Смекни!
smekni.com

Управління податковими платежами на туристичному підприємства (на прикладі туристичної фірми ТОВ "Сєнтоза-Тур") (стр. 15 из 22)

9.2. Форма книги обліку доходів і витрат і порядок її ведення фізичними особами встановлюються центральним органом державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва.

9.3. Юридичні особи ведуть бухгалтерський облік та складають фінансову звітність у встановленому законодавством порядку.

9.4. Платник податку не звільняється від ведення податкового обліку, складення і подання звітності, пов’язаної із сплатою інших податків і зборів (обов’язкових платежів), платниками яких він є згідно з цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

9.5. За результатами господарської діяльності протягом податкового (звітного) періоду юридичні та фізичні особи подають до органу державної податкової служби декларацію суб’єкта малого підприємництва – платника податку у строк, встановлений для квартального податкового (звітного) періоду.

9.6. Форма декларації затверджується центральним органом державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва.

9.7. Податкова звітність складається та подається наростаючим підсумком.

Стаття 10. Особливості обкладення платників податку окремими податками і зборами (обов’язковими платежами)

10.1. Податок, з урахуванням положень пункту 3.8 статті 3 цього підрозділу, сплачується в рахунок таких податків і зборів:

а) податку на прибуток підприємств;

б) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цим Кодексом (за винятком доходу нерезидентів, доходу, отриманого в результаті відчуження нерухомого майна, подарунків та майна, отриманого у спадщину);

в) податку на додану вартість на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами, які за своїм добровільним рішенням зареєструвалися платниками податку на додану вартість, та юридичними особами, які обрали ставку оподаткування у розмірі 3 відсотки;

г) плати за торговий патент на право провадження деяких видів підприємницької діяльності;

ґ) комунального податку;

д) збору за розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг.

10.2. Податки і збори (обов’язкові платежі), не зазначені у пункті 10.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, встановлених цим Кодексом, а страхові внески до Пенсійного фонду України і фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування – в порядку, визначеному законами про загальнообов’язкове державне пенсійне та соціальне страхування.

10.3. Платник податку вважається податковим агентом найманих ним осіб та (або) фізичних осіб, які перебувають з ним у цивільно-правових відносинах, стосовно будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих на користь таких осіб, включаючи будь-які доходи, які кінцево оподатковуються під час їх виплати.

10.4. Якщо платник податку провадить підприємницьку діяльність з використанням найманої праці, то для кожної особи, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім’ї, орган державної податкової служби видає такому платнику податку довідку про трудові відносини фізичної особи з платником податку (далі – довідка).

У разі збільшення кількості працівників (відкриття додаткових робочих місць) протягом строку дії виданого свідоцтва платника податку платник податку повинен здійснити доплату за кожного додатково найнятого працівника з розрахунку не менш як за повний місяць з початку діяльності таких працівників і одержати відповідні довідки для цих працівників.

У разі зменшення кількості працівників протягом строку дії виданого свідоцтва платник податку повинен повернути видані довідки.

У разі коли протягом дії свідоцтва платник податку замість працівників, які звільнилися, наймає інших, сплачена сума податку не збільшується до кінця періоду, за який була здійснена оплата за звільнених працівників.

У разі втрати довідки доплата за працівника може бути припинена лише починаючи з наступного кварталу.

Свідоцтво (довідка) повинно розміщуватися на робочому місці платника податку (найманого працівника, членів сім’ї фізичної особи – підприємця) та пред’являтися працівникам контролюючих органів, яким надано відповідні функціональні повноваження на проведення перевірки.

Свідоцтво та довідки, видані платнику податку, не можуть бути передані іншим, крім зазначених у них, особам.

По закінченні строку дії свідоцтва воно підлягає поверненню у п’ятиденний строк разом з усіма довідками органу державної податкової служби, який їх видав.

Форма та порядок видачі довідки встановлюються центральним органом державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва.

10.5. Платник податку не звільняється від обов’язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування податку на доходи фізичних осіб, зборів (обов’язкових платежів), страхових внесків, пов’язаних з виплатою заробітної плати (доходу) працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.


ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Проведений в дипломному дослідженні аналіз особливостей оподаткування туроператорів показав, що специфіка формування грошових потоків передоплати туристичних послуг та надання туристичних послуг в різних податкових періодах, що створює особливі умови оподаткування податком на додану вартість та податком на прибуток.

Окрім цього, стандартними операціями є отримання компаніями-туроператорами передоплат за туристичні послуги, місце фактичного надання яких знаходиться за межами України. Виконання туристичного контракту відбувається після оплати інвойса іноземного туроператора та підписання акту про приймання туристичних послуг.

На базі проведених досліджень автор дійшов до наступних висновків по поточному стану оподаткування підприємства ТОВ «Сєнтоза-Тур» за період 2004 - 2007 роки:

- податкова загрузка непрямого податку на чистий валовий дохід є незначною та становить питому вагу від 0,36% у 2004 році та 0,19% у 2007 році;

- загальна податкова загрузка на валовий чистий дохід знаходиться в діапазоні від 8,0-8,5% (2004 -2006 роки), з якої:

1) податкова нагрузка за рахунок сплачених митних платежів становить від 2,5% до 4,3%;

2) податкова нагрузка за рахунок сплачених прибуткових податків та соціальних зборів становить від 3,9 – 5,5%;

Проведений автором аналіз діяльності та податкової нагрузки на валовий дохід туристичного підприємства ТОВ «Сєнтоза-Тур» показує, що оскільки податок ПДВ на підприємстві мінімізований до рівня 0,36 -0,19%, єдиним шляхом зниження податкової загрузки є вплив на рівень прямих податків, з яких основними:

- податок на прибуток підприємства;

- збори в пенсійний та соціальні фонди страхування;

та рівень непрямого податку – мита, вплив який не є в компетенції підприємства.

Автором була проаналізована альтернатива сплаті двох основних платежів – податка на прибуток та зборів в пенсійно-соціальні фонди з ФОП підприємства - спрощена система оподаткування з єдиним податком.

Проведений автором аналіз можливості застосування спрощенної системи оподаткування для туристичного підприємства «Сентоза-Тур» показав:

1) Перехід на спрощену систему єдиного податку з сплатою 10% податку від валового доходу без сплати окремо ПДВ для підприємства є недоцільним, оскільки рівень додаткової податкової загрузки 4% на ПДВ для підприємства є неприйнятним (фактичний рівень загрузки ПДВ не перевищує 0,36%).

2) Перехід на спрощену систему єдиного податку з сплатою 6% від чистого валового доходу та сплатою окремо ПДВ є також недоцільним, оскільки туристична фірма для обкладання єдиним податком в дохідній частині Книги обліку доходів і витрат повинна враховувати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва, в тому числі й кошти, що перераховуються іншим суб'єктам за надані послуги, виконані роботи.

Проведений автором аналіз показа, що тільки 30% від грошового потоку передоплат за надання туристичних послуг та оплати послуг володарів туристичних послуг враховуються як валові доходи та витрати туроператора – посередника ТОВ «Сєнтоза- Тур», з яких сплачуються податки.

Відповідно, оскільки валові доходи ТОВ «Сентоза-Тур» становлять тільки 30% від грошового потоку передоплати, який поступає на розрахунковий рахунок від користувачів туристичних послуг, застосування технології розрахунку єдиного податку для туристичних послуг є недоцільним, оскільки в 6% податку з валових доходів враховуються суми коштів, які перераховуються власникам туристичних послуг і не є доходами туроператора.

Таким чином, автором доведена доцільність при впровадженні системи спрощенного оподаткування для підприємств туристичного бізнесу в Проекті Податкового Кодексу Українивведення поняття «чистий валовий дохід» малого підприємства з врахуванням рівня валових витрат, що дозволить адаптувати особливості грошових потоків в діяльності підприємств туристичного бізнесу (особливо виїзного) до розрахункових схем спрощеної системи оподаткування.

В дипломному проекті автором на сучасному етапі запропоноване використання організаційних форм «туроператор-турагент» для використання спрощеної системи оподаткування для СПД-фізичних осіб.

Проведене автором прогнозування зниження податкового навантаження прямих податку на прибуток та зборів в соціальні фонди при пропонуємій в дипломному проекті реорганізації туроператора – ТОВ «Сєнтоза-Тур» в: