Претензія - це вимога кредитора до боржника про сплату боргу, відшкодування збитків, сплату штрафу, усунення недоліків поставлення продукції або виконаної роботи. Рахунок 37 «Розрахунки з різними дебіторами, призначений для обліку розрахунків за поточною дебіторською заборгованістю з різними дебіторами за виданими авансами, нарахованими доходами, за претензіями, відшкодування збитків за позиками членів кредитних спілок. 37 –активно - пасивно . балансовий, призначений для обліку розрахунків, за дебетом відображається виникнення дебіторської заборгованості, за кредитом її погашення чи списання. має 7 субрахунків…
2. Податок з власників ТЗ
Податок з власників ТЗ сплачується:
1 - фіз. особами перед реєстрацією, перереєстрацією, перед технічним оглядом ТЗ 1один раз на 2 роки, але не пізніше 1 півріччя ( 1 липня) в якому проводиться технічний облік
2 - юрид. особи подають розрахунки суми податків з власників ТЗ до податкової інспекції не пізніше 60 днів після початку року сплачують податок щоквартально рівними частками не пізніше 15 числа місяця що настає за звітним кварталом.
Платниками податків з власників трансп. зас. ( суб’єктами) є юрид. та фіз. . особи, які мають зареєст. в Україні ТЗ, що є об’єктами оподаткування.
Об’єктами оподаткування є:
- трактори ( крім тракторів на гусеничному ходу)
- автомобілі призначені для перевезення не менше 10 осіб включаючи водія (автобуси)
- легкові автомобілі
- вантажні автомобілі
- автомобілі спец. призначення, крім швидкої допомоги та пожарних
- мотоцикли, мопеди та велосипеди з установленим двигуном, що мають об’єм циліндра двигуна більше 50 см. куб.
- яхти та судна парусні з двигуном або без нього крім спортивних
- човни моторні, катери
Згідно із ЗУ про податок з власників ТЗ не є об’єктами оподаткування:
- машини і механізми для сільськогоспод. робіт
- ТЗ (вантажні і самохід), що використовуються на території заводу, складу, портах для перевезення вантажів на короткі відстані.
Ставки податку з власників ТЗ встанов. в грн. . на 100см. куб. об’єму циліндра двигуна для наземних видів транспорту в грн. . на 1 см довжини корпусу водних видів транспорту.
Від сплати податку звільняються:
1. підприємства автомобільного транспорту заг. користування
2. навчальні заклади, що фінансуються з бюджету стосовно учбових ТЗ
3. чорнобильці, ветерани війни, інваліди
3. Призначення та класифікація нормативів праці
Нормативні матеріали - це комплекс довідкової інформації яка використовується під час установлення норм праці аналітично - розрахунковим методом. У практиці нормування праці застосовують такі нормативи:
1)Нормативи , які встановлюються на виготовлення одиниці продукції в умовах технологічного процесу
2)Нормативи часу на відпочинок та особисті потреби розробляються в залежності від умов праці. Умови праці - сукупність факторів виробничого середовища, що впливають на працездатність людини та її здоров’я . Ця сукупність поділяється на такі групи:
1. санітарно - гігієнічні:
2. естетичні;
3;Психофізіологічні;
4. Соціально - психологічні