Смекни!
smekni.com

Економічне обґрунтування бізнес-плану підприємства (за матеріалами ТОВ "ДКБ "РОТЕКС" м. Київ) (стр. 9 из 20)

Крім нанесення друку на мікрогофрокартон, існує можливість додання картону різних додаткових характеристик, що формують нові властивості упаковка. Останнє істотно підвищує привабливість товару, виділяє його серед інших, що дуже важливо при умовах твердої конкуренції на ринку. До однієї з таких характеристик можна віднести додання глянцю картону. Найбільшою популярністю користаються його різне лакування (суцільне Уф-лакірування, воднодисперсіонне лакування, метод шовкографії.), ламінування водно-клейове і гаряче-клейове, а також тиснення фольгою. Усе це робить сучасний мікрогофрокартон чудовим матеріалом для виробництва елітного подарункового упаковка для косметичної і парфумерної продукції.

Просунути свій товар і досягти високого рівня продажів можна не тільки барвистим оригінальним друком, але і спеціально розробленим кроєм. Це ще одна можливість розширити асортимент картонної упаковки. Те, що картон може згинатися, як правило, по прямих лініях чи близьких до них кривим, часто можна компенсувати можливістю внутрішньої вирізки будь-якої форми до необхідних місць згинів. Форма буває найрізноманітнішою (будиночок, календар, іграшка), а міцність конструкцій і в той же час гнучкість матеріалу дозволяють створювати дизайнерам різні унікальні за формою і змістом упаковки зі згинами, схованими і наклеєними переломами картону, що діву даєшся польоту людської фантазії. Довгограючий ефект збереження, надрукована на упакуванні інформація, додаткова функціональність сприяють універсальному використанню картону в незвичайній якості (рис.А.3 Додатку А).

Крім свого прямого призначення — виготовлення витонченої упаковки, мікрогофрокартон відмінно підходить для створення різноманітних муляжів, стендів і вітрин. Перевага таких стендів у тім, що мікрогофрокартон, який використовувався при їхньому виготовленні, дозволяє створити вітрину бажаної форми, а також вирішити будь-як задачі її відповідності рекламної кампанії у випадку зміни логотипа чи загальної рекламної ідеї. По великому рахунку з мікрогофрокартона можна виготовляти практично все, починаючи від сувенірної упаковки і закінчуючи вітринами з POS-матеріалів (Point of Sales (POS) чи Point of Purchase (POP) — диспенсери, дисплеї-панелі і дисплеї-вітрини (стенди), муляжі упакувань, шоу-бокси.

Завод ТОВ “Дослідно-конструкторське бюро “РОТЕКС”, що почав свою діяльність у червні 2002 року, уже зумів завоювати солідну репутацію на ринку упаковки і поліграфічної продукції. Сьогодні це ім'я, якому цілком довіряють. За репутацією компанії стоїть якість роботи персоналу, високий рівень якого обумовлює партнерство з визнаними вітчизняними і закордонними підприємствами і корпораціями, що ведуть рекламними агентствами.

У 2006 році на заводі був зроблений аналіз усіх бізнесів-процесів компанії, оптимізована його внутрішня структура. Це дозволило досягти високої ефективності в усьому: в організації закупівель, реалізації готової продукції, освоєнні прогресивних технологій керування проектами, маркетингом і персоналом. В даний час компанія стійко асоціюється з такими поняттями, як "професіоналізм", "якість", "надійне партнерство".

Продукція заводу ТОВ “ДКБ “РОТЕКС” відмінно зарекомендувала себе в процесі експлуатації в різних регіонах України і Росії. Сьогодні компанія має ряд можливостей для рішення багатьох маркетингових проблем замовника, зв'язаних з підвищенням конкурентоздатності й ефективності його діяльності.

Завод картонного упаковка ТОВ “ДКБ “РОТЕКС” - одне з найбільших підприємств у СНД по виробництву упакування і рекламної поліграфії - був створений з метою оперативного забезпечення ринку якісною продукцією, що відповідає світовим стандартам. Завод оснащений унікальним устаткуванням, велика частина якого не має аналогів в Україні і СНД.

Завод ТОВ “ДКБ “РОТЕКС” має наступні характеристики:

Виробничі будівлі займають площа 17000 м2.

Завод обладнаний сучасною системою клімату-контролю.

Виробнича потужність дозволяє переробляти більш 3 000 тонн картону на місяць.

Ємність складу картону - більш 6 000 тонн.

Маються три незалежних лінії підведення електроенергії з автоматичним переключенням.

На території заводу є свої під'їзні залізничні колії.

Таблиця 2.1

Характеристики рейтингу конкуренції на ринку в галузі поліграфічних послуг

ТІСНИЙ РЯД КОНКУРЕНЦІЇ Ринок поліграфічних послуг Києва демонструє надзвичайно високий рівень конкуренції. Розрив між компаніями в рейтингу (сусідні позиції) у більшості випадків не перевищує 1% і найчастіше складає десяті частки. Основу рейтингу складають приватні компанії: знос поліграфічних потужностей державних підприємств (у межах 85-90%) і їхня нездатність інвестувати істотні засоби у відновлення устаткування залишили держпідприємства за межами головних операторів ринку поліграфічних послуг. Тверда конкуренція на ринку визначає основні тенденції його розвитку: спеціалізацію, гнучку цінову політику, креативность рекламних компаній і системність у стимулюванні споживчого попиту (вплив на нього через систему пропозицій). Так конкурентна доля “РОТЕКСА” на ринку оцінюється як 0,8% (24 місце), а перші 29 підприємств галузі займають долю 43,4% ринку. Поліграфія-послуги
%
1 Евросувенир* 4.3
2 Конви 3.4
3 Новый друк 3.3
4 Блиц-Принт 2.9
5 Старт полиграф 2.1
6 Эпос 1.9
7 Сенс* 1.8
8 Укрбланкиздат 1.8
9 Штамп-Сервис* 1.7
10 Вета Кописервис 1.6
11 Вольф 1.5
12 Боровков* 1.4
13 Завод рекламы 1.3
14 Little one 1.2
15 Инсит* 1.1
16 Диалог Пресс 1.1
17 Ол Принт 1
18 Метро* 1
19 Тетрис 1
20 Визит* 1
21 Копицентр 0.9
22 Полиграфист 0.8
23 Куверт-Украина 0.8
24 Ротекс 0.8
25 Интертехнодрук 0.8
26 Нельсон* 0.8
27 Скрин Принтинг 0.8
28 Экспресс-Полиграф 0.7
29 Пресс бюро Жаклин Бувье* 0.7
30 Інші 56.6

ТОВ “ДКБ “РОТЕКС” - підприємство замкнутого циклу виробництва, від виготовлення оригіналів-макетів до упаковки продукції, спеціалізується на виробництві барвистої картонної упаковки для різних галузей промисловості:

Харчова і кондитерська промисловість (упаковка для цукерок, печива, вафель, сухих сніданків, дитячого харчування, солодощів і ін.)

Парфюмерно-косметична промисловість (упаковка для усіх видів парфумерії і косметики)

Побутова хімія (упаковка для порошків, мила, подарункових наборів)

Алкогольна промисловість (подарункові і сувенірні набори, упаковка для елітного спиртного, групове упаковка й ін.)

Завод також робить упаковку для фармацевтичної, текстильної промисловостей, упаковку для дитячих іграшок і товарів промислової групи.

Виробничий пріоритет ТОВ “ДКБ “РОТЕКС” у нових технологіях, найвищій якості і рекордній швидкості виконання замовлень:

шестиколірний друк форматом 1120х1620 мм на папері і картоні товщиною до 1,2 мм із двома секціями лакування, ИК і УФ сушінням;

усі види тиснення, у тому числі трьома видами фольги одночасно, 3D - тиснення (конгрев);

точна висічка форматом 1115х1600 мм;

виготовлення штанцформ і кліше для тиснення на власному устаткуванні;

кашировання мікрогофрокартона;

фальцювання і склейка коробка в одну лінію;

замкнутий цикл виробництва з виготовленням високоякісних кліше для тиснення і штампів для висічки;

конструкторський відділ оригінальної і конкурентноздатної упаковки;

оптимальне сполучення ціни і якості, а також індивідуальний підхід до кожного клієнта.

В табл.2.2 наведені експертні оцінки кількісних та якісних параметрів продукції ТОВ „ДКБ РОТЕКС” та основних конкурентів в м. Києві по випуску продукції з кашированого мікрогофрокартона у вигляді основних параметрів конкурентоспроможності конкурентоспроможності продукції:

А) Продукція

П4 – Ціна одиниці продукції

П5 – Безпека користувача продукції

П6 – Коефіцієнт новизни продукції

П7 – Коефіцієнт естетичної привабливості продукції

Б) Виробник

В-1 – Виробнича потужність підприємства

В-3 – Середній вік обладнання

Г) Ринок реалізації

Р-3 – Прибуток(загальна сума націнок) від продажу продукції

Наведеною класифікацією передбачена лише частка найбільш вагомих характеристик(параметрів) об’єктів, що взаємодіють у сфері виробництва та реалізації продукції.

Аналіз даних табл.2.2 показує, що серед конкурентів по галузі випуску картонної упаковки можна виділити наступні категорії підприємств:

підприємства, які мають параметри конкурентоспроможності продукції менші за нормативні по галузі;

підприємства, які мають параметри конкурентоспроможності продукції вищі за нормативні по галузі;

Таблиця 2.2

Експертні оцінки конкурентних параметрів для основних конкурентів ТОВ „ДКБ РОТЕКС”

За нормативне експертне значення прийняті середні оцінки параметрів конкурентоспроможності по підприємствам галузі та світовим зразкам, які відповідають необхідному рівню якості та конкурентоспроможності.