Смекни!
smekni.com

Дослідження впливу інноваційного процесу на кінцеві результати діяльності підприємства ЗАТ "Інформаційні та технологічні системи" (венчурний інноваційний проект "WEB-технологія подання (стр. 12 из 17)

- показники фінансового стану ЗАТ «ІТС» дозволяють віднести його як позичальника до класу «Б», тобто можливість кредитування залежить від аналітично-фінансових показників бізнес-плану.


3. Шляхи реалізації бізнес-плану промислового впровадження інноваційного проекту «WEB – технологія подання звітності платниками податків в податкові інспекції» в ЗАТ «ІТС»

3.1 Визначення цілей інноваційного проекту та економічне обґрунтування обраної інноваційної стратегії

Цілями інноваційного проекту «Інтранет/Інтернет – технологія подання звітності платниками податків в податкові інспекції» на ЗАТ «ІТС» є створення прикладного програмного продукту, телекомунікаційного та прикладного Інтернет-серверів, шлюзів та внутрішніх Інтранет-серверів в податковій адміністрації для надання можливості:

- використання розвитку Інтернет – мережі телекомунікаційного спілкування для створення нової технології – комп'ютерного бухгалтера та податкового інспектора, які на базі взаємодії комп'ютерних програм дозволять готувати, перевіряти, подавати перевірену за останніми інструкціями податкову звітність в реальному режимі взаємодії з серверами податкової адміністрації із офісу платника податків;

- отримувати платнику податків довідкову інформацію та інформацію про стан і своєчасність розрахунків його фірми з податковою інспекцією із офісу;

- в автоматичному режимі мати самі останні версії форм та строків подання податкової звітності при наявності в офісі тільки стандартної програми – редактора Інтернет, все програмне забезпечення та його актуалізація проводиться на сервері податкової адміністрації розробниками ЗАТ «ІТС»;

- перевіряти платнику податків звітність на всі податкові правила за допомогою комп'ютерного податкового інспектора – завжди коректного, ввічливого, працюючого 24 години на добу та нагадуючого про регламент подання звітності своєчасно;

- втрачати час на відвідування податкової інспекції тільки в нестандартних ситуаціях, виключивши регламентовані черги по своєчасному поданню звітності;

- створення високоприбуткового посередницького бізнесу основаного на державній обов'язковості подання звітності (тобто стабільній наявності клієнтури, яка користується послугами) та державній підтримці інноваційного проекту, як створюючого новітні податкові технології взаємодії між податковими інспекціями та платниками податків.

Головною економічною фабулою стратегії інноваційного проекту є наступне:

- створення програмно-телекомунікаційного центру проводиться за рахунок інвестування коштів на зворотній основі;

- повернення інвестованих коштів та фінансування існування центру забезпечується невеликою щомісячною сумою внеску (12 $) кожним учасником системи-платником податків, що за рахунок новітніх телекомунікаційних технологій дозволяє колективу з 10 –12 працівників обслуговувати 15 000 платників податків Дніпропетровської області;

Головною соціально-політичною фабулою інноваційного проекту є його підтримка державною податковою адміністрацією України, як замовником і експлуатантом системи, що забезпечує методологічну актуальність алгоритмів системи та її подальший розвиток на інтеграції системи подання звітності з комп'ютерними системами врахування фактично сплачених в банки сум податків та автоматичний розрахунок недоїмок та переплат податків.

Економічне обґрунтування обраної інноваційної стратегії або Бізнес-план інноваційного проекту – це план розвитку нового підрозділу ЗАТ «ІТС», необхідний для освоєння нових сфер діяльності фірми чи для створення нових сфер бізнесу. Основними цілями бізнес-плану є:

1) визначення ступеня життєздатності і майбутньої стійкості нового центру, зниження ризику підприємницької діяльності;

2) конкретизація перспектив бізнесу;

3) залучення уваги й інтересу потенційних інвесторів фірми, а також споживачів і постачальників;

Бізнес-план складається, якщо підприємство має недолік власних фінансових ресурсів для виконання того чи іншого проекту, і це змушує його звертатися до інвесторів чи у банк за кредитом. Якість, обґрунтованість, переконливість матеріалів і розрахунків, що містяться в бізнес-плані, мають першочергове значення для рішення питання про джерела фінансування.

Головним інструментом розробки бізнес-плану є кошторисне планування. Кошторис – це форма планового розрахунку, що визначає докладну програму дій підприємства на майбутній період і включає розрахунок обсягів витрат і потреби в ресурсах шляхом множення норм витрати ресурсів на планований обсяг економічного показника (продаж, випуск продукції, обсяг послуг і т. п.).

План доходів і витрат складається на основі кошторисів продажів і кошторисів витрат.

Кошторис продажу звичайно складається в першу чергу. Оцінка доходу в грошовому вираженні є основою, на якій базуються всі інші кошториси. Обсяг продаж у впливає на фактори, зв'язані з формуванням чистого прибутку.

Кошторис продажу звичайно містить у собі інформацію про передбачувані обсяги продажу по кожному товару й очікуваній ціні одиниці кожного товару.

Кошторис витрат відбиває очікувані витрати по виробництву і продажу, а також загальні й адміністративні витрати. Кошторис поточних витрат класифікує витрати по окремих їхніх елементах, таких, як прямі матеріальні витрати по оплаті праці, накладні витрати.

У Додатку №1 наведені матеріали кошторисних розрахунків бізнес-плану ЗАТ «ІТС» зі створення комп'ютерного центру по забезпеченню приймання та передачі податкової звітності від платників податків у податкові інспекції по мережі Інтернет.

Розраховані кошториси витрат та планових доходів, планова ціна за послуги центра, як посередника розрахована як функція кількості платників, що приймають участь у проекті. При цьому врахований конкурентний тиск проекту подання звітності платників податків у податкові інспекції на дискетах, підготовлених програмним комплексом «ЗВІТ ПЛАТНИКА» (фірма «Інтелект-Бест», м. Київ), за який щомісячна плата за надання нових версій та підтримання програмного забезпечення становить 24 грн./міс. (підтримка) + 48 грн. (кожна нова доробка до версії, яку треба отримувати на дискетах у посередника-регіонального дилера).

3.2 Аналіз фінансової ефективності інноваційного проекту за NPV – технологією

У даній дипломній роботі виконаний фінансовий аналіз інноваційного проекту на основі вхідних даних, які враховують результати попереднього комерційно-кошторисного аналізу проекту – аналізу попиту та пропозиції вибраної продукції на ринку, довгострокового прогнозу ціни на продукцію та попиту на призведені проектні обсяги продукції, вибір необхідного обладнання та розрахунок необхідної кількості робочої сили при реальній продуктивності праці в умовах вибраної технології виробництва [36].

Завданням фінансового аналізу є визначення окупності проведених затрат для організації виробництва та проведення виробничих циклів на протязі 5 років, а також оцінка прибутковості та доцільності альтернативного вкладення капіталу в інші виробництва на основі порівняння фактичної та загальносуспільної норми доходу на капітал.

Змістовний опис вхідних умов інноваційного проекту

1. Інвестиції в інноваційний проект та умови їх оплати:

1.1 Отриманий довгостроковий кредит у комерційному банку на 5 років на суму 680 000 доларів США під 20% щорічних. Повернення валютного кредиту рівними долями з кінця 3-го року, сплата процентів (в валюті) – щорічно;

1.2 Випущені та куплені акціонерами ЗАТ облігації на суму 1 000 000 грн. (25% від статутного фонду) з купонним доходом по 25% щорічних, починаючи з кінця другого року, та викупом облігацій наприкінці 5 року;

1.3 Акціонерам повинні бути виплачені дивіденди з прибутку від інноваційного проекту у розмірах – за 4 рік впровадження 1 000 000 грн., за 5 рік впровадження – 2 000 000 грн., як компенсація за авансові витра- ти у 1999–2000 р. на розробку дослідної системи у сумі 1 200 000 грн.;

1.4 Розрахункова девальвація національної валюти відносно долара США становить 5% на рік.

2. Планові обсяги реалізації (кількість платників податків, які приймають участь у експлуатації системи та оплачують послуги):

Рік експлуатації Середня кількість платників Ціна участі в проекті Сума в грн. / місяць
1 рік 1 000 15 $ / місяць 81,49
2 рік 5 000 12 $ / місяць 68,45
3 рік 8 000 12 $ / місяць 71,87
4 рік 10 000 12 $ / місяць 75,47
5 рік 15 000 12 $ / місяць 79,24

3. Витрати (згідно кошторисним розрахункам бізнес-проекту):

Капітальні витрати на початку інноваційного проекту (0 рік) Щорічні експлуатаційні витрати
Назва витрат Сума Назва витрат Сума
1. Купівля офісу та ремонт 51 000 $ 1. Щорічна абонплата за телекомунікації 75 540 $
2. Кондиціонери 3600 $ 2. Щорічні витратні матеріали 800 $
3. Офісні меблі 2800 $ 3. Зарплата з подат-ками та зборами 137 760 $
4. Комп'ютерне обладнання 170 326 $ 4. Утримання офісу 8400 $
5. Телекомунікаційне облад-ня 68 900 $ 5. Абонплата за канал Інтернет 60 000 $
6. Монтаж комп' ютерної мережі 7 296 $ 6. Експлуатаційні витрати 24 000 $
7. Ліцензійне ПО (НМА) 32 882 $
8. Прикладне ПО («Звітність») 246 000 $
Разом капітальних витрат 582 800 $ Разом щорічних витрат експлуатації 306 500 $

4. Норма доходу на інвестований капітал становить 25% річних (20% – річний процент за кредит + 5% девальвація національної валюти).