Смекни!
smekni.com

Розробити і виконати жіночу вечірню зачіску з довгого волосся на основі моди зачісок останніх 5–ти років (стр. 2 из 5)

Тенденція до "легкої розтріпаності" спостерігається й у зачісках з довгого волосся.

Самий головний прояв жіночності в цьому сезоні - локони. Великі локони нагадують про кінозірок минулого років, наприклад, про Вероніку Лейк, чия знаменита асиметрична зачіска знову стає дуже популярною. Правда, для того, щоб "примірити" цей красивий тренд, потрібне довге - чи дуже довге волосся.

Ще одна тенденція в стилі "ретро" - начоси. Стилісти не радять сприймати це модне віяння занадто буквально і споруджувати на голові рясно политу лаком "вежу" (нехай стилістичні перебільшення залишаться на глянцевих сторінках). Сьогодні зачіска з начосом повинна лише нагадувати про перукарські фантазії 60-х, але не копіювати їх.

Основа гарної зачіски - гарна стрижка, і цю формулу краси вам підтвердить будь-який перукар. Стрижки, запропоновані в цьому сезоні, вимагають чіткості і лаконічності, а значить - бездоганного виконання. Сучасні стрижки робляться з таким розрахунком, щоб жінка могла витрачати на щоденне укладання якнайменше часу. У моді - рівне каре з чубчиком, а так само стрижки боб і боб-каре.

Модні зачіски з короткого волосся можуть бути як симетричними, так і асиметричними (наприклад, з косими проділами і "скошеними" чубчиками), головне - максимальна чіткість ліній, без зайвої філіровки.

"Рвані" стрижки зараз непопулярні. На основі актуальних геометричних стрижок можна робити стильні вечірні укладання "а-ля 20-і", додатково прикрасивши волосся витонченою шпилькою чи тонким обручем.

У моді на зачіски сьогодні панує легкість, природність і невимушеність, - розповідає стиліст Ірина Гватуа. - Кольори волосся дуже спокійні, геометрія стрижок дуже проста, зачіски покладені злегка недбало.

Але ці "модні ігри", що так йдуть юним дівчинам, повинні бути правильно зрозумілі дамами старшого віку. Їм стилісти пропонують звернутися до вічної класики - як до синоніма справжньої елегантності, де немає місця "твердій" хімії чи багатобарвності у волосся.

Сезон осінь-зима 2008-2009 пройде під знаком "чіткої геометрії": самими модними відомі дизайнери і стилісти визнають різкі й акцентовані зачіски.

Дизайнер Ігор Чапурин вважає, що "літо пройшло під знаком легких зачісок і жіночного макіяжу", а восени в моду міцно ввійшли "геометрично чіткі короткі зачіски". З ним згодна і дизайнер Юлія Далакян, що порадила наголошувати на чубчик, чи зовсім забирати волосся. На зміну модній раніше подовженій зачісці з чубчиком, начебто зрушеної набік від вітру, приходить "стрижка під сессон" - як, у свій час, у Мірей Матьє.

Макс Черницов, віддаючи геометрії важливе місце у своїй колекції одягу, у зачісках робить упор на романтичний образ. Він радить зібрати волосся у недбалі вузли.

Модні ісландські візерунки на трикотажі, шотландська клітка, пейси усіх відтінків. Квіти з літнього сезону перекочували в зимовий, ставши більш насиченими, так само тренд сезону фольклорні мотиви. Твід, атлас і вовна - головні фаворити сезону, але хутро в оригінальній обробці, всіх відтінків поза конкуренцією. Хутром можуть бути облямовані спідниці і плаття. Комір з хутра, накидка з хутра, куртка з хутра, пальто з хутра і навіть шарфики з хутра. У моду разом зі стилем хіпі повернулися дублянки і довгі жилети з хутра.

Дизайнери моди продовжують відходити від яскравої вигадливої біжутерії. Це ще раз продемонстрували модні покази, проведені в рамках New York Fashіon Week. Утім, немудрі кулони, браслети і витончені прикраси благополучно минали кордони пильної охорони і з’явилися на подіумі.

Згідно темі творчої роботи, в роботі використано елементи зачісок останніх 5–ти років, на основі яких створено образ моделі зачіски.


2. Технологічна частина

Імідж перукарні створюють насамперед дизайн інтер'єру та робочих місць, сучасне обладнання й інструмент.

Визначальною рисою салону може стати робота в ньому представників однієї професійної школи, послідовників відомого майстра-перукаря або використання препаратів відомої парфумерної фірми-виробника, спеціалізація з виконання дитячих зачісок чи надання повного комплексу перукарських і косметичних послуг.

Ступінь оснащення, комфортність умов обслуговування, широта переліку послуг забезпечують відповідно до вимог Кабінету Міністрів України від 23 08 1995р. № 67 присвоєння категорії кожному підприємству побутового обслуговування населення Незалежно від категорії, специфіки, підпорядкування та тривалості Існування закладу, робота кожної перукарні має відповідати Державним санітарним правилам і нормам, встановленим Міністерством охорони здоров'я України.

Перукарні розташовуються в окремих будівлях або в приміщеннях громадських і торговельних центрів, будинках побутових послуг, вокзалах, лазнях, на перших і цокольних поверхах житлових будинків При облаштуванні перукарні необхідно керуватися Державними санітарними правилами і нормами для перукарень різних типів - ДСПІН 222 022-99.

Робочі місця перукаря обладнують різними за конструкцією туалетними столиками або полицями, настінними дзеркалами різної форми, перукарськими кріслами. Розмір дзеркала має бути не менше 60x100 см.

Для розміщення інструментів, препаратів, білизни використовуються тумбочки, візки, шухляди в столиках.

У перукарнях установлюють крісла з ручками, підставками для ніг; вони мають вільно обертатися та регулюватися по висоті.

Для дітей передбачаються спеціальні крісла або накладні сидіння до звичайних крісел.

Розміщення робочих місць має узгоджуватися з загальним дизайнерським рішенням; крісла можуть розташовуватися поодинці чи групуватися уздовж стін або в центрі залу.

Професія перукаря передбачає дотримання певних етичних норм при спілкуванні з клієнтами під час виконання професійних обов'язків і дотримання правил культури обслуговування.

Етика й етикет у перукарській справі зобов'язують працівників бути ввічливими й уважними до будь-якого клієнта, готовими надати послуги, максимально використовуючи професійні знання, вміння і навички.

Справжній перукар — особистість, наділена особливими моральними якостями. Для нього важливою є якість обслуговування, тому основний зміст роботи не може зводитися тільки до заробітку. Справжнього перукаря характеризують естетичність, ввічливість, шанобливість, терплячість, здатність до компромісів, позитивне ставлення до клієнта і своїх обов'язків, самоконтроль, дисциплінованість, охайність.

Перукарська справа — це бізнес, де є правило: «Від того, як кожний працівник ставиться до людей, з якими він має справу, залежатиме імідж установи.

Для залучення клієнтів слід враховувати фактори, які впливають на прийняття клієнтами рішень щодо одержання перукарської послуги.

2.1 Вимоги до охорони праці та санітарії і гігієни

Приміщення перукарень не повинні розташовуватись без окремого входу, в підвальних приміщеннях там де немає світла(вікон). Велика увага приділяється оформленню інтер’єру та вітрині перукарні, робочі зали повинні бути обладнані повним комплектом необхідного устаткування, інструментів і пристроїв. Для зручності у жіночих залах бажано установити туалетні столики без раковин, а для миття та фарбування волосся, хімічної завивки виділити приміщення зі спец. раковинами та кріслами. У цьому приміщенні можна встановити клімазон та вапоризатор. Усі виробничі приміщення сучасних перукарень у залежності від призначення можна поділити на чотири групи:

Приміщення для обслуговування відвідувачів.

Приміщення для прийому відвідувачів.

Складські приміщення.

Приміщення для обслуговування персоналу.

Інструменти та пристосування повинні бути чистими, що вимагає санітарно - гігієнічна та етична норми. Дезінфікувати інструменти можна за допомогою ультрафіолетової стерилізації, кварцові стерилізатори та стерилізатори підвищеного тиску. Які повинні бути сертифіковані в Україні і дозволені в використанні відповідними органами.

Електроапаратура й електроінструменти перевіряються шляхом зовнішнього огляду; звертається увага на справність заземлення й ізоляції проводів, наявність оголених струмоведучих частин.

Категорично забороняється зберігати швидко займисті і палаючі речовини в безпосередній близькості від нагрівальних приладів.

При роботі з гарячою водою обов'язково стежити за її температурою.

Вчасно робити дезінфекцію інструмента.

Для того щоб інструменти не стали джерелом зараження, їхній необхідно періодично знезаражувати. Існує два види знезаражування:

- стерилізація і дезінфекція.

Стерилізація - це найефективніший спосіб знищення бактерій за допомогою високої температури. Для цього використовують бокс який щільно закривається - автоклав.

Дезінфекція - це знищення бактерій за допомогою спеціальних розчинів - дезінфектантів. Одні з них мають тільки бактерицидні властивості (знищують бактерії), інші - фунгіцидними (знищують грибки), треті - володіють обома якостями.

При порізах застосовувати кровоспинні речовини.

При фарбуванні волосся й інших робіт з хімічним складом обов'язково користатися гумовими рукавичками.

Кожна перукарня повинна бути обов'язково обладнана вогнегасниками з розрахунку один вогнегасник на кожні 100 м2 площі, але не менш одного на перукарню.

Перукарня повинна бути оснащена водопроводом, каналізацією, опаленням, вентиляцією, електропостачанням. Вентиляційна система салону повинна в робочій зоні повітря перевищувати вище ніж 3 градуси.

Електроустаткування, електроапарати й електроінструменти повинні бути в справному стані.

Проводи чи кабелі до переносних електроінструментів і електроапаратів не повинні торкатися вологих і гарячих поверхонь.

При виявленні яких-небудь несправностей у електроапаратах чи електроінструментах робота з ними повинна бути припинена.