До зовнішніх загроз додаються і внутрішні слабкості над зменшенням або усуненням, яких фірма має постійно працювати. Важливою проблемою є якість роботи персоналу, яка сильно залежить від правильного навчання і розвитку робітників фірми та їх мотивації, як моральної так і матеріальної.
Одним із факторів боротьби з конкуренцією також є розмаїття послуг і напрямків, які пропонує туристична фірма. Великий вибір послуг може також усунути проблему сезонності прибутку.
Разом з тим фірма «Колізей» є однієї з лідируючих фірм у даній галузі, менеджери фірми – висококваліфіковані працівники, які мають великий досвід роботи. Тому, якщо керівництво вчасно вживе заходів щодо усунення слабких сторін фірми і щодо з'явившихся загроз з боку зовнішнього середовища, використовуючи при цьому всі свої ресурси і можливості, ТОВ «Колізей» продовжить своє ефективне функціонування і залишиться конкурентоспроможним.
Безумовно, в будь-якому випадку для отримання повної картини про діяльність підприємства і в кінцевому рахунку його конкурентоспроможності необхідно використовувати і традиційні методи фінансового аналізу, що дають інформацію про динаміку узагальнюючих показників. І тим не менш, саме SWOT-аналіз дозволяє виявити наявні або ймовірні проблеми підприємства, розробити дерево цілей для антикризового управління та сформулювати сценарій розвитку підприємства на планований період з метою запобігання або виведення організації з кризи.
Безумовно існує ряд фундаментальних ризиків, які впливають на діяльність ТОВ „Колізей”, але згідно зі загальної суми впливу ризиків у 2007 році і зменшенням цього показника в 2009 році можна зробити висновок, що підприємство працює над усуненням або зменшенням ступеню впливу ризику.
Нажаль серйозне збільшення рівня ризику відбувається через всесвітню економічну кризу, це позначається на рості ризику коливання курсу валют, нестабільності цін, нестабільності банківської системи, а звідси і проблеми з отриманням кредитів.
Також сильний вплив на економіку підприємства має держава, яка на жаль не має розвиненого комплексу заходів для підтримки туристичного бізнесу, має слабкий апарат боротьби з бюрократією, високий рівень тінізації економіки і має багато несумісностей діючого законодавства з законодавством інших країн.
Одним з найважливіших видів ризику є організаційні, тому що підприємство має можливість впливати на їх рівень за допомогою якісного менеджменту. Так, ризик неякісного виконання договору зменшився в 2009 році порівняно з 2007 роком, тому що за ці роки роботи менеджери фірми структурували свою роботу, виправили деякі помилки, впровадили нові послуги, налагодили систему маркетингу, постійно працюють з перевіреними партнерами для зменшення собівартості на послуги.
Тільки за рахунок якісно поставленої роботи менеджменту, довголітнього досвіду роботи ТОВ «Колізей» на ринку туристичних послуг стає можливою стійка конкурентоспроможність перед іншими фірмами, які займаються освітньо туристичною діяльністю.
Науково-технічна сфера поступово розвивається. Менеджери фірми постійно працюють над впровадженням нових засобів, які допомагають зекономити на витратах, працюють над покращенням якості обслуговування, постійно розвивають зручну комунікаційну систему між відділами та з клієнтами фірми.
Приладдя та устаткування потребує модернізації, також фірмі потрібна більш новітня електронна база даних, її поповнення і підтримка. Але все це не обходить увагу керівництва фірми і планується усунути недоліки у майбутньому.
Щоб вибрати правильну стратегію розвитку фірми треба знати які зовнішні фактори впливають на фірму і в якому ступені. Для наочності впливу цих зовнішніх факторів на економічний стан підприємства в магістерській роботі було використано метод парних порівнянь на основі багатовимірного шкалування. Було проранжовано 12 найважливіших зовнішніх факторів.
Найважливішим з цих факторів для фірми є наявність попиту на її послуги. Без попиту підприємство просто не зможе існувати, тому керівництво ТОВ «Колізей» повинно найбільшу увагу приділяти розвитку маркетингової системи, проводи постійні акції, щоб зацікавити більше клієнтів. На другому місті за рангом стоїть якість підготовки кадрів на ринку праці. Так як основною діяльністю фірми ТОВ «Колізей» є освітній туризм, який є новітнім різновидом туризму, керівництво фірми має зауважити, що основну підготовку кадрів фірмі потрібно проводити самостійно, тому підприємству потрібно розробити власну ефективну систему підготовки кадрів.
Освітній туризм сьогодні є дуже популярним бізнесом, тому важливе значення для підприємства має боротьба з конкурентами. За рахунок покращення якості сервісу, максимального зниження цін.
Сильний вплив на ТОВ «Колізей» мала всесвітня криза, яка стала причиною незручності одержання кредитів у комерційних банках, вплинула на курс валют від якого залежить рівень цін на послуги підприємств з якими співпрацює фірма, а звідси подорожчання послуг, які надає ТОВ «Колізей», а великий рівень безробіття в країні сильно зменшив рівень попиту на туристичні послуги.
Треба зауважити також, що в нашій державі не розроблено сильного комплексу підтримки туристичного бізнесу. Консульства інших країн також не відкриті до співпраці з українською державою, що дуже ускладнює роботу в цьому бізнесі.
Висновки
ТОВ „Колізей” є крупним підприємством з 10-річним досвідом роботи на туристичному ринку. На сьогоднішній день одними з пріоритетних напрямків компанії є освіта та відпочинок за кордоном.
Підприємство широко займається зовнішньоекономічною діяльністю на правах турагенту, співпрацюючи з туроператорами всього світу.
Основним напрямком туристичних подорожей, які надає фірми «Колізей» є Сполучені штати Америки. Не рідко користуються популярністю напрямки в Великобританію і Канаду. Також фірма пропонує тури в Ірландію, на Мальту, у Швейцарію, Іспанію, Францію, Німеччину, Австрію і Грецію.
Фірма працює ефективно. Про це свідчать високий рівень рентабельності, постійний ріст валового доходу та високі показники рівня виробництва підприємства.
Робочий склад підприємства також зростає разом з виробничою площею, з’являються нові філіали підприємства.
Але все ж таки деякий вплив на підприємство в 2009 році мали нестабільний економічний стан в нашій країні і за кордоном, різкий рівень інфляції, коливання курсу валют, низький попит на туристичні послуги.
Підприємство має функціонально-лінійний тип організаційної структури управління. Найвищим органом управління фірмою є генеральний директор фірми, якому підпорядковуються його заступник, начальники відділів і директори філіалів.
В ході аналізу ТОВ «Колізей» було виявлено, що менеджери фірми працюють ефективно, виконуючи всі свої функції і обов’язки, чисті втрати часу не значні.
Але є деякі зауваження щодо слабкої мотивації робітників, недостатньої модернізації та оснащення приладдя і устаткування, недостатньої розвиненості спектру послуг.
В процесі роботи менеджер користується такою номенклатурою справ, як: договори з клієнтами і фірмами-партнерами; вхідна і вихідна кореспонденція; реєстрація заявок; накази та розпорядження рахунки та рахунки-фактури; реєстраційні документи; інструкції та інше.
Найбільше часу менеджер витрачає на функції коммунікації (по телефону і безпосередньо). Велика частина робочого дня також йде на роботу з документами, укладання договорів роботу з інформацією, яку він отримує від своїх співробітників і керівництва безпосередньо, через інтернет або по телефону.
Існує ряд фундаментальних ризиків, які впливають на діяльність ТОВ „Колізей”, але згідно зі загальної суми впливу ризиків у 2007 році і зменшенням цього показника в 2009 році можна зробити висновок, що підприємство працює над усуненням або зменшенням ступеню впливу ризику.
Серйозне збільшення рівня ризику відбувається через всесвітню економічну кризу, це позначається на рості ризику коливання курсу валют, нестабільності цін, нестабільності банківської системи, а звідси і проблеми з отриманням кредитів.
Також сильний вплив на економіку підприємства має держава, яка на жаль не має розвиненого комплексу заходів для підтримки туристичного бізнесу, має слабкий апарат боротьби з бюрократією, високий рівень тінізації економіки і має багато несумісностей діючого законодавства з законодавством інших країн.