Смекни!
smekni.com

Система управління податками в Україні (стр. 9 из 10)

Нещасні випадки і професійні захворювання - це наслідок небезпечних ситуацій або шкідливих факторів, які виникають у процесі виконання працівниками ДПІ своїх службових обов'язків. До них належать:

Організаційні причини - неякісне проведення навчання з питань охорони праці, відсутність контролю, порушення правил експлуатації транспортних засобів, невиконання заходів щодо охорони праці та правил протипожежної безпеки.

Технічні причини - несправність електрообладнання, з яким працюють працівники ДПІ України; автомобільні аварії, в які можуть потрапити співробітники ДПІ України при досить частих поїздках у службовому або особистому автомобільному транспорті.

Санітарно-гігієнічні причини - недостатнє чи нераціональне освітлення робочих місць, незадовільні мікрокліматичні умови праці, наявність різноманітних випромінювань з боку працюючих комп'ютерів, копіювальної техніки, мобільних засобів зв'язку, порушення правил особистої гігієни [19].

Психофізіологічні причини — фізичні та психологічні перевантаження організму людини, викликані напруженістю роботи (що характерно для окремих категорій співробітників ДПІ - інспекторів, службовців податкової міліції), невідповідність психофізіологічних даних працівників виконуваній роботі.

В окрему групу для співробітників ДПІ необхідно віднести травми, нанесені працівникам цих органів кримінальними елементами, їх розглядають та розслідують органи міліції та прокуратури.

Заходи з попередження нещасних випадків та захворювань поділяються на організаційні та технічні.

До технічних належать заходи з виробничої санітарії та техніки безпеки. Заходи з виробничої санітарії передбачають усунення дії па співробітників шкідливих факторів, а саме: створення комфортного мікроклімату; влаштування систем кондиціювання повітря; теплоізоляція будівель; заміна шкідливих для здоров'я людини матеріалів, які використовуються для оздоблення офісів та приміщень, не шкідливими; установлення оптимального освітлення; застосування раціонального режиму праці та відпочинку, санітарного та побутового обслуговування. Заходи з техніки безпеки передбачають усунення дії на працюючих небезпечних факторів, джерелом яких є електрообладнання, з яким працюють працівники ДПІ. До цих заходів, у першу чергу, належать заземлення електрообладнання, заміна несправного або пошкодженого електрообладнання.

До організаційних заходів належать навчання та нагляд з охорони праці; дотримання нормативних та законодавчих актів із охорони праці; проведення медичних оглядів працівників ДПІ, рекомендації для самостійних занять по зниженню зорового перевантаження, що працюють із ВДТ, запропоновані у "Тимчасових санітарних нормах і правилах працівники обчислювальних центрів", а також комплекс фізичних вправ для зняття розумової та м'язової втоми. Також можна віднести навчання з питань охорони праці співробітників, проведення медичних оглядів працівників ДПС України.

Розслідуванню підлягають травми, зокрема отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою; гострі професійні захворювання і гострі професійні отруєння; теплові удари; опіки; обмороження; утеплення; ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням.

Нещасні випадки, що сталися на території підприємства або в іншому місці роботи під час перерви для відпочинку та харчування, яка встановлюється згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку, а також під час перебування працівників на території підприємства у зв'язку з проведенням власником наради, отриманням заробітної плати, обов'язковим проходженням медогляду, а також у випадках, передбачених колективним договором, розслідуються і про них складається акт за формою Н-1, якщо буде встановлено факт впливу на потерпілого виробничого фактора чи середовища.

За результатами розслідування беруться на облік і складаються акти за формою Н-1 також і в інших випадках, зазначених у Положенні.

Якщо за підсумками розслідування буде вирішено, що нещас­ний випадок не підлягає обліку і за ним не повинен складатися акт за формою Н-1. то акт складається за формою НТ.

Керівник (посадова особа) у зобов'язаний:

- терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувально-профілактичного закладу. Повідомити про те, що сталося, власника, а також відпо­відну профспілкову організацію підприємства;

- зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були па момент події, а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася .

Власник, одержавши повідомлення про нещасний випадок, ор­ганізовує його розслідування комісією, до складу якої входять: ке­рівник (спеціаліст) служби охорони праці підприємства (голова ко­місії), керівник структурного підрозділу або головний спеціаліст, представник профспілкової організації, членом якої є потерпілий або уповноважений трудового колективу з питань охорони праці, а у разі гострих професійних захворювань (отруєння) — також спеціаліст санепідемстанції.

Захворювання, яке викликане дією на працюючого шкідливих умов праці, прийнято відносити до професійного захворювання. Висновок про віднесення захворювання до професійного проводи­ться відповідно до списку професійних захворювань, затверджено­го МОЗ та Мінпраці України. Розслідуванню підлягають усі вперше виявлені професійні захворювання.

Професійний характер захворювання визначається експертною комісією у складі спеціалістів лікувально-профілактичних установ та закладів охорони здоров'я, яким надане таке право і спеціалістів підприємства. При підтвердженні факту професійного захворюван­ня лікувально-профілактичними закладами останній повідомляє про це керівника організації і органи санітарно-епідеміологічного наг­ляду за місцем знаходження організації.

Керівник організації зобов'язаний організувати розслідування причин кожного випадку професійного захворювання протягом 7 діб з моменту одержання повідомлення про професійне захворювання. Акт розслідування професійного захворювання складаються у п'яти примірниках протягом 3 днів після закінчення розслідування. Перший примірник акта розслідування зберігається в організації протягом п'яти років. За результатами розслідування керівник організації видає наказ щодо заходів, які запобігають виникненню аналогічних захворювань.

У додатках 35-36 представлені форми 1-ПВ та 7- ТНВ,

Серед працівників ДПІ України досить частими є захворювання за тимчасовою втратою працездатності. Серед захворювань переважають наступні: грип, катар верхніх дихальних шляхів, захворювання центральної і периферійної нервової системі:, серцево-судинні захворювання.

Заходи щодо оздоровлення умов праці у відділах Болградської ДПІ направлені на профілактику можливого несприятливого впливу шкідливих факторів на працівників.


12.8 Організація пожежної безпеки

У Болградській ДПІ для практикантів та нових працівників проводять так званий інструктаж по техніці безпеки, а найбільшу увагу приділяють пожежній безпеці. Правовою основою діяльності в галузі пожежної безпеки є Конституція. Відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" органи державної влади та місцевого самоврядування організовують розроблення та впровадження у відповідних галузях організаційних та науково-технічних заходів щодо запобігання пожежам та їх гасіння.

Забезпечення пожежної безпеки є складовою частиною виробничої та іншої діяльності посадових осіб, працівників підприємств, установ, організацій та підприємців. Це повинно бути відображено у трудових договорах (контрактах) та статутах підприємств, установ та організацій.

Забезпечення пожежної безпеки підприємств, установ та організацій покладається на їх керівників і уповноважених ними осіб, якщо інше не передбачено відповідним договором.

Вирішення всіх інших питань у галузі пожежної безпеки, не віднесених цим Законом до компетенції центральних органів виконавчої влади, належить до компетенції Ради Міністрів Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого та регіонального самоврядування .

Стандарти, технічні умови, інші нормативно-технічні документи на пожежно небезпечні технологічні процеси та продукцію повинні включати вимоги пожежної безпеки і погоджуватися з органами державного пожежного нагляду. Погодженню підлягають також проектні рішення, на які не встановлено норми і правила.

Вимоги пожежної безпеки, що містяться у відомчих нормативних актах, не повинні суперечити державним стандартам, нормам і правилам.

В Болградській ДПІ для забезпечення заходів пожежної охорони керуються Інструкціями: Інструкція про заходи пожежної безпеки; Інструкція про заходи протипожежної безпеки на об’єкті, що охороняється. Дана інструкція поширюється на службові приміщення ДПІ і визначає вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки в приміщеннях відділення. Інструкція є обов’язковою для вивчення та виконання всіма працівниками та відвідувачами, які знаходяться у службових приміщеннях, а також обслуговуючим персоналом.

Наказом Болградської ДПІ від 18.02.06 №24 обов’язки по організації заходів по забезпеченні пожежної безпеки охорони праці та безпеці трудової діяльності, обліку та безпечної експлуатації системи енергопостачання покладено на завідуючого адміністративно-господарського сектору (Додаток 40).

Досить особлива увага приділяється саме пожежній безпеці, видано багато інструкцій, про які йшлося вище, а також нормативні документи, які повинні виконуватися адміністративно-господарським сектором. А також бути доведений до відома всіх співробітників ДПІ.

Болградська ДПІ повідомляє, щодо виконання вказівок разом із пожежним наглядом Одеського РВГУМНС України в Одеської області; посилення охорони адміністративних приміщень ОДПС області, належного використання транспортних засобів та упередження надзвичайних пригод за участю працівників ОДПС в період Новорічних та Різдвяних свят. У відділенні ведеться Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки.