Смекни!
smekni.com

Манікюр, парафінотерапія ніг (стр. 2 из 8)

У комплектацію входять інструменти професійного рівня:

- конічна пилка для нігтів;

- конічна насадка для зняття кутикул;

- дрібний абразивний диск для обробки нігтів;

- поліруючий диск для видалення виступів;

- дрібний поліруючий диск для наведення глянцю;

- фен-насадка для прискорення сушки лаку на нігтях;

- манікюрні щипці;

- щипці педикюру;

- штифт для видалення кутикул;

- роздільники пальців;

- різьбярі мозолів;

- щітки педикюру;

- пемза;

Не забувайте перед кожним використанням інструментів продезинфікувати їх спиртом або хоч би одеколоном.

Крім того, вам буде потрібно різних коректорів, адже покриття лаком десяти нігтів відразу не буває бездоганним. Придбайте для свого манікюрного набору ручку-корректор для лаку і використовуйте її для видалення лаку з кутикули і шкіри навколо нігтя.

1.2 Класичний, або обрізний, манікюр

Його ще називають мокрим з тієї причини, що процедура включає ванну. Проте стригти і обпилювати нігті слідує до ванни, в сухому стані. Обпилювати вологі нігті не можна - це приведе до їх розшарування. Склад самої ванни може бути різним: фірмовий розчин, ванна з косметичної лінії або розчин, приготований на основі природних компонентів. Це залежить від майстра, спрямованості і класу салону або від вашого бажання. Ванна повинна:

1) розм'якшити кутикулу;

2) глибоко очистити і продезинфікувати шкіру;

3) мати заспокійливу і розслабляючу дію.

Ванна може містити:

- соду, морську або куховарську сіль;

- ароматичні речовини;

- поживні елементи;

- відлущуючі або відбілювальні речовини;

- біологічно активні компоненти;

- антибактеріальні складові.

Після ванни кутикулу, що розм'якла, відділяють від поверхні нігтьової пластинки і видаляють манікюрними ножицями і щипчиками. На шкіру навколо нігтя наноситься поживне масло і розподіляється по усій нігтьовій пластині масажними рухами.

Класичний манікюр може бути з масажем рук або без нього. Але зазвичай масаж, більш менш тривалий, проводиться. Це робить результат роботи майстра помітнішим, оскільки масаж покращує колір шкіри, її тургор, знімає напругу. Руки відразу стають м'якими і набувають доглянутого вигляду.

Хоча метод обрізання кутикули не вітається, але у випадках, коли шкіра груба і манікюр проводиться нерегулярно, цей метод єдино доступний.

Класичний манікюр не обов'язковий, якщо ви робите манікюр регулярно. Для частого і регулярного відходу підходять інші, більш щадні види манікюру. Але ми почнемо з опису класичного манікюру.

Як правильно стригти нігті. Один раз в тиждень або в два тижні. Стрижуть нігті ножицями із закругленими кінцями, надаючи їм мигдалеподібної або овальної форми. Вільний край нігтя може виступати на 3-5 міліметрів. Якщо ви залишаєте їх довшими, це зажадає додаткового відходу. Якщо стригти нігті коротше, вони виглядають ширше, пальці здаються коротшими і товщими. Зверніть увагу на форму ваших нігтів, вона повинна підкреслювати красу пальців. Якщо у вас вузькі і довгі пальці, то нігті не слід залишати занадто довгими, їх краще закруглювати, якщо пальці товсті і короткі, то надайте їм подовженої овальної форми. ПАМ'ЯТАЄТЕ: які б у вас не були пальці, не варто робити нігті гострими, вони нададуть вашим рукам хижацькому вигляду. Зверніть увагу на те, щоб довжина нігтів на усіх пальцях була приблизно однаковою.

Як правильно підпилювати нігті. Підпилюють тільки сухі нігті, вологі можуть почати розшаровуватися. Найголовніше вимога - пила повинна відповідати вашому типу нігтів. Якщо вони нормальні, то пилка для них має бути твердою, з великим і дрібним напиленням. Але якщо нігті шаруються, то навіть дрібні кристали на поверхні пили псують гладку поверхню нігтя, залишаються борозенки, а від цього порушується його міцність. Тому краще використовувати спеціальні поліровані пилки, металеві краще викинути зовсім: вони нагріваються від тертя, і це шкодить нігтям. Рухи повинні здійснюватися в одному напрямі - від кінчика нігтя до його лунки. Пила повинна рухатися легко, без натиску, у напрямку до середини, прагнучи не нахиляти площину пили до зовнішньої частини. Підпилювати нігті рухами туди-назад не можна: нігті від цього розщепляються. Те ж виходить, якщо натискати на пилу занадто сильно. Не можна глибоко спилювати кути нігтів, тому що це може викликати запальний процес.

Полірування нігтів. Для полірування нігтів використовується спеціальне пристосування - полірувальник. Він має чотири робочі поверхні з нанесеними цифрами, що вказують на послідовність поліровки. Можна використовувати спеціальних подушечок для полірування. Здавна нігті полірували шматочком фланелі або замші, посипаним сумішшю з рівних частин крохмалю, тальку і борної кислоти. Але не захоплюйтеся поліровкою: від занадто частого полірування нігтьова пластина стає тонкою і крихкою.

Пилку для поліровки, яка має грубішу поверхню, використовують тільки для усунення дефектів:

- якщо нігтьова пластинка в подовжніх і поперечних борозенках;

- якщо на нігтях є плями після лаку;

- якщо плями з'явилися внаслідок попадання якихось фарбувальних речовин.

Проте навіть в цих випадках шліфувати поверхню пилою не слід часто. Нігтьова пластинка оновлюється раз на півроку, і якщо в цей проміжок часу шліфувати її кілька разів, то вона стане занадто тонкою. Не слід забувати, що порушення цілісності поверхні нігтя може привести до інфікування, тому нігті, що піддалися шліфовці, обов'язково мають бути покриті шаром захисного лаку. Для посилення блиску використовують спеціальне масло або гель. Крім того, масло і гель захищають і живлять ніготь.

Видалення кутикули і задирок. Краще всього видалити кутикулу без обрізання або відсунути її до лунки за допомогою гелю і лопатки з гуми або дерева. На кутикулу наносять спеціальну рідину, яка розм'якшує шкірку навколо нігтя і перешкоджає подальшому "заростанню". Потім паличкою акуратно зруште шкірку навколо нігтя назад. Особливою популярністю користуються палички з апельсинового дерева. Але у тому випадку, коли нігті і руки запущені, а кутикула - груба, обійтися без щипчиків і ножиць не завжди вдається.

Для видалення задирок треба розпарити руки у ванні, в яку додати пом'якшувальний засіб: гліцерин, соду або готовий засіб для ванни, а потім продезинфікованими щипчиками, які мають тригранні кінчики, обережно видалити задирки, розташовуючи щипчики майже перпендикулярно до шкіри. Дрібні порізи і ранки обробіть будь-яким дезинфікуючим засобом.

Нанесення захисного шару. Буває, що нігті м'які або занадто ламкі. В цьому випадку треба застосовувати спеціальні засоби: захисний лак і захисне масло, які містять вітаміни, кальцій і віск, що захищає нігтьову пластину.

Рідина для зняття лаку і в ідеалі сам лак не повинні містити ацетону. Проте навіть в цьому випадку необхідно скористатися захисним засобом - основою під лак. Не слід нехтувати їй, оскільки основа під лак не лише робить шар лаку рівним і красивим, але і не дає фарбувальним речовинам і розчинникам вбиратися в ніготь, зберігає його здоров'я. Вибирайте базове покриття для нігтів залежно від проблеми: для м'яких або ламких, таких, що шаруються, "хвилястих", таких, що тріскаються, тонких нігтів - основу з вітамінами. У будь-якому випадку основа під лак:

- обереже нігтьову пластину від глибокого проникнення кольорового пігменту лаку; вирівняє поверхню нігтя;

- наситить ніготь корисними речовинами;

- зробить ніготь міцніше.

Основа може бути зовсім прозорою або кольоровою - рожевою, бежевою. Як базове покриття можна використовувати білий лак, який надасть будь-якому яскравому кольору особливу насиченість. Якщо ви віддаєте перевагу природному виду нігтів, прозорим базовим покриттям можна і обмежитися, нанісши його в два шари.

Нанесення лаку. Лак вибраного кольору наносять через декілька хвилин після основи під лак. Перед вживанням бульбашку обов'язково струсіть. Потім умочіть в нього пензлик. Професіонали не користуються пензликами, які знаходяться усередині флакона. Вони використовують хороші колонкові або білячі кисті.

Обітріть пензлик об край флакона, видаляючи надлишки лаку. Пензликом торкаються спочатку середини нігтя і м'яко просувають її до краю. Не відриваючи кисті від нігтя, ведуть її вгору до кінчика з легким натиском. Лаком, що залишився, акуратно зафарбовують бічні сторони нігтя. Так само наносять і другий шар лаку.

Кольоровий лак краще накладати в два шари: при більшій кількості нігті виглядають неакуратно, а лак швидше злущується. Нанісши перший шар, зробіть перерву, щоб лак зміг підсохнути.

У моді то французький ніготь, то ніготь природної форми рожевого кольору, то довгі загострені "кігті" темних тонів. Художній манікюр ніколи не виходив з моди для молодих. Можна намалювати картину, якщо є час і бажання. Але є і правила для усіх. Наприклад, можна залишити вузькі смужки нігтьової поверхні в кутах незабарвленими, якщо ви невдоволені формою своїх нігтів і вважаєте їх занадто широкими. Якщо хочете зробити візуально довше пальці, не зафарбовуйте лунку нігтя до кінця.

На лак можна нанести захисний шар, який зробить ваш манікюр довговічнішим. Спеціальні захисні засоби, оберігають лак від потріскування. Крім того, вони часто несуть додаткові зручності: сприяють швидкому висиханню лаку або забезпечують особливий блиск. Захисні рідини можуть використовуватися і як цілком самостійне покриття, особливо для тонких або ламких нігтів.

Після покриття нігтів лаком і захисним засобом нігтям необхідно дати час на висихання. Засіб для "швидкої сушки" виявиться як не можна більш до речі. Воно може бути таким, що як змивається, яким покривається кожен шар лаку, так і незмивним, який наноситься на завершення процедури, поверх усіх попередніх шарів. У будь-якому випадку краще виділити декілька хвилин для висихання кожного шару, оскільки тонка плівочка лаку, базової основи або захисної рідини висихає набагато швидше, ніж товсте покриття, що складається з багатьох шарів.