Смекни!
smekni.com

Характеристика виробничо-господарської діяльності підприємства та її управлінське забезпечення (стр. 4 из 8)

3.Вносити вищестоящому керівництву пропозиції щодо удосконалення роботи, пов’язаної з передбаченими цією посадовою інструкцією обов’язками.

Комерційний директор

Функції та обов'язки

1.Повинен здійснювати керівництво господарсько-фінансовою діяльністю підприємства у питаннях матеріально-технічного постачання, збуту продукції, транспортного і адміністративного обслуговування, забезпечуючи ефективне використання матеріальних і фінансових ресурсів, зниження їх витрат, прискорення термінів оборотності оборотних коштів;

2.Організовувати і контролювати роботу підзвітних структурних підрозділів;

3.Керувати роботою зі створення дилерської мережі збуту продукції;

4.Проводити маркетингові дослідження на ринку товарів і послуг, формувати базу даних товарів і послуг, що цікавлять підприємство;

5.Розробляти поточні і перспективні плани з розширення господарської діяльності підприємства; 6.Здійснювати контроль за виконанням зобов’язань за поставками продукції (номенклатурою, кількістю, асортиментом, якістю, термінами, та іншими умовами поставки).

Права

1.Представляти підприємство на переговорах з партнерами, на нарадах, конференціях; 2.Отримувати від керівників структурних підрозділів і виконавців необхідну для роботи інформацію;

3.Видавати накази і розпорядження в межах своєї компетенції щодо фінансово-господарської діяльності підприємства;

Побудова організаційної структури ВАТ «Миколаївцемент » показана на рис.2

Відповідно до мотиваційної характеристики у складі методів управління виділяють три групи:

- економічні;

- організаційно-розпорядчі;

- соціальні.

Щодо методів управління ВАТ «Миколаївцемент» то тут найбільш яскраво виражений перший метод. Щорічно товариство виділяє певну кількість коштів на закупівлю туристичних путівок, подарунків до різноманітних свят (дня св.Миколая, дня матері, жінки, будівельника та ін.), а також на допомогу молодим сім’ям.

3. Характеристика виробничо-господарської діяльності підприємства та її управлінське забезпечення

Для характеристики виробничо-господарської діяльності товариства, оцінюється динаміка за останні три роки таких показників, як обсяги виробництва та реалізації продукції, собівартість, прибуток.

Обсяги виробництва продукції ВАТ «Миколаївцемент» показані на рис.3

Рис.3 Обсяги виробництва та реалізації продукції ВАТ"Миколаївцемент" за 2006 – 2008 роки

Прибуток ВАТ «Миколаївцемент» показаний на рис.5

Рис.5 Обсяги прибутку ВАТ «Миколаївцемент» за 2006 – 2008 роки

Із поданих діаграм видно, що найбільші обсяги прибутку заводу припадають на 2008 р. В порівнянні з 2007р. прибуток товариства зріс майже у 2 рази, а з 2006р. – у 3 рази. Проте у 2008р. зросла і собівартість реалізованої продукції : у 2007р. у 1,5 рази, а у 2006р. – у 2 рази .

З метою збереження невідновних природних енергоресурсів, зокрема, газу, а також утримання своєї конкурентноспроможності на цементному ринку України, у 2008 році на заводі запроваджено два вагомі інвестиційні проекти.

Перший проект – це перехід з газу на вугілля як основне технологічне паливо. Проект включав будівництво сучасного вугільного млина закритого циклу, вартістю 23 млн. євро. та монтування установок для подачі вугільного пилу до усіх діючих пяти печей. Управління вугільного млина є процесом автоматизованим, і контролюється з тієї ж пультової , що й печі №4, №5 та №6.

Зважаючи на якісні показники вугілля, на даний момент в основному використовується російське вугілля (Кузбас). Також, проводяться промислові тестування українського вугілля (Донбас). Базуючись на попередніх даних можна сказати, що є можливість використовувати українське вугілля аж до 100% при умові стабільного постачання українськими шахтами вугілля з низьким вмістом сірки.

Відсоток використання вугілля сьогодні становить 94% від загальної кількості технологічного палива. Натомість, газ використовується лише для розпалу печей, роботи газогенератора вугільного млина (для сушіння вугілля) та бойлерних установок на підприємстві і складає 2,5%.

Другим проектом є часткова заміна газу альтернативними видами палива.

Сьогодні в якості альтернативного палива на заводі застосовуються зношені автомобільні шини, які поставляються переважно із заводів-виробників шин (вибракована продукція) та станцій заміни автошин. Відсоток використання шин в якості палива складає близько 10% на одну піч або приблизно 3,5% за рік в цілому по заводі.

За рік тут може бути спалено приблизно 6 тис. тон таких шин, це приблизно 20-25 тон або 2-2,5 тис. штук в день. Також, є можливість спалювати альтернативні палива на основі твердих побутових та промислових відходів, такі як, наприклад, подрібнений пластик і папір. Але, на жаль, в Україні ринок даних палив майже не розвинений. Як тільки збір та обробка відходів будуть належним чином організовані в регіоні, ми зможемо використовувати палива з високою калорійністю.

Важливо також зазначити, що товариство з метою навчання та перекваліфікації проводить :

- Семінари

- Науково-практичні конференції

- Тренінги

- Обмін досвідом

- Наставництво

- Курси підвищення кваліфікації

Стан і перспектива впровадження інвестиційної та інноваційної діяльності

ВАТ ’’Миколаївцемет’’ розташоване поблизу міста Миколаєва Львівської області. Річний обсяг продажу готової цементної продукції становить приблизно 1 млн. 200 тис. тонн. Основною сировинною базою виробництва є поклади вапняку у кар’єрі, який знаходиться на відстані 12 км. на північ від цементного заводу, неподалік від села Добряни Миколаївського району.

Відповідно до технології виробництва цементу «мокрим» способом вапняк та глина використовуються для приготування шламу; готовий шлам трубопроводом транспортується на цементний завод, який розташований на захід від міста Миколаєва. Чотири печі, які працюють на природному газі, використовуються для випалу клінкеру. Клінкер разом з іншими складниками - гіпсом із власного кар’єру, сухою золою з Бурштинської електростанції і шлаком з металургійних підприємств - розмелюється на цемент. Цементна продукція поставляється загалом на ринки Західної України, Київщини і Закарпаття.

Враховуючи зростання цін на енергоресурси (зокрема, природний газ), а також потреб цементного ринку, підприємство впроваджує ряд проектів для утримання своєї конкурентоспроможності, а саме:

- перехід з природного газу на вугілля та альтернативне паливо;

- збільшення обсягів виробництва клінкеру шляхом відновлення роботи печі №4;

- підвищення продуктивності помелу цементу за допомогою сучасного цементного млина закритого циклу.

Нові інвестиції вкладаються в передове обладнання, що спрямоване на вагоме зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Згідно з цією інвестиційною програмою до кінця 2008 року буде освоєно 38 млн. 300 тис. євро. ВАТ ’’Миколаївцемент’’ зможе збільшити обсяг продажу цементу на 250 тис. тонн за рік і вже сьогодні значно зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Нині ж слабкими сторонами у роботі заводу все ще залишаються:

· недостатня продуктивність, що зменшує можливості забезпечення потреб ринку;

· надмірне споживання енергії печами, які працюють за технологією «мокрого» способу.

Уже розпочато проектні дослідження, а також прийнято рішення подати запит для отримання дозволу на початок будівництва нового цементного заводу з виробництва клінкеру «сухим» способом потужністю 5 тис. тонн клінкеру за день. Новий завод буде розташований поруч з кар’єром вапняку, що поблизу села Добряни Миколаївського району.

Основними перевагами реалізації цього проекту є:

· Збільшення виробництва клінкеру на 50% та зменшення споживання енергії;

· Значне зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище завдяки інноваційному технологічному процесу, який буде застосований для випалу клінкеру та виробництва цементу;

· Рівень викидів нового заводу відповідатиме європейським стандартам;

· Дотримання санітарних вимог у результаті впровадження нової технології та обладнання, а також дислокації виробництва у більш віддалену зону;

· Вдосконалення технологічного процесу таким чином, щоб у майбутньому наша продукція повніше задовольняла потреби споживачів;

· Після остаточного закриття нині діючого цементного заводу з’явиться можливість розташувати на цій території індустріальну зону з відмінним транспортним сполученням. Завдяки цьому значно поліпшиться фінансова ситуація в регіоні;

· Зміни, які відбудуться після збільшення обсягів виробництва, позитивно позначаться на фінансовому стані регіону завдяки збільшенню сплати податків до місцевого бюджету.

Інвестиції, що закладені в проект будівництва нового заводу за «сухим» способом виробництва, складають приблизно 200 мільйонів євро. Реалізація проекту розпочнеться у січні 2008 року; введення нового заводу в роботу заплановане на кінець 2010 року.

Керівництво ВАТ ’’Миколаївцемент’’ звертається до представників місцевої влади з проханням посприяти у підготовці необхідних документів для отримання дозволу на будівництво нового цементного заводу.

4. Інформаційний менеджмент

Під структурою управління організацією розуміється упорядкована сукупність взаємопов'язаних елементів, які знаходяться між собою в сталих відношеннях, що забезпечують їх функціонування і розвиток як єдиного цілого. Елементами структури є окремі робітники, служби та інші ланки апарату управління, а відношення між ними підтримуються завдяки зв'язкам, що прийнято поділяти на горизонтальні і вертикальні. Горизонтальні зв'язки носять характер погодження і є, як правило, однорівневими. Вертикальні зв'язки - це зв'язки підпорядкування, і необхідність в них виникає при ієрархічності управління, тобто. за наявності декількох рівнів управління. Крім того, зв'язки в структурі управління можуть носити лінійний і функціональний характер. Лінійні зв'язки відображають рух управлінських рішень і інформації між так званими лінійними керівниками, тобто. особами,які повністю відповідають за діяльність організації або її структурних підрозділів, функціональні зв'язки мають відповідати лінії руху інформації і управлінським рішенням тим або іншим функціям управління.