Смекни!
smekni.com

Організация виробництва (стр. 12 из 14)

Назва статті Код рядка За звітний період За попередній період
Середньорічна кількість простих акцій 300
Скоригована середньорічна кількість простих акцій 310
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію 320
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію 330
Дивіденди на одну просту акцію 340

Розглянемо поетапно формування чистого прибутку.

Доход (виручка) від реалізації товарів, робіт, послуг. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: загальний доход (виручка) від реалізації товарів, робіт, послуг без вирахування наданих знижок, повернення проданих товарів та непрямих податків (мита, ПДВ, акцизного збору).

Мінус

Податок на додану вартість. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: сума податку на додану вартість, що включено до складу доходу (виручки) від реалізації товарів, робіт, послуг.

Мінус
Акцизний збір. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: сума акцизного збору, що включено до складу доходу (виручки) від реалізації товарів, робіт, послуг підприємств-платників акцизного збору .
Мінус
Інші вирахування з доходу. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: інші податки і збори, надані знижки, повернені товари та інші суми, що підлягають вирахуванню з доходу, одержані підприємством суми доходів від інших осіб, що належать комітентам, принципалам.
Дорівнює
Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
Мінус
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг). Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: виробнича собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг). Згідно з П(С)БО № 16 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Витрати” до виробничої собівартості продукції (товарів, робіт, послуг) належать: 1. прямі матеріальні витрати 2. прямі витрати на оплату праці 3. інші прямі витрати 4. змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати. До повної собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) належать: 1. прямі матеріальні витрати 2. прямі витрати на оплату праці 3. інші прямі витрати 4. змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати 5. адміністративні витрати 6. витрати на збут
Дорівнює

Валовий: прибуток

Плюс

Інші операційні доходи. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це:

1. дохід від операційної оренди активів 2. дохід від операційних курсових різниць 3. дохід від первісного визнання біологічних активів 4. дохід від первісного визнання сільгосппродукції 5. відшкодування раніше списаних активів 6. інші доходи.
Мінус

Адміністративні витрати (загальногосподарські витрати на обслуговування і управління персоналом). Згідно з П(С)БО № 16 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Витрати” це:

1. загальні корпоративні витрати: організаційні витрати, витрати на проведення річних зборів, представницькі витрати

2. витрати на службові відрядження і утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу 3. витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів загальногосподарського використання (операційна оренда, страхування майна, амортизація, ремонт, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона) 4. винагороди за професійні послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна) 5. витрати на звязок (поштові, телеграфні, телефонні, телекс, факс тощо) 6. витрати на врегулювання спорів у судових органах 7. амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання 8. податки, збори та інші обовязкові платежі, крім тих, що у складі собівартості продукції (товарів) 9. плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків 10. інші загальногосподарські витрати
Мінус

Витрати на збут (витрати підприємства на реалізацію продукції (товарів) – витрати на утримання підрозділу по збуту продукції (товарів), рекламу, доставку продукціїсспоживачам, ). Згідно з П(С)БО № 16 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Витрати” це:

1. витрати на рекламу і дослідження ринку (маркетинг) 2. витрати на передпродажну підготовку товарів 3. витрати не ремонт тари 4. витрати на відрядження працівників, зайнятих збутом 11. витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, повязаних зі збутом продукції (товарів) (операційна оренда, страхування майна, амортизація, ремонт, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона) 12. витрати пакувальних матеріалів для затаварювання готової продукції на складах готової продукції 13. витрати на транспортування, перевалку, страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги зі транспортування готової продукції (товарів)відповідно до умов договору (базису поставки) 14. витрати на гарантійний ремонт і гарантійне обслуговування 15. витрати на страхування призначеної для подальшої реалізації готової продукції (товарів), що зберігається на складах підприємства 16. витрати на транспортування продукції (товарів)між складами підрозділів (філій, представництв) підприємства 17. інші витрати зі збуту продукції (товарів) 18. оплата праці і комісійні винагороди продавцям, торговим агентам і працівникам підрозділів, що забезпечують збут.
Мінус

Інші операційні витрати. Згідно з П(С)БО № 16 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Витрати” це:

1. визнані штрафи, пеня, неустойка

2. нестачі і втрати від псування цінностей 3. втрати від знецінення запасів 4. відрахування до резерву сумнівних боргів 5. безнадійна дебіторська заборгованість 6. витрати на дослідження і розробки 7. собівартість реалізованих виробничих запасів 8. собівартість реалізованої іноземної валюти 9. витрати на утримання обєктів соціально-культурного призначення 10. інші витрати операційної діяльності.
Дорівнює
Фінансові результати від операційної діяльності: прибуток
Плюс

Доход від участі в капіталі. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: доход від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведеться методом участі у капіталі.

Плюс

Інші фінансові доходи. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: дивіденди, відсотки, інші доходи від фінансових інвестицій крім доходів, облік яких ведеться методом участі у капіталі.

Плюс

Інші доходи. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це:

1. доход від реалізації фінансових інвестицій 2. доход від реалізації необоротних активів і майнових комплексів 3. доход від неопераційних курсових різниць 4. інші доходи.
Мінус

Фінансові витрати. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: витрати на відсотки та інші витрати підприємства на запозичені кошти.

Мінус

Витрати від участі у капіталі. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: збиток, спричинений від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведеться методом участі у капіталі.

Мінус

Інші витрати. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це:

1. собівартість реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів, майнових комплексів 2. втрати від неопераційних курсових різниць 3. втрати від уцінкифінансових інвестицій і необоротних активів 4. інші витрати.
Дорівнює
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування: прибуток
Мінус
Податок на прибуток від звичайної діяльності. 25% - ставка податку на прибуток від звичайної діяльності.
Дорівнює
Фінансові результати від звичайної діяльності : прибуток
Плюс
Надзвичайні доходи. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: доходи від стихійних лих та страхові відшкодування, виплачені страховими компаніями на подолання їх наслідків.
Мінус
Надзвичайні витрати. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: 1. невідшкодовані втрати від стихійного лиха, пожеж, техногенних аварій тощо.
Мінус
Податки з надзвичайного прибутку. Згідно з П(С)БО № 3 (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку) під назвою “Фінансові результати” це: сума податку, що підлягає сплаті з прибутку від надзвичайних подій.

Дорівнює