Смекни!
smekni.com

Територіальна організація туристичної галузі Північної та Латинської Америки (стр. 15 из 25)

Для того щоб довести туристський продукт до цільової аудиторії, тероператори використовують різні канали розподілу. Вони нерідко мають власні торгівельні точки, але класичним і найпоширенішим на Заході способом реалізації турів вважаються продажі через турагентства. Туроператор залучає до збуту сформованого ним пакета туристських послуг безліч (іноді більше тисячі) роздрібних посередників. Найчастіше він створює при собі центральне турагентство, що входить у його структуру в якості самостійного комерційного підрозділу, а також відкриває периферійні турагентства, що розташовуються в інших містах, районах, країнах і регіонах. У сукупності вони утворять складну збутову мережу [21].

Міжнародний туризм в США і Канаді спрямований в переважно в Карибський басейн, Європу і Латинську Америку. В США зараз працюють більш 2000 різних туроператорів, що майже в 3,5 разів більше, ніж в кінці 70-х років. Найбільші оператори в США – „Америка Експрес”, „Томас Кук”, „Карван Туре”, „Гатней Холідейс”, в Канаді – „Канадіен Пацифік” і „Тур Монтроял”. Однак 70% запропонованих ними туристських пакетів направлені на подорожі у середині держави, в Каліфорнію, Флориду, на Гаваї і т.д. З за високої конкуренції в США граничний рівень прибутку тур операторів становить біля 3% [25].

Співробітництво туроператорів і турагентств приносить вигоди обом сторонам. Наявність у туроператора широкої розгалуженої контрагентської мережі забезпечує йому ріст обсягів продажу туристських поїздок, вихід на нові ринки в тому числі провінційний ринок виїзного туризму; економію витрат на зміст власного персоналу, оренду приміщень й їхнього устаткування й т.д [22].

4.2 Регіональна характеристика основних туристичних ресурсів країн Північної і Латинської Америки (на прикладі США, Мексики, Бразилії, Венесуели та Колумбії)

4.2.1 США

Географічне положення: держава в Північній Америці. Складається із трьох суміжних областей ( територія США, Аляска, Гавайї). [54] Територія: 9363,3 тис. кв.км. Адміністративно - територіальний розподіл: 50 штатів і федеральний столичний округ Колумбія. Державний устрій: федеративна республіка. Столиця: Вашингтон. Великі міста: Нью-Йорк, Чикаго, Філадельфія, Сан-Франциско. Населення: 260 млн. чол. Етнічний склад: американці, афро - американці, італійці, мексиканці, євреї, німці, французи, поляки, негри, індіанці й ін. Релігія: протестантизм, католицизм. Офіційна мова: англійський. Основні галузі господарства: металургія, машинобудування, приладобудування, електротехнічна, хімічна, газова, автомобільна. Грошова одиниця: долар.

Заселення людиною континенту Північна Америка почалося 10-12 тис. років тому по Берінгінському мосту суходолом з Азії [39].

На території США розташовані майже всі кліматичні зони. Серед них ми можемо назвати тропічну (Гавайї), помірну й субтропічну морську (узбережжя Тихого океану), континентальну морську (узбережжя Атлантичного океану), континентальну (Внутрішні рівнини, плоскогір'я Юкон), різко континентальну (плоскогір'я Кордильєр), арктичну (північна частина Аляски), субарктичну (центральна й південна частина Аляски). Середньорічна температура липня коливається від +14 градусів до + 22 градусів на західному узбережжі, а на східному узбережжі - від + 16 градусів до + 20 градусів. Найбільш низькі температури спостерігаються на Юконі - 64 градусів, найбільш високі - +56,7 градусів у Долині Смерті на південно-заході США [46].

Природні ресурси. Більшу частину країни на сході й центральних районах займають рівнини й невисокі гори. На сході тягнеться ланцюг Аппалачів, найвища точка яких - гора Мітчелл - досягає 2037 м. На півночі гори відділені від океану Приатлантичною низовиною. На захід від Аппалачів розкинулися Центральні рівнини. На докембрійській кристалічній платформі Канади розкинулися Великі рівнини. Західну частину Аляски займають гірські хребти, по плоскогір'ю Юкон течуть північні ріки Юкон і Маккензі. Приатлантична й Примексиканська низовини багаті корисними копалинами (нафторозробки, видобуток рідкісних металів). Плато Колорадо обмежують на заході вулканічні Каскадні гори, хребет Сьєрра-Невада з його найвищою точкою горою Уітні (4418м). Найбільшими ріками країни є Міссісіпі, Міссурі, Колумбія, Колорадо. Об'єктами індустрії туризму служать п'ять Великих американських озер: Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері, Онтаріо. На просторах Великого Басейну розкинулося Велике Солоне озеро.

Курорти США розташовані в основному уздовж узбережь і в більшості своїй являються кліматичними і приморськими. Південно-західна частина США : Санта-Барбара, Лонг-Біч, Сан-Дієго, Палм-Спрінгс, Санта-Круз. В центральній частині США розташовані бальнеологічні курорти : Сан Валлі, Колорадо Спрінгс, Ексельсіор Спрінгс, Санта-Фе, Хот-Спрінгс, Френч-Лік, Маунт-Клеменс Кліфтон Спрінгс, Уорм-Спрінгс, Лейк-Плесід, Саратога-Спрінгс, Логг-Бранч. На Східному узбережжі – курорти Майамі, Палм-Біч, Дейтона-Біч, Атлантік-Сіті, Ньюпорт.

На північноамери канському континенті в цей час знаходиться більше 50 національних парків, які включають природні, ландшафтні, історико-культурні заповідники, військові меморіали, парки - історичні монументи, парки штатів, національні цвинтарі. Ці об'єкти національного надбання розташовані на землях, які належать федеральному уряду, владі штатів, громадським організаціям, приватним особам. Контроль за станом більшості парків здійснює Служба національних парків Міністерства внутрішніх справ США. ( Рис. 5).

Рис.5 Національні парки США

Найбільш великими парками є Йеллоустонський і Йосемітський природні й ландшафтні заповідники, національний природний парк Секвоя, Глейшер, Великий Каньйон у Колорадо. Розташований на північному-заході Арізони Гранд Каньйон - це одна із самих мальовничих річкових долин у світі. Води ріки Колорадо вирізали в скелях цю ущелину протягом шести мільйонів років. Глибина каньйону місцями досягає 1,5 км. Найвищий хмарочос у світі (Сіерс Тауер у Чикаго) помістився б у глибоких місцях каньйону 4 рази. Йосемітський національний парк розкинувся по схилах гряди Сьєрра-Невада (шт. Каліфорнія). Це перший ландшафт, що охороняється в США (з 1864р) і перший у світі (разом з Йеллоустоном) Національний парк (з 1872р). Визначними пам'ятками парку є гранітні куполи, які відшаровуються як лушпиння з цибулі, 730 - метровий Йосемітський водоспад, гігантські секвої, льодовикові розломи й найбільший у світі гранітний моноліт Ель-Капітат.

Флора представлена рослинністю 5 біогеографічних областей континенту. Тут ростуть хвойні ліси, знаходяться три гаї секвої. Водяться бл.80 видів ссавців (ведмідь барібал, колумбійський чорнохвостий олень, койот, білка, бурундук), і 200 видів птахів.

Йеллоустонський національний парк (шт. Вайомінг, Монтана, Айдахо) – перший у світі національний парк (заснований у 1872р). Площа 898,3 тис.га. На території парку – річка і озеро Йеллоустон, Йеллоустонське вулканічне плато (2200-2500м). За останні 2 млн. років тут тричі поновлювався вулканізм і формувалися западини типу кальдер. Гарячі джерела, понад 200 гейзерів, з яких 60 фонтанують на висоту більше за 3м; висота струменя гарячої води гейзера Ексцельсіор досягала колись 90-100м. Знаменитий гейзер Олд – Фейтфул («Старий служака») періодично фонтанує на висоту 30-55м. Біля північного входу в парк розташовані Мамонтові гарячі джерела. Рослинність представлена хвойними лісами, гірськими лугами. Водяться чорнохвостий олень, ведмеді (барібал, грізлі), пума, рись, росомаха, койот, антилопа-вилоріг, лось, бізон, лисиця, заєць, білка, горностай, куниця, бурундук; гніздівля білоголового орлана (Рис.6).

Рис.6 Йеллоустонський національний парк

Тільки на території Аляски в цей час розкинулося вісім великих заповідників дикої природи. Коли в 1867 р. сенатор Вільям Стюард підписав договір про купівлю землі Аляски по 2 центи за акр, багато хто скаржився, що гроші були викинуті на вітер. Тепер відношення до земель Аляски різко змінилося. На території цих заповідників розкинулося більше 41 мільйона акрів незайманої землі, з льодовиками, незайманими лісами, примхливо порізаною береговою лінією й високими гірськими вершинами.

Серед парків Аляски виділяється Деналі-парк. Він розкинувся на околицях гори Маккінлі - найвищої вершини Аляскінського хребта, по лісистих схилах якого бродять ведмеді-грізлі, вовки, лосі, олені-карибу. Інший парк одержав назву Глейшер. Тут серед полів крижаних брил у Глейшер Бей на Алясці можна не тільки помилуватися різноманітними обрисами льодів, але й спостерігати за життям представників арктичної фауни. Ще один парк, Кенай фіорд, розкинувся на території Кенайського півострова. У льодах фіордів Кенайського півострова живуть знамениті арктичні орли, тюлені, морські леви, на узбережжя виходять ведмеді й лосі. У Катмайському заповіднику збереглися тисячі бурих ведмедів.

У первісному вигляді, тобто в тім вигляді, який її побачили перші європейці, що ступили на американський контингент, рослинність Північної Америки збереглися тільки в гірських районах країни. Це територія Великих озер. Широколисті ліси, де ростуть сосни, ялиці, клени, липи, каштани, ясени чергуються з лугами й ріллями. На схилах Аппалачів ростуть широколисті ліси: дуб, клен, тюльпанне дерево, платан. Сьогодні на території Великих рівнин уже не зустріти високотравну рослинність, там царство низьких злаків сухого степу. Великий басейн - це характерна рослинність напівпустель, представлена полинем, лободою, чагарниками. У Кордильєрах - царство хвойних лісів. У лісах Тихоокеанського узбережжя можна насолодитися шумом морського вітру, що заблукав в гілках ситхінської ялини, туї, ялиці. Чудом Каліфорнії по праву вважається секвоя - гігантське вічнозелене «мамонтове» дерево. Вік деяких дерев перевищує 300 років. У Приатлантичній низовині - царство субтропіків. На півдні Флориди ростуть пальми, фікуси, диняче дерево.