Смекни!
smekni.com

Позабюджетні фонди і їх характеристика (стр. 4 из 5)

цільових асигнувань з державного бюджету;

добровільних внесків українських та зарубіжних юридичних і фізичних осіб, інших надходжень.

Кошти Фонду зберігаються на окремому рахунку в банку. Суми внесків до Фонду платники визначають самостійно.

Відрахування 3 % від собівартості товарної продукції, що випускається підприємствами оборонного комплексу, включаються щомісяця у витрати виробництва, виходячи з суми фактичної собівартості товарної продукції за минулий місяць.

Суми внесків до зазначеного Фонду 10 % амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів визначають, виходячи з діючих норм амортизаційних відрахувань.

Суму виручки від продажу незавершеного будівництва об'єктів, що передбачались для виробництва і розробок військової техніки та озброєнь, а також від продажу воєнної техніки і озброєнь, які вивільняються в процесі скорочення Збройних Сил, визначають відповідно до чинного законодавства.

Сума бюджетних асигнувань Фонду сприяння зайнятості населення щороку затверджується в державному бюджеті України окремим рядком.

Перерахування коштів до Фонду здійснюється щокварталу не пізніше 20-го числа наступного за звітним місяця.

Розпорядником Фонду є Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України.

Кошти Фонду використовуються на такі цілі:

реконструкцію і технічне переоснащення військового виробництва на випуск цивільної продукції, в тому числі товарів народного споживання;

проведення науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт, пов'язаних з розробкою нових наукових зразків цивільної продукції (соціальний захист працівників, перепрофілювання дослідного виробництва);

здійснення заходів щодо соціального захисту працівників, зайнятих розробкою та виробництвом військової техніки і озброєнь;

відшкодування збитків від списання залишків товарно-матеріальних цінностей, незавершеного виробництва, комплектуючих виробів, готової спеціальної продукції, які не можуть бути реалізовані або використані в цивільному виробництві;

покриття збитків від списання основних фондів підприємств оборонного комплексу або їхньої консервації, а також від утримання потужностей, необхідних для розробок і виробництва військової техніки і озброєнь.

Фінансування заходів щодо соціального захисту працівників, зайнятих розробкою та виробництвом військової техніки і озброєнь, здійснюються за такими напрямами:

виплата компенсацій працівникам при звільненні в результаті конверсії виробництва;

фінансування видатків на перекваліфікацію кадрів у зв'язку з конверсією військового виробництва;

утримання об'єктів соціально-культурної сфери підприємств, що підлягають конверсії.

Кошти Фонду, не використані у поточному (звітному) році, вилученню не підлягають.

Держаний інноваційний фонд

Відповідно до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" створюється Державний інноваційний фонд України для фінансування заходів щодо забезпечення розвитку і використання досягнень науки і техніки. Фонд має відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Кошти Фонду формуються за рахунок бюджетних асигнувань, що виділяються державою для підтримки науково-технічної діяльності, відрахувань підприємств, об'єднань і організацій, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб.

Підприємства, об'єднання і організації відраховують до Фонду кошти у розмірі до 1 % обсягу реалізації продукції (робіт, послуг) з віднесенням їх на собівартість продукції.

З метою забезпечення фінансування галузевої науки підприємствам, об'єднанням, організаціям і установам дозволяється перераховувати 70 % обсягу зазначених відрахувань до спеціального фонду позабюджетних коштів, що утворюються в міністерствах, відомствах, концернах, корпораціях та в інших формуваннях для фінансування галузевих, міжгалузевих науково-дослідних робіт, а також заходів щодо освоєння нових технологій і виробництва нових видів продукції.

При регіональних відділеннях створені ради, до складу яких входять представники наукових закладів, науково-виробничих об'єднань, промислових і сільськогосподарських організацій, фахівці, представники державної адміністрації. Ці ради розробляють пропозиції щодо визначення найперспективніших науково-технічних програм і проектів, затверджують витрати на їхнє здійснення, звіти про виконання проектів.

Позабюджетні фонди органів місцевого самоврядування

Органи місцевого самоврядування всіх рівнів формують позабюджетні фонди за рахунок таких джерел:

додаткових доходів і зекономлених коштів, одержаних за рахунок здійснення організованих ними заходів для розв'язання економічних і соціальних проблем;

доходів від продажу об'єктів міської, районної комунальної власності, доходів від продажу населенню квартир і будинків, що належать до комунальної власності;

доходів від цінних паперів, що придбані за рахунок міських і районних позабюджетних фондів;

добровільних внесків і пожертвувань громадян, підприємств, об'єднань, організацій і установ;

доходів від місцевих позик і місцевих грошово-речових лотерей;

штрафів, які стягуються за одержання підприємствами, об'єднаннями, організаціями і установами необґрунтованого доходу у зв'язку з завищенням цін, тарифів на продукцію, роботи, послуги;

штрафів, які можуть встановлюватись місцевими Радами для фізичних і юридичних осіб;

доходів від реалізації безхазяйного і конфіскованого майна;

плати за реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності;

районних платежів та штрафів за забруднення навколишнього природного середовища, нераціональне використання природних ресурсів, розміщення відходів та інших платежів за порушення законодавства-про охорону навколишнього середовища, санітарних норм і правил, що визначаються відповідно до нормативів, затверджених місцевими Радами;

орендної плати за землю;

коштів соціального розвитку підприємств, об'єднань, організацій і установ, що виділяються на соціальний розвиток тих житлових районів, де проживає відповідна кількість їхніх працівників;

інших зборів, платежів і штрафів, що вводяться і призначаються міською і районними Радами.

Кошти позабюджетних фондів акумулюються на спеціальних рахунках, які відкриваються в установах банків і вилученню не підлягають.

Валютні фонди органів місцевого самоврядування

Органи місцевого самоврядування мають право формувати валютні фонди за рахунок таких коштів:

відрахувань у розмірі 5 % від валютної виручки підприємств, установ, організацій, що зареєстровані міською, районною адміністрацією;

доходів від власної зовнішньоекономічної діяльності;

добровільних внесків пожертвувань юридичних осіб і громадян;

надходження від реалізації товарів, робіт і послуг іноземним юридичним особам і громадянам;

доходів від здавання в оренду комунальної власності іноземним юридичним і фізичним особам;

інших не заборонених законом джерел.

Висновок

Позабюджетні фонди - фінансові ресурси, утворені за рахунок відрахувань суб'єктів економічної діяльності і використані за цільовим призначенням (наприклад Пенсійний фонд). Розрізняють фонди за цільовим призначенням (такі, що мають економічний, соціальний або природоохоронний характер) і за рівнями управління (загальнодержавний, регіональний і місцевий).

Цільові державні фонди - це сукупність фінансових ресурсів, які знаходяться у розпорядженні держави або місцевих органів управління, які мають цільове призначення.

Цільові фонди виступають одним із методів перерозподілу національного доходу і виконують два важливих завдання:

1) забезпечують додатковими коштами пріоритетні сфери економіки;

2) розширюють коло соціальних послуг населенню.

Пенсійний фонд відображає страхування на випадок постійної втрати працездатності. Формою страхового відшкодування є пенсії. Найбільшу частину в бюджеті Пенсійного фонду посідають обов'язкові платежі на державне пенсійне страхування.

Джерела доходів

1. Обов'язкові внески на пенсійне страхування підприємств і громадян

2. Кошти, що надходять за регресними вимогами

3. Цільові надходження з бюджету на виплату пенсій військовослужбовцям, працівникам органів внутрішніх справ, інвалідам з дитинства.

4. Доходи від розміщення тимчасово вільних коштів Фонду

5. Добровільні внески та пожертвування

6. Інші надходження

Фонд утворюється за рахунок внесків підприємств і господарських організацій незалежно від їхньої підпорядкованості та форм власності у розмірі 12 % від фонду оплати праці з віднесенням сплачених сум на собівартість продукції, робіт, послуг.

Платниками внесків до Фонду є підприємства, об'єднання, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями та інші організації, що здійснюють господарську, підприємницьку та іншу комерційну діяльність.

Від внесення коштів до Фонду звільняються підприємства вугільної промисловості; підприємства, що здійснюють видобуток залізної та марганцевої руд підземним способом і будівництво шахт; творчі спілки України; підприємства і організації Українського товариства сліпих і Українського товариства глухих, де інваліди становлять більш як 50 % загальної чисельності працюючих; соціально-культурні заклади, які утримуються за рахунок профспілкового бюджету і доходів від реалізації путівок, відрахувань від прибутку організацій, на балансі яких вони знаходяться; наукові, проектні та конструкторські установи від витрат на оплату праці за рахунок бюджетних асигнувань.

Відповідно до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" створюється Державний інноваційний фонд України для фінансування заходів щодо забезпечення розвитку і використання досягнень науки і техніки. Фонд має відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.