Смекни!
smekni.com

Вплив податкоавої політики на діяльність підприємства (стр. 23 из 25)

Первинний протипожежний інструктаж новоприйнятий робітник прохо­дить на робочому місці перед початком роботи, а також при переміщенні з одного цеху до іншого, на іншу посаду, спеціальність або виробничу операцію.

Під час первинного інструктажу:

- знайомлять з пожежною безпекою цеху, ділянки, правилами та ін­струкціями з пожежної безпеки;

- показують запасні виходи, пожежної сигналізації, вогнегасники, засоби пожежегасіння;

- перевіряють практичні дії особи, що інструктується на випадок пожежі.

Повторний інструктаж проводять безпосередньо в цеху двічі на рік у строки, встановлені керівником підприємства згідно з програмою первинного інструктажу на робочому місці.

Позаплановий протипожежний інструктаж проводиться при зміні пожежної безпеки технологічного процесу, використанні нових пожеженебезпечних матеріалів, при самозайманні, та пожежах.

Навчання правил пожежної безпеки робітників і службовців проводиться на виробництві раз на два роки з метою підвищення рівня їх знань. Перелік професій робітників та посад службовців, з якими мають проводитись заняття за протипожежною програмою, визначає головний інженер підприємства.

Для гасіння пожежі використовують первинні засоби пожежегасіння, які спеціально заготовлюються в підприємстві: пісок, вода, азбестові споруди, вогнегасники.

У лабораторіях необхідно використовувати порошкові або вуглекислотні вогнегасники, які встановлюють на видному та доступному місці (не менше 2 штук).

4.4. Профілактика травматизму та профзахворювань в ДПІ Оболонського району м. Києва.

Організаційні причини – неякісне проведення навчання з питань охорони праці, відсутність контролю, порушення правил експлуатації транспортних засобів, невиконання заходів щодо охорони праці та правил протипожежної безпеки.

Технічні причини – несправність електрообладнання, з яким працюють працівники органів ДПС України; автомобільні аварії, в які можуть потрапити співробітники ДПС України при досить частих поїздках у службовому або особистому автомобільному транспорті.

Санітарно-гігієнічні причини – недостатнє чи нераціональне освітлення робочих місць, незадовільні мікрокліматичні умови праці, наявність різноманітних випромінювань з боку працюючих комп’ютерів, копіювальної техніки, мобільних засобів зв’язку, порушення правил особистої гігієни.

Психофізіологічні причини – фізичні та психологічні перевантаження організму людини, викликані напруженістю роботи (що характерно для окремих категорій співробітників ДПС України -інспекторів, службовців податкової міліції), невідповідність психофізіологічних даних працівників виконуваній роботі.

В окрему групу для співробітників органів ДПС України необхідно віднести травми, нанесені працівникам цих органів кримінальними елементами, їх розглядають та розслідують органи міліції та прокуратури.

Одним з основних факторів, що попереджує виникнення професійних захворювань є попередній та періодичний медичні огляди працівників. Згідно законодавства України “Про охорону праці” контроль за проходженням медичних оглядів покладається на служби з питань охорони праці, а їх проведення здійснюється медичними закладами, працівники яких несуть повну відповідальність згідно законодавства за невідповідність медичного висновку фактичному стану здоров’я працівника.

З метою зниження втоми та профілактики професійних захворювань рекомендується проведення комплексу вправ, які знімають втому очей, поліпшують кровообіг, знімають втому рук та хребта.

Комплекси нескладних фізичних вправ, які щоденно виконуються в процесі роботи, сприяють покращенню функціонального стану організму, підтриманню високого рівня працездатності та збереженню здоров’я працівників. Такий комплекс вправ має профілактичне значення у попередження захворювань. Розроблені спеціальні комплекси вправ для очей, для зняття розумового і м’язового напруження, психофізичного розвантаження, дихальна гімнастика й ін.

Нахили і повороти голови справляють механічні дії на стінки шийних кровоносних судин, підвищуючи їх еластичність. Тренування вестибулярного апарату сприяє розширенню кровоносних судин головного мозку, а дихальні вправи, особливо дихання через ніс, збільшують їх кровонаповнення. Усе це підсилює мозковий кровообіг, тим самим полегшуючи розумову діяльність.

Спеціальні вправи для тренування і розслаблення хребта поліпшують периферійний кровообіг, сприяють збереженню правильної постави, оптимальному перерозподілу м’язового навантаження при роботі, цілюще впливають на функціональний стан внутрішніх органів, нервової системи, органів зору, допомагають подолати наслідки гіподинамії.

Виконуючи вправи не слід роботи різких рухів. Треба весь час зважати на свої фізичні можливості. Амплітуду збільшувати поступово. Спочатку кожну вправу потрібно виконувати 2–5 разів, поступово збільшуючи навантаження до 10 разів. Комплекс вправ необхідно роботи щодня до помітного поліпшення самопочуття. Надалі – досить 2 разів на тиждень.

З метою захисту працівників від несприятливого впливу електромагнітних випромінювань необхідно застосовувати персональні комп’ютери, прилади радіозв’язку новітніх конструкцій, які відповідають сучасним вимогам стосовно захисту від випромінювання.

Захист від електростатичної електрики та її небезпечних прояв досягається наступними заходами:

- застосуванням іонізації повітря нейтралізаторами статичної електрики;

- періодично при вимкненому комп’ютері протирати ледве змоченим мильним розчином бавовняною ганчіркою пил з поверхонь апаратури. Екран та захисний екран протирати ватою, змоченою спиртом.

Необхідно звернути увагу на забезпечення раціонального освітлення на робочому місті, використання сучасних дисплеїв з покращеними характеристиками, встановлювати на екрани старої конструкції заземлені приекранні фільтри, не переобтяжувати приміщення значною кількістю робочих місць з ПК, вимикати ПК, що не працюють дотримуватись режимів праці та відпочинку, а також профілактичної гімнастики.

Отже, застосування комп’ютера, як свідчать вітчизняні та зарубіжні медики-гігієністи, несе із собою ряд небезпек. Хоча комп’ютерна техніка постійно розвивається та удосконалюється, з’являються все нові менш шкідливі комп’ютери, але вони мають велику вартість ($ 1.000 – 10.000), а враховуючи скрутне фінансове становище в Україні навряд чи можна сподіватись на швидке переоснащення новою технікою.

У професійних операторів комп’ютерів, які використовують відеодисплейні термінали, частіше зустрічаються порушення органів зору, опорно-рухового апарату, центральної нервової, серцево-судинної, імунної та статевої систем, захворювання шкіри.

Висновки

Отже, реалізація стратегічних функцій бюджетно-податкової політики вимагає докорінного реформування податкової та бюджетної систем. Проте ні проект Податкового кодексу, прийнятий у другому читанні Верховною Радою України, ні Програма діяльності Уряду, передбачаючи косметичне поліпшення фіскального механізму, не вирішують проблем структурних диспропорцій національної економіки. З року в рік триває практика недофінансування нагальних потреб бюджетної сфери та фіскалізація податкової політики.

Усунення системних недоліків податково-бюджетної політики неможливе без здійснення принаймні середньострокової стратегії перетворень. З огляду на це, видається доцільною розробка концептуального документа — Основних напрямів реформування податково-бюджетної політики[31], який ґрунтувався б на зазначених вище засадах і передбачав на першому етапі внесення першочергових змін до чинного податкового законодавства, на наступному — доопрацювання і поетапне введення в дію Податкового кодексу. Така стратегія повинна, в свою чергу, бути органічно вписаною в стратегію соціального та економічного розвитку України до 2011 року, яка розробляється на виконання розпорядження Президента України, та бути узгодженою з рештою напрямів економічної політики держави на сучасному етапі.

Подальший розвиток наукових досліджень у зазначеній сфері має здійснюватися щодо вивчення можливостей податкового стимулювання економічного розвитку та інноваційних процесів, зарубіжного досвіду в цьому напрямі, визначення шляхів оптимального поєднання фіскальних та регуляторно-стимулюючих функцій податків.

Аналіз здійсненого Урядом розрахунку прогнозного показника податку з доходів фізичних осіб на 2004 рік свідчить про його завищення на майже 1,9 млрд. гривень, зокрема за наступними параметрами:

- прогнозний показник фонду оплати праці на 2004 рік завищено порівняно з врахованим у макропоказниках на 2004 рік на 8,1 млрд. гривень (до 10 відсотків обсягу);

- можливі втрати від застосування соціальної податкової пільги можуть скласти 1564,5 млн. гривень, що на 570,6 млн. гривень більше показника, розрахованого Урядом;

- викликає сумнів додаткове залучення до бюджету 525 млн. гривень за рахунок виведення із тіньового сектору частки ФОП (майже 4 млрд. гривень доходів фізичних осіб);

- додаткове розширення податкової бази та інші можливості щодо збільшення надходження податку на доходи фізичних осіб за експертною оцінкою є не суттєвими і не дозволяють покрити виникаючий розрив між показниками, що запропонований Урядом та розрахований Групою фіскального аналізу.

Більш складним питанням у зв'язку з реформуванням оподаткування доходів громадян може стати посилення диференціації між доходами бюджетів окремих регіонів. В регіонах, де сконцентроване промислове виробництво, за рахунок легалізації заробітної плати доходи бюджетів зростатимуть більшими темпами, ніж на депресивних територіях, де можливе загострення бюджетних проблем. Тому першочергового значення набуває задіяння механізму надання дотацій вирівнювання.