Смекни!
smekni.com

Застосування з'єднань та військових частин (підрозділів) армійського корпусу в спеціальних операціях (стр. 7 из 9)

Оскільки у виконанні завдань спеціальної операції прийматимуть участь органи управління, з'єднання (частини) всіх силових структур, необхідно визначитись з заходами бойової підготовки щодо виконання завдань в населених пунктах, горах, навчати особовий склад діяти в складі штурмових загонів, тактичних груп, вести пошуково-ударні, спеціальні дії, нести режимно-комендантську службу і т. п.

Підготовка органів управління частин (підрозділів), повинна здійснюватись за спеціально розробленими програмами ще у мирний час.

Можливі різні варіанти підготовки частин (підрозділів) до бойових дій за місцем і часом. Підготовка командирів, штабів, частин (підрозділів) до бойових дій може здійснюватись в районах зосередження після приведення в повну бойову готовність, на визначених полігонах, навчальних центрах або у районі зосередження поблизу району збройного конфлікту.

Важливе значення для успішного виконання завдань є підготовка маршрутів висування, району зосередження та операційного району (сектору відповідальності). Яка включає:

- підготовку основних і запасних шляхів, доріг, переправ через водні перешкоди, вихідних пунктів, пунктів регулювання руху, районів привалів, відпочинку;

- підготовку районів зосередження з'єднань, частин, підрозділів;

- мережі шляхів, доріг у районах зосередження;

- місць розгортання пунктів управління;

- позицій підрозділів охорони;

- обладнання базових районів військ;

- районів розгортання пунктів управління;

- мережі шляхів, доріг маневру, підвозу і евакуації;

- позиційних районів і вогневих позицій чергових сил і засобів;

- позицій підрозділів охорони і оборони базових районів, важливих об'єктів і комунікаційне створення системи інженерних загороджень в операційній зоні;

- районів ізоляції;

- створення складів, сховищ ракет, боєприпасів, запасів матеріально-технічних засобів;

- проведення заходів щодо запобігання пожеж в районах розгортання військ та екологічних і санітарно-епідеміологічних заходів.

Практична робота у підлеглих частинах(підрозділах) проводиться з метою контролю і надання допомоги у підготовці до виконання завдань. Для її проведення командир бригади, заступники, начальники родів спеціальних військ, служб, у відповідності до плану виїжджають у підпорядковані частини і підрозділи. Необхідно підкреслити, що виявлені в ході роботи недоліки, невирішені питання, труднощі, які можуть негативно вплинути на їх готовність до виконання завдань, усуваються і вирішуються на місці.

Особливості ведення бойових дій механізованої бригади в спеціальній операції

В основу ведення бойових дій покладено загальні принципи загальновійськового бою з урахуванням ряду особливостей, які залежать від характеру збройного конфлікту, складу та специфіки дій диверсійно-розвідувальних сил і незаконно створених збройних формувань.

З'єднання і частини корпусу після приведення у повну бойову готовність у відповідності до рішення виходять в райони бойового призначення поблизу району збройного конфлікту.

Для цього з'єднання і частини здійснюють марш з пунктів дислокації (районів зосередження), полігонів в призначені райони.

Армійська авіації перебазовується на вказані аеродроми, майданчики.

В залежності від оперативної обстановки перегрупування може здійснюватися своїм ходом, залізничним, повітряним, водним транспортом або комбіновано.

Умовами оперативної обстановки визначається і послідовність перегрупування з'єднань і частин. Першими в район збройного конфлікту висуваються частини розвідки, РЕБ, з'єднання і частини, які входять до ешелону ізоляції району збройного конфлікту. В подальшому перегруповуються з'єднання і частини пошуково-ударного ешелону, за ними перегруповуються решта визначених з'єднань, частин.

З прибуттям у райони зосередження з'єднання і частини АК організовують охорону, ППО, створюється мережа шляхів, доріг, розгортається комендантська служба, а також проводяться заходи щодо завершення їх підготовки до виконання поставлених завдань.

В районах зосередження також здійснюється перепідпорядкування командувачу АК з'єднань, частин, які залучаються до проведення операції. Внутрішні війська МВС, СБУ, а в прикордонній смузі і Прикордонні війська, з'єднання, частини інших військових формувань, що залучаються до проведення операцій або дій в районі збройного конфлікту переходять в оперативне підпорядкування командувача операційної зони розпорядженням президента України – Верховного Головнокомандувача ЗС України і в подальшому вони виконують завдання у відповідності до рішення і плану спеціальної операції.

У деяких випадках війська можуть розгортатись і займати операційну зону(район), безпосередньо з пунктів дислокації, минаючи райони зосередження.

У відповідності до прийнятого рішення або за окремим розпорядженням Генерального штабу проводиться ізоляція району збройного конфлікту.

Для ізоляції району збройного конфлікту з'єднання, частини ешелону ізоляції висуваються на свої напрямки, займають визначені райони ізоляції, перехоплюють всі комунікації та інші шляхи пересування в район конфлікту. Органи сторожової охорони обладнують місця несення служби і приступають до виконання завдань щодо підтримання контрольно-перепускного режиму.

Розгортання військ і зайняття операційної зони (району) може здійснюватись при неактивній протидії противника або при активному його опорі.

В обох випадках зайняття операційної зони і розгортання з'єднань і частин АК буде включати дві фази:

- завоювання територіального простору, тобто встановлення контролю над всією операційною зоною (районом);

- здійснення воєнної присутності, у взаємодії з органами, військами МВС, іншими військовими формуваннями, тобто підтримання правового режиму воєнного (надзвичайного) стану, роззброєння населення, окремих збройних формувань та знищення противника, що залишився.

При неактивній протидії противника з'єднання і частини АК із районів зосередження висуваються на свої напрямки, входять у визначені райони операційної зони і займають базові райони, розташовуються біля вказаних об'єктів. При цьому на маршрутах висування організовується розвідка, похідна охорона, охорона комунікацій, комендантська служба. Висування з'єднань і частин АК буде прикриватись авіацією, частинами і підрозділами ППО, а супроводження колон – армійською авіацією.

Після розгортання і зайняття операційної зони (району) з'єднання і частини АК приступають до ведення бойових (спеціальних) дій по розгрому (роззброєнню) диверсійно-розвідувальних сил, незаконно створених збройних формувань.

У випадку активної протидії противника з створенням елементів оборони, обладнанням опорних пунктів, укріплених районів, інженерних загороджень, частини та підрозділи пошуково-ударного ешелону висуваються і розгортаються на напрямках дій, проводиться вогневе ураження противника, після чого вони входять в операційну зону і ведуть бойові дії по розгрому диверсійно-розвідувальних сил і незаконно створених збройних формувань. При цьому, з'єднання і частини АК зустрівши опір противника, не вступають з ним в ближній бій і не атакують його, а відходять на небезпечну відстань, організовують розвідку об'єктів, розгортають засоби вогневого ураження, викликають армійську авіацію, здійснюють його вогневе ураження. Одночасно частиною сил проводиться маневр з виходом на фланги і тил противника. Після надійного вогневого ураження, розгром противника завершується діями частин та підрозділів з флангів і тилу при сковуванні вогнем з фронту.

Після розгрому великих угруповань диверсійно-розвідувальних сил, незаконно створених збройних формувань і оволодіння операційною зоною з'єднання і частини розташовуються у визначених базових районах і переходять до розгрому (роззброєнню) залишків диверсійно-розвідувальних сил, незаконно створених збройних формувань, а також виконання завдань по підтриманню правового режиму воєнного (надзвичайного) стану, надання гуманітарної допомоги, повернення населення у місця проживання та виконання інших завдань.

По мірі просування пошуково-ударного ешелону в глибину території операційної зони ешелон охорони комунікацій і важливих об'єктів розгортається на визначених шляхах, дорогах, об'єктах комунікацій, інших об'єктах І організує їх охорону і оборону.

При цьому створюються позиції органів сторожової охорони по принципу позиційної кругової оборони, система вогню, інженерних загороджень, спостереження.

Дії сил і засобів ешелону охорони комунікацій і об'єктів тривають упродовж всієї операції. Для вогневої підтримки та підсилення окремих тактичних груп, інших органів сторожової охорони призначається артилерія і мобільні ударно-вогневі групи зі складу з'єднань і частин, що знаходяться в базових районах операційної зони, а також сили і засоби РВіА зі складу угруповання загальної підтримки та залучаються чергові сили армійської авіації.

В разі необхідності, за особливим розпорядженням Генерального штабу частини, підрозділи прикриття висуваються в район оперативного призначення і розгортаються поблизу державного кордону для посилення охорони або його прикриття.

Частини підрозділи прикриття спільно з органами, частинами і підрозділами Державної прикордонної служби, які безпосередньо охороняють державний кордон в районі збройного конфлікту, організовують розвідку, систему вогню, обладнують у інженерному відношенні опорні пункти, вузли оборони, позиції, блокпости, готують систему інженерних загороджень.

З початком бойових дій і переходом окремими частинами, групами противника кордону вони застосовуючи, як правило, види маневреної та мобільної оборони відбивають їх наступ. При цьому органи, частини, підрозділи Державної прикордонної служби переходять у підпорядкування командувача АК.