Смекни!
smekni.com

Створення моделі і технології виготовлення прикрас з натурального волосся для весільної зачіски (стр. 6 из 7)

· Звичайні перукарські ножиці. Вони повинні бути виготовлені з високоякісної сталі й дуже гостро заточені. Розташування пальців у їхніх кільцях наступне: в одному кільці великий палець, в іншому - безіменний, це ж кільце може мати посилюючий важіль, на який кладе мізинець.

· Затиски й уточки. Бувають пластмасовими й металевими. Ними заколюють волосся, які заважають при стрижці.

Плойка із гладкою поверхнею й бічним затиском. Використаються для завивки локонів й укладання волосся будь-якої довжини.

3.3 Обробка волосся та матеріалу

3.3.1 Обробка волосся

Завивку довгих волосся використають, щоб одержати тонкі рівномірні завитки по всієї довгі волосся. Починати роботу потрібно з низу потиличної зони. Спочатку відокремлюють вертикально тонкі пасма, які накручують знизу нагору по спіралі (не жгутик) з кінця коклюшки з паперовою прокладкою на кінці. Пасма рівномірно розподіляють по довжині коклюшки. Можна використати 2-3 прокладки, щоб захопити короткі волосся в пасмо й не залишити волоски ненакрученими. Коклюшки треба використати гнучкі, на них легко накручується, створюючи інтенсивну крутість завитків. Діяти треба акуратно, терпляче й ретельно. 1-й ряд коклюшок розташовують у нижній частині потилиці. 2-й ряд — від скронь до центра потиличної зони накручують зустрічно. 3-й ряд — вище, ніж другий. 4-й ряд — ще вище й так далі до верхівки.

Інші операції хімічної завивки потрібно виконувати за типовою методикою.


3.3.2 Обробка матеріалів

Волосся розділити проділом від вуха до вуха. Потиличне пасмо зібрати у хвіст і закріпити на верхівці гумкою, тасьмою й ін. Хвіст сильно начесати, покласти вперед, розправити. У підстави хвіст додатково скріпити невидимками. Перекинути волосся хвоста назад і сформувати пучок. Обробити спреєм і розгладити верх волосся - вийти дуже гладка поверхня. Підкрутити кінці в жгутик і забрати їх усередину пучка, обколоти шпильками. Перевірити, чи ідеально рівна форма пучка.

Другу частину волосся розділити центральним проділом на дві частини. Розгладити верх й укласти їх ліворуч і праворуч до підстави пучка. На потилиці пасма зміцнити шпильками й невидимками. Обробити зачіску фіксуючим засобом.

Після виконання зачіску прикрасити декоративними квіточками, що додасть їй вишуканість і романтичність.

3.4 Технологія виготовлення постижорного виробу

1. Сильно зволожені чисті волосся ретельно розчесати. Потрібно пам'ятати, що мокрі волосся потрібно розчісувати з особливою обережністю, оскільки вони легше рвуться.

Перед початком стрижки волосся треба розділити проділом, що проходить від вуха до вуха через верхівку, волосся на зони: фронтально-тім'яну й потиличну.

2. Всю масу волосся треба підняти нагору й заколоти на верхівці, щоб вони не заважали працювати. Робота починається з окантовки.

3. Стрижка волосся всієї зони триває за схемою будь-якої стрижки карі. Пасма волосся відокремлюються горизонтальними проділами, начісуються на попереднє пасмо й зрізуються на одному з нею рівні. Робота виконується прямими ножицями. Зріз - прямий.

4. Стрижка волосся вісочно-бічних зон. Раніше підстрижені волосся можна забрати, щоб вони не заважали працювати. Волосся цієї зони починають стригти із центральної частини. Потім треба виділити пасмо й відтягнути її вперед по дузі невеликого радіуса. Зрізати волосся по уявлюваній лінії, що проходить на невеликій відстані від імені строго вертикально. Продовжують стригти всю цю зону, виділяючи пасма в такий же спосіб і зрізуючи їх по тій же вертикальній лінії. Пасма зрізують прийомом пойнтинг.

5. Стрижка волосся потиличної й височно-бічної зон

6. Волосся відтягають під кутом 90°. Рухатися треба по окружності голови методом пасмо на пасмо. Лінія зрізу паралельна контуру голови. Довжина пасом визначається лінією окантовки. Потім переходять до стрижки чубчика. Виконується вона за звичайною технологією стрижки чубчиків.

3.5 Заключні роботи з оформлення постижорного виробу

Вологий гель надає волоссям сильну фіксацію з ефектом мокрих блискучих волосся. Його наносять на вологі волосся й надають їм форму.

Гель-фіксатор підійде для тонких волосся, коротких стрижок й укладання пальцями на сухому волоссі. З гелем-фіксатором зачіска здобуває великий обсяг, а волосся - пружність й еластичність.

Крем і помада надають волоссям блиск і прекрасно завершують зачіску. Крем або помаду розтирають на долонях і пригладжують рівну поверхню волосся або проминають кучері.

Піна для формування локонів використається для укладання волосся, що в'ються від природи або внаслідок хімічної завивки. Наноситься піна на вологі волосся. Потім вони сушаться без фена. При цьому пасмі піднімають від кореня й стискають руками, фіксуючи локони.

Лаки розпорошуються у вигляді крапель фіксуючої речовини, що повністю покриває волосся, миттєво висихаючи на волоссях і створюючи захисну плівку. У процесі роботи краще використати два типи лаку: більше слабкий - для створення форми й лінії зачіски, і більше сильний - для остаточної фіксації. Пінний лак прекрасний засіб для створення обсягу й форми зачіски, але головне, піна одночасно фіксує зачіску Ультрасильний лак використається для творчого стайлинга, для укладання й фіксації всіх зачісок, які вимагають суперсильної надійної фіксації, надає зачісці особливу пишність, якщо наноситься на корінь волосся. Лак розпорошується з відстані 30 див: його наносять на злегка вологі волосся, надають пасмам бажану форму й висушують. Якщо потрібно ще більш сильна фіксація, то можна нанести лак повторно під час сушіння волосся.

При створенні плоских локонів волосся повинні бути вологими. Відокремлювані пасма повинні мати в підставі квадрат або трикутник. Для одержання однакових локонів потрібно виділяти пасма однакової товщини. Якщо локони формуються по всій голові, то квадрати в їхній підставі потрібно розташовувати в шаховому порядку.

Пасмо волосся треба накрутити на палець лівої руки, потім це пасмо (у вигляді кільця) зняти з пальця й прикріпити до її підстави клемою. Завиток може бути спрямований у будь-яку сторону. Клему варто розташовувати так, щоб вона не порушувала форму волосся і не залишала залому.

Об'ємні локони, підняті в корінь забезпечують більшу висоту й обсяг зачіски. Для створення локона треба виділити невелике пасмо волосся із квадратною або прямокутною підставою, зачісувати її перпендикулярно голові й згорнути в кільце від кінців до кореня, як при накручуванні на бігуди. Це кільце стоячи закріплюють клемою до підстави пасма.

З об'ємних локонів можна виконати будь-яку зачіску. Локони можна розташувати по всій голові або тільки на лицьовій зоні.

При укладанні коротких волосся щипцями пасмо треба чесати і відтягнути перпендикулярно голові. Захопивши пасмо в підстави, потрібно затиснути волосся щипцями й простягати їх по пасму доти, поки кінчики волосся не виявляться під жолобком. Потім накрутити пасмо на щипці дощенту й прогріти її кілька секунд. Після цього акуратно вийняти стрижень щипців з отриманого локона, злегка відкривши щипці. Перед тим як локони будуть розчесані, вони повинні повністю охолонути.

4. Догляд за постижорними виробами

Часто до носіння перук спонукує бажання жінок час від часу змінювати свій вигляд. Перуки виготовляються з натуральних людських волосся, вовни тварин, синтетичного волокна або волокна рослинного походження.

Синтетичні перуки недорогі, але й недовговічні. Такі перуки можна стирати (як і будь-які синтетичні вироби), але, на жаль, після декількох прань вони починають губити форму.

Синтетичну перуку потрібно укладати в зачіску, від цього його волокна починають сплутуватися й випадати, а перука дуже незабаром робиться непридатним.

Перуки з натуральних волосся найдорожчі. Їх виготовляють вручну. Щоб перуки виглядали натурально, для їхнього виготовлення беруться волосся неоднорідної структури - тонкі й товсті, тверді й м'які.

Добре підібрана перука практично неможливо відрізнити від натуральних волосся.

Такі перуки можна стригти, завивати й красити. Перуки з натуральних волосся можна мити. Після миття перуку надягають на болванку, сушать на повітрі й укладають у зачіску. На жаль, перуки з натуральних волосся можуть викликати алергійні реакції.

Самі популярні перуки з моноволокна. Моноволокно рослинного походження зовні дуже схоже на натуральне волосся. Воно практично не викликає алергії. Такі перуки можна мити, і форма зачіски при цьому зберігається. Правда, шампунь повинен бути спеціальний - безлуговим (тому що на відміну від натуральних волосся волокна не містять жиру), а лак - на водній основі.

При митті перуку варто покласти на 15-20 хвилин у мильну воду, потім сполоснути й на 2-3 хвилини опустити у воду з кондиціонером, щоб зняти статичний заряд. Потім перука потрібно промокнути рушником і висушити у висячому положенні. Якщо зачіска на перуці з кучерями або локонами, то щоб уникнути їхнього розтягання при сушінні перуки варто застосувати сіточку для волосся.

Моноволокно не можна сушити феном. Боїться воно й прямих сонячних променів.

Надягання перуки

Перед тим як надягти перуку, власні волосся необхідно укласти певним чином для того, щоб вони не були помітні під перукою. Подібне укладання виконується за допомогою вологого гребінця.

Цю процедуру можна виконувати самому або з або допомогою.

Існує два можливих варіанти підготовки волосся до надягання перуки:

• вимити голову, зробити укладання

Догляд за перукою

Догляд за перукою - процедура нескладна, і виконувати її потрібно лише кілька разів на місяць. Для догляду за перукою необхідно використати нейтральні засоби (шампунь, кондиціонер, бальзам).