4.7. Витрати на збут, Витрзб – 39,26 тис.грн.
4.8. Продуктивність праці робітників:
тис.грн./роб.4.9. Фондовіддача.
4.10. Рентабельність.
Висновок
В процесі розробки курсового проекту була розрахована проектна виробнича потужність конвеєрно-поточної технологічної лінії, яка становить 11 тис.
.Розрахувавши коефіцієнт збалансованості, який становив 0,91. Треба зазначити, що потужність технологічної лінії використовується неповністю.Наступним етапом було визначення чисельності працівників, яке становило 25 чоловік, та розрахунок трудовитрат на виготовлення продукції.
Потім я визначив собівартість продукції – виробничу та повну собівартість на одиницю продукції, яка становить відповідно 150,97 та 158,25 грн/м3.
На основі отриманої повної собівартості, я розрахував ціну продукції та підібрав галузеву ціну для побудови графіку попиту та пропозиції. За допомогою цього графіку, я визначив оптимальний об’єм виробництва, який забезпечить максимальний прибуток. Розробив дві стратегії, відповідно до графіку, та розрахував можливі наслідки дії по цим стратегіям.
Визначив, по даним стратегії, прибуток підприємства – чистий, прибуток до оподаткування, валовий прибуток.
Наступним етапом було побудова прогнозної моделі у вигляді прямої. Визначив коефіцієнт кореляції та залежність зміни ціни від обсягів виробництва 99,8%.
Взагалі, якщо подібне підприємство мало місце на ринку, то його діяльність можна оцінити як ефективну. Воно є рентабельним та прибутковим.