Смекни!
smekni.com

Фінансове посередництво (стр. 3 из 3)

a державні облігації – до 50%;

a муніципальні облігації – до 50%;

a корпоративні облігації – до 80%;

a іпотечні облігації – до 50%;

a інструменти грошового ринку – до 30%.

У цінні папери одного емітента (крім цінних паперів, погашення та отримання доходу за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України) не буде інвестовано більш ніж 10% вартості чистих активів Фонду, що дозволить досягти значної диверсифікації інвестиційного портфелю Фонду, зменшивши його власні ризики.

За перший квартал 2009 року доходність фонду «Синергія Бонд» склала -3,85%. Головним чином це було зумовлено списанням заборгованості за облігаціями «Нікопольського заводу сталевих труб «ЮТіСТ», який у грудні 2008 року через суд ініціював процедуру своєї санації. Внаслідок цього, середньорічна доходність з початку 2009 року знизилась на 193 базисних пункти, і на кінець першого кварталу склала 11,71%. За цей час індекс корпоративних облігацій KINBOND зріс на 3,41%.

У першому кварталі до портфелю було придбано державні облігації (22400) з доходністю до погашення 32% та облігації «Ощадбанку» з доходністю -20,25%.

Вартість чистих активів фонду на кінець першого кварталу склала 1 179 789,21 грн.

За другий квартал дохідність фонду «Синергія Бонд» зросла на 15,07%. Причиною такого стрімкого зростання стали облігації «Нікопольського заводу сталевих труб «ЮТіСТ», які, доречи, обумовили падіння у першому кварталі. Тільки якщо в першому кварталі фонд був змушений списувати заборгованість за цими облігаціями в наслідок процедури санації їх емітента, то вже у другому кварталі, у зв’язку з тим, що на біржі ПФТС була укладена угода з облігаціями «ЮТіСТа», фонд за формальними критеріями згідно з існуючим положенням Комісії по цінним паперам був вимушений оцінити їх за ринковою вартістю.

Внаслідок результату за другий квартал середньорічна дохідність фонду з початку 2009 року склала 14,63%, збільшившись на 292 базисні пункти. За цей же проміжок часу індекс корпоративних облігацій KINBOND виріс на 12,06%. Це означає, що фонд переграв ринок на 2,57%.

У другому кварталі фонд ніяких придбань не здійснював. В той же час, в портфелі фонду були своєчасно погашені:

a державні облігації (21006);

a облігації «Дрогобицького долотного заводу» (серія А);

a облігації «Луцького автомобільного заводу» (серія А);

a облігації АБ «Київська Русь» (серія В).

За звітний другий квартал 2009 року з фонду було вилучено коштів на загальну суму 1 493 661,98 грн.

Вартість чистих активів фонду на кінець другого кварталу склала 3 123 290,35 грн., зменшившись на 966 498, 86 грн., або на 23,12%.

Інвестиціям фонду «Синергія Бонд» притаманні наступні ризики:

a ризик процентної ставки – вартість облігації змінюється зі зміною процентних ставок. При збільшенні процентних ставок вартість облігацій зменшується;

a ризик дефолту – емітент облігацій може бути неспроможний здійснити своєчасну виплату як купонів, так і основного боргу;

a ризик реінвестування – фонд може бути неспроможний реінвестувати купонні/амортизаційні виплати під ставку, що дорівнює доходності до погашення;

a ризик передплат – у випадку інвестування в іпотечні облігації та їх передчасного погашення, Фонд зіткнеться з ризиком реінвестування;

a валютний ризик – у випадку інвестування в облігації іноземних емітентів, портфель Фонду буде під впливом змін обмінних валютних курсів.

З метою зниження зазначених ризиків і збільшення доходності компанії з управління активами слід дотримуватись стратегії активного інвестиційного менеджменту на основі економічного, фінансового, ринкового аналізу та інвестиційних оцінок. Зокрема, компанії з управління активами слід:

a включати у свій портфель тільки облігації високонадійних позичальників на основі проведеного горизонтального аналізу;

a управляти дюрацією портфеля в залежності від змін процентних ставок, що передбачаються;

a управляти структурою портфеля в залежності від поведінки кривої доходності облігацій, а також змін спреду доходності між різними секторами ринку, що передбачаються;

a продавати облігації, не очікуючи їх погашення, коли їх доходність до погашення стане суттєво нижчою, ніж доходність паперів з аналогічним рівнем ризику.

В третьому розділі було розглянуто портфель фонду «Синергія Бонд» та принципи його формування у першому півріччі 2009 року. Було визначено пріоритети та потенційні ризики, пов’язані з формуванням портфелю акцій фонду. Також були приведені рекомендації щодо зниження значних ризиків і збільшення доходності фонду.

4. Порівняння показників фонду «Синергія Бонд» із середньоринковими

Останній місяць першого кварталу 2009 року пробудив у інвесторів надії про зростання українського фондового ринку та про те, що криза не буде такою глибокою та тривалою. Хоча початок 2009 року не обіцяв нічого доброго. Ринок продовжував падати. За перші два місяці роботи індекс ПФТС знизився на 29,84%. Проте, коли індекс 10 березня досяг значення 199,12, ринок нарешті розвернувся та пішов угору. У результаті ринок акцій завершив перший квартал з падінням 24,58%.

Таким чином, проведемо порівняння показників фонду «Синергія Бонд» із середньоринковими з використанням наступних елементів:

a середня доходність;

a стандартне відхилення;

a індекс KINBOND;

a коефіцієнт Шарпа;

a коефіцієнт Сортіно;

a альфа і бета;

a коефіцієнт кореляції.

Отже, станом на перший квартал 2009 року динаміка ВЧА/акцію у порівнянні з еталоном (індекс KINBOND) мала наступний вигляд (мал. 9):

Мал. 9. Динаміка ВЧА/акцію у порівнянні з еталоном (1 кв. 2009)

Як бачимо, відмінності невеликі, що свідчить про стабільність та надійність активів портфелю фонду.

У табл. 10 наведено показники ринку та фонду «Синергія Бонд» за 1 квартал 2009 року.

Табл. 10. Показники ринку та фонду «Синергія Бонд» за 1 квартал 2009 року

Динаміка Фонд Індекс KINBOND
Доходність за 1 квартал 2009 року -3,9% 3,4%
Дохідність за 2008 рік 10,1% 11,1%
Середньорічна дохідність 11,7% 13,3%
Показники ринку
Стандартне відхилення 3,5% 4,0%
Коефіцієнт Шарпа -3,35 -1,20
Коефіцієнт Сортіно -3,55 -0,87
Альфа 1,2%
Бета -0,61
Коефіцієнт кореляції -0,29

Оскільки коефіцієнт Шарпа для фонду виявився нижчим за ринковий, ризик вкладень у фонд трохи більший за середньоринковий. Теж саме слід відзначити відносно коефіцієнта Сортіно, при цьому зазначивши значну волатильність вниз фонду. Оскільки коефіцієнт бета виявився меншим за одиницю, то ризик вкладення у фонд нижче за середньо ринкові показники. Також слід зазначити слабку кореляцію фонду з ринком.

У другому кварталі 2009 року динаміка ВЧА/акцію у порівнянні з індексом KINBOND суттєво не змінилась (мал. 10).

Мал. 9. Динаміка ВЧА/акцію у порівнянні з еталоном (2 кв. 2009)

У табл. 11 наведено показники ринку та фонду «Синергія Бонд» за 1 квартал 2009 року.

Табл. 10. Показники ринку та фонду «Синергія Бонд» за 2 квартал 2009 року


Динаміка
Фонд Індекс KINBOND
Доходність за 1 квартал 2009 року 10,6% 15,9%
Дохідність за 2008 рік 10,1% 11,1%
Середньорічна дохідність 14,6% 15,5%
Показники ринку
Стандартне відхилення 12,1% 6,4%
Коефіцієнт Шарпа -0,11 0,31
Коефіцієнт Сортіно 0,11 0,83
Альфа -0,05%
Бета -0,22
Коефіцієнт кореляції -0,12

Оскільки коефіцієнт Шарпа для фонду виявився нижчим за ринковий, ризик вкладень у фонд трохи більший за середньоринковий. Теж саме слід відзначити відносно коефіцієнта Сортіно, при цьому зазначивши значну волатильність вниз фонду. Оскільки коефіцієнт бета виявився меншим за одиницю, то ризик вкладення у фонд нижче за середньо ринкові показники. Також слід зазначити слабку кореляцію фонду з ринком.

У четвертому розділі було розглянуто показники фонду «Синергія Бонд» та середньоринкові показники. Відмінності у поведінці та стані фонду та ринку визначались за допомогою стандартного відхилення, індексу KINBOND, коефіцієнта Шарпа, коефіцієнта Сортіно, альфа і бета, а також коефіцієнту кореляції.


Висновки

У ході даної роботи було проведено аналіз та результати діяльності інвестиційного фонду «Синергія Бонд». Було реалізовано та розкрито наступні завдання:

1. Ознайомитись з діяльністю інвестиційного фонду, показниками прибутковості, структурою фонду та принципами функціонування.

2. Провести технічний та фундаментальний аналіз активів фонду та зробити відповідні висновки.

3. Оцінити ризики фонду, що виникають при формуванні портфелю акцій.

4. Порівняти результати діяльності інвестиційного фонду із середньоринковими показниками.


Список джерел

1. Семенкова Е.В. Операции с ценными бумагами. – М., 1997.

2. Алексей Рухлов. Принципы портфельного инвестирования. – Финансы. Ценные бумаги. – 1997.

3. Ринок облігацій [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.cbonds.info/all/rus/

4. Думки посеред тижня: фінансові рішення в епоху кризи [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.investadviser.com.ua/ukr/advices/thoughts/873.html

5. Фонд Синергия Бонд [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.investadviser.com.ua/ukr/partners/kinto/30.html

6. Синергия Бонд (ПИФ) [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.investfunds.com.ua/funds/10/detail/1/

7. Офіційна звітність КІНТО [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.kinto.com/pf/social/reports.html

8. Результати діяльності КІНТО [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.kinto.com/pf/social/performance.html#nav

9. «Синергия Бонд» // – Режим доступу: http://www.kinto.com/ukr/research/marketupdate/pftsindex.html

10.Акции и облигации [електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.lbudget.ru/rubrics/? rid=236&rubric=investor&tid=7