Смекни!
smekni.com

Ліквідація субектів підприємницької діяльності (стр. 7 из 8)

Ліквідатор за рахунок банкрута публікує оголошення в офіційних друкованих органах про визнання боржника банкрутом. У разі, якщо боржником є приватний підприємець, госпсуд за його рахунок розсилає постанову про визнання банкрутом всім відомим кредиторам з указанням терміну пред'явлення вимог, який не може бути більше 2 місяців (ч. 6 ст. 48 Закону про банкрутство).

3.2. ЛІКВІДАЦІЙНА МАСА

У процесі ліквідації відбувається звернення стягнення на все майно боржника (включаючи об'єкти інтелектуальної власності), що належить йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються до комунальної власності. Виняток з цього правила становлять також речі, визначені родовими ознаками, на які може бути звернено стягнення і у разі їх знаходження у банкрута на праві володіння або користування (залучені банками грошові кошти, узята за договором позики партія зерна тощо).

Відповідно до ч. 2 ст. 213 ГК до складу ліквідаційної маси включаються також майнові активи осіб, що відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону або установчих документів боржника.

У разі визнання громадянина-підприємця банкрутом до складу ліквідаційної маси не включається майно, на яке відповідно до цивільного процесуального законодавства не може бути звернене стягнення (перелік майна сформульований в Додатку до Закону України від 21.04.99 р. "Про виконавче провадження" N 606-XIV). Госпсуд також має право за мотивованим клопотанням учасників провадження виключити з ліквідаційної маси майно приватного підприємця - боржника на суму не більше 2 тис. грн., у випадку якщо це майно є неліквідним або дохід від реалізації такого майна істотно не вплине на задоволення вимог кредиторів (ч. 8 ст. 47 Закону про банкрутство).

Щодо продажу майна державних підприємств і господарських товариств, в статутних фондах яких частка держави складає не менше 25 %, діє мораторій (тимчасова заборона), введений Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.2001 р. N 2864-III.

В порядку, передбаченому Законом України "Про іпотечні облігації", здійснюється відчуження, у тому числі примусове, активів, включених до складу іпотечного покриття іпотечних облігацій. Ці активи також не включаються до ліквідаційної маси емітента іпотечних облігацій та управителя іпотечним покриттям.

Оскільки частка, що належить банкруту в загальному майні, підлягає виділенню і включенню до ліквідаційної маси, з метою забезпечення грошових вимог кредиторів суд має право заборонити відповідним особам вчинювати певні дії щодо названої частки майнових активів банкрута.

Майно боржника підлягає реалізації для розподілу виручених коштів між кредиторами, у зв'язку з чим ліквідатор не може вимагати від кредитора отримання будь-якого майна замість грошових коштів.

3.3. ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ КРЕДИТОРІВ

У процесі ліквідаційної процедури всі вимоги кредиторів задовольняються у порядку черговості (див. таблицю).

Вимоги кожної наступної черги задовольняються після повного погашення вимог попередньої черги.

У разі недостатності коштів для задоволення вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно до суми вимог, що належать кожному кредитору однієї черги.

Виняток з цього правила становлять випадки, вказані в п. 4 листа ВГС від 17.04.2002 N 01-8/447, де, зокрема, зазначено, що якщо після продажу майна банкрута виручених коштів не вистачає для задоволення інших вимог першої черги, окрім вимог заставодержателя, всі правила першої черги повинні задовольнятися за правилами про конкуренцію різних вимог. Але при цьому спочатку повинні задовольнятися вимоги, необхідні для проведення самої ліквідаційної процедури (витрати, пов'язані із здійсненням справи про банкрутство) і надання мінімальних соціальних гарантій персоналу (вихідна допомога працівникам банкрута, що вивільняються).

Нараховані при продажу майна банкрута відповідні податки підлягають сплаті також тільки у порядку черговості, тобто в третю чергу (див. роз'яснення ВАСУ "Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів" від 10.08.2000 N 01-8/413).

3.4. ЛІКВІДАЦІЯ БАНКРУТА

Після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до госпсуду звіт і ліквідаційний баланс, а госпсуд виносить ухвалу про їх затвердження або призначає нового ліквідатора.

Якщо після задоволення всіх вимог кредиторів у боржника залишилося майно, достатнє для ведення підприємницької діяльності, підприємство продовжує працювати, інакше - господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію суб'єкта підприємницької діяльності. При цьому такий суб'єкт підприємницької діяльності вважатиметься ліквідованим не з моменту винесення відповідної ухвали, а з моменту виключення його з Реєстру підприємств та організацій України. Обов'язок повідомити реєструючий орган про визнання юридичної особи банкротом покладено Законом про реєстрацію на госпсуд, що виніс відповідну постанову.

У разі порушення справи про банкрутство кредиторами приватного підприємця, останній, після закінчення розрахунків з кредиторами протягом 5 років, не звільняється від подальшого виконання зобов'язань. Кредитори набувають право задовольнити свої претензії до боржника у порядку, визначеному цивільним процесуальним законодавством (ч. 3 ст. 49 Закону про банкрутство).


IV. МИРОВА УГОДА

Мирова угода, або затверджена господарським судом домовленість, між кредиторами і боржником про розстрочку (відстрочення) або прощення (списання боргів) без права односторонньої відмови від виконання, можлива на будь-якій стадії процедури банкрутства.

Рішення про укладення мирової угоди приймається комітетом кредиторів і вважається затвердженим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою, письмово висловили на це згоду (ст. 35 Закону про банкрутство). У той же час умови мирової угоди поширюються на всіх кредиторів, у тому числі і на тих, що не брали участі в голосуванні або голосували "проти".

Мирова угода не може бути укладена щодо виплат вихідної допомоги звільненим працівникам, оплати витрат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, пов'язаних з набуттям ним прав кредитора щодо банку, а також витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії.

Задля уникнення тиску і нав'язування невигідних умов мирової угоди з боку кредиторів, що мають певні владні можливості (державних органів, "багатих" кредиторів тощо), при розробці мирової угоди корисна певна асоційована гра з іншими менш сильними, але численними кредиторами.

Закон про банкрутство, мабуть, не дуже довіряючи органам стягнення, містить норму (ст. 36), що зобов'язує останніх у разі укладення мирової угоди погодитися на задоволення частини вимог з податків і зборів на умовах такої мирової угоди. При цьому податковий борг, який виник у термін, що передує трьом повним рокам до дня подання заяви про порушення справи про банкрутство, визнається безнадійним і списується. Однак на 2008 рік ці вимоги не поширюються - дію ч. 2 ст. 36 зупинено згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року N 107-VI.

Мировою угодою можна передбачити виконання зобов'язань боржника у будь-які способи, не заборонені законом, включаючи виконання зобов'язання третіми особами, обмін вимог кредиторів на активи боржника або його корпоративні права (що надає можливість для великих кредиторів, що мають більшість голосів у комітеті, одержати у власність активи боржника, що їх цікавлять, при порівняно невеликих витратах).

За заявою будь-якого з конкурсних кредиторів мирова угода може бути визнана господарським судом недійсною, якщо існують підстави для визнання угоди недійсною, передбачені цивільним законодавством України.

Розірвання мирової угоди за ініціативою сторін або боржника законодавством не передбачено. Мирова угода може бути розірваною тільки за рішенням господарського суду у разі невиконання боржником умов мирової угоди щодо не менше третини вимог кредиторів. На відміну від визнання недійсним, розірвання мирової угоди господарським судом щодо окремого кредитора не тягне розірвання такої угоди відносно інших кредиторів.

Оскаржувані ухвали господарського суду

N

Ухвали господарського суду, що приймаються в процесі провадження у справі про банкрутство, які можуть бути оскаржені
(протягом 10 днів з моменту винесення - ст. 106 ГПК)

Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

1

Про затвердження звіту про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого

ч. 14 ст. 31

2

Про відмову в прийнятті заяви про порушення провадження у справі про банкрутство

ч. 4 ст. 8

3

Про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду

ч. 4 ст. 9

4

Про припинення провадження у справі про банкрутство

ч. 11 ст. 11
ч. 2 ст. 40

5

Про усунення керівника боржника від займаної посади (на стадії розпорядження майном)

ч. 2 ст. 12

6

Про відміну або заміну заходів із забезпечення вимог кредиторів

ч. 3 ст. 12

7

Про призначення розпорядника майном

ч. 6 ст. 13

8

Про припинення повноважень керівника або органів управління боржника

ч. 16 ст. 13

9

Про проведення санації та призначення керуючого санацією

ч. 3 ст. 17

10

Про усунення від виконання обов'язків керуючого санацією

ч. 8 ст. 17

11

Про затвердження плану санації

ч. 5 ст. 18

12

Про затвердження або про відмову в затвердженні звіту керуючого санацією

ч. 10 ст. 21

13

Про продовження санації

14

Про затвердження мирової угоди

15

Про відмову в затвердженні мирової угоди

ч. 4 ст. 38

16

Про відновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною

ч. 2 ст. 39

17

Про виключення майна боржника - приватного підприємця зі складу ліквідаційної маси

ч. 8 ст. 47

18

Про введення процедури розпорядження майном фермерського господарства

ч. 5 ст. 50

19

Про затвердження плану санації при проведенні її керівником боржника

ч. 10 ст. 53

Документи,необхідні для проведення процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом відповідно до Закону про банкрутство та деяких інших нормативних актів

N

Закон про банкрутство (за умовчанням)

Розпорядження майном

1

Заява про визнання боржника банкрутом

ст. 7

2

Скарга на ухвалу госпсуду про відмову в прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство

ч. 4 ст. 8

3

Скарга на ухвалу госпсуду про повернення заяви про порушення справи про банкрутство

ч. 4 ст. 9

4

Заява про відзив заяви про порушення справи про банкрутство

ст. 10

5

Клопотання про відкладення розгляду справи про банкрутство

ст. 77 ГПК

6

Клопотання про припинення розгляду справи про банкрутство

ст. 79 ГПК

7

Відзив на заяву кредитора про визнання боржника банкрутом

ч. 2 ст. 11

8

Заява ініціюючого кредитора про додаткові вимоги до боржника

ч. 8 ст. 11

9

Клопотання до господарського суду про призначення розпорядника майном

абз. 2 ч. 2 ст. 13

10

Скарга на ухвалу госпсуду про призначення розпорядника майном

ч. 6 ст. 13

11

Повідомлення територіального органу Агентства з питань банкрутства про порушення справи про банкрутство

ч. 9 ст. 13

12

Повідомлення територіального органу Агентства з питань банкрутства про наявність ознак навмисного банкрутства

ч. 9 ст. 13

13

Оголошення в друкованих органах про порушення справи про банкрутство

ч. 5 ст. 11

14

Клопотання про призначення аудиторської перевірки боржника

ч. 10 ст. 11

15

Повідомлення до органів податкової служби, обов'язкового соціального й пенсійного страхування про введення мораторію на нарахування штрафних санкцій за невиконання податкових й інших зобов'язань

ч. 4 ст. 12

16

Повідомлення до органів виконавчої служби, банківських установ про введення щодо підприємства-боржника процедури розпорядження майном і призначення тимчасового керуючого

ч. 4 ст. 12

17

Запит до органів податкової служби про податкову заборгованість

ч. 9 ст. 13

18

Запит до Пенсійного фонду, фондів соцстраху про заборгованість з відповідних обов'язкових внесків і зборів

ч. 9 ст. 13

19

Запит до органів із земельних ресурсів про наявність у підприємства земельних ділянок

ч. 9 ст. 13

20

Запит керівнику про надання інформації, необхідної для здійснення функцій розпорядника майном

ч. 9 ст. 13

21

Договір про охорону майна боржника

ч. 9 ст. 13

22

Лист керівнику боржника про введення пропускного режиму на території підприємства

ч. 9 ст. 13

23

Повідомлення керівнику про введення процедури розпорядження майном

чч. 11 - 13 ст. 13

24

Календарний план роботи розпорядника майном

25

Клопотання до господарського суду про вжиття заходів із забезпечення збереження майна боржника і забезпечення вимог кредиторів

ч. 1 ст. 12

26

Скарга на ухвалу господарського суду про відміну забезпечення вимог кредиторів

абз. 2 ч. 3 ст. 12

27

Клопотання про усунення керівника боржника з посади

ч. 2 ст. 12
ч. 16 ст. 13

28

Скарга на ухвалу госпсуду про усунення керівника боржника з посади

ч. 2 ст. 12
ч. 16 ст. 13

29

Наказ по підприємству-боржнику про усунення з посади керівника і покладання його обов'язків на розпорядника майном

ч. 2 ст. 12
ч. 16 ст. 13

30

Наказ про здавання-приймання в триденний термін бухгалтерської й іншої документації підприємства-боржника, печаток і штампів

ч. 17 ст. 13

31

Акт приймання-передавання документів і матеріальних цінностей розпоряднику майна

ч. 17 ст. 13

32

Запит згоди розпорядника майном на прийняття рішень, передбачених ч. 11 і ч. 12 ст. 13

ч. 11 і ч. 12 ст. 13

33

Згода (заборона) на прийняття органами управління підприємства-боржника рішень, перерахованих у ч. 11 і ч. 12 ст. 13

ч. 11 і ч. 12 ст. 13

34

Запит згоди розпорядника майном на укладання угод, передбачених ч. 13 ст. 13

ч. 13 ст. 13

35

Згода (заборона) на укладення угод, перерахованих у ч. 13 ст. 13

ч. 13 ст. 13

36

Запит органам управління підприємства-боржника з метою отримання необхідної інформації і документів, що стосуються діяльності боржника

ч. 9 ст. 13

37

Запит до податкових органів за місцем реєстрації підприємства-боржника про отримання необхідної інформації та документів, що стосуються його діяльності

ч. 9 ст. 13

38

Запит до виконавчої служби за місцем знаходження підприємства-боржника (майна підприємства-боржника) про порушені процедури виконавчого провадження, про арешти, накладені на його майно

ч. 9 ст. 13

39

Запит до БТІ про зареєстроване нерухоме майно

ч. 9 ст. 13

40

Запит до ДАІ про наявність транспортних засобів, зареєстрованих на підприємство-боржника

ч. 9 ст. 13

41

Запит про отримання інформації про заставлене майно боржника з Державного реєстру застав

ч. 4 ст. 31

42

Клопотання до господарського суду про витребування доказів, що стосуються діяльності боржника

ст. 38 ГПК

43

Клопотання до госпсуду про дострокове звільнення від виконання обов'язків розпорядника майном

ч. 8 ст. 13

44

Письмове повідомлення виявлених кредиторів про дату, час і місце проведення перших зборів кредиторів

ч. 1 ст. 16

45

Вимога про скликання зборів кредиторів

ч. 3 ст. 16

46

Довіреність на право представлення інтересів на зборах кредиторів

абз. 2 ч. 1 ст. 16

47

Журнал реєстрації кредиторів на зборах кредиторів підприємства-боржника

48

Бюлетень для голосування на зборах кредиторів підприємства-боржника

49

Протокол засідання зборів кредиторів

50

Розрахунок кількості голосів кредиторів

ч. 4 ст. 16

51

Рішення зборів кредиторів про створення і склад комітету кредиторів; супровідний лист до госпсуду про вибраний комітет кредиторів

ч. 7 ст. 16

52

Повідомлення судового виконавця про необхідність припинення виконавчих проваджень щодо підприємства-боржника

п. 8 ч. 1 ст. 34 Закону "Про виконавче провадження"

53

Повідомлення кредитора про результати розгляду розпорядником майна і боржником його вимог

ч. 9 ст. 13
ч. 3 ст. 14

54

Заява до госпсуду про неправомірність невизнання вимог кредитора боржником

абз. 2 ч. 3 ст. 14

55

Клопотання про припинення повноважень арбітражного керуючого і призначення нового арбітражного керуючого

ч. 8 ст. 16

56

Реєстр вимог кредиторів

ч. 9 ст. 13
ч. 6 ст. 14

57

Реєстр дебіторської заборгованості

ч. 9 ст. 13

58

Звіт розпорядника майном про свою діяльність

ч. 9 ст. 13

59

Договір страхування відповідальності арбітражного керуючого

ч. 7 ст. 31

60

Клопотання про продовження (скорочення) термінів процедури розпорядження майном

ч. 7 ст. 13

Санація

1

Клопотання комітету кредиторів до госпсуду про введення процедури санації боржника

ч. 1 ст. 17

2

Супровідний лист до госпсуду про введення процедури санації

ч. 1 ст. 17

3

Заява про призначення на посаду керуючого санацією підприємства-боржника

ч. 2 ст. 17

4

Скарга на ухвалу госпсуду про введення санації та призначення керуючого санацією

абз. 2 ч. 3 ст. 17

5

Повідомлення територіального органу Агентства з питань банкрутства про введення процедури санації

ч. 9 ст. 13

6

Календарний план роботи санатора

7

Наказ про усунення від виконання функцій з управління та розпорядження майном боржника генерального директора, головного бухгалтера та інших органів управління боржника

ч. 4 ст. 17

8

Розпорядження про передачу керівником підприємства (тимчасовим керуючим) бухгалтерської та іншої документації, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей

ч. 4 ст. 17

9

Наказ про проведення інвентаризації майна підприємства-боржника та прийняття майна у ведення розпорядника майном за наслідками інвентаризації

ч. 6 ст. 17

10

Акти про здавання-приймання бухгалтерської та іншої документації, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей

ч. 4 ст. 17

11

Договір підряду про залучення з метою забезпечення правильного ведення обліку майна боржника, що становить конкурсну масу, бухгалтерського, фінансового й статистичного обліку і звітності бухгалтерів, аудиторів, оцінювачів, юристів та інших необхідних фахівців

ч. 4 ст. 31

12

Запит до банку, що обслуговує боржника, про стан рахунків

ч. 9 ст. 13

13

Заява до банку про відкриття спеціального рахунка для проведення санації та розрахунків з кредиторами

абз. 3 ч. 6 ст. 17

14

План санації

ч. 1 ст. 18

15

Повідомлення комітету кредиторів про дату і місце проведення засідання та супровідний лист про розсилку кредиторам проекту санації

ч. 4 ст. 18

16

Протокол засідання комітету кредиторів із розгляду та затвердження плану санації

ч. 5 ст. 18

17

Супровідний лист до господарського суду про надання затвердженого комітетом кредиторів плану санації

ч. 5 ст. 18

18

Скарга на ухвалу госпсуду про затвердження плану санації

ч. 5 ст. 18

19

Поточний звіт про хід санації

абз. 9 ч. 6 ст. 17
ч. 7 ст. 18

20

Заперечення за пред'явленими до боржника вимогами кредиторів

абз. 8 ч. 6 ст. 17

21

Реєстр дебіторів боржника

ч. 2 ст. 21

22

Реєстр вимог кредиторів

ч. 2 ст. 21

23

Рішення про відмову від виконання договорів

ч. 10 ст. 17

24

Заява до госпсуду про витребування майна боржника у третіх осіб

ст. 16 ГПК

25

Заява до суду про визнання угод, укладених боржником, недійсними

ч. 11 ст. 17

26

Письмове звернення до комітету кредиторів для отримання згоди на укладення значних угод та угод, щодо яких існує зацікавленість

ч. 8 ст. 16
ч. 9 ст. 17

27

Договір про проведення торгів з продажу майна боржника як цілісного майнового комплексу із спеціалізованою організацією

ч. 6 ст. 19

28

Оголошення про продаж підприємства на відкритих торгах

ч. 7, ч. 8 ст. 19

29

Заява колективу державного підприємства про передачу йому підприємства як цілісного майнового комплексу

ч. 14 ст. 17

30

Заява про припинення провадження у справі про банкрутство до суду, якщо за рахунок суми, вирученої від продажу підприємства, боржник може задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі

ч. 2 ч. 11 ст. 19

31

Клопотання перед госпсудом про скорочення (продовження) терміну санації

абз. 3 ч. 1 ст. 17
ч. 5 ст. 21

32

Клопотання про дострокове припинення повноважень керуючого санацією

ч. 8 ст. 17

33

Заключний звіт керуючого санацією

ч. 1, ч. 2 ст. 21

34

Повідомлення комітету кредиторів про дату і місце проведення засідання та супровідний лист до звіту керуючого санацією

ч. 1, ч. 3 ст. 21

35

Протокол засідання комітету кредиторів із затвердження звіту керуючого санацією

ч. 7 ст. 21

36

Клопотання про затвердження госпсудом звіту керуючого санацією та супровідний лист до нього

ч. 7 ст. 21

37

Скарга на ухвалу госпсуду за наслідками проведення санації

ч. 10 ст. 21

Визнання банкрутом і ліквідаційна процедура

1

Клопотання до госпсуду про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та супровідний лист до нього

ч. 8 ст. 16

2

Заява про призначення на посаду ліквідатора підприємства-боржника

ч. 1 ст. 24

3

Клопотання ліквідатора про призначення членів ліквідаційної комісії

ч. 2 ст. 24

4

Повідомлення територіального органу Агентства з питань банкрутства про своє призначення та про визнання боржника банкрутом і відкриття щодо нього ліквідаційної процедури

абз. 16 ч. 1 ст. 25

5

Календарний план роботи ліквідатора

6

Наказ про усунення від виконання функцій з управління та розпорядження майном боржника генерального директора, головного бухгалтера й інших органів управління боржника, а також припинення повноважень власників підприємства

ч. 2 ст. 23

7

Розпорядження про передачу керівником підприємства (тимчасовим керуючим) бухгалтерської та іншої документації, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей

ч. 2 ст. 25

8

Акти про здавання-приймання бухгалтерської та іншої документації, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей

ч. 2 ст. 25

9

Запит до податкового органу про наявність банківських рахунків у боржника

ч. 7 ст. 30

10

Заява про розірвання договору банківського рахунка і перерахування коштів, що залишилися, на основний рахунок боржника

ч. 7 ст. 30

11

Оголошення до друкованих видань про визнання боржника банкрутом і відкриття щодо нього ліквідаційної процедури

ч. 3, ч. 5 ст. 23

12

Повідомлення про звільнення працівників у зв'язку з визнанням підприємства банкрутом та його ліквідацією

абз. 10 ч. 1 ст. 25

13

Наказ про звільнення працівників у зв'язку з визнанням підприємства банкрутом та його ліквідацією

ст. 33

14

Заява про стягнення дебіторської заборгованості

ч. 1 ст. 25

15

Заява про виділення частки майна, що належить банкруту

ч. 5 ст. 26

16

Договір про залучення спеціалістів з оцінки майна банкрута

ч. 2 ст. 29

17

Оголошення про продаж майна банкрута

ч. 2 ст. 30

18

Заява комітету кредиторів про надання згоди на поступлення вимог банкрута

ч. 6 ст. 30

19

Договір купівлі-продажу майна банкрута

ч. 10 ст. 30

20

Щомісячний звіт ліквідатора про виконану роботу та фінансовий стан боржника

ч. 11 ст. 30

21

Клопотання про припинення повноважень ліквідатора та призначення нового ліквідатора

ч. 13 ст. 30

22

Акт прийому-передачі власнику майна боржника, що залишилося після розрахунків з кредиторами

ч. 7 ст. 31

23

Звіт ліквідатора

ч. 1 ст. 32

24

Ліквідаційний баланс

ч. 1 ст. 32

25

Повідомлення територіального органу Агентства з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури

абз. 8 ч. 1 ст. 32

26

Повідомлення банку про закриття рахунків

п. 8.3 Інструкції про порядок обліку платників податків

27

Погодження з архівною установою місця зберігання документів

ч. 2 ст. 34

28

Передача печаток і штампів

п. 3.4.2 Інструкції N 17 від 11.01.99

29

Зняття боржника з обліку в податкових органах

п. 8.1 Інструкції N 80 від 19.02.98

30

Скарга на дії ліквідатора (ліквідаційної комісії)

ч. 4 ст. 25

31

Рішення комітету кредиторів про затвердження звіту про оплату послуг і відшкодування витрат арбітражного керуючого

ч. 14 ст. 31

32

Скарга на ухвалу госпсуду про затвердження звіту про оплату послуг і відшкодування витрат арбітражного керуючого

ч. 14 ст. 31

Мирова угода

1

Пропозиція кредиторам укласти мирову угоду у разі недостатності суми, вирученої від продажу підприємства, для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі

ч. 12 ст. 19

2

Рішення про затвердження мирової угоди

ч. 4 ст. 35

3

Заява до господарського суду про затвердження мирової угоди

ч. 1 ст. 38

4

Мирова угода

ст. 37

5

Скарга на ухвалу госпсуду про відмову в затвердженні мирової угоди

ч. 4 ст. 38

6

Заява про недійсність мирової угоди

ч. 1 ст. 39

7

Оголошення до друкованих видань про відновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням недійсною мирової угоди

ч. 4 ст. 39

8

Скарга на ухвалу госпсуду про припинення справи про банкрутство

ч. 2 ст. 40

Документи,необхідні для проведення процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом щодо окремих суб'єктів господарювання, банкрутство яких має свої особливості (розділ VI Закону про банкрутство)

N

Закон про банкрутство

1

Договір доручення за зобов'язаннями містоутворюючого підприємства

ч. 3 ст. 42

2

Договір доручення за зобов'язаннями особливо небезпечного підприємства

ч. 3 ст. 43

3

Клопотання про продаж майна містоутворюючого підприємства на умовах конкурсу

абз. 2 ч. 8 ст. 42

4

План фінансового оздоровлення підприємства

ч. 5 ст. 42,
ч. 5 ст. 43

5

Повідомлення про припинення договору страхування у зв'язку з банкрутством страховика

ч. 6 ст. 45

6

Повідомлення клієнтам професійного учасника ринку цінних паперів про подання заяви про визнання його банкрутом

ч. 6 ст. 46

7

Акт передачі цінних паперів клієнтам професійного учасника ринку цінних паперів

ч. 8 ст. 46

8

Заява до НБУ про банкрутство банку

ст. 88 Закону "Про банки і банківську діяльність"

9

Заява про порушення справи про банкрутство приватного підприємця і план погашення його боргів

ч. 3, ч. 4 ст. 47

10

Клопотання про зміну плану погашення боргів

ч. 5 ст. 47

11

Клопотання про виключення майна з ліквідаційної маси

ч. 8 ст. 47

12

Заява про визнання недійсними операцій боржника - приватного підприємця

ч. 9 ст. 47

13

Клопотання про відміну арешту майна

ч. 1 ст. 48

14

Заява про відкладення розгляду справи про банкрутство

ч. 2 ст. 48

15

Скарга на ухвалу госпсуду про введення процедури розпорядження майном фермерського господарства

ч. 5 ст. 50

16

Про дострокове припинення процедури розпорядження майном фермерського господарства

ч. 8 ст. 50

17

Заява власника підприємства-боржника про порушення справи про банкрутство

ч. 1 ст. 51

18

Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника

ч. 1 ст. 52

19

Клопотання про перехід до загальних судових процедур у справі про банкрутство відсутнього боржника

ч. 6 ст. 52

20

Рішення про звернення до госпсуду для порушення справи про банкрутство з метою проведення санації

ч. 1 ст. 53

21

Звернення до кредиторів з метою отримання згоди на порушення справи про банкрутство з метою проведення санації

ч. 1 ст. 53

22

Заява про порушення справи про банкрутство з метою проведення санації

ч. 2 ст. 53

23

Оголошення до друкованих видань про порушення справи про банкрутство та відкриття процедури санації

ч. 5 ст. 53

24

Подання про звільнення керівника боржника від виконання обов'язків керуючого санацією

ч. 13 ст. 53

Банкрутство містоутворюючих, особливо небезпечних, сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, професійних учасників ринку цінних паперів, приватних підприємців і відсутніх боржників має свої особливості, закріплені в Розділі VI Закону про банкрутство. Свої особливості має і банкрутство банків, що закріплено в Законі "Про банки і банківську діяльність". Тому для визнання банкрутом і ліквідації вказаних суб'єктів слід звертатися до відповідних норм законодавства.