Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра обліку і аудиту
ЗВІТ
про виробничу аналітичну практику на прикладі
ТзОВ «Рівненський насіннєвий завод (Євронасіння)»
Рівне – 2008р.
ЗМІСТ
Вступ
1. Загальна характеристика підприємства
2. Аналіз ресурсів підприємства
2.1 Аналіз необоротних активів підприємства
2.2 Аналіз трудових ресурсів і оплати праці підприємства
2.3 Аналіз матеріальних ресурсів підприємства
Висновки
Список літератури
ВСТУП
Господарська діяльність підприємств, як і інші явища суспільного життя, потребує систематичного вивчення для успішного й ефективного управління нею. Одним із способів вивчення діяльності є аналіз.
Слід підкреслити, що економічний аналіз провадиться на всіх рівнях управління економікою: на рівні держави, галузей та регіонів (макроекономіка), на рівні підприємств і організацій (мікроекономіка). На макрорівні здійснюється економічний аналіз макропоказників, на мікрорівні - конкретний економічний аналіз, який іще називають аналізом господарської діяльності підприємства.
Економічний аналіз – це комплексне глибоке вивчення роботи підприємств, їх підрозділів та інших господарських формувань для об'єктивної оцінки її результатів і виявлення можливостей дальшого підвищення ефективності господарювання.
Економічний аналіз має свій предмет, який з розвитком самої науки конкретизувався й видозмінювався.
Предметом економічного аналізу є діяльність підприємств і їх підрозділів, а також інших господарських формувань, спрямована на досягнення максимальних результатів за мінімальних витрат.
Мета виробничої аналітичної практики – закріпити і поглибити у виробничих умовах теоретичні знання з економічного аналізу, вироблення навичок для самостійного аналізу і узагальнення числового матеріалу, підготовка до майбутньої роботи за спеціальністю.
Основними завданнями практики є:
· складання техніко - економічної характеристики підприємства;
· вивчення особливостей організації, змісту і методики аналізу на підприємстві;
· ознайомлення з джерелами інформації для аналізу – оперативною, бухгалтерською, статистичною звітністю, плановими і нормативними даними по всім питанням і суб’єктах аналізу, що розглядаються;
· дати критичну оцінку практиці оперативного і перспективного аналізу, що здійснюється за основними показниками роботи підприємства;
· розробити конкретні пропозицій щодо покращення організації, змісту і методики аналізу на об’єкті виробничої практики з урахуванням всіх обставин і умов переходу до ринкової економіки.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
Товариство з обмеженою відповідальністю «Рівненський насіннєвий завод (Євронасіння)», надалі – Товариство, створене на підставі Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про господарські товариства», Закону України «Про інвестиційну діяльність», Закону України «Про режим іноземного інвестування» шляхом об’єднання власності його Учасників для здійснення підприємницької діяльності з метою отримання прибутку.
Товариство утворене і діє на підставі статуту з додержанням умов господарської діяльності, встановлених законодавством України.
Товариство є підприємством з іноземними інвестиціями.
Товариство знаходиться за адресою: 33018, м. Рівне, вул. Курчатова, 62А.
Товариство створено з метою задоволення суспільних потреб у продукції виробничо-технічного та іншого призначення, товарах народного споживання, роботах і послугах, отримання прибутку та реалізації
економічних та соціальних інтересів Учасників та працівників Товариства.
Предметом діяльності Товариства є:
· надання послуг в рослинництві, в тому числі на договірній основі передпосівна обробка насіння, надання послуг сільськогосподарською технікою разом із обслуговуючим персоналом;
· вирощування, виробництво, заготівля, переробка, фасування, реалізація сільськогосподарських культур, зокрема вирощування зернових, технічних і інших культур, в тому числі насіння;
· ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
· закупівля, переробка та реалізація сільськогосподарської продукції;
· розробка і дослідна робота у галузі насінництва щодо усіх видів сільськогосподарських культур;
· будь-яка інша діяльність у сфері агропромислового комплексу;
· та інше. [див. додаток 1]
Товариство може займатися будь – якою іншою діяльністю, що прямо не заборонена законодавством України.
Товариство може займатися і тими видами господарської діяльності, що потребують спеціального дозволу (ліцензії), отримавши його у встановленому порядку.
Товариство у встановленому порядку має право самостійно вести зовнішньоекономічну діяльність, відкривати за межами України свої представництва і виробничі підрозділи.
Товариство є власником:
· майна, переданого Товариству Учасниками;
· продукції, виготовленої ним в результаті господарської діяльності;
· отриманих доходів;
· іншого майна, отриманого ним на законних підставах, а також майна відокремлених підрозділів.
Майно Товариства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також
інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Товариства.
Майно товариства утворюється за рахунок:
· внесків Засновників (Учасників) до Статутного капіталу Товариства;
· придбаного майна;
· надходження від випуску цінних паперів;
· дохід від реалізації продукції, робіт, послуг;
· безоплатних або благодійних внесків, пожертвувань українських та іноземних підприємств, організацій, громадян;
· доходів від цінних паперів;
· інших джерел, прямо не заборонених чинним законодавством.
Розмір статутного капіталу складає 36 269 047,68 (тридцять шість мільйонів двісті шістдесят дев’ять тисяч сорок сім) гривень 68 копійок.
Головним узагальнюючим показником фінансово-господарської діяльності Товариства є прибуток, який формується з виручки від господарської та іншої не забороненої законодавством діяльності після відшкодування матеріальних та прирівняних до них витрат, видатків на оплату праці, виплат процентів за кредит, податків та інших обов’язкових платежів.
Для вивчення системи оподаткування підприємства вкажу ставки податків і обов’язкових платежів, об’єктів оподаткування та пільг. Інформацію подаю у вигляді таблиці (табл. 1).
Таблиця 1
Податки і платежі, які сплачує ТзОВ «Рівненський насіннєвий завод (Євронасіння)»
Товариство веде оперативний, бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію, а також подає відповідно до вимог законодавства фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності.
Діяльність даного товариства регулюють такі основні нормативні документи:
1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99р. № 996-XIV.
2. Закон України «Про систему оподаткування» 18.02.1997 року.