Особливу увага приділялась перевірці правомірності застосування пільгового оподаткування до сукупного оподатковуваного доходу працівників Кіровоградської обллікарні.
Також було здійснено перевірку повноти і своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету та своєчасності подяння звітності.
У третьому розділі курсової роботи було складено підсумкову документацію за результатами податкового контролю розрахунків Кіровоградської обласної лікарні з бюджетом з податку з доходів фізичних осіб (Акт).
Відповідно до Наказу Державної податкової адміністрації України «Про порядяк оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» вiд 10.08.2005 № 327 акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.В Акті виїзної планової перевірки розрахунків Кіровоградської обласної лікарні з бюджетом з податку з доходів фізичних осіб було систематизовано викладено виявлені у ході перевірки факти порушень норм податкового законодаства.Виявлені факти порушень податкового законодавства було викладено в акті виїзної планової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні та інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів. Також було визначено відповідальність Кіровоградської обллікарні за порушення вимог податкового законодавства щодо правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб та розраховано штрафні санкції, які застосовані до установи.Було запровоновано напрями удосконалення податкового контролю нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб.
Підвищення рівня методологічного забезпечення при проведенні аналізу діяльності платників податків - фізичних осіб в процесі контрольно-перевірочної роботи дозволить вирішити питання ефективності адміністрування податків з доходів фізичних осіб. Пропонується налагодити роботу по створенню електронного депозитарію актів документальних перевірок з питань оподаткування доходів фізичних осіб, що сприятиме підвищенню якості та результативності перевірки, економії фінансових та людських ресурсів.
Щоб краще реалізувати контрольну функцію, необхідно виділити окремий податковий підрозділ, що підпорядковується місцевому самоврядуванню та відповідає за збір податку з доходів фізичних осіб, а також єдиного податку з доходів фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, торгового патенту тощо. Також потрібно надати більше повноважень і мотивацій для збільшення контролю за платниками податку на місцевому рівні.
З’ясовано, що основний недолік ПДФО на сучасному етапі розвитку економіки України полягає у суперечливості податкового законодавства й економічних відносин, які склались у суспільстві. Аналіз тенденцій у сфері розподілу доходів населення засвідчив невідповідність прогресивних властивостей ПДФО ступеню нерівності доходів населення. На сьогодні потенціальна межа нерівності доходів населення є високою, проте фактично застосовується пропорційний ПДФО, перерозподільні властивості якого є незначними. Аналіз результатів і наслідків реформи ПДФО в Україні показав, що поряд зі зниженням прогресивності ПФДО не було дотримано принципу фіскальної нейтральності реформи, основними бенефіціаріями якої стали верстви населення з високими доходами, оскільки саме на цю категорію громадян податкове навантаження зменшилося.
Заходом проти умисного ухилення від сплати податків є підтримка розвитку конкуренції на всіх ринках, що зумовлює необхідність повного обліку витрат. Ухилення від сплати податків означає викривлення даних у бухгалтерському обліку, ненадійні показники прибутковості, які відштовхують потенційних інвесторів, що, у свою чергу, негативно впливає на пропозицію робочих місць. Прозорість і гнучкість є головними нормами ведення бізнесу у сучасному світі глобалізації. Такі самі принципи є базовими і для побудови сучасної системи оподаткування.
Отже, пряма залежність між ухиленням від сплати податків і зменшенням ефективності державних витрат, робить покращання контролю за використанням громадських коштів однією з головних передумов удосконалення податкових відносин в Україні.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Адміністрування ПДФО/В.Б. Кривіцький, А.О. Нікітішин// Фінанси України. – 2009. - №4. – С.3- 14.
2. Аудит: підручник/ Г.М. Давидов, І. Г. Давидов Ю. Г. та ін.. За ред.. Г.М. Давидова М. В., Кужельного – 2-ге вид., переробл. і доповненне. – к.: Знання, 2009. – 495 с.
3. Василик О.Д. Податкова система України: Навчальний посібник. – К.:НІОС. – 2007.-448 с.
4. Василик О. Д., Павлюк К.В. Державні фінанси України: Підручник. — К.: НІОС, 2008. — 608 с.
5. Германчук П. К., Стефанюк І. Б., Рубан Н. І., Александров В. Т., Назарчук О. І. Державний фінансовий контроль: ревізія та аудит. — К.: НВП «АВТ», 2007. — 424 с.
6. Гега П. Т., Доля Л М. Основи податкового права: навч. посібник. – 3-те вид. випр.. і доп. – к.: Т-во «Знання», КОО, 2006 . – 302 с.
7. Гусак Н. Б., Гусок Ю. Д. Контроль податкових органів за діяльністю підприємств. Навчальний посібник. – К.: центр учбової літератури, 2007. – 320 с.
8. Гуцаленко Л. В., Державний фінансовий контроль: навчальний посібник. / Л. В. Гуцаленко, В. А. Дерій, М. М. Кацупатний . – к.: центр учбової літератури, 2009 – 424 с.
9. Дмитренко Е. Удосконалення механізму адміністрування та відшкодування ПДФО∕ ∕ Вісник прокуратури .- 2007.- № 8.- с.109 – 113.
10. Дрозд І. К., Шивчук В. О. Державний фінансовий контроль. Навчальний посібник. – к: ТОВ «Імекс – ЛТД», 2007. – 304 с.
11. Деякі епрактичні аспекти організації податкового контролю в Україні/ Ю.М.Васюк// Економіка та днржава. – 2010. - №1. – С. 88-89.
12. Жигаленко О. В. Податковий контроль// Актуальні проблеми економіки. – 2007. - №2 с.119-128.
13. Загородний А. Г, М. В. Корегін, А. В. Єлісєєв, Л. М. Полякова, навч. посібник: Аудит теорія і практика. Нац. Учнів. «Львівська політехніка», 2004.
14. Захожай В. Б., Литвиненко Я. В., Захожай К. В., Литвиненко Р. Я. Система оподаткування та податкова політика: Навч. посібник / Під ред.. В. Б. Захожай та Я. В. Литвиненко, к.: центр навчальної літератури, 2006. – 468 с.
15. Закон України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР (зі змінами та доповненнями).
16. Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 р. № 889 (зі змінами та доповненнями).
17. Закон України «Про колективні договори та угоди» від 1 липня 1993 р. № 3356 (зі змінами та доповненнями).
18. Закон України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» від 11 січня 2001 р. № 2213 (зі змінами та доповненнями).
19. Закон України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18 січня 2001 р, № 2240 (зі змінами та доповненнями).
20. Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058 (зі змінами та доповненнями).
21. Закон України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 р. № 1533(зі змінами та доповненнями).
22. Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 р. № 2181.
23. Закон України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями).
24. Інструкція про порядок нарахування платником податку податкового кредиту з податку з доходів фізичних осіб, затверджена Наказом Державної податкової адміністрації України від 22 вересня 2003 р. № 422 (зі змінами та доповненнями).
25. Конституція України від 28 червня 1996 р. (зі змінами та до
повненнями).
26. Кодекс законів про працю України від 10 грудня 1971 р. (зі змінами та доповненнями).
27. Кодекс цивільний України від 16 січня 2003 р. № 435-ІУ (зі змінами та доповненнями).
28. Методи податкового контролю (аудиту)/ А.Бодюк//Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. – №9. – С. 54-60.
29. Наказ Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку» від 29 грудня 1995 р. № 352.
30. Наказ Міністерства фінансів України «Про Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку» від 29 грудня 2000 р. № 356 (зі змінами та доповненнями).
31. Наказ Державної податкової адміністрації України «Про порядяк оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» вiд 10.08.2005 № 327.
32. Наказ Державної податкової адміністрації України «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» від 29 вересня 2003 року N 451.
33. Оподаткування доходів податком з доходів фізичних осіб/Л. Кужельна// Бухгалтерський облік і аудит. – 2010. - №3. – С. 49-55.
34. Олійник О. В., Філон І. В. Податкова система: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2006. – 456 с.
35. Онищенко В.А. Податковий контроль (основи організації). - К.: Ред. журн. "Вісник податкової служби України", 2007. - 432 с.
36. Організація і методика податкових перевірок. Навчальний посібник/ О. П. Чернявський, В. П. Хомутенко, В. В. Немченко. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 288 с.