Творча робота
Тема: "Розробити і виконати жіночу вечірню зачіску з довгого волосся на основі моди зачісок останніх 5–ти років"
Зміст
Вступ
1. Творча частина
1.1 Характеристика сучасного і перспективного напрямків моди в зачісках, одязі, аксесуарах та їх вплив на створення обраного образу
2. Технологічна частина
2.1 Вимоги до охорони праці та санітарії і гігієни
2.2 Визначення вихідних даних моделі та технологія виконання зачіски
2.2.1 Обґрунтування вибору і характеристика парфюмерно–косметичних засобів, інструментів та обладнання, необхідного для виконання зачіски
2.3 Розробка макіяжу
2.3.1 Обґрунтування вибору і характеристика парфюмерно–косметичних засобів, інструментів та обладнання, необхідного для виконання макіяжу
Висновок
Література
Вступ
Для того, щоб підвищити ефективність підприємства, в тому числі перукарень, щоб зробити її рентабельною, необхідно, щоб були покращенні якість і культура обслуговування, впровадити нові послуги, технології, підвищити кваліфікацію робітників перукарень.
При підвищені кваліфікації звертається більше уваги на правила робітників послуги побуту, які вказують на те, що:
− клієнт завжди правий;
− клієнт завжди в центрі уваги;
− необхідність розпізнати характер та настрій клієнта;
− укріпити моральний престиж професії − застосувати комплекс моральної якості необхідних для успішної роботи в сфері побуту.
Велику роль в галузі побуту відіграє реклама. Вона дозволяє донести нову інформацію про новини в моді, і не тільки в зачісках, але, і в нових парфюмерно-косметичних виробах для догляду за волоссям і тілом. Реклама обов’язково повинна знаходитись в салонах-перукарнях, а також нести інформацію через радіо та телеефір, журнали. Служба на сьогоднішній час представляє населенню більш 900 видів послуг.
Для того, щоб в повному обсязі задовольнити потреби населення введено послуги попереднього запису, це дозволяє заощадити час.
Народне господарство України поділяється на галузі, кожна з яких відповідає за окремий розділ у соціальному та економічному житті людини . Побутове обслуговування населення є однією з цих галузей. Підприємства, що у цій галузі носять особистий характер, які створюють послуги, направлені безпосередньо на людину. Це послуги перукарень, ательє по шиттю одягу, майстерні по ремонту одягу, взуття і т.д.
Економічний розвиток в Україні впливає на усі галузі господарства також ї побутового обслуговування населення. Такі зміни проявляються у переході підприємств побутового обслуговування населення у приватну власність, розвитку в умовах розвитку ринкових відносин, створенні індивідуальних та колективних форм власності, що у поєднані дають виникнення малих та кооперативних підприємств, У зв’язку з цим на Україні відкривається дуже багато перукарень та салонів краси з високим рівнем обслуговування. Обладнання та матеріали, що у свою чергу, створює у даній галузі оболонку конкуренції.
Для втілення в життя нових сучасних ідей для молоді та “екстремальних “ людей існують спеціалізовані салони краси, що надають повний спектр різноманітних і новітніх послуг. Такі послуги, як створення зачісок, макіяжу, манікюру, лікування волосся стали звичним явищем та нововведення,що мають попит у населення стали: татуювання, пірсінг, солярій, послуги косметологічного кабінету, лікувальні масажі, нарощування волосся.
Для заохочення населення до тієї чи іншої послуги необхідно надати інформацію про розвиток, напрямок сучасної моди, досягнення у світі моди одягу та зачісок. Для цього існують програми телебачення,журнали мод . Також дуже важливу роль у інформуванні проведення конкурсів, виставок, майстер класів. Вони стали традиційними у світі перукарського мистецтва і проводяться по всій Україні, та за її межами . Найкращі перукарі України виступають у престижних конкурсах Європи, які проводяться у Парижі, Берлині, Москві.
У 1971 році відбувся перший Всеукраїнський конкурс перукарів у місті Львові. Змагалися 27 команд, у складі кожної з них були чоловічий та жіночий майстри та дві моделі. У 1974 році у місті Луганську відбувся другий Всеукраїнський конкурс перукарів, де взяли участь 54 майстри.
У 1988 році у місті Києві відбувся VІІІ Всесоюзний конкурс перукарів і косметологів на якому українська команда добилася найкращих результатів.
Бурхливий розвиток у ХХ столітті перукарської справи, поширення модних тенденцій та креативних стильових рішень стали можливими завдяки створенню національних і міжнародних професійних організацій перукарів та конкурсів, чемпіонатів професійної майстерності. Атмосфера змагання відкриває можливість визнання творчої особистості, майстерності та професіоналізму учасників. Майстру конкурси необхідні щоб відірватися від буденної роботи для самоствердження, вдосконалення техніки під час тренувань, визначення фахового рівня і напрямків професійного зростання.
Конкурси різних рівнів (від районного до регіонального) передбачають участь у них перукарів початківців, учнів навчальних закладів, досвідчених майстрів і майстрів міжнародного классу (в чемпіонатах країни, Європи та світу).
Перший чемпіонат світу з перукарського мистецтва відбувся у Парижі 1947 року. Участь брали тільки жіночі перукарі. З четвертого чемпіонату, який проходив у Брюсселі, до них приєдналися і майстри чоловічих зачісок.
24 чемпіонати світу проводилися у Європі. В 1976, 1984,1996, 2002 роках змагання перукарів проходили в США. Японія (1992рік), Південна Корея (1998рік), також брали участь у суперфіналах з перукарського мистецтва.
У 1997 р. спілка перукарів вирішила провести перший конкурс між майстрами перукарів, візажистів та манікюру. Але що до порівняння робіт конкурсантів ще не відрізнялися більшою майстерністю тому, що не розуміли що від них вимагалося. Наближуючись до нашого часу конкурси стали більш цікавими і професійними в сучасній моді.
1. Творча частина
1.1 Характеристика сучасного і перспективного напрямків моди в
зачісках, одязі, аксесуарах та їх вплив на створення образу
Мода - це форма прояву культури, це відображення дійсності, що виявляється в манері поводження, а головним чином, в одязі та зачісках. Мода змінюється дуже часто. Мода задає визначені правила поведінки і манери вдягатися, а людина, що не дотримує ці правила, ризикує бути "немодною". При цьому існують правила, що ніколи не виходять з моди, наприклад, класичний стиль.
У широкому змісті слова, мода - це панування визначеного смаку в деякій сфері життя. Як правило, мода нетривала і часто міняється, іноді повертаючи до давно забутого.
Осінь, що наступила, уже заявила про себе новими модними тенденціями у світі перукарського мистецтва.
У наступаючому сезоні осінь-зима 2008-2009 буде модним натуральний та рудий колір волосся, а фаворитом серед зачісок залишиться біб, але з округленими краями та курчавий біб.
Модними будуть косий подовжений, та прямий чубчик, пучок та довге пряме волосся.
У сезоні осінь-зима залишиться в моді і каре: таку зачіску можна освіжити, додавши асиметрію загальній масі волосся чи чубчику, який можна підстригти по косій. Більшість стилістів настійно рекомендують залишати волосся майже недоторканим, оскільки головна тенденція осінньо-зимового сезону - це об'ємність маси волосся і чіткість ліній.
Не втратить своєї популярності і пучок, що вважається і вечірньою, і навіть "гламурною" зачіскою, для створення якої потрібно усього пару хвилин: досить розчесати волосся і зібрати їх на потилиці в пучок.
Багато дизайнерів пропонують використовувати скошений чи бічний проділ, що також дозволяє досягти видимого ефекту асиметрії, настільки популярного в цьому сезоні. Актуальними залишаться і довгі прямі чубчики, що доходять до очей, закриваючи брови.
Яскравий, чистий колір волосся - головний тренд перукарської моди цього сезону. Саме за допомогою кольору будь-якій стильній зачісці можна додати індивідуальність і неповторність. Восени 2008 і узимку 2009 на піку моди будуть темний чи молочний блонд, рудий блонд, мідно-червоний і рудий кольори волосся. Дуже популярними будуть природне світло-русяве, попелясто-русяве волосся.
Досягти більш світлого відтінку волосся й об'ємності, настільки модних у цьому осінньо-зимовому сезоні, можна за допомогою мелірування, освітлити на кілька тонів окремі пасма волосся, що дозволить м'яко скорегувати колір і створити візуальний ефект сонячних відблисків на волоссі.
Розглядаючи нинішні пропозиції стилістів, можна вирішити, що одна з найбільш актуальних зачісок - це... відсутність такої. Але рівне довге волосся, розчесане на косий чи прямий проділ (саме така зачіска сьогодні в моді), повинне бути неодмінно доглянуте й акуратно підстрижене.
Колір волосся відіграє немаловажну роль: ніяких кричущих, неприродних відтінків - тільки теплі, "натуральні" тони. Присутність мелірування практично непомітно - воно використовується лише для того, щоб візуально додати волоссю обсяг. Контрастні "перинки" давно втратили актуальність.
Укладання, запропоноване для довгого волосся, в основному, максимально просте: гладко зачесане волосся ( чи проділ без нього), зібране в "хвіст" чи в пучок на потилиці. Така зачіска, якщо вона вам йде, буде доречна практично в будь-якій життєвій ситуації. Для урочистих виходів скромний "хвостик" можна замінити фантазійним укладанням (потрібно звернути увагу, що яскраві і громіздкі аксесуари для волосся сьогодні практично не використовуються).
Як ми вже помітили, жіночний стиль не здає позицій, а це значить, що ультракороткі стрижки "під хлопчика" - не в честі. Але якщо все-таки хочеться зробити коротку, але милу стрижку (яку, наприклад, недавно продемонструвала Вікторія Бэкхем), то стилісти рекомендують додати небагато недбалості в укладанні.