Функціональний комфорт в основному забезпечується оптимальним набором меблів і обладнання. Меблі є одним з активних компонентів у формуванні інтер’єрів.
Меблювання номерів готелів має вирішувати основне завдання: створити максимум зручностей при мінімальній площі. В нашому випадку площа номерів у готелі є досить великою, тому проблем з меблюванням номеру немає. Меблі підібрані в різних стилях під інтер’єри в номерах і розташовані зручно з урахуванням усіх вимог: розмір робочої зони в поперечному напрямі складається з ширини робочого столу (90 см), розриву від столу до стільця (25 см) і ширини стільця (55см), що складає 170 см. Загальний розмір зони сну (135 см)складається з таких параметрів: ширини ліжка – (в нашому випадку 180 см), розриву 10 см між ліжковою тумбочкою і ліжком, ширини тумбочки 60 см. Номери відповідають всім цим критеріям, тобто здатні в повному обсязі задовольнити навіть найвибагливішого клієнта.
Велике декоративне значення в інтер’єрі номеру мають завіси, гобелени, килими, оббивка меблів. Вони багато в чому визначають колірне вирішення та емоційне фарбування приміщень.
Одним з істотних елементів є завіси. Вони виконують практичні функції й одночасно впливають на композицію та колорит інтер’єру. Практичні функції завіс полягають у регулюванні природного освітлення, тепла та інсоляції, поглинанні шуму.
Застосовують два види завіс: прозорі та щільні. У номерах готелю „Прем’єр Палац” використані як щільні так і прозорі завіси для зручності клієнтів.
Підлога у номері вислана одним великим килимом, а вірніше килимовим покриттям, що поєднує різноманітні функціональні зони номеру.
Колір є активним засобом архітектури інтер’єру. Колірне вирішення визначається багатьма факторами, серед яких основними, що впливають на вибір кольору інтер’єрів номерів і готелів в цілому, є природні умови, орієнтація, архітектура будинку і приміщення. Також колірне вирішення інтер’єру номеру необхідно вибирати з урахуванням гігієнічних вимог. Пофарбовані у світлі тони номери легше утримувати в чистоті, а горизонтальні поверхні меблів повинні бути темними, що дозволяє легко помітити пил. Оббивка меблів і декоративні тканини повинні виключати сірі і бурі кольори, що роблять враження недостатньої свіжості.
Що ж стосується номерів готелю, що досліджується, то тут всі кольори не просто витримані відповідно до норм і стандартів як і оббивка меблів, а просто перевищують їх. Тон номерів світлий: від світло бежевого до рожевого, ванні кімнати мають зеленуватий відтінок.
Рівень освітленості номерів визначає його комфортність, нормальну зорову працездатність.
Сучасні принципи пристроїв штучного освітлення залежать від об’ємно-просторового вирішення приміщення. Різноманітні варіанти насиченості світлом і розподілу яскравостей надають приміщенню індивідуальний характер, завдяки чому той самий інтер’єр може сприйматися при різних системах освітлення по різному.
Стосовно номерів готелю „Прем’єр Палац”, то освітлення використане майже на повну потужність від своїх можливостей. Є світильники біля ліжок, крісел, столиків та загальне стельове освітлення.
Озеленення в інтер’єрі номеру – це особливий вид мистецтва, що виконує як естетичні, так і утилітарні функції. Озеленення активно впливає на характер формування інтер’єру і є таким же рівноцінним компонентом оформлення середовища, як і обробка стін, меблювання та ін. За допомогою озеленення можна підвищити художню виразність внутрішнього простору, удосконалити його функціональну організацію. Утилітарна функція рослин полягає у створенні певного мікроклімату в приміщенні. У наведеному прикладі, номери озеленення не мають. Це не зовсім гарно, адже живі й штучні квіти можна використати як елемент декору, а також як засіб підняття настрою. На стіл та на трюмо (тумбочку) слід поставити живі квіти.