Смекни!
smekni.com

Вивчення економічного потенціалу регіону Житомирської області та виявлення можливих напрямків комерційної діяльності на ринку обробки деревини (стр. 2 из 6)

Розміри щитів:

· довжина 300 - 2 500 мм

· ширина 300 - 1 300 мм

· товщина 12 - 40 мм

Ширина рейок - від 32 до 55 мм.

Усі щити калібруються й обробляються по периметрі за бажанням замовника.

Розміри клеєного бруса:

· довжина 300 - 2 500 мм

· ширина 50 - 130 мм

· товщина 35 - 60 мм

Брус клеїться 8-ми шарів.

Передбачено готове виробництво 4 800 м3 щитів і 2 400 м3 брусів.

Виробництво розраховане на роботу в 2 зміни по 8 годин кожна при 250 робочих днях у році і коефіцієнті використання робочого часу 0.7.

У виробництві клеєних щитів і брусків з масивної деревини основною сировиною є - деревина хвойних порід у виді обрізної дошки.

Даний вид сировини є широкодоступним і придбання його можливе у місцевих виробників.

Підприємство буде розташоване у м. Новоград-Волинську так як на це місто розповсюджується спеціальний режим інвестиційної діяльності.

Статутний капітал передбачається сформувати повністю за рахунок іноземного інвестора – канадської деревообробної корпорації Canada Wood Inc. Статутний капітал складе 207 тис. дол.. США. Також крім грошових коштів іноземний інвестор повністю забезпечую підприємство необхідним устаткуванням. Дане устаткування, а також комплектуючі до нього згідно зазначеного вище Закону України звільняється від сплати ввізного мита. Також дане устаткування звільняється від оподаткування податком на додану вартість на період реалізації інвестиційного проекту, але не більше ніж на п`ять років.

Також звільняється на три роки від оподаткування прибуток новостворюваного підприємства (в частині, одержаній від освоєння інвестицій). В подальшому прибуток підприємства, одержаний від реалізації інвестиційного проекту з четвертого по шостий рік включно, оподатковується за ставкою у розмірі 50 відсотків діючої ставки оподаткування. Ця норма застосовується з моменту одержання підприємством першого прибутку.

Підприємство звільняються від плати за землю на період освоєння земельної ділянки (але не більш як на 5 років).

Прогнозовані фінансові показники ТОВ „Техноімпекс”

Найменування статті

Рік

2003

2004

2005

Обсяг продажів, у $ США

148 000

860 000

432 000

Чистий прибуток, у % від обсягу продажів

8

11

10

Основні засоби

165 000

201 000

205 000

Інші активи

8 400

23200

36 000

Короткострокові пасиви (кредиторська заборг., отримані аванси, обов. перед бюджетом, короткострокові позики і т.д. ), грн.

26 000

16 000

14 000

Статутний капітал

207 000

236 000

280 500


2. Характеристика суб’єктів комерційної діяльності, які працюють на ринку обробки деревини.

Основними покупцями нашої продукції будуть виробники високоякісних меблів, дверних і віконних блоків. Меблева промисловість найбільш розвита у великих містах - Києві, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку й інших. Значні меблеві центри сформувалися в межах лісопромислових районів, де зосереджені основні лісосировинні ресурси (Карпати, Житомирська, Львівська, Київська й інша області). Серед найбільш спеціалізованих меблевих підприємств з яким в подальшому планується налагодити тісні зв’язки - Ужгородський фанерно-меблевий комбінат, Івано-Франківська меблева фабрика, Дніпропетровський, Донецький, Чернівецький меблеві комбінати, меблевий комбінат "Стрий", ТОВ „Меркс-меблі” і інші.

Серед споживачів продукції ТОВ „Техноімпекс” в Житомирській області можна виділити такі підприємства як: ЗАТ „Бердичівмеблі”, ТОВ „Інтерстиль”, ВАТ „Новоград-Волинські меблі”. Серед будівельних організацій планується налагодити співпрацю з наступними підприємствами області: ВАТ „Новоград-Волинський завод будматеріалів і конструкцій” та ВАТ „Ушицький комбінат будівельних матеріалів”.

Реальних конкурентів для ТОВ „Техноімпекс” в даний час в Житомирській області немає. Даним видом діяльності і на такому високому якісному рівні в нашій області ніхто не займається.

Постачальниками сировини для підприємства будуть ВАТ „Городницький лісозавод” та Лугинське державне лісогосподарське підприємство

Україна в даний час переживає будівельний бум, що почався в 1999-2000 роках і характеризується істотним збільшенням темпів росту цивільного будівництва на тлі спаду в інших областях економіки. Стрімко збільшується попит на високоякісні будівельні й оздоблювальні матеріали, що задовольняється в даний час на 75% за рахунок імпорту. З іншого боку, високі мита і транспортні витрати роблять вартість європейських будматеріалів на внутрішньому ринку надзвичайно високої ( у 2 - 2,5 рази вище, ніж у країнах Західної Європи) У зв'язку з цим в Україні створені умови, при яких високотехнологічне виробництво будматеріалів європейського стандарту якості з вітчизняної сировини стає, незважаючи на всіх труднощів, досить високорентабельним і швидко окупається.

Росте також попит на високоякісні меблі з деревного масиву, що поки також у значній мірі задовольняється за рахунок імпорту. При цьому, співвідношення європейських і українських внутрішніх цін на цей вид продукції приблизно такий же, як і на ринку будматеріалів. Як показали маркетингові дослідження, саме останнім часом на ринку меблів України з'явилося досить успішно працюючі підприємства, що випускають меблі з деревного масиву. Якість цієї продукції уступає продукції дорогих італійських і іспанських фірм. Однак вона зайняла досить міцну нішу на ринку, витісняючи продукцію фірм-виробників зі Східної Європи, не уступаючи їй по якості й успішно конкуруючи за ціною.

Як показують маркетингові дослідження, використання для благоустрою житла матеріалів європейської якості і придбання високоякісних меблів з деревного масиву стають в Україні пріоритетними статтями витрат у громадян із середніми і високими доходами. Так, уже біля половини родин із сукупним доходом $12 - 15 тис. у рік розглядають вищезгадані витрати для себе як абсолютно пріоритетні, а з подальшим збільшенням сукупного доходу цей відсоток різко збільшується.

По даним маркетингових досліджень, які публікуються у діловій пресі („Бізнес”) попит на щит на внутрішньому ринку вже в 2003 році може скласти порядку 350 000 м3/рік, а брусу - 150 000 м3/рік . Офіційних даних по обсягах виробництва меблевого щита в регіонах і в Україні немає. По приблизним даним він може скласти13-15 тисяч м3/рік.

На внутрішньому ринку ціна на меблевий щит знаходиться в діапазоні $1200 - 1500 за м.куб. Ціна на клеєний брус - $1300 - 1800 за м.куб. Настільки високі ціни порозуміваються відсутністю розвитого ринку цієї продукції, а також тим, що близько 90% цієї продукції - закордонного виробництва. На західному ринку середня ціна на меблевий щит - $850 за м.куб., а на клеєний брус - $1000 - 1100 за м.куб.

Унаслідок нерозвиненості ринку даної продукції в Україні, говорити про якусь серйозну конкуренцію на внутрішньому ринку в даний час не можна.

Сильною стороною конкурентів на зовнішньому ринку є те, що вони давно знаходяться на ринку добре відомі споживачам і мають з ними давні і добре налагоджені зв'язки.

Слабкою стороною конкурентів є безумовно більш висока собівартість продукції, що пояснюється більш високою вартістю основної сировини (деревини) на західному ринку і значно більшими витратами на оплату праці.


3. Розробка основних заходів та міроприємств для завоювання вибраної ніші ринку та стимулювання збуту.

Основна робота з реалізації буде покладена на відділ збуту компанії-засновника “Canada Wood Inc.”. Компанія “Canada Wood Inc.” уже близько 5 років займається експортно-імпортними операціями і має контакти з великим числом західних торгових і виробничих компаній. В даний час уже налагоджені зв'язки і є попередні домовленості про постачання готової продукції наступним споживачам:

- Фінляндія - фірми: Efekti OY, Safira, Perinne, Pirtakka;

- Швеція - фірми: Tema, Hagab MASKІ AB;

а також ряд італійських, німецьких і голландських фірм.

Приймаючи в увагу величезний потенціал внутрішнього ринку для планованої до виробництва продукції, у початковий період роботи підприємство орієнтується на експорт продукції. Для цього є ряд причин:

1. Нестабільний фінансовий стан внутрішніх споживачів.

2. Рівень якості готової продукції дозволяє конкурувати з західними аналогами продукції.

3. Відносно дешева сировина і робоча сила дозволяють досягати високого рівня рентабельності і конкурувати з західними виробниками продукції за відпускною ціною.

Стимулювання продажів:

Обраний рівень експортної ціни - $670 за куб.м для меблевого щита і $880 за куб.м. для клеєного бруса на 18 - 20% нижче сформованого рівня цін на Західному ринку на аналогічну продукцію. З урахуванням страхування, транспортних витрат і митних платежів, західний споживач буде мати виграш у ціні не менш 10% при придбанні продукції в нашої компанії.

В проекті передбачено, що споживач буде оплачувати продукцію по факті її доставки на свій митний склад.

Програма запуску:

Збут продукції буде здійснюватися обмеженому числу виробничих підприємств відповідного профілю. Тому збут буде мати строго прогнозований характер і буде здійснюватися у виді планових контрактних постачань. Також для розширення круга вітчизняних споживачів передбачається проведення рекламної кампанії підприємства в Україні (див. розділ 4)