Смекни!
smekni.com

Авангардна жіноча зачіска (стр. 4 из 6)

6. Обґрунтування вибору і характеристика парфумерно-косметичних засобів, інструментів і обладнання, потрібних для виконання зачіски

Перш за все для грамотної і якісної стрижки та укладки необхідно мати три види інструментів для обробки волосся, кожен із яких виконує притаманну лише йому функцію.

Інструменти — це знаряддя праці перукаря, що застосовуються для виконання різноманітних операцій з волоссям.

Під час надання перукарських послуг для здійснення операцій з волоссям користуються різноманітними інструментами, які умовно поділяють на групи:

— для розчісування волосся:

— ріжучі інструменти для стрижки волосся;

— для укладання волосся;

— для завивки волосся.

Інструменти для розчісування волосся — це гребінці та щітки різної конфігурації і розміру.

Інструменти та пристрої для завивання і укладки волосся — це бігуді, коклюшки, папільйотки, електрощипці, фени, шпильки, затискачі тощо.

Різальні інструменти — це спеціальні перукарські ножиці, виготовлені з високих марок легованої сталі та загострені особливим чином, небезпечні й філірувальні бритви, машинки для стрижки.

Кожний із перелічених вище інструментів має свої особливості як у конструкції, так і у сфері використання, тому варто детально ознайомитись, для чого створені ті чи інші з них.

Професійний інструмент виготовляється зі спеціальних і натуральних матеріалів за технологіями, які забезпечують міцність, пружність і гладкість поверхні інструмента, стійкість проти взаємодії з хімічними препаратами та проти підвищених температур, запобігають намагнічуванню та електризації.

Пристосування відіграють допоміжну роль, забезпечуючи якісне виконання перукарем своєї роботи.

Говорячи про перукарські інструменти, в першу чергу слід звернути увагу на гребінці та щітки. Саме вони є незамінними інструментами, які перукарі використовують і в повсякденному вжитку, і під час фарбування волосся, і для укладки, стрижки, начісування, тупірування — тобто щоразу, коли мова йде про догляд за волоссям.

Тому до якості гребінців висуваються певні вимоги. По-перше, матеріали, з яких вони зроблені, мають бути стійкими до взаємодії з хімічними речовинами, гарячою водою; повинні бути гладенько відшліфовані, бо інакше мікротріщини можуть травмувати зовнішній шар волосся і шкіру голови. Дуже важливо, щоб матеріал, з якого виготовлений гребінець, мав антистатичне покриття.

Ще одна вимога до гребінців — щоб кінчики їхніх зубців були заокруглені, бо гострі зубці можуть травмувати і волосся, і шкіру голови.

Для розчісування і укладки краще використовувати так звані комбіновані гребінці. Половина робочої поверхні такого гребінця має густо посаджені зубчики, а друга половина — зубчики, розміщені на великій відстані один від одного.

Для начісування волосся використовують гребінці з густими зубцями.

Для виконання чоловічих стрижок використовують гребінці з однорідним розміщенням зубців, а для стрижок, які потребують високої точності розподілення волосся, застосовують гребінці з густо посадженими зубчиками.

Для точного поділу волосся на пасма під час стрижки, а також для розчісування при накручуванні на бігуді та коклюшки незамінним буде гребінець з гострим довгим "хвостиком".

Дуже зручним і функціональним є комбінований гребінець, робоча поверхня якого має широкі, віддалені один від одного зубчики, а ручка оформлена у вигляді виделки. Такий гребінець використовують для укладки волосся.

Металевий гребінець — необхідний атрибут домашнього перукаря. Його використовують для виконання деяких операцій. Перевага гребінця з алюмінієвого сплаву перед іншими матеріалами полягає в тому, що він краще реагує на високі температури. Але слід пам'ятати, що гребінці з металу мають мікротріщини та зазубрини, тому перед використанням їх слід ретельно перевірити.

Крім того, існує багато операцій, виконуючи які користуватися металевим гребінцем не рекомендовано. По-перше, препарати, що використовуються при виконанні хімічної завивки волосся, можуть взаємодіяти з металом. Це призводить до послаблення їхньої дії, і як результат — хімічна завивка не вдається. По-друге, якщо під час процедури фарбування волосся металевий гребінець буде взаємодіяти з фарбою, то ефект дії останньої значно послабшає, що також позначиться на якості пофарбованого волосся.

Щітки використовують для масажу шкіри голови, розчісування, а також для виконання укладок. Щітки бувають з металевими зубцями, різновидом їх є щітки, металеві зубці яких закінчуються пластмасовими зубчиками (щоб запобігти пошкодженню шкіри голови); існують щітки з пластмасовими зубчиками, а також з натурального волосу. Довжина зубчиків у щітках коливається від 10 до 20 міліметрів. За формою робочої поверхні щітки бувають прямі, круглі, овальні.

Для укладок жіночих зачісок краще використовувати круглі та овальні щітки, а для чоловічих укладок — скористатися щіткою з прямою робочою поверхнею.

Для укладок і моделювання зачісок оптимальними є круглі щітки. Якщо укладаєте волосся з використанням фена, то найкраще скористатися так званою каркасною щіткою з невеликою кількістю щетини. Напівкруглі щітки з еластичною щетиною знадобляться для укладання напівдовгого волосся, якщо ви хочете надати йому додаткового об'єму.

Ножиці виготовляють з високоякісної легованої сталі з антикорозійним покриттям із хрому, титану тощо. Сучасні зразки ножиць передбачають антиалергійне покриття.

Перукарські ножиці відрізняються від тих, якими ми користуємось у повсякденному побуті. Вони значно легші за звичайні, завдовжки приблизно 14-17 см і мають гострі кінчики. Одна з головних вимог до цього інструмента — точність шліфування робочих поверхонь, їх необхідно заточувати так, щоб кут заточки на одному лезі був трохи менший, ніж на другому. Це співвідношення має становити 35-40° або 45-50°. На електричному точильному станку леза заточують від центра до кінчиків. Швидкість просування полотна має бути постійною.

Для перукарів-аматорів найкраще заокруглити кінчики ножиць, як у в'язальної спиці. Якщо цього не зробити, то будь-який незграбний рух у процесі стрижки може призвести до травми.

Прямі ножиці призначені для стрижки, окантування, тушування, філірування волосся, стрижки вусів, борід.

Обидва полотна ножиць прямі і ріжучі. Ножиці бувають з мікро-насічкою, алмазним напиленням або без них. Перші — високоточні і не потребують додаткового заточування, другі — періодично заточують. Ножиці можуть мати полотна завдовжки 4,5-6 см, гостру або тупу форму кінців, обмежувач, упор-підсилювач на кільці для мізинця.

Філірувальні ножиці застосовують для проріджування волосся. Бувають однобічні й двобічні з різною формою та частотою зубців.

Не можна користуватись перукарськими ножицями в побуті, їх потрібно зберігати у футлярі, стежити за їх чистотою, берегти від ударів, дії вологи, хімікатів, регулярно просушувати, змащувати, заточувати.

Електричні машинки для стрижки волосся бувають трьох видів: вібраційні, роторні, акумуляторні.

Машинки працюють від мереж постійного і змінного струму напру гою 220 В.

Акумуляторні машинки працюють як від мережі електропостачання, так і від батарейок, що підвищує їхню практичність.

Ножі та насадки до машинок нумеруються відповідно до висоти зрізання волосся:

1/20 — для зняття пушкового волосся, окантування;

1/1 0 — для окантування;

1 мм — перехідний ніж;

3 мм — для стрижки.

Професійні машинки укомплектовані насадками, які дозволяють стригти волосся на довжину до 9,5 мм і навіть до 15 мм.

Машинкою виконують первинну обробку волосся перед стрижкою ножицями (зведення волосся нанівець), стрижку «наголо» всієї поверхні голови або її окремих зон. Стрижку машинкою здійснюють по сухому волоссю, рухаючись проти росту волосся від крайової лінії росту.

Перед роботою:

— потрібно перевірити справність машинки, цілість шнурів;

— не можна брати машинку мокрими руками;

— не можна стригти мокре волосся;

— не можна вмикати машинку в мережу, не призначену для побутових електроприладів;

— потрібно працювати машинкою безперервно не більше 30 хвилин;

— перед заміною ножів потрібно вимкнути машинку з мережі;

— кожні 3 місяці потрібно забезпечувати огляд технічного стану машинки спеціалістами.

Професійні фени виготовляють різної конструкції потужністю від 1200 до 1800 Ват.

Фен складається з корпусу, в якому розміщені електродвигун, нагрівач у вигляді спіралі, вентилятор, шнур з вилкою. Доповнюються фени спеціальними знімними насадками у вигляді:

— гребінця;

— щітки;

— щипців:

— форсунки з повздовжньою щілиною (соплом);

— дифузора.

Сучасні моделі фенів передбачають лікувальну дію на волосся, наприклад, шляхом використання озонових ламп.

Як допоміжний інструмент при укладанні волосся за допомогою фену застосовується гребінець, кругла або плоска щітка. Вибір допоміжного інструменту залежить від довжини волосся. Плоску щітку краще використовувати при коротких стрижках, тоді як для роботи з довгим волоссям більше підходить гребінець. Кругла щітка часто використовується перукарями-професіоналами і дуже підходить для укладання волосся довжиною до плечей і нижче.

Перед укладанням за допомогою фену волосся потрібно збризнути фіксатором або змастити гелем. Якщо волосся мокре, бажано заздалегідь хоч би небагато підсушити його рушником. Починають укладання волосся зазвичай з тім'яної зони. Якщо є проділ, то починати потрібно з нього.

Ручкою гребінця або щітки або пальцями спочатку відокремлюють пасмо, потім підчіплюють її пальцем. Так обробляти пасмо набагато легше. Паралельно з обробкою феном пасмо необхідно постійно розчісувати, прагнучи надати йому бажану форму.

За допомогою фену достатньо легко додати волоссю об'єм. Так, цього можна добитися, обробляючи волосся феном за допомогою великої плоскої щітки, якою слід злегка підводити волосся у коріння. Інший спосіб - це обробка волосся утримуваним у вертикальному положенні феном зверху при одночасному збиванні волосся легкими круговими рухами.