Смекни!
smekni.com

Фінансово-бухгалтерська практика у фінансовому управлінні Менської районної державної адміністрації (стр. 9 из 9)

Додаткові доплати встановлені за класне керівництво, завідування навчальним кабінетом, дослідними майстернями і ділянками, ведення позакласної фізкультурної роботи, завідування бібліотекою.

Розрахунок зарплати вчителів здійснюється в тарифікаційному списку.

Керівники шкіл отримують зарплату, що складається з двох частин, - ставка директора чи завуча та оплата педагогічної роботи. При цьому для них встановлено обмеження – максимальний обсяг їх педагогічного навантаження не повинен перевищувати 12 годин.

Система заробітної плати медичних працівників встановлюється в розрізі категорій: лікар, середній та молодший медичний персонал, адміністративно – управлінський та обслуговуючий персонал.

Система зарплати лікарів ґрунтується на встановленні ставки зарплати та системи підвищень та надбавок. Ставка зарплати залежить від посади (лікар-хірург, лікар-інтерн чи лікарі інших спеціальностей) та кваліфікаційної категорії. Крім того, ставка в частині надбавки може залежати від місцезнаходження лікарні – місто чи сільська місцевість. Надбавки також встановлюються за шкідливі і небезпечні умови праці (інфекційні лікарі, рентген-кабінети), за роботу у вихідні і святкові дні та у нічний час.

Ставки зарплата середнього медичного персоналу залежить від посади (медична сестра, акушерка, зубний лікар), категорії і стажу роботи. Для молодшого медичного персоналу ставки встановлені в залежності від посад (сестра – операційна, сестра – хазяйка). На середній і молодший медичний персонал поширюються надбавки за шкідливі і небезпечні умови праці та за роботу у вихідні і святкові дні та у нічний час.

Для медичних працівників зарплата розраховується, виходячи з обсягів роботи – 0,25; 0,5; 0,75; 1,0; 1,25; 1,5 ставки. Дозволяється поєднувати обов’язки медичної сестри та санітарки.

Для адміністративно-управлінського та обслуговуючого персоналу встановлені тверді ставки заробітної плати.

Система зарплати працівників органів управління складається на основі штатного розпису до складу якого входить кількість штатних посад, посадовий оклад та надбавки та доплати. Посадовий оклад встановлюється на основі схеми посадових окладів. Для працівників органів управління встановлена така особлива доплата як доплата за ранг. Детально особливості нарахування зарплати працівникам органів управління описано в розділі 3.2.


4. Шляхи покращення роботи фінансового управління Менської РДА

Серед шляхів покращення фінансової діяльності можна виділити такі:

1. Відсутність сучасного обладнання та оргтехніки в установах підпорядкованих фінансовому управлінню не дає можливості централізовано та швидко обробляти матеріал. Встановлення комп'ютерної мережі між цими установами дало б змогу швидше і якісніше здійснювати обмін та передачу інформації, складення звітів і т. ін.

2. Програма для складання бюджету розроблена в цілому для районів, а поділу на нижчестоящі бюджети не має, що значно ускладнює процес складення бюджету і фактично виконується подвійна робота. Розроблення нового, сучасного програмного забезпечення і швидке впровадження його в дію дало б змогу значно підвищити ефективність роботи фінансового управління.

3. Фінансове управління при виявленні порушень, які допускають розпорядники коштів, не має права накладати штрафи. Цим займається Контрольно-ревізійне управління та подає інформацію фінансового управління. Втрата оперативності веде до зниження ефективності роботи управління.

4. Постійні зміни у формах звітності фінансового управління негативно відображається на ефективності роботи. Для прикладу можна взяти бланки звітності. Постійна зміна їх вигляду, а подекуди і змісту унеможливлює своєчасне їх надходження у продаж, і тому установа своїми силами повинна шукати ці бланки, робити їх у невеликих кількостях. Якщо б установу було попереджено на деякий час раніше, вона змогла б замовити повний необхідний комплект, і зекономити бюджетні кошти. Тому пропонується зміни, які відбуваються, накопичувати до якогось рівня, а не впроваджувати їх зразу в життя, а потім своєчасно попередивши установи, ввести їх в дію.

Висновок

Метою фінансово-бухгалтерської практики в фінансовому управлінні Менської районної державної адміністрації є отримання досвіду практичної роботи в фінансових органах управління, навчитися розробляти проекти зведених балансів фінансових ресурсів територій, складати бюджети відповідних рад, складати зведені кошториси бюджетних установ, що фінансуються відповідними фінансовими органами по витратах на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, утримання апарату управління, використовувати різні методи контролю за витратами грошових ресурсів суб’єктів господарювання.

Фінансове управління є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється головою районної державної адміністрації, є підзвітним та підконтрольним голові районної державної адміністрації, головному фінансовому управлінню обласної державної адміністрації.

Основними завданнями управління є :

· забезпечення реалізації державної бюджетної політики на відповідній території;

· складання розрахунків до проекту місцевого бюджету і подання їх на розгляд районної державної адміністрації;

· підготовка пропозицій щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку району;

· розроблення пропозицій з удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та фінансування витрат;

· здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами та організаціями законодавства щодо використання ними бюджетних коштів та коштів цільових фондів, утворених відповідною радою;

· здійснення загальної організації та управління виконанням місцевого бюджету.

В фінансовому управлінні Менської районної державної адміністрації працює 14 працівників: начальник фінансового управління; начальник бюджетного відділу; заступник начальника бюджетного відділу; головний спеціаліст-економіст бюджетного відділу; головний спеціаліст ревізор-інспектор, спеціаліст I категорії економіст; начальник відділу планування доходів бюджету та економічного аналізу; головний спеціаліст-економіст відділу планування доходів бюджету та економічного аналізу; спеціаліст I категорії економіст; начальник фінансово-господарського відділу головний бухгалтер; заступник начальника фінансово-господарського відділу; спеціаліст I категорії по комп’ютеризації; секретар-друкар; водій; прибиральниця.

Формування районного бюджету є процесом, який включає складання, розгляд та затвердження місцевих бюджетів. Кожен з цих етапів має певну послідовність дій, завдань та процедуру:

1. Прогноз доходів та видатків.

2. Визначення граничних обсягів видатків.

3. Розробка та доведення до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів.

4. Розроблення бюджетних запитів для подання місцевим фінансовим органам.

5. Аналіз показників бюджетного запиту.

6. Включення бюджетного запиту до пропозицій проекту районного бюджету.

7. Подання на розгляд до місцевої державної адміністрації.

8. Схвалення проекту рішення про районний бюджет.

Проведенням цих процедур займаються всі відділи фінансового управління Менської РДА. Фінансове управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, розпорядженнями голів обласної і районної державних адміністрацій, наказами начальника головного фінансового управління обласної державної адміністрації, рішеннями районної ради, а також положенням про фінансове управління Менської районної державної адміністрації.

Також фінансове управління слідкує за правильністю заповнення кошторисів та штатних розписів бюджетних установ, а також складає самостійний кошторис фінансового управління та штатний розпис.