Смекни!
smekni.com

Туристсько-рекреаційний потенціал Марокко (стр. 3 из 5)

Мечеть Хасана (XII ст.), одна з найбільших мечетей в мусульманському світі, – головна визначна пам'ятка Рабату. Мавзолей Мухаммеда V – символ країни, місце паломництва і поклоніння марокканців.

Новий Рабат запрошує туристів для початку відвідати найбагатший у Марокко Археологічний Музей, що дозволяють пролити світло на багато періодів, які залишили слід в історії країни.

До речі, це не єдиний музей Нового Рабату: у будівлі Міністерство пошти і телеграфу в 1970 році була заснована Мекка філателістів усього світу – Поштовий музей, серед експонатів якого значиться марокканські марки та конверти, старі телефонні й телеграфні апарати, машина Бодо, белінографи, а також поштові фургони.

Великою популярністю серед відпочиваючих з дітьми користується, відкритий при Міністерстві енергетики і розвідки надр Музей природної історії, в одному із залів якого виставлений, знайдений у 1979 році в горах Високого Атласу, скелет динозавра.

Касабланка – своєрідний символ сучасного Марокко. Касабланка – місто авангарду і нових технологій.

Мечеть Хасана II була побудована французом Мішелем Пінс, відкрилася в 1993 році. Це друга за величиною мечеть після мусульманського храму в Мецці. Висота мінарету – 200 м. Всередині мечеть прикрашена фресками і різьбленням по дереву. Мечеть Хасана II одна з небагатьох, куди пускають і людей іншої віри. У будівлі храму також знаходяться Національний музей і бібліотека.

Махама ду Паша (Mahakma du Pacha) – одне з найкрасивіших будівель міста – палац правосуддя.

Парк Ліги Арабських Держав – найбільший парк міста.

Археологічний музей був побудований в 1932 році. Це один з кращих музеїв Марокко.

Площа Об'єднаних націй – головна площа Касабланки. Почала формуватися площа перед Медіною досить давно, але сучасні риси стала набувати в 1910 році, коли була зведена годинна башта. Кілька наступних десятиліть площа облаштовувалась і обростала високими будинками, а в 1992 році була реконструйована і з тих пір вигляд свій не міняла.

Площа Мухаммеда V – найбільша площа Касабланки. Тут багато дерев, фонтани, пішохідні доріжки, красиві будівлі в арабо-андалузькому стилі.

Маяк на мисі Ель Ханк (Pointe d'el Hank) дуже красивий. Він прикрашений розмальованою тканиною. Від маяка відкривається мальовничий вид на океан.

Також у місті можна відвідати такі музеї як: археологічний, поштовий та музей природних наук.

Марракеш – серце Марокко.

Медіна – старе місто, оточений кріпак стіною.

Сад Мажореля був створений в 20-х роках ХХ століття художником Жаком Мажорелем. Тут можна побачити найбільш рідкісні марокканські рослини, а також завезені з різних екзотичних куточків світу: бананові дерева, пальми, гігантські бамбуки, всілякі кактуси. Майстерня художника зараз перетворена на невеликий Музей мусульманського мистецтва. Сад відкритий з 9:00 до 12:00 та з 14:00 до 17:00 взимку, з 15:00 до 19:00 влітку.

Кутубія – мечеть, символ Марракеша. Це справжній шедевр іспано-мавританської архітектури ХІІ століття. Мечеть оточує сад з апельсиновими деревами.

Мавзолей Юсуфа, побудований в 1565 році, пізніше був перебудований і став головною школою вивчення Корану в Магрибі. Будівля вражає витонченістю оздоблення – надзвичайно красиво виглядає поєднання мозаїки, мармуру та кедрового дерева. У внутрішньому дворику знаходиться фонтан з білого мармуру.

Палац Бахія був побудований в 19 столітті. Раніше він служив резиденцією Бу Ахмеда, великого візира султана Мулли Аль Хасана. У палаці жили 4 його дружини і 24 наложниці. Відкрито палац з 8:30 до 11:45 і з 14:30 до 17:45.

Площа Джамаа-Ель-ФНА знаходиться в центрі Медіни. Вона занесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут збираються акробати, танцюристи, заклинателі змій, тлумачі Корану і знахарі, розповідачі казок, ворожки. Увечері площа перетворюється на величезний ресторан під відкритим небом: тут грає музика, готується м'ясо і рис.

Музеї:Берта Флінта, ісламського мистецтва, музей Марракешу та Дар сі Саїд.

Мавзолей Мулай Ісмаїла знаходиться на площі Лалла Аоуда в Мекнесі, його внутрішній дворик прикрашений мозаїкою, фонтанами, вирізаним стелею з кедра, підлога встелена мавзолею розкішними килимами. Мавзолей відкритий щодня, крім п'ятниці, з 9:00 до 12:00 і з 15:00 до 18:00.

Беб Мансоур – дуже красиві ворота, що ведуть до Медіни.

Ель Хдім – центральна площа Медіни. Тут грають вуличні музиканти, виступають дресирувальники змій і факіри.

Музей марокканського мистецтва представляє експозицію, присвячену мистецтву Мекнес.

Фес був заснований в 789 році. Після того, як Марокко отримала незалежність в1956 році, місто стало одним з великих економічних і культурних центрів країни.

Всього в Фесі 800 мечетей.

Карауїн (859 р.) – найбільша мечеть Північної Африки, в ній міститься до 22000 чоловік.

УМузеї марокканського мистецтва можна побачити місцеві давнину і твори художніх ремесел.

Фес ель-Балі – Старе місто. Це один з найбільших середньовічних міст в світі, його ворота і стіни є зразками стародавнього мистецтва та охороняються спеціальними законами.

Також варто подивитися медресе Ат-Тарін (1323-1325 рр.), Медресе Бу-Інан, палац Дараль-Махзен.

Мусульманський Університет Карауїн був заснований в 859 році, це провідний навчальний центр Північної Африки.

3. Туристична інфраструктура

У Марокко туризм є другим важливим джерелом отримання валюти. У період 1987–1992 рр. кількість іноземних туристів збільшилася удвічі, досягнувши цифри 3,2 млн. осіб; більша частина їх приїжджає до Марокко з Франції. Розвиток туризму змінив зовнішній вигляд Феса, Марракеша і ряду інших, дрібніших міст, таких, наприклад, як Варзазат, де були побудовані великі сучасні готельні комплекси.

Чудові пляжі, сніги Високого Атласу, кедрові ліси і вічнозелені діброви в Середньому Атласі, мальовнича ущелина річки Рдат, численні пам'ятники культури, арабські кінні змагання із стріляниною з рушниць, а також прекрасні сувеніри приваблюють туристів до Марокко. Розвитку туризму в країні сприяє м'який клімат з великою кількістю сонячних днів, різноманітність природних умов і ландшафтів, що дозволяють займатися різними видами спорту, полюванням і риболовлею. У Марокко можна виділити такі зони туризму: середземноморська зона курортного приморського туризму (Танжер, Тетуан, Ель-Хосейма та ін); місто Агадир з прилеглою територією – важливий центр курортного приморського туризму; район так званих імперських міст (Рабат, Фес, Мекнес, Марракеш) з численними пам'ятниками історії та архітектури; Касабланка – ділова столиця Марокко і найбільше місто країни, а також руїни що знаходиться поруч міста Анфи; курортна смуга на березі Атлантики з центрами туризму в містах Темара і Мохаммед; зона за Атласькими горами, прилегла до Сахари (міста Загора і Варзазат з прекрасними фортецями-кастами). Країна має у своєму розпорядженні широку мережу готелів п'яти категорій, туристичних комплексів, кемпінгів, пляжних будиночків. У середині 1990-х років у країні налічувалося близько 1100 готелів різного типу. Поряд зі спорудами готелів екстра-класу для багатих туристів будуються готелі-мотелі, кемпінги, розраховані на масовий туризм.

3.1 Готельне господарство

Хороший готель – це одна з головних складових вдалого відпочинку. При виборі готелю в Марокко необхідно звернути увагу на кількість зірок. Чим їх більше, тим вище клас готелю. Готелі Марокко (5*) відрізнятимуться від (3*) готелів не тільки на вигляд, але і по внутрішньому впорядкуванню, рівню сервісу, оснащеністю номерів.

Також доречним буде звернути увагу на склад відпочиваючих. Всі готелі Марокко можна розділити на групи: молодіжні, для відпочинку з дітьми, для спокійного відпочинку, відпочинок класу de luxe. Наприклад, немолодій парі навряд чи сподобається наявність дискотек і галасливих компаній по сусідству. Для них більш відповідним буде невеликий готель із зручним сервісом, лікувальними програмами, релакс-басейнами або просто релакс-зонами, куди не пускають дітей. Любителям комфорту можна порадити шукати недавно побудовані будівлі.

Нові готелі Марокко відповідають сучасній якості використовуваних матеріалів, свіжим ремонтом і меблями.

Якщо віддавати перевагу найвищому рівню обслуговування, то слід вибрати відпочинок класу de luxe. Кращі готелі Марокко нададуть бездоганний сервіс і розкішну обстановку, сучасні SPA-центри, в яких працюють знамениті майстри масажу, салони краси, тенісні корти, тренажерні зали, шикарні бутіки і ресторани, а також ігрові зали – більярд, боулінг, настільний теніс.

Ціни в готелях Марокко залежать від різних чинників: їх «зоряності», типу номера, місце розташування, наявності послуг, які включені у вартість.

Готелі Марокко цілеспрямовано змагаються один з одним за розкішшю інтер'єрів та сервісу. Територія будь-якого чотиризіркового готелю — оаза у тропічній спеці, ресторани з різними кухнями світу, бари, басейни і тренажерні зали. П'ятизіркові готелі нерідко селяться в колишніх палацах. Але належний рівень комфорту, однак без східних розкошів, гарантують і тризіркові готелі. Марокко пропонує відпочинок на усі смаки.

Готелі Рабату:RabatHilton(5*) розташований в мальовничому районі. У готелі 191 стандартний номер, 27 с’ютів. Готель є великим діловим і бізнес-центром столиці королівства. Тут створені ідеальні умови для ділових людей, які приїжджають в Марокко з усього світу. У готелі проводять зустрічі, семінари, конференції найбільші світові компанії. Ділові центри готелю мають у своєму розпорядженні всі сучасні засоби діловодства та зв'язку. StGermainEnlaye(4*) розташований в 10 км від Рабату і 80 км від Касабланки, на березі океану, в парку на території 10000 м². У номерах, с’ютах і апартаментах є система обігріву, ванна кімната і туалет, телефон, супутникове телебачення, великий балкон. У с’ютах є міні-бари. Три ресторани з європейською та східною кухнею, музичний салон, бар.