Смекни!
smekni.com

Розробка маршруту подорожі після пунктів: Аргентина, Монголія, Сомалі, Іспанія, Йорданія, США (стр. 10 из 12)

Транспорт і зв'язок

Внутрішня транспортна система Іспанії має радіальну структуру з великою кількістю головних автодоріг і залізничних ліній, що сходяться в Мадриді. Загальна довжина мережі залізниць - приблизно 22 тис. км, з них 1/4 електрифікованих (1993). Головні лінії використовують широку колію; місцеві лінії, що становлять по довжині 1/6 від усієї мережі, мають вузьку колію. Наприкінці 1960-1970-х років залізниці Іспанії були істотно модернізовані: оновлений рухомий склад, поліпшені рейкова подушка і полотнище, а круті повороти і спуски знівельовані. У 1987 почалася реалізація 13-річного плану розвитку залізничного сполучення. У 1993 завдяки субсидіям від ЄС була запущена перша високошвидкісна пасажирська лінія Мадрид - Кордова - Севілья, а потім відгалуження Кордова Малага.

Автодорожня мережа Іспанії становить 332 тис. км, з них 2/5 - з твердим покриттям. В останнє десятиліття різко збільшився парк автомобілів. У 1963 в Іспанії нараховувалися 529,7 тис. легкових автомобілів і 260 тис. вантажних (включаючи трактори). У 1991 відповідні показники сягнули 12,5 млн. і 2,5 млн. машин.

Торговельний флот Іспанії у 1990 р. складався з 416 суден загальною водотонажністю 3,1 млн. брутто-реєстрових тонн. Головні морські порти - Барселона, Більбао і Валенсія.

В Іспанії діють дві державні авіакомпанії - "Іберія" і "Авіадо", а також ряд невеликих приватних авіакомпаній. Компанія "Іберія" обслуговує рейси в Латинську Америку, США, Канаду, Японію, Північну Африку і країни Європи, а також внутрішні рейси. Найбільш завантаженим є аеропорт міста Пальма на о. Майорка. Інші великі аеропорти розташовані в Мадриді, Барселоні, Лас-Пальмасі (на о. Гран-Канарія), Малазі, Севільї і на о. Тенерифі.

Визначні місця.

Мадрид: Центр Королеви Софії, Палац Буен Ретіро, Королівська фабрика гобеленів. Культурну та історичну цінність мають башта храму Сан Педро ель Велья, Пласа Майор, площа Вілья і будівля Муніципалітету, Королівський палац і навколишні його сади. Художні галереї та музеї: Ель Прадо, Касон дель Буен Ретіро, Археологічний музей, Музей сучасного мистецтва. Навесні в Мадриді проходить грандіозне свято покровителя міста Св. Ісідро. А так само основна визначна пам'ятка Іспанії - корида. В околицях Мадрида знаходяться важливі історичні та культурні центри Іспанії, такі як Алкала де Енарес, Ель Ескоріаль. Недалеко від міста підноситься палац Сарсуела, резиденція іспанських королів Ла Пуерта дель Соль.

У Барселоні - Готичний квартал з древнім собором, собор Саграда Фаміліа ("Святе сімейство"), палац і парк Гуель, будинок Міла, музей Пабло Пікассо, Хуана Міро, музей каталонського мистецтва, Монумент Колумбу, великий парк розваг Порт Авентура. Лицарські замки в Коста-Бланка і Коста Брава, замок Санта-Барбара, місто-фортеця в Гуадалесте, піщані дюни в курортному містечку Кулера.

Андалусія - область в Іспанії, де знаходяться чудово збереглися до наших днів пам'ятки старовини: середньовічні фортеці і арабські башти XI століття, кафедральні собори і стародавні Андалуські поселення в горах. Андалусія є батьківщиною фламенко. У місті Севілья (столиця Андалусії) - стародавня арабська фортеця Алькасар, мінарет арабської мечеті XII століття Хиральда. Місто Ронда - колиска іспанської кориди.

Валенсія - знамениті вежі Серрано і Кварт, площа-ансамбль де-ла-Вірхен із собором Пресвятої Діви, символ міста - башта Мінгелете, ультрасучасний Палац Музики, перлина валенсійського зодчества - рибна біржа Лонха.

Прекрасні пляжі розташовані на всім 500 кілометровому узбережжі провінції Валенсія. Коста-де-Асаар ("Берег апельсинового аромату") на півночі: Пеньіскола, Алькосебре, Оропеса, Бенікасім.

Нац. парки Айгуес-Тортес-і-Лаго-Сан-Маурісіо, Ковадонза, Ордеса та ін. Щорічно Іспанію відвідують понад 50 млн. туристів.

Іспанія відома:фламенко,бій биків,паломництво

Віза. Іспанія входить в Шенгенську зону. Посольство Іспанії приймає до розгляду документи для оформлення віз не пізніше ніж за 5 календарних днів і не раніше 3-х місяців до початку туру. Віза оформляється через Візовий центр Іспанії. Офіційний сайт Візового центру Іспанії http://espvac-ua.com


МИТНІ ПРАВИЛА

Ввезення іноземної валюти в Іспанію не обмежений (декларація необхідна, якщо сума перевищує 500 євро). Дозволено вивіз завезеної іноземної валюти за декларації на суму, що не перевищує в перерахунку 500000 песет.

Податок на від'їзд повітряним шляхом включений в ціну квитка.

Дозволено безмитне ввезення сигарет - до 200 шт., Вина - до 2 л., Міцних спиртних напоїв - до 1 л., Продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистих потреб. Радіо-, відео-і фотоапаратура повинна декларуватися. Дозвіл на ввезення кінотехніки повинно бути оформлене у консульському відділі посольства Іспанії.

Заборонено ввезення наркотиків, деяких медикаментів, зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Заборонений вивіз історичних цінностей, антикваріату, коштовностей, зброї і боєприпасів без спеціального дозволу.

маршрут подорож країна


СполученіШтатиАмерики/United states of America-US

Столиця Вашингтон
Площа 9,629,091 км²
Населення (склад, чисельність) 301 172 000
Офіційна мова англійська
Релігія
Форма правління Федеративна конституційна республіка
Грошова одиниця Долар США (USD)

Герб

Прапор

Сполучені Штати Америки (США) (англ. United States of America (USA)) — держава в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв і 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою. Крім того, виділено федеральний (столичний) округ Колумбія. Володіння США: Віргінські о-ви у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії.

США - федеративна конституційна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів.


Штати: Айдахо, Айова, Алабама, Аляска, Аризона, Арканзас, Вайомінг, Вашингтон, Вермонт, Вірджинія, Вісконсін, Гаваї, Джорджія, Делавер, Західна Вірджинія, Іллінойс, Індіана, Каліфорнія, Канзас, Кентуккі, Колорадо, Коннектикут, Луїзіана, Массачусетс, Міннесота, Міссісіпі, Міссурі, Мічиган, Монтана, Мен, Меріленд, Небраска, Невада, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Нью-Мексико, Огайо, Оклахома, Орегон, Пенсільванія, Род-Айленд, Північна Дакота, Північна Кароліна, Теннессі, Техас, Флорида, Південна Дакота, Південна Кароліна, Юта.

Виконавча, законодавча і судова влади — представлені відповідно Президентом, Конгресом і Верховним Судом.

Кожен із 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.

Географічне розташування

Країна розташована в центральній частині Північної Америки.

Територія становить близько 9 373 тисячі квадратних кілометрів.

Населення — 281 421 906 осіб (на 1 квітня 2000 р.). Столиця — місто Вашингтон (Washington), округ Колумбія.

Сполучені Штати Америки складаються з трьох основних частин:

Континентальні США (англ. Continental USA) — межують на півночі з Канадою, на півдні — з Мексикою, на заході омиваються

Тихим океаном, на сході — Атлантичним океаном.

Аляска (англ. Alaska — півострів у північно-західній частині Північної Америки.

Гаваї (англ. Hawaii) — архіпелаг у Тихому океані напівдорозі між США та Австралією.

Найбільші міста США (станом на 2000 рік):Нью-Йорк - 8,008 млн. жителів. Лос-Анжелес (Каліфорнія) - 3,695 млн, Чикаго (Іллінойс) - 2,896 млн, Х'юстон (Техас) - 1,954 млн, Філадельфія (Пенсільванія) - 1,518 млн, Фенікс (Аризона) - 1,321 млн, Сан-Дієго (Каліфорнія) - 1,223 млн, Даллас (Техас) - 1,189 млн, Сан-Антоніо (Техас) - 1,144 млн, Детройт (Мічиган) - 0,951 млн.

Рельєф.Атлантичне узбережжя — переважно представлено низовиною.

Тихоокеанське узбережжя — переважно гористе.

Приблизно половина території Сполучених Штатів Америки вкрита горами і плато.

Гірські хребти — представлені від тропіків Гаваїв до Полярного кола Аляски, простягаються паралельно східного й західного узбереж.

Скелясті гори — вододіл річок, які течуть у Тихий океан і в Мексиканську затоку Атлантичного океану.

Клімат США.Клімат континентальних Сполучених Штатів Америки є переважно помірним, на Гаваях — м'яким з найбільшою кількістю опадів у світі, а на Алясці — суворим і холодним з постійним сніговим покривом.

Транспорт в США .Транспорт в США - система засобів для перевезення пасажирів і вантажів у Сполучених Штатах Америки. У кожні історичні часи домінували свої види транспорту. В даний час основні перевезення здійснюються на автомобільному транспорті та авіацією. У кількох містах є метрополітен.

Екскурс .В даний час у США існує високорозвинена та розгалужена транспортна система, що включає такі різноманітні види транспорту як автомобільний, повітряний, залізничний. Проте лише перші два види можна назвати основними, так як кількість перевезених ними людей у багато разів перевищує кількість пасажирів залізниць. Основний засіб пересування населення в більшості регіонів країни - особистий автотранспорт. Суспільні транспорт, особливо поза великими містами, розвинений істотно слабше, ніж у Європі, хоча практично в будь-якому місті США є та чи інша форма громадського транспорту.

Крім того, у ряді міст існує поромне сполученнячерез водні масиви. США відносно наземних транспортних засобів - найбільша автомобільна держава в світі. Переважна частина американських міст і передмість створюється та розвивається з розрахунком на автомобілі та з урахуванням потреб автодорожнього транспорту. З розвитком автомобілів у Північній Америці популярність залізних доріг почала падати, a з побудовою всеосяжної мережі автомобільних доріг та швидкісних автотрас у 50-60е роки XX століття, залізничний транспорт втратив колись першорядні економічні позиції, і якщо продовжує приносити прибуток, то тільки у вантажних перевезеннях. На відміну від європейських держав, які вкладають гроші в залізничний транспорт нарівні з іншими видами, влада США зробила акцент на автомобільний і повітряний транспорт, залишивши залізницю в стороні. У результаті приватні залізничні компанії почали втрачати прибуток на пасажирських перевезеннях, що призвело до різкого скорочення таких. Лише створення Конгресом в 1971 році напівдержавної корпорації Amtrak врятувало пасажирський залізничний транспорт у США від повного зникнення. Популярність поїздів дещо збільшилася за часів різкого підвищення цін на бензин в 1970е роки, і після атаки 11 вересня 2001 року і послідував кризи авіатранспорту. Стихійні явища, такі як ураган "Катріна" в 2005 році і сильні снігопади в Колорадо в грудні 2006 року, в черговий раз показали наскільки важливу роль може зіграти залізничний транспорт у перевезенні людей при надзвичайних ситуаціях. Крім того, перевантаження автотрас і аеропортів незмінно викликає затримки. Всі ці фактори сприяють відродженню в американців інтересу до залізниці як додаткового способу пересування по країні.