При створенні іміджу особливо політиків немає дрібниць. Це і одяг не тільки власний, а й оточуючих, і зачіска, посмішка, репліки і т. д. Ось як описує звичайний вигляд політичної еліти під час інаугурації президента Росії Володимира Путіна обізрівач журналу “Пaри матч” Жан – Клод Зена.
“Хто мене порадував, так це новий президент. У нього уже є свій
імідж – строгі, елегантні костюми точно пошиті по його спортивній фігурі, тоді як спочатку Путін приділяв не дуже багато уваги своєму одягу. Той, в якому президент був на церемонії, показавсь мені надто світлим. Для такого торжества галстук може бути трішки темнішим. Я б взагалі поміняв його галстук з тим, що був у Єльцина. А в цілому і екс – президент, і новий віддали перевагу галстукам “Крістіана Діора”.
Володимир Путін з прекрасною зачіскою. Ставлю вищий бал його перукарю. Тут – жодного промаху. Говорю без всякого бахвальства: новийпрезидент Росії виглядить навіть краще нашого Шірака. Єдине, чого не вистачає Путіну, так це широкої посмішки. Раніше з’являлась дуже рідко, тепер – дещо частіше, але над усмішкою ще потрібно працювати.
Повинен відмітити, що ваша теперішня політична еліта приділяє більше уваги зовнішньому вигляду. Навіть в загальній політичній масі і чоловічі, і, звичайно, жіночі костюми завжди на хорошому європейському рівні, що раніше дуже кидалось в очі. Я б виділив дружину президента Людмилу. Вона дещо змінила зачіску, підібрала прекрасний наряд для інаугурації”.
Не забувайте постійно турбуватися про свій зовнішній вигляд, охайність та чистоту. Не нехтуйте деталями свого туалету. Однак займатися цим треба тільки вдома або в місцях, де немає сторонніх. Ніколи не слід зачісуватись, чистити нігті, приводити в порядок костюм під час прийому, в громадських місцях або на вулиці.
Не носіть одяг яскравих кольорів чи занадто барвистих узорів. Вибирайте спокійні тони та фасони, які найбільше личать.
Не носіть коштовностей тільки як прикрасу. Можна носити шпильку для краватки, ланцюжок для годинника, заколку та інше, тому що ці речі корисні, але чим вони простіші, тим краще.
Жінки особливо повинні бути уважними до своїх прикрас.
Не кладіть у зовнішні кармани ручку, олівець, окуляри, гребінець та інші речі.
Не виходьте на вулицю в нечищеному взутті.
Не носіть м'ятий костюм, невипрасувану сорочку, краватку.
Не носіть капелюх натягнутий па очі чи здвинутий на потилицю.
Слідкуйте за своєю ходою. Треба намагатися ходити твердо, прямо, не гнутись.
Не жестикулюйте. Завжди контролюйте свої рухи. Не тримайте руки в кишені.
Піжаму, халат чи домашні черевики можна носити тільки в спальні та ванній кімнаті.
Не смійтеся надмірно гучно.
Не паліть, якщо це неприємно іншим.
Ніколи не забувайте, що на ваш зовнішній вигляд та манери звертають увагу оточуючі.
Відомий спеціаліст з питань мистецтва одягатись Дж. Молоя дає слідуючі поради для ділових людей.
Одяг та вимоги до нього для чоловіків.
- солідний і впевнений в собі;
- діловий і привабливий;
- порядний, викликаючий довіру;
- не без претензії до витонченості та елегантності.
Варіації на тему однотонного костюму. З ним поєднується любий малюноксорочки. Якщо ж сюди добавити також однотонну краватку, то отримаємо чудове тріо: однотонність –малюнок - однотонність. Слід пам’ятати, що ніколи не поєднуються однакові малюнки, їх завжди потрібно розділяти однотонним елементом. Було б непогано, наприклад, однотонний сірий костюм, світла сорочка з темно-червоними смужками, однотонна сіракраватка, яка повторює колір костюму. Інший варіант: ті ж костюм та сорочка та темно-червона краватка, які повторюють колір смужок на сорочці. В наведених прикладах краватка повністю повторює колір одного з елементів, а поєднання костюму та сорочки досить живописне. В інших випадках, якщо комбінація костюму та сорочки бліда, то її можна оживити контрасноюкраваткою. Наприклад, сірий костюм, голуба сорочка і темно-синякраватка. Є ще один свіжий і гарний варіант: синій однотонний костюм, контрасно-біла сорочка та краватка в крапинку (чим дрібніші крапинки, тим елегантніший вид).
Таким чином, для однотонного костюму ми маємо три основних варіанти:
- однотонна сорочкака, однотоннакраватка;
- сорочкака з малюнком, однотонна краватка;
- однотонна сорочка, кравтка з малюнком.
Костюм в смужку. З ним не слід вдягати сорочку в клітинку, так як клітинки зливаються зі смужками на костюмі і не поєднуються з його діловим, серйозним стилем. Сюди підійде однотонна голуба або біла сорочка, а смужки на костюмі і поєднання їх за кольором з сорочкою освіжить загальний вигляд.
Костюм у смужку і смугаста сорочка – також “ігрова” комбінація, якщо смужки одного з елементів не дуже виділяються та не дуже барвисті. Важко знайти правильне поєднання у випадку, коли і костюм і сорочка, і краватка мають рисунок.
Костюм в клітинку. Це вже складніше: сорочка повинна бути однотонною, краватка – без строгого напрямку рисунку або одноколірна. Якщо костюм в клітинку блідий, то його можна оживити сорочкою.
Сорочка з краваткою. Від поєднання сорочки з краваткою змінюється загальний вигляд будь-якого костюму. В літньому варіанті краще за все світло- бежевий костюм-трійка, світла однотонна сорочка, темнакраватка.
Краватк – може бути головним показником вашого смаку і статусу, хоча більшість чоловіків приділяють їй мало уваги.
Як вибрати краватку?
- При її виборі покладіться на самого себе;
- довжина краватки повинна бути такою, щоб в зав’язаному вигляді вона доставала пряжку ремінця;
- ширина краватки повинна бути гармонійною з шириною лацканів піджака;
- найкращий матеріал: шовк, вовна, бавовна. Дуже гарний вигляд має синтетична тканина під шовк або її поєднання з шовком.
По-перше, тканини. Безумовно – бавовна. Сорочку з бавовни приємно носити, вона м’яка, має гарний вигляд. Бавовна “дихає” в спеку, але, нажаль, мнеться, і її тяжко прасувати. Сорочки в поєднанні з синтетикою та бавовни легко прати та прасувати, вони завжди мають чудовий вигляд та майже не мнуться. Але в такій сорочці душно в спеку.
Лише білі та однотонні сорочки свідчать про ваш смак, авторитет, компетентність. Лише білі та однотонні сорочки поєднуються з будь-яким костюмом і краваткою. Гарні також і бліді кольори, і чим блідіший, тим краще.
Нііколи, ні за яких обставин, не носіть червоних сорочок. Якщо у вас хворий колір обличчя, забудьте про сірий, жовтий та зелені кольори. І пам’ятайте, що тільки гангстер вдягне сорочку темнішу за костюм, і краватку світлішу за сорочку. У вас же завжди сорочка повинна бути світлішою за костюм і краватка темніша за сорочку.
Таким чином, якщо ви хочете викликати враження, носіть:
- однотонні костюми, наприклад, сірий з блідо-голубою сорочкою та темно-бордовоюкраваткою;
- бежевий костюм з голубою сорочкою;
- темно-синій костюм з блідою сорочкою;
- костюм в клітинку бежевий і неяскравих коричневих відтінків.
Не носіть:
- нічого кричущого;
- нічого контрасного;
- чорних костюмів з білою сорочкою.
Якщо вам ще необхідно укріпити свій авторитет, носіть костюм з тонкою смужкою та білу сорочку.
Якщо чоловіки у вашому закладі звикли знімати піджаки, що ж – наслідуйте їх приклад.
Пам’ятайте!
1. Спочатку купіть костюм. Він найголовніший серед всіх елементів одягу.
2. Прикріпіть зразок тканини вашого нового костюму хоча б до листка записника і виберайте сорочку відповідно з нашими рекомендаціями та вашим смаком.
3. Якщо читач не хоче вникати в усі тонкощі комбінування одягу, то, зпростимо завдання – запропонуємо йому притримуватись системи синьо-сірих відтінків, де сорочка будь-якого кольору, а краватка буде в гармонії з піджаком.
4. Погано поєднуються в різних елементах одягу однакові рисунки.
5. Краватка повинна поєднуватись з сорочкою або трохи контрастувати з нею, але не дисгармонувати з костюмом.
6. Варто враховувати також клімат. Далі на південь мають кращий вигляд світлі відтінки та легкі тканини для одягу.
7. Дотримуючись навіть спрощених рекомендацій, ви будете мати респектабельний вигляд.
8. Так, не забувайте: вузол вашої краватки завжди повинен бути ідеальним.
Саме слово “аксесуари” означає щось другорядне. Але дуже часто саме другорядні предмети складають весь образ ділової та зібраної людини.
Ювелірні вироби. Тут правило просте: чим менше, тим краще. Зажими для краватки не потрібні нікому, так само як і значки на лацкані піджака. Ніколи не носіть металеві браслети, які зараз дуже популярні. Носіть тільки обручку. Запонки повинні бути простими, маленькими та не привертати до себе увагу. Добре мати золоті чи срібні запонки-кульки. Якщо вам хочеться носити запонки з каменем, то він має бути дорогоцінним.
Ремінь може бути будь-яким, але без вичурної пряжки.
На шиї повинна бути тільки краватка. Ніяких ланцюжків і медальонів навіть із спортивним одягом чи на пляжі.
Записник краще всього з якісної шкіри темно-коричневого кольору.
Атташе-кейс (дипломат). Незамінним предметом для ділової людини повинен стати темно-коричневий шкіряний без металевих прикрас дипломат. Чорний та сірий купувати не варто.
Ручка та олівець повинні бути завжди при собі у кожного ділового чоловіка. Бажано, щоб ручка була з надійним золотим пером. Ніколи не пишіть дешевими ручками.
Рукавичка (перчатка). Купіть декілька пар рукавичок. Краще всього мати рукавички з коричневої шкіри, але сірий колір також є прийнятним. Рукавички повинні бути на тонкій підкладці. Замшеві рукавички більше підходять для спорту та відпочинку.