Смекни!
smekni.com

Інтегральна ефективність діяльності (стр. 4 из 9)

При формуванні системи показників ефективності виробництва, виробничо-господарської і комерційної діяльності підприємства бажано дотримуватись певних принципів. До них можна віднести:

- забезпечення взаємозв’язку критерію і системи конкретних показників ефективності виробництв;

- відображення ефективності використання усіх видів застосовуваних у виробництві ресурсів;

- важливість застосування показників ефективності в управлінні різними ланками виробництва на підприємстві;

- виконання найбільш важливими показниками стимулюючої функціїї у процесі використання наявних резервів зростання ефективності виробництва, того чи іншого виду діяльності підприємств.

Системи показників ефективності, що побудована з урахуванням визначених принципів, має включати декілька груп: 1) узагальнюючи показники ефективності виробництва (діяльності підприємств); 2) показники ефективності використання праці (персоналу); 3) показники ефективності використання виробничих основних і оборотніх фондів; 4) показники ефективності використання фінансових коштів (оборотних коштів і капітальних вкладень). Кожна з перелічених груп охоплює певну кількість конкретних абсолютних чи відносних показників, що характе-ризують загальну ефективність виробництва (діяльності підприємства) або ефективність використання окремих видів ресурсів (табл. 1)

Таблиця 1. Система показників ефективності виробництва.

Узагальнюючі показники

Показники ефективності використання

праці (персоналу)

виробничих фондів

фінансових коштів

- Виробництво чистої продукції на одиницю витрат ресурсів - Прибуток на одини-цю загальних витрат - Рентабельність виро-бництва - Затрати на одиницю товарної продукції - Частка приросту про-дукції за рахунок ін-тенсифікації вироб-ництва - Народногосподарський ефект використання одиниці продукції - Темпи зростання про-дуктивності праці - Частка приросту про-дукції за рахунок зро-стання продуктивнос-ті праці - Відносне вивільнення працівників - Коефіцієнт використа-ння корисного фонду робочого часу - Трудомісткість одини-ці продукції - Зарплатомісткість одиниці продукції - Загальна фондовід-дача (за обсягом продукції) - Фондовіддача акти-вної частини основ-них фондів - Рентабельність осно-вних фондів - Фондомісткість оди-ниці продукції - Матеріаломісткість одиниці продукції - Коефіцієнт викорис-тання найважливі-ших видів сировини і матеріалів - Оборотність оборот-них коштів - Рентабельність обо-ротних коштів - Відносне вивільнення оборотних коштів - Питомі капітальні вк-ладення (на одиницю приросту потужності або продукції) - Рентабельність капі-тальних вкладень - Строк окупності капітальних вкладень

Для всебічної оцінки рівня і динаміки абсолютної економічної ефективності виробництва, результатів виробничо-господарської і комерційної діяльності підприємства поряд з наведеними основними слід використовувати також специфічні показники, що відбивають ступінь використання кадрового потенціалу, виробничих потужностей, устаткування, окремих видів мінеральних ресурсів тощо.

II.3.Характеристика підприємства

Характеристика підприємства.

1.1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Юнайтед 2000» (надалі в тексті «Товариство») створено на підставі Законів України «Про господарські товариства», «Про підприємництво», «Про підприємства в Україні» та «Про власність» шляхом об'єднання майна та грошових коштів Засновників (Учасників).

1.2. Засновниками Товариства є фізичні особи - громадяни України: : Шевченко Федір Васильович, Шевченко Андрій Федорович та Шевченко Наталя Іванівна (надалі в тексті - «Учасники»), які підписали Установчий договір про створення і діяльність Товариства

1.3. Найменування Товариства:

українською мовою - Товариство з обмеженою відповідальністю

« Юнайтед 2000» ;

російською мовою - Обществоо с ограниченой ответственностю

« Юнайтед 2000».

Місцезнаходження Товариства:

Україна, м, Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 35, кв. 6,

1.4. Товариство е юридичною особою з дня його державної реєстрації, має самостійний баланс, може набувати майнових та особистих немайнових прав, вступати в інші товариства, від свого імені укладати договори та угоди, відкривати розрахунковий та інші рахунки в установах банків, виступати від свого імені в суді або арбітражному суді як позивач або відповідач.

1.5. Товариство має круглу печатку, кутовий та інші штампи з зображенням свого найменування та інших відомостей, передбачених чинним законодавством України, фірмові бланки з своїми реквізитами.

1.6. Товариство має право створювати на території України та за її межалін філії, представництва та дочірні підприємства.

1.7. Товариство створено з метою задоволення потреб громадян, а також підприємств, установ, організацій усіх форм власності в послугах, роботах та продукції, які надаються, виконуються та виробляються Товариством в сферах, що включаються до предметів діяльності Товариства, та одержання на підставі цього прибутку. •

1.8. Предметами діяльності Товариства є:

1.8.1. Торговельна діяльність у сфері оптової торгівлі продовольчими (крім спирту етилового, коньячного і плодового) і непродовольчими і товарами.

1.8.2. Торговельна діяльність у сфері оптової торгівлі продуктами харчування, предметами гігієни та санітарії, косметично-парфумерними виробами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, товарами побутової хімії.

1.8.3. Торговельна діяльність у сфері роздрібної торгівлі та громадського харчування щодо реалізації продовольчих і непродовольчих товарів (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів).

1.8.4. Торговельна діяльність у сфері роздрібної торгівлі щодо реалізації продуктів харчування та харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії.

1.8.5. Торговельна діяльність у сфері громадського харчування щодо реалізації продуктів харчування та харчових добавок, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

1.8.6. Надання різноманітних посередницьких послуг державним та недержавним юридичним особам і громадянам, у тому числі здійснення посередництва у торгівлі різними товарами.

1.8.7. Закупівля у населення або юридичних осіб (у готівковій та безготівковій формі оплати), переробка, фасування, пакування та реалізація сільськогосподарської продукції;(худоби, зернових, насіння, риби, овочей і т.і.) продуктів її переробки (м'яса муки, цукру, крупи, олії і т.і.).

1.8.8. Діяльність, пов'язана з наданням послуг для здобуття освіти, підготовкою спеціалістів різних рівнів кваліфікації, в тому числі організація навчальних курсів з метою освоєння роботи ч оргтехнікою.

1.8.9, Реалізація, ремонт, наладка, технічне обслуговування електротехнічних,

мікроелектронних та радіоприладів, устаткування, іншої техніки, в тому числі оргтехніки.

1.8.10. Відкриття та утримання об'єктів громадського харчування (кафе, барів, ресторанів тощо).

1.8.11. Реалізація транспортних засобі, оптова та роздрібна торгівля запасними частинами, комплектуючими і а матеріалами для транспортних засобів.

1.8.12. Здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів і вантажів повітряним, річковим, морським та автомобільним транспортом.

1.8.13. Надання транспортно-експедиційних послуг під час перевезень зовнішньоторговельних і транзитних вантажів.

1.8.14. Будівництво нових та реконструкція існуючих об'єктів промислового призначення, гуртової та роздрібної торгівлі (магазинів, кіосків, баз, складів, тощо), цехів по переробці сільськогосподарської продукції, ремонтних та виробничих майстерень, об'єктів громадського харчування, оздоровчих закладів, закладів культурного відновнику, побутового обслуговування, готелів і таке інше для реалізації своїх товарів, надання послуг, закупівлі сировини і вторинної сировини у населення і підприємств з подальшою її переробкою і реалізацією, або реалізацією як сировини.

1.8.15. Надання послуг по обслуговуванню і ремонту транспортних засобів. '.8.16. Організація та проведення виставок, аукціонів, ярмарків, семінарів, конференцій, презентацій, конкурсів, лотерей.