Смекни!
smekni.com

Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры (стр. 5 из 5)

Інший інститут - кліринговий банк спеціалізується на розрахунках по операціях із цінними паперами. В Франції наприклад, його функції виконує Французький Національний банк. Вимагає розв'язання питання, хто буде займатися цим у нашій країні.

Третій інститут - Центральний депозитарій, що уже створений при УФБ, займається збереженням, обліком і переміщенням цінних паперів. Така структура сприяє введенню єдиної наскрізної нумерації цінних паперів, уніфікації правил здійснення операцій по проведенню платежів і доставці цінних паперів.

Однак у розвинених країнах застосовується більш прогресивна форма обігу цінних паперів - у вигляді комп'ютерних записів на рахунок. Безпаперова форма цінних паперів гарантує високий рівень їхньої безпеки - неможливість підробки, викрадення і протизаконних операцій, заощаджує значні витрати на їхній випуск і доставку (транспортування), а також гарантує, що кількість цінних паперів на руках в інвесторів дорівнюється кількості випущених цінних паперів.

УФБ вважає, що до котування й обліку (збереженню) у Центральному депозитарії цінні папери можуть прийматися лише в дематериализованій формі на пред'явнику Така форма буде спрощувати укладання угод, а також корпоративні дії й облік паперів.

Розвиток українського ринку цінних паперів вимагає розв'язання ряду важливих, у тому числі і законодавчих питань. До них, насамперед, відносяться: визначення концепції ринку цінних паперів і фондової біржі, розробка методики оцінки майна всіх об'єктів народного господарства. Здійснення цього разом з іншими ринковими заходами забезпечить не тільки появу достатньої кількості цінних паперів, але і впровадження системи допуску (лістінгу) цих паперів. Лістінгірування буде сприяти організаційному упорядкуванню національного ринку цінних паперів - на УФБ будуть надходити лише ті з них, що пройшли оцінку основних фондів і аналіз усієї господарської діяльності в Міністерстві фінансів України. У той же час лістінг підвищить гарантії для інвестора, дозволить формувати біржовий реєстр і біржові бюлетені, що відображають обіг і котування цінних паперів на фондовому ринку.

Висновок.

Після розгляду й аналізу вищевикладених проблем і пропозицій по їхньому розв'язанню, без котрих немислимо існування і плідна життєдіяльність нашого суспільства, напрошується єдино можливий у цій непростій ситуації висновок, що для нормального функціонування фондового ринку України й успішного вступу до цивілізованого русла відношень між його суб'єктами необхідні наступні конкретні кроки:

Надання державної допомоги в створенні і підтримці такій новій, властивій ринковій економіці типів ринків, як ринок інвестицій, капіталів, ринку робочої сили, а так само ринку інтелектуальних ресурсів, на першому етапі їхній функціонування.

Рецензія

_

Список літератури

1. Орлов В. “Все о фондовой бирже” М. 1991 г.

2. Драчев С. “Фондовые рынки США” М. 1991 г.

3. Алехин Б. “Рынок ценных бумаг” М. 1991 г.

4. Агроскин В. “Что такое фондовая биржа” М. 1991 г.

5. Данилов Ю. “Фондовые биржи” ж. “Биржевые ведомости” 1991 г. №6.

6. Мусатов В. “Фондовая биржа” ж. “Вопросы Экономики” 1991 г. №7.

7. Рубин Ю. “Товарные и фондовые биржи” М. 1991 г.

8. 11.Павленко А., Пастухов А., Войчак А. “Концепция и организационно - экономические принципы развития национального рынка Украины”

9. “Экономика Украины” № 3 1994 г.

10.Закон Украины “О ценных бумагах и фондовой бирже” 1992 г.

11.Тарасенко О. “Заметки к Закону Украины “О ценных бумагах и фондовой бирже” Голос Украины” 5 июня 1992 г.

12.Закон Украины “О банках и банковской деятельности” 1992 г.

13.Закон Украины “Об ограничении монополизма и обеспечении свободной конкуренции в предпринимательской деятельности”.