Смекни!
smekni.com

Методи організації податкової служби (стр. 1 из 6)

МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІЗНЕСУ І ПРАВА

Кафедра фінансів та банківської справи

Методи організації податкової служби

та податкової роботи

Курсова робота

з дисципліни "Податкова система"

Розробила

студентка групи 401 __________________________________

Керівник ___________________________________________

Нормоконтроль _____________________________________

"До захисту"___________________________

Результат захисту __________ "_____" ________________200_р.

Херсон –


МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БІЗНЕСУ І ПРАВА

Кафедра _________________________________________________________

Дисципліна ______________________________________________________

Спеціальність ____________________________________________________

Курс _____ Група ______ Семестр ____________________

ЗАВДАННЯ

НА КУРСОВУ РОБОТУ СТУДЕНТА

_________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

1. Тема __________________________________________________________

_________________________________________________________________

2. Термін здачі студентом закінченої роботи ___________________________

3. Вхідні дані до роботи ____________________________________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, що їх належить розробити і терміни їх виконання) __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Перелік графічного матеріалу ______________________________________

__________________________________________________________________

6. Дата видачі завдання _____________________________________________

Керівник _________ ______________

(прізвище, ініціали)

Студент ___________

(підпис)


РЕФЕРАТ

Курсова робота «Методи організації податкової служби та податкової роботи» вміщує 37 сторінок тексту, 1 таблицю, 4 рисунки, 16 літературних джерел.

Предметом дослідження є організаційна структура органів ДПС, їх функції, права та обов’язки, організація податкової роботи, Програма модернізації податкової служби України.

Результати дослідження показали, що основні обов'язки з контролю за процесом оподаткування покладено законодавцем на Державну податкову службу. Зважаючи на це, саме ДПА України контролює більшу частину податкових надходжень до зведеного бюджету країни та є одним із провідних органів державної виконавчої влади, що представляє інтереси держави у правовідносинах між державою і платниками податків, що проявляється у її функціях, правах та обов’язках. Також з 2001 р. розпочалася Програма модернізації податкової служби України, яка значно покращує роботу Державної податкової служби.


ЗМІСТ

ВСТУП …………………………………………………………………………..6

1. Державна податкова служба у структурі органів управління оподаткуванням ………………………………………………………….8

Права та обов’язки працівників органів ДПС ………………….....8

Податкова міліція, як орган контролю за додержанням

податкового законодавства ………………………………………..10

2. Методи організації податкової служби та податкової роботи ………..14

2.1. Організаційна структура та функції органів ДПС ……………….14

2.2. Завдання органів ДПС ……………………………………………...22

2.3. Основи та організація податкової роботи ………………………...23

3. Програма модернізації податкової служби України ………………......24

ВИСНОВКИ ……………………………………………………………………31

ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ………………………………………………………...33

ДОДАТОК А «Схема розподілу обов’язків між керівництвом ДПА України

у 2007 році»……………………………………………………………………..35

ДОДАТОК Б «Динаміка збору надходжень до бюджетів України

у 2005-2006 роках» …………………………………………………………….36

ДОДАТОК В «Надходження платежів до Державного бюджету України

на 1 жовтня 2007 року» ………………………………………………………..37


ВСТУП

У більшості країн світу податки є “ефективним знаряддям державної політики” відносно життєдіяльності суспільства, а саме: перерозподілу ВВП у соціальному, віковому, територіальному, галузевих аспектах компенсації недоліків ринкових механізмів, розміщення ресурсів і забезпечення суспільними благами, заохочення бізнесу, ділової та інвестиційної активності, мотивації до праці, антициклічного регулювання економіки, підтримання рівня зайнятості, стабілізації ринкової кон’юнктури.

Основні обов'язки з контролю за процесом оподаткування покладено законодавцем на Державну податкову службу. Зважаючи на це, саме ДПА України контролює більшу частину податкових надходжень до зведеного бюджету країни та є одним із провідних органів державної виконавчої влади, що представляє інтереси держави у правовідносинах між державою і платниками податків. Органи ДПС України координують свою діяльність з фінансовими органами, органами Державного казначейства України, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державної митної і контрольно-ревізійної служб, інших органів контролю, банками та податковими службами інших держав.

Ця тема є дуже актуальною, оскільки сьогодні не можна стверджувати, що організація та діяльність податкової служби наблизилася до рівня європейських держав. Характер відносин між органами податкового контролю і платниками податків можна окреслити як такі, що викликають взаємну недовіру. Причинами цього є довільні тлумачення податківцями податкового законодавства, завищення своїх службових повноважень, ігнорування презумпції невинності стосовно платників податків, вияви бюрократичного свавілля та корупції, що призводять до матеріальних бізнесових втрат.

Сьогодні у діяльності органів Державної податкової служби поки що превалюють фіскальні методи роботи, коли всі зусилля спрямовуються, в першу чергу, на виконання контрольно-перевіркової функції. Роз’ясненню ж положень податкового законодавства широким верствам населення, профілактичній роботі, спрямованій на недопущення платниками податків несвідомих і випадкових помилок при його застосуванні, запобіганню податковим порушенням приділяється менше уваги.

Метою написання курсової роботи є розгляд організаційної структури органів ДПС, їх функцій, прав та обов’язків, організації податкової роботи, Програми модернізації податкової служби України.

Головним завданням написання курсової роботи є дослідження методів організації податкової служби та податкової роботи.

Об’єктом дослідження в роботі є податкова служба, її права, обов’язки, функції, завдання та організація податкової роботи в ДПС.

Робота складається з трьох розділів. У першому розділі розглядаються права та обов’язки працівників органів ДПС та податкова міліція, як орган контролю за додержанням податкового законодавства. У другому розділі розглядаються методи організації податкової служби та податкової роботи, організаційна структура органів ДПС, їх функції та завдання. У третьому розділі висвітлюється Програма модернізації податкової служби України.

При написанні роботи використовуються підручники в основному з економічних дисциплін, а саме з податкової системи, наукові роботи видатних вчених та економічні журнали, що зумовлено теоретичною специфікою теми курсової роботи.

Дослідженням методів організації податкової служби та податкової роботи займалися такі науковці: Герасим П.М., Крисоватий А.І., Василик О.Д., Вакулич І.П., Десятнюк О.М. та ін.


1. ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА У СТРУКТУРІ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОПОДАТКУВАННЯМ

1.1. Права та обов’язки працівників органів ДПС

Державну податкову службу України створено за рішенням Ради Міністрів УРСР від 12 квітня 1990 року №74. Верховна Рада УРСР 4 грудня того ж року прийняла Закон “Про державну податкову службу в Українській РСР”, а 24 грудня 1993 року набула деякого розвитку, тобто були прийняті зміни до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” [11].

ДПА України є центральним органом виконавчої влади, займає рівень міністерства в ієрархії державної влади. Її очолює Голова ДПА України, якого призначає на посаду і звільняє Президент України за поданням Прем’єр-міністра України. Заступники Голови ДПА України призначаються на посаду і звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Голови ДПА України. Кількість заступників Голови ДПА України визначається Кабінетом Міністрів України (Додаток А).

Посадові особи органів ДПС наділені наступними правами:

· проводити перевірки щодо дотримання податкового законодавства суб’єктами господарювання;

· отримувати безоплатно від підприємств, установ, організацій, включаючи Національний банк України та його установи, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, від громадян – суб’єктів підприємницької діяльності довідки копії документів та іншу інформацію, пов’язану з обчисленням та сплатою податків, інших платежів, формування інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

· обстежувати будь-які приміщення підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та житло громадян, якщо вони використовуються як юридична адреса суб’єкта підприємницької діяльності, а також для отримання доходів;

· вимагати від посадових осіб суб’єкта господарювання усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати їх виконання, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби;

· вилучати (із залишення копій) документи, що свідчать про приховування (заниження) об’єктів оподаткування, несплату податків, інших платежів, та вилучати у громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, які порушують порядок заняття підприємницькою діяльністю, реєстраційні посвідчення або спеціальні дозволи (ліцензій, патенти тощо) з наступною передачею матеріалів про порушення органам, що видали ці документи;