До Чемпіонату Європи з футболу 2012 року їх кількість збільшиться. У Львові планують відкрити мережі готелів «Hilton» та «Hyatt». У місті також діє 11 хостелів: «Old City Hostel», «Central square Hostel», «Sport Hostel», «Mister Hostel», «Georgehouse Hostel», « Art Hostel», «Cherry Hostel», «Lviv Live Hostel» та інші.
На 5 зірок претендують готелі: «Citadel Inn» , «Дністер — Прем'єр Палас», «Опера», Євроготель та готель на вул. Фредра, пл. Осмомисла та на вул. Герцена, які ще будуть будуватись. Реконструюватимуть й існуючі готельні комплекси: готель «Жорж», «Київ» («Асторія»), «Дністер», «Львів». Щодо 4-х зіркових готелів, то зараз біля Львова працює чотири готелі в межах двох годин доїзду, в яких, в загальному, налічується 1200 номерів. Окрім того, заплановано будівництво готелю на вул. Федорова, проект якого на стадії розробки. За підрахунками цих номерів вистачить для того, аби задовольнити потребу.
1.5 Заклади харчування
Львів славиться своїми кав'ярнями, цукернями та рестораціями. Загалом у місті нараховується 822 об'єкти ресторанного бізнесу. Найвідомішими з-поміж них є «Віденська кава», «Дзиґа», «Італійський дворик», «Кабінет», заклади мережі «ФЕСТ»: «Криївка», «Мазох-café» та інші. Всі вони об'єднані у Гільдію рестораторів Львова. Загалом у місті нараховується 1500 закладів громадського харчування. Звідси на одного мешканця міста припадає найбільша кількість ресторанів і кафе в Україні.
Відомими закладами харчування також є: «Атмосфера» (вул. Братів Рогатинців, 18), «Mons Pius» (вул. Лесі Українки, 14), «The Гриль» (вул. Театральна, 22), «Аврора» (вул. Сахарова, 7), «Амадей» (вул. Катедральна, 7), «Андерсен» (вул. Рудницького, 39), «Афродіта» (вул. Руська, 16), «Деліс» (вул. Самчука, 8), «Краківська Брама» (вул. Краківська, 5), «Львівська майстерня шоколаду» (вул. Сербська, 3), «Міжнародний Вареничний Фонд» (вул. Фурманська, 6), «Найдорожча Ресторація Галичини» (пл. Ринок, 14), «Хорс» (вул. Староєврейська, 5) тощо.
ІІ. Характеристика підприємства
проходження практики
2.1. Утворення підприємства, засновники, ліцензія
Тип організації – приватне підприємство ” Туристичний Альманах” знаходиться у місті Львові, вул. Личаківська 50; тел.(032)275-55-46.
Підприємство почало свою діяльність 9 квітня 2010 р. Засновником та директором туристичного агенства є Кос Андрій Дмітривич, який діє на підставі Статуту та відповідно до ліцензії АВ№505875 на здійснення турагентської діяльності, виданої Державною Службою Туризму і Курортів .
2.2. Основні види діяльності підприємства
1. Надання туристичних послуг: індивідуальні тури в країни Європи , туристичні поїздки в країни Західної та Південної Європи , надання візової підтримки в країнах Шенгенської угоди, дитячі тури , допомога у підготовці документів для візового оформлення.
2. Надання страхових послуг для виїжджаючих за кордон.
3. Допомога по працевлаштуванню.
4. Пасажирські перевезення як по Україні так і за її межами.
5. Організація готельного бізнесу.
6. Рекламна діяльність.
2.3. Допоміжні види діяльності
Навчання і підвищення кваліфікації адміністративних та рядових працівників.
Туристична фірма передбачає зовнішнє навчання і підвищення кваліфікації адміністративних та рядових працівників шляхом :
- семінарів;
- тренінгів;
- відвідуванням виставок;
- рекламних турів.
2.4. Організаційна структура підприємства
На приватному підприємстві "Туристична фірма " Туристичний Альманах " діє лінійна структура.
Вона заснована на зосередженні всіх виробничих і управлінських функцій у керівника. На підприємстві усі повноваження прямі, тобто лінійні, вони спрямовані від вищої ланки управління до нижчої.
Ця структура застосовується у приватному туристичному підприємстві "Туристична фірма " Туристичний Альманах " тому що:
- вся виконувана робота проста й одноманітна;
- власник підприємства має можливість постійно контролювати роботу персоналу.
- Тут головною рисою є єдність розпорядження.
- Перевагами цієї структури над іншими є:
- відповідальність;
- чітко визначені зобов'язання;
- чіткий розподіл обов'язків та повноважень;
- оперативний процес прийняття рішень;
- простота розуміння і використання;
- можливість підтримувати необхідну дисципліну.
Попри такий великий перелік переваг ця структура ще й має деякі недоліки, такі як:
- жорсткість;
- негнучкість;
- слабка пристосовуваність до подальшого зростання.
У туристичній фірмі " Туристичний Альманах " є такі відділи:
1) Туристичний відділ
2) Відділ маркетингу та реклами
3) Фінансовий відділ
Кожен відділ відповідає за надання послуг різного напрямку.
У туристичному відділі зосереджена найбільша кількість менеджерів, оскільки він є основним в діяльності ПП " Туристичний Альманах ". В цьому відділі виділяють весь асортимент туристичних напрямків, за кожен з яких відповідає окремий менеджер. Менеджер цього відділу приймає безпосередню участь в управлінні підприємством, у вирішенні соціальних питань та продажі товарів
Розглядаючи відділ маркетингу та реклами, слід також віддати йому належне, оскільки рекламна діяльність дає змогу підприємству розвиватись та знаходити нових клієнтів, що в подальшому позитивно впливатиме на роботу туристичної фірми. Менеджер цього відділу здійснює рекламну діяльність, займається оформленням документів стосовно рекламної діяльності, приймає безпосередню участь в управлінні підприємством.
Фінансовий відділ – це надійність підприємства, що здійснює всі фінансові операції та надає звітність, аналіз якої також дозволяє розробляти нові шляхи удосконалення діяльності підприємства. Менеджер бухгалтерського відділу веде бухгалтерський облік, облік майна підприємства та контроль за його рухом, здійснює проведення всіх платежів та розрахунків.
2.5. Партнери, філії на вітчизняному та зарубіжному ринку
Туристична фірма “Туристичний Альманах” продає туристичні продукти ,які надають такі провідні туроператори як “Natalie tours”, “Pegas”, “Carol”, “Turtess”, “Tez tour”.
ІІІ Аналіз тенденцій розвитку підприємства
3.1. Продуктовий асортимет підприємства
Туристична фірма “Туристичний Альманах” працює в трьох напрямах: insiding, incoming, outgoing.
Підприємство організовує подорожі по Україні для українців (insiding): Львів середньовічний, санаторії України, тури по Україні та інше.
Також агентство пропонує тури за напрямом incoming для іноземних туристів в нашій країні. Тур «Welcome to Ukraine!» включає в себе подорож по західній Україні.
Найбільший вибір турів фірма пропонує для наших туристів за кордон (outgoing): Чорногорія, Хорватія, Болгарія, Франція, Чехія, Єгипет, Туреччина, Ізраїль, Шрі Ланка, ОАЕ, Австрія, Таїланд, Греція, Італія, Індія, Іспанія,Канарські острови. Найбільшою популярністю серед українських туристів цього літа користується Болгарія.
3.2. Проблеми та перспективи підприємства
Туристична компанія “Туристичний Альманах” є однією з ведучих суб’єктів на туристичному ринку України. Пробленим є розвиток туризму на території України, що зумовлено невеликим попитом як з боку українських туристів так і закордонних. Туристичні продукти за кордон також є прерогативою більш заможніших клієнтів. Важливим негативним фактором є також велика кількість суб’єктів туристичного бізнесу, що зумовлює погіршення якості надання туристичних послуг та наявність на ринку «здорової» конкуренції.
Основними проблемами для ТК “Туристичний Альманах” як і для інших турагентів України є наявність туристичних формальностей: візових, валютних, мовних тощо. Це породжує меншу активність туристів на певні туристичні дестинації, що могли б принести фірмі високі прибутки від продажу.
Список використаних джерел:
1. Закон України “Про туризм” // Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 31, ст. 241; 2001 р., N 32, ст. 172.
2. Про заходи щодо забезпечення реалізації державної політики у галузі туризму: Указ Президента України від 14.12.2001 №1213/2001.
3. Про основні напрями розвитку туризму в Україні до 2010 року: Указ Президента України.
4. Виноградська А. Розвиток українського туристичного бізнесу // Економіка. Фінанси. Право. - 2002. - ВНП. 5. - С.13-18.
5. Куленко О. Туризм України // Вільне життя. - 2003. - 2 червня.
6. Олійник О. Туризм в Україні має перспективи // Урядовий кур’єр. - 2001. - 25 лютого.
7. Федорченко В.К., Дворова Т.А. Історія туризму в Україні. – К., 2002.