Смекни!
smekni.com

Економічний аналіз (стр. 2 из 2)

В обох випадках комплексна оцінка вимагає застосування системи показників, що виражає прийнятий критерій ефективності. При цьому спочатку дається характеристика виконання договірних зобов’язань по поставках товарів на ринок за кількістю, асортиментом. А потім ведеться аналіз власне економічної ефективності за системою показників, що умовно ділиться на шість груп:

1. Умов виробництва.

2. Натуральних показників ресурсів.

3. Ефективності роботи.

4. Узагальнюючих кінцевих результатів.

5. Соціального розвитку.

6. Екологічного стану.

Загалом у методичному плані застосовуються порівняння в часі (динаміка) і просторі (між однаковими співставними структурами за однаковий період). При тому можливі суперечливі за висновками ситуації, що випливають із результатів аналізу. Тоді доводиться застосовувати додаткові дії, з котрих найбільшого поширення набули чотири:

- сумування значень показників;

- градація показників на головні, додаткові і допоміжні;

- обчислення балів або коефіцієнтів;

- математичні способи.

Аналіз соціального і екологічного розвитку колективів працівників або окремих сіл виступає як невід’ємна частина комплексної оцінки. Тут спочатку доцільно провести аналіз соціальної інфраструктури за її складовими частинами. Потім дають характеристику соціально-екологічного розвитку за системою відповідних показників. Зараз у сільських жителів проходять деякі зрушення, здійснення яких вимагає аналізу соціального розвитку і диференційованого підходу.

4. Провести аналіз оборотності оборотних засобів за наступними даними:

вартість оборотних засобів за планом складає 7500 тис. грн., фактично – 7900 тис. грн., коеф. Оборотності за планом 2,1, фактично – 1,2.

Література:

1. Грабовецький Б.Є. Економічний аналіз. Навчальний посібник. – Вінниця: ВНТУ. 2007. - 191 с.

2. Економічний аналіз: Навчальний посібник для студентів вищих навч. закладів, спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця - Житомир: ПП “Рута” 2003. – 680с.

3. Економічний аналіз /За ред. М.Г.Чумаченка. –К.:КНЕУ,2001.

4. Економічний аналіз господарської діяльності /Іващенко В.І., Болюх М.А., - К.: ЗАТ “Неглава” 1999. – 204с.

5. Житна І.П. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств. Навч. посібник: Переклад із рос. К.: Вища шк., 1992. – 191с.

6. Ковальчук М. Економічний аналіз діяльності підприємств АПК: Підручник. — К.: КНЕУ, 2004.

7. Мник Є.В. Економічний аналіз: Підручник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2003. – 412с.