Смекни!
smekni.com

Організація автотехнічного забезпечення військових частин (стр. 6 из 32)

перевірці технічного стану вузлів, агрегатів і систем машин в процесі розбирання і технічного діагностування;

виконанні регулювальних, налагоджувальних, кріпильних та інших робіт, зв’язаних з усуненням несправностей;

заміні олив, мастил, спеціальних рідин, палив;

заміні гумовотехнічних та інших полімерних деталей, термін служби яких менше міжремонтного ресурсу машин.

Конкретний обсяг робіт з РТО, переліки деталей, що підлягають обов’язковій заміні при цьому, визначається інструкціями з РТО кожної марки. Загальна трудомісткість регламентованого технічного обслуговування складає: для автомобільних шасі багатоцільового призначення - 85…120 люд. год; для гусеничних машин - 180…250 люд. год; для спеціальних колісних шасі - 300…400 люд. год.

РТО проводиться через 6…10 років служби автомобільних базових шасі. Протягом терміну служби автомобільних базових шасі виконуються два РТО. Після проведення першого регламентованого технічного обслуговування періодичність наступних для машин, що експлуатуються в дуже жорсткій, жорсткій і середній категоріях умов експлуатації, скорочується на 1…2 роки, але періодичність не повинна бути менш 6 років.

Регламентоване технічне обслуговування автомобільних шасі повинне сполучатися з обслуговуванням або ремонтом змонтованих на них ОВТ. Спеціальне устаткування при регламентованому технічному обслуговуванні, як правило, із шасі не знімається.

Регламентоване технічне обслуговування проводиться в ремонтних частинах, перелік яких визначається начальником ГУЛ МО України, але може проводитися безпосередньо у військових частинах виїзними бригадами від ремонтних частин з використанням своїх рухомих засобів технічного обслуговування і ремонту в ПТОР військових частин.

Для виконання РТО ремонтні частини забезпечуються відповідно за планом постачання комплектами запасних частин з розрахунку 1 комплект на 10 автомобільних шасі, на 7 гусеничних машин і на 3…5 багатовісних колісних шасі. Забезпечення РТО комплектами запасних частин, індивідуальними комплектами ЗІП і груповими експлуатаційними комплектами здійснюється автомобільним управлінням ДРЗ МО України. Потреба в деталях, що не ввійшли до складу комплектів для РТО, задовольняється за рахунок поточного постачання, закупівлі децентралізованим порядком, а також виготовлення на ремонтних заводах.

Виїзні ремонтні підрозділи забезпечуються комплектами запасних частин і індивідуальних комплектів ЗІП ремонтними частинами, від яких вони направляються, а експлуатаційними матеріалами - військовими частинами, у яких виконуються роботи. При РТО на кожну машину видається індивідуальний комплект ЗІП ремонтними частинами, від яких вони направляються, а наявний комплект вилучається.

Відповідальність за підготовку і своєчасне відправлення АТ на РТО несуть командири військових частин, що експлуатують спеціальні машин, а відповідальність за своєчасне і якісне виконання РТО - командири ремонтних частин, де воно виконується.

До виконання РТО допускаються військовослужбовці, що пройшли спеціальну підготовку, які мають практичні навички роботи на відповідній автомобільній техніці в обсязі своїх функціональних обов’язків та здали залік із спеціальної підготовки, а також працівники ЗСУ із штату ремонтних частин (підрозділів).

Про допуск особового складу до самостійного виконання робіт з РТО видається наказ командира ремонтної частині. Підготовка командирів відділень, механіки з обслуговування систем і механізмів двигунів, електричного і електронного устаткування, гідравлічних систем і агрегатів здійснюється в навчальних військових частинах за спеціальними програмами.

Підготовка автослюсарів, мастильників та інших фахівців проводиться на зборах у з’єднаннях чи навчальних частинах. Заняття при підготовці фахівців РТО проводяться, як правило, практично на добре обладнаних навчальних місцях.

Організаційно-технічні та матеріально-технічні заходи щодо підготовки РТО АТ наведені у додатку 14.

РТО виконується на спеціально відведених виробничих ділянках і робочих місцях, оснащених необхідним устаткуванням, приладами, пристосуваннями, інструментом і нормативно-технічною документацією.

Технологічний процес РТО включає підготовчі роботи, які проводяться у військовій частині, і роботи з РТО, які виконуються силами і засобами ремонтної частини (додаток 15).

Підготовчі роботи, проведені у військовій частині, включають: зняття машини зі зберігання (розконсервацію), перевірку технічного стану і укомплектованості машини комісією військової частини, проведення контрольного пробігу машини, оформлення паспорта машини та акта технічного стану. Машина повинна бути цілком укомплектована одиночним комплектом ЗІП.

У ремонтній частині проводиться приймання машини від представника військової частини з перевіркою її укомплектованості і технічного стану контрольним пробігом. За результатами перевірки оформляється дефектна відомість.

Після проведення РТО оформлюється відповідна документація і машина приймається представником військової частини з оформленням акта приймання.

Автомобільна техніка, яка пройшла РТО, повинна бути справною, укомплектованою, заправленою передбаченими експлуатаційними матеріалами, відрегульованою, змащеною і мати гарний зовнішній вигляд.

Організація паркових і парково-господарських днів

У відповідності з вимогами Статуту внутрішньої служби ЗС України та наказів Міністра оборони України, з метою підтримки ОВТ в постійній бойовій готовності у всіх військових частинах щомісячно під керівництвом командирів військових частин проводяться не менше двох паркових днів (ПД), крім парково-господарських днів із залученням всього особового складу частини.

Термін проведення паркових днів визначаються планом бойової підготовки частини, а в підрозділах - розкладами занять. Тривалість праці особового складу в паркові дні повинні бути не менше восьми годин. Залежно від обсягу робіт, пори року, погодно-кліматичних та інших умов, розпорядок на парковий день у кожному випадку може встановлюватися командиром частини. Забороняється проведення паркових днів у передвихідні та передсвяткові дні, поєднання їх із іншими заняттями, а також з господарськими роботами, призначення у ці дні особового складу ремонтних підрозділів військових частин, водіїв (механіків-водіїв) автомобільної техніки в наряд.

Відповідальність за підготовку і проведення паркового дня (парково-господарського) покладається на командира частини та командирів підрозділів.

План проведення паркового дня (парково-господарського) розробляється технічною частиною разом із заступником командира військової частини з озброєння, начальниками родів військ і служб і затверджується командиром частини.

Матеріально-технічне забезпечення всіх видів робіт здійснюється заступником командира військової частини з озброєння, а також начальником АС.

Підготовка паркового дня організується завчасно, поетапно (додаток 17). Завдання паркового дня повинні вирішуватися шляхом раціонального використання засобів технічного обслуговування і ремонту автомобільної техніки і всебічної підготовки особового складу до виконання усіх робіт паркового дня.

Посадові особи автомобільної служби працюють у парку, оглядають автомобільну техніку згідно з графіком огляду частини посадовими особами в межах своїх обов'язків, контролюють роботу особового складу, постів і бригад, організованих автомобільної служби.

Після завершення робіт командир частини підводить підсумки, виходячи з результатів особистого контролю, доповідей своїх заступників, офіцерів штабу, командирів батальйонів (дивізіонів) і окремих підрозділів, оголошує кращі підрозділи за підсумками паркового дня.

Технічне діагностування автомобільної техніки

Метою технічного діагностування автомобільної техніки є:

підтримання надійності роботи машин і безпеки руху за рахунок своєчасного виявлення і усунення несправностей;

зменшення витрат запасних частин і матеріалів за рахунок виключення передчасних (часто зовсім не потрібних) розбирань складальних одиниць чи агрегатів;

зменшення трудовитрат на ТО і ремонт за рахунок поступового переходу від планово-попереджувального виконання їх до обслуговування за потребою (за фактичним технічним станом), але з обов’язковим плановим проведенням змащувальних робіт і діагностуванням машин у визначені терміни або на замовлення водіїв.

Завданнями діагностування є:

установлення об’єктивного технічного стану машин (агрегатів), результатом чого є діагноз-висновок про технічний стан об’єкта діагностування;

визначення ресурсу безвідмовної роботи машин (агрегату), тобто прогноз усього ресурсу.

Засоби технічного діагностування автомобільної техніки

Заміри значень діагностичних параметрів здійснюються спеціальними діагностичними засобами.

У військах найбільше розповсюдження отримали портативні засоби діагностування в рухомому і переносному варіантах.

Серед основних таких засобів, які найбільше часто застосовуються у військах (незалежно від виду постачання) є такі:

устаткування для діагностування електрообладнання;

устаткування для діагностування агрегатів, вузлів та систем АТ.

Перелік основних діагностичних засобів АТ за їх групами наведено у додатку 18.

2.5 Річні норми витрати моторесурсів, порядок їх застосування та контроль за витратою моторесурсів

Використання АТ у ЗСУ в мирний час здійснюється тільки за штатним призначенням та з дотриманням установлених технічних норм і правил в межах річних норм витрати моторесурсів. Ці норми визначаються “Керівництвом щодо визначення річних норм витрати моторесурсів автомобільної техніки у ЗС України на мирний час”, введеного в дію наказом МО України від 01.11 02 р. №310.