Смекни!
smekni.com

Теорія виробництва (стр. 4 из 4)

Усі ці непропорційні зміни продуктивності вхідних факторів при зростанні випуску продукції і відображає закон ефекту масштабу.


Висновки

Теорія виробництва є однією з центральних в економічній теорії.

Процес виpoбництвa в мікросистемі розглядається як перетворення ресурсів у кінцеві продукти.

Виробництво - це процес використання робочої сили; обладнання у сполученні з природними і матеріальними ресурсами для вигoтoвлення товарів, послуг, інформації.

Фактори виробництва - виробничі послуги праці, капіталу і природних ресурсів. Кожна з цих категорій включає в себе більш вузьке групування:

=> Праця як виробничий фактор за показниками трудомісткості поєднує кваліфіковану, некваліфіковану працю, а також підприємницькі зусилля керівників фірм.

=> Капітал: включає в себе споруди, обладнання, товарно-матеріальні елементи (реальний) та фінансові ресурси (фіктивний).

=> Природні ресурси і матеріали - мають багато різновидів.

Підприємницька діяльність пов'язана з пошуком найкращих взаємозв'язків між набором економічних ресурсів і кількістю економічних благ, що виготовляються за допомогою цих ресурсів.

Основною метою підприємницької діяльності є максимізація прибутку.

=;> Максимізація прибутку вимагає здійснення вибору:

· що виробляти ?

· яким чином виробляти?

· хто повинен виробляти?

· для кого призначені результати виробництва?

=;> головним способом досягнення максимізації прибутку є ефективність виробництва.

· технологічна

· економічна ефективність

Виробничі відносини на мікрорівні - це передусім технологічні відносини. Вони визначаються не тільки технічною стороною процесу виробництва, але й інтелектуальними, фізичними можливостями персоналу фірми.


Список використаних джерел

1. Задоя А.О. Мікроекономіка: Курс лекцій: Навч. посібник. – Київ: “Знання”, КОО, 2000. – 211 с.

2. Рудий М.М., Михайлов С.І. Мікроекономіка (Навч. посібник для студентів економ. спеціальностей). – К.: “Юні вест Медіа”, 2005. – 312 с.

3. Мікроекономіка і макроекономіка: Підруч. для студентів економ. спец. закл. освіти: У 2 ч. / С. Будаговська, О. Кілієвич, І. Луніна та ін. За заг. редакц. С. Будаговської – К.: Вид-во Соломії Павличко “Основи”, 2003. – 517 с.

4. Економічна теорія: У 2-х кн. Кн. 2. Мікроекономіка: Навч. посібник/ За ред. З. Г. Ватаманюка та С. М. Панчишина – К.: Заповіт, 1997. – 280 с.

5. Ястремський О.І., Гриценко О.Г. Основи мікроекономіки Підручник. К.: товариство “Знання”, КОО, 1998. – 714 с.: табл., граф., рис..

6. Базілінська О.Я., Мініна О.В. Мікроекономіка. Навчальний посібник за редакцією Базілінської О.Я. – Чернігів: ЧДТУ, 2004. – 186 с.

7. Рудий М.М., Ожелевська Т.С. (навч. посібник до вивч. курсу для студ. економ. спец.)К.:вид. центр НАУ, 2005. – 155 с.

8. Макконел К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика: В 2-х томах./ Пер. с англ. 2-го изд. –М.:Республика, 1992 – т.2 -399 с.

9. Самюелсон Пол А., Нордгауз Вільям Д. Мікроекономіка/ Пер. з англ. С. Панчишина, -К.: Основи, 1998. -676 с.