Смекни!
smekni.com

Порівняльний аналіз туристичної привабливості країн південно-східної Европи (стр. 7 из 9)

“Гори Фагараш - найвища частина румунських Карпат. Їм належать 8 із 14 найвищих вершин румунських Карпат, що перевищують 2500 м. Тут знаходяться 42 вершини висотою від 2400 до 2500 м. Далеко навколо видно гігантську стіну з зубцюватими, схожими на пилку гребенями. Ще більш величними здаються гори на початку літа, коли на їх вершинах ще зберігається сніг. Сліди четвертинного зледеніння подані численними цирками, дно яких зайнято льодовиковими озерами (Біля, Капра, Урля, Подраг, Подраджел, Калцун, Авріг і ін), складчастим дном ущелин, хаотичними накопиченнями морен, глибоко поборозненими або гладко відшліфованими скелями. Північні схили Фагарашських хребтів настільки стрімкі, що на відстані усього 10 км перепад висот досягає 2000 м. Численні гірські річки бурхливими потоками збігають із їхніх вершин і ринуть до Олту, який вбирає в себе їхні води тільки після того, як вони заспокоїлися, угамовуючи свій біг на рівній, злегка похилій Фегерашській низовині. ” Ріки північного схилу короткі і маловодні, протікають у глибоких і вузьких долинах із великим падінням. Ріки південного схилу, навпаки, довгі і багатоводні.

“Масиви Бучеджь і Пятра Краюлуй складені вапняними конгломератами, нашарованими на кристалічні породи. Інші гори цілком складені кристалічними породами. Відмінності в породах з яких складені масиви, відбиваються на формі рельєфу. Запаморочлива крутість долини Прахови, скелі, що нагадують собою руїни і печери Яломиці характеризують гірський масив Бучеджь. Найвища частина масиву - г. Омул здається гігантським межовим знаком. Навколо вершини, подібно тріщинам у корі, розкриваються п'ять глибоких западин. Це грабени, утворені четвертинними льодовиками. Навколо них простирається рівна поверхня, за нею випливають вапняні пояси, а далі - величезні смуги вражаючих ущелин. ”

“На захід від гір Бучеджь простирається вапняковий хребет Пятра-Краюлуй (2240 м); серед туристів він відомий своїми крутими прірвами, вузьким гребенем, величезними рухливими накопиченнями каменів у підніжжя і чудовим краєвидом, що відкривається з його вершини. По своїй геологічній будівлі (абсолютне переважання вапняку) Пятра-Краюлуй належить до масиву Бучеджь, по своєму положенню примикає до масиву Фагараш. “

2.5 Географічне розміщення Болгарії та її туристичної привабливість

2.8. Мапа регіонального розміщення Болгарії

Географічне положення.

Максимальна відстань із заходу на схід 520 кілометрів, з півдня на північ - 330 кілометрів. Болгарія має спільний кордон на півночі з Румунією, на заході із Сербією та Македонією, на півдні з Грецією та Туреччиною. Чверть території займають ліси - одні з найгустіших у центральній Європі.

Туризм.

Болгарія прекрасна туристична країна, розташована на Балканському півострові, яка граничить з Румунією на півночі, з Туреччиною і Грецією - на півдні, з Сербією і колишньою Югославською Республікою - на заході. Схід Болгарії омивають води Чорного моря. Більше половини території країни складають гори і гориста місцевість. З північного заходу до Чорного моря тягнуться Балканські гори, що формують вододіл між річкою Дунай і морем Егейським. Південний кордон з Грецією проходит по Родопським горам. Гори Ріла, що славляться високою точкою країни - горою Мусала (2925м), розташувалися на південному заході Болгарії. У східній частині країни розташувалися декілька долин, серед яких найбільш відома Тракийськая. Головною річкою Болгарії є річка Дунай, яка має припливи Іскир і Янтра.

Клімат Болгарії помірно-континентальний, який в південних районах переходить в середземноморський. Температура повітря влітку вагається від 23 до 27 градусів, а води от20 до 25.

Великою популярністю у російських туристів користуються літні і зимові курорти Болгарії, такі як Китен, Сонячний берег, Золоті піски. Цю популярність забезпечують ним краса місць їх розташування, досить високий рівень обслуговування туристів при досить невеликих цінах, а також, що є важливим для багатьох туристів - практично майже повна відсутність мовного бар'єру. Болгарія має дуже чисті і широкі піщані пляжі. Дно моря на пляжах рівне, а глибина його змінюється рівномірно і поступово. Така його структура дуже зручна для купання маленьких дітей. Відпочинок на пляжах Болгарії безкоштовний. Оплачується лише лежак і парасолька при їх використанні. Потрібно відзначити, що 11 пляжів Болгарії мають міжнародний екологічний знак якості, так званий "Блакитний прапор".

Болгарія є країною, в якій відпочинок легко поєднується з лікуванням. В даний час в країні функціонує більш ніж 250 гидротермальних родовищ, 900 артезіанських свердловин і джерел. Враховуючи, що по своєму фізико-хімічному складу вода в різних районах Болгарії різна, можна вибрати залежно від захворювання найбільш відповідний курорт. У що офіційно діють 102 бальнеологічних курортах лікування виробляється на найсучаснішому медичному устаткуванні і контролюється висококваліфікованими фахівцями. Прекрасне лікування в країні можна отримати не лише в літній або зимовий сезони, але і в міжсезоння. Яким би прекрасним би не був відпочинок на пляжах Болгарії, але з нею як з країною варто познайомитися ближче.

Перебуваючи в Болгарії, варто відвідати її знаменитий ботанічний сад Балчик, відомий мис Каліакра, столицю гумору Габрово. Не можна не відвідати прекрасну Долину троянд, справжня трояндова олія якої вирушає по всьому світу, монастир Аладжа вирубаний в скелі, природний феномен "Вбиті камені", ферму на якій розводять мідії. Туристам з дітьми будуть цікаві відвідини дельфінарію міста Варни і аквапарку на Золотих пісках, який по праву є найбільшим на Балканах. Багато цікавого можна побачити під час екскурсій в Софію, Пловдів, Мірошник, заїхавши в одне з живописних гірських сіл.

В даний час Болгарію відвідують православні паломники. Туристи будь-яких країн можуть відвідати старі болгарські монастирі і церкви, в яких можна проникнути в таємниці стінописів і ікон. Віруючі люди можуть відвідати такі святині, як Рільський і Троянський монастирі, в Кирджалі доторкнутися до дерев'яних шматочків хреста, на якому був розіпнутий Христос. Подібно до Золотого кільця Росії в Болгарії є " Ог'рліца (ланцюжок, намиста) на Велике Т'рново". Ог'рліца на Велике Т'рново - це 19 святих обителей, розташованих по кругу біля старої столиці Болгарії Велике Тирнова, що нагадують намиста, якщо поглянути на карту древнього міста. Потрібно сказати, що всі болгарські монастирі мають самобутню обстановку і казкову природу. При багатьох з них вже створені міні готелі, для того, щоб туристи, що цікавляться старовинами або спраглі зцілення святинями, могли в них переночувати або пожити деякий час.

Популярність відпочинку в Болгарії на її чорноморському побережжі обумовлена, перш за все, сприятливим для відновлення здоров'я і відпочинку температурним режимом повітря і морської води, невеликою її солоністю, чистими пісочними пляжами, безпечною для здоров'я флорою і фауною. Все це робить Болгарію у наш час одним з улюблених місць відпочинку широких верств населення.

2.9 Туристична мапа Болгарії.

Курорти.

Найпопулярніші курорти Болгарії - Албена, "Золоті піски", Рів'єра, Сонячний берег, Сонячний день.

Курорт Албена знаходиться в північній частині чорноморського узбережжя Болгарії. Найближче велике місто - Варна - знаходиться в 45 км. Цей курорт є наймолодшим і разом з тим найфешенебельнішим курортом Болгарії. Тутешні готелі славляться високим рівнем сервісу і величною, авангардною архітектурою, майстерно вписаною в природний ландшафт. Незважаючи на солідну місткість, курорт розташований досить компактно і відрізняється зручним плануванням. Прямо поряд з готелями починається мальовничий ліс, завдяки чому на курорті панує особлива затишна атмосфера. Довжина пляжу, покритого найчистішим золотавим піском, досягає 7 км, ширина доходить до 150 м. Клімат тут помірний, теплий. Сезон в Албені триває з початку травня lо кінця жовтня.

Курорт з романтичною назвою "Золоті піски" розташований у північній частині узбережжя Болгарії, в 18 км від Варни. Це, мабуть, найвідоміший і найпопулярніший курорт Болгарії. Особливу гордість тутешнього персоналу викликає те, що "Золоті піски" визнані самим чистим курортом цієї країни, що не дивно, адже місцева влада завжди приділяли особливу увагу екології свого регіону. До речі, Золоті піски були також удостоєні престижної міжнародної нагороди "Синій Прапор" (знак бездоганного екологічного статусу), що зайвий раз підтверджує ексклюзивний характер відпочинку на цьому курорті. Довжина пляжної смуги досягає 3,5 км при середній ширині в 50-100 м. Пісок тут і справді золотого кольору - дуже дрібний і чистий, море завжди прозоре і тепле.

Курорт Рів'єра знаходиться недалеко від Золотих Пісків, в 17 км від Варни. У минулому цей курортний комплекс був урядовою резиденцією, місцем відпочинку і роботи вищого керівництва країни. Сьогодні тут розташувалася невелика курортна зона, дуже тиха, затишна і мальовнича. Рів'єра ідеально підходить для спокійного сімейного відпочинку. Оздоровчий комплекс курорта пропонує програми бальнеологічного лікування.