Смекни!
smekni.com

Фінансово-бухгалтерська практика у фінансовому управлінні Менської районної державної адміністрації (стр. 8 из 9)

У фінансовому управлінні налічується 14 штатних посад. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 1999 року №2288 встановлено схему посадових окладів управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районних державних адміністрацій. Посадові оклади фінансового управління Менської РДА розроблені на основі цих схем і представлені в таблиці 5.


Таблиця 5. Схема посадових окладів

Посада Місячний посадовий оклад, (грн.)
Керівник управління, відділу, іншого підрозділу державної адміністрації 140 - 160
Начальник відділу у складі управління 130 - 140
Головний казначей. Контролер – ревізор КРУ 120 - 125
Головний спеціаліст 110 - 120
Провідний казначей, контролер – ревізор КРУ 110 - 120
Провідний спеціаліст, старший контролер – ревізор КРУ, державний виконавець 105 - 110
Спеціаліст І категорії 100 - 105
Спеціаліст ІІ категорії 95 - 100
Спеціаліст 90 - 95

До штатного розпису додається розшифровка в якій вказуються надбавки та доплати до посадових окладів.

Згідно постанови №783 надається надбавка до 70% посадового окладу начальнику управління та заступнику начальнику бюджетного відділу, а іншим працівникам – до 50% посадового окладу за всякі досягнення у праці.

Надбавка за вислугу років виплачується щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки – 10 %, понад 5 років – 15 %, понад 10 років – 20 %, понад 15 років – 25 %, понад 20 років – 30 %, понад 25 років – 40 %.

Доплати за ранг встановлені в таких розмірах:

1 ранг – 160 грн.

2 ранг – 150 грн.

3 ранг – 145 грн.

4 ранг – 140 грн.

5 ранг – 130 грн.

6 ранг – 120 грн.

7 ранг – 110 грн.

8 ранг – 100 грн.

9 ранг – 90 грн.

10 ранг – 80 грн.

11 ранг – 70 грн.

12 ранг – 60 грн.

13 ранг – 55 грн.

14 ранг – 50 грн.

15 ранг – 45 грн.

Отже можна сказати, що 9 ранг має спеціаліст 1 категорії відділу планування доходів та економічного аналізу, 11 ранг мають начальник управління та головний бухгалтер, 13 ранг мають троє працівників, 15 ранг мають двоє та по одному працівнику мають12, 14 ранги.

Отже місячний фонд заробітної плати фінансового управління становить 3681,05 грн., а річний фонд заробітної плати – 44172,6 грн.

3.3 Складання кошторисів та штатних розписів бюджетних установ

Як вже зазначалося кошторис – це основний плановий документ, який надає повноваження бюджетній установі щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Кошторис має дві складові: загальний фонд, спеціальний фонд, а також доходну та видаткову частину.

Бюджетні установи складають кошториси і доводять їх до головних розпорядників бюджетних коштів. У доходній частині кошторису зазначаються планові обсяги надходжень, які передбачається спрямувати на покриття видатків установи із загального і спеціального фонду бюджету.

Формування дохідної частини спеціального фонду кошторису здійснюється на підставі розрахунків доходів, які складаються за кожним джерелом доходів. За основу цих розрахунків беруться такі показники:

· обсяг надання тих чи інших платних послуг, а також інші розрахункові показники (площа приміщень, вартість обладнання, майна, що здаються в оренду тощо) та розмір плати в розрахунку на одиницю показника;

· прогнозне надходження зборів до спеціального фонду бюджету.

Розподіл видатків спеціального фонду кошторису проводиться виключно в межах і за рахунок відповідних надходжень. Видатки спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень плануються у такій послідовності: за визначеною метою, на погашення заборгованості установи та на проведення заходів пов’язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені видатками загального фонду.

Затверджують кошториси головні розпорядники бюджетних коштів разом з планами асигнувань та планами використань бюджетних коштів.

Штатний розпис – це документ який показує кількість штатних посад та посадовий оклад бюджетної установи а також формує фонд заробітної плати. Штатні посади вказуються у графі „назва структурного підрозділу та посад”, у графі „кількість штатних посад” вказується 1 або одиниць штатних посад. Далі встановлюється посадовий оклад згідно з схемою посадових окладів.

До штатного розпису додається розшифровка в якій в залежності від специфіки бюджетної установи вказуються надбавки та доплати до посадового окладу. Надбавки та доплати можуть бути такими: за складну і напружену роботу, за класність, за ранг, за інтенсивність роботи, за ненормований день, за вислугу років, за завідування, за перевірку зошитів, за високі досягнення в праці, за сумісництво, за роботу в нічний час тощо.

3.4 Перевірка розрахунків щодо складання кошторису нижчестоящих бюджетних установ з метою подальшого затвердження

Для правильної та своєчасної організації роботи, пов’язаної із складанням кошторисів головні розпорядники бюджетних коштів встановлюють для розпорядників нижчого рівня граничні обсяги видатків із загального фонду бюджету, термін подання проектів кошторисів і дають вказівки щодо їх складання. Також розробляють і повідомляють розпорядникам нижчого рівня інші показники, яких вони повинні додержуватись і які необхідні для правильного визначення видатків у проекті кошторису.

Головні розпорядники розглядають показники проектів кошторисів розпорядників нижчого рівня щодо законності та правильності розрахунків, доцільність запланованих видатків, правильності їх розподілу за економічною класифікацією, повноти надходження доходів, додержання діючих посадових окладів, норм, цін, а також інших показників відповідно до законодавства.

Обов’язковим є виконання вимоги щодо першочергового забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями, а також на господарське утримання установ. Під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватись суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. Також головні розпорядники повинні слідкувати за забезпеченням в проектах кошторисів додержання доведених у лімітних довідках річних обсягів асигнувань та їх помісячного розподілу з урахуванням термінів проведення окремих заходів і можливості здійснення відповідних видатків протягом року. Головні розпорядники повинні не допустити прийняття в кошторисах сум, не підтверджених розрахунками та економічними обґрунтуваннями.

3.5 Нарахування заробітної плати працівникам бюджетних установ

Найбільшу частину всіх видатків бюджетної установи займають витрати на оплату праці. Фінансування витрат на оплату праці проводяться в межах асигнувань.

Нарахування зарплати працівникам бюджетної установи відбувається на основі штатного розпису, наказі по прийому, переміщення та звільнення, табеля обліку використання робочого часу та інших документів.

Нарахування зарплати здійснюється один раз на місяць. За першу половину місяця працівникам може видаватися аванс, розмір якого складає 50% місячної заробітної плати за винятком суми податків.

В разі порушення строків виплати зарплати працівникам передбачена виплата компенсації за рахунок коштів бюджету.

Із заробітної плати працівників бюджетних установ здійснюються такі відрахування:

Обов’язкові:

· прибутковий податок;

· збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1% від сукупного оподаткованого доходу, якщо він не перевищує 150 грн., і 2% - в разі перевищення сукупного оподаткованого доходу 150 грн. Для працівників які мають статус державного службовця або які займають посаду робота на якій зараховується в трудовий стаж котрий дає право на отримання пенсії передбачені диференційовані ставки відрахувань збору в пенсійний фонд:

· 1% від суми доходу, який не перевищує 150 грн.;

· 2% від частини доходу в межах від 151 грн., до 250 грн.;

· 3% від частини доходу в межах від 251 грн., до 350 грн.;

· 4% від частини доходу в межах від 351 грн., до 500 грн.;

· 5% від суми доходу, який перевищує 501 грн.

· Збір в Фонд соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, який вираховується з суми оплати праці яка включає основну і додаткову заробітну плату і підлягає оподаткуванню у розмірі 0,5%.

· Збір в Фонд загальнодержавного соціального страхування України на випадок безробіття який вираховується з суми оплати праці яка включає основну і додаткову заробітну плату і підлягає оподаткуванню у розмірі 0,5%;

Необов’язкові:

· профсоюзні вклади в розмірі 1% від сукупного оподаткованого доходу;

· суми по виконавчим документам;

· згідно з рішенням адміністрації.

3.6 Особливості нарахування заробітної плати працівникам органів управління, освіти, охорони здоров’я

Система зарплати вчителів складається з трьох складових:

· оплата навчальних годин;

· доплата за перевірку зошитів;

· додаткові доплати.

Оплата навчальних годин залежить від ставки зарплати вчителя, кількості годин педагогічного навантаження вчителя та норми педагогічного навантаження вчителя на тиждень. Ставка зарплати вчителя встановлюється в залежності від освіти (середня, середня спеціальна, неповна вища, вища) і кваліфікаційних категорій (вчитель, вчитель – методист, заслужений вчитель, народний вчитель).

Норма педагогічного навантаження вчителя на тиждень встановлена у таких розмірах: 1 – 4 класи – 20 годин, 5 – 11 класи – 18 годин.

Доплата за перевірку зошитів встановлена для вчителів початкової школи та в старших класах з таких предметів: мова та література, математика, іноземна мова.