддати м'яч в руки своєму тренерові. Виграє команда, якою удалося зробити цю більшу кількість разів.

Розваги у воді

«Хто знайде кинутий на дно предмет?» «Хто проковзне в поверхні води 5 (6) м?

«М'яч пo кругу». Гравці стоять на дні і перекидають м'яч один одному.

«Чехарда». Гравці встають в колону поодинці на відстані 2м один від одного і нахиляються вперед. Гравець, що стоїть останнім, перестрибує через кожного, що стоїть попереду.