Смекни!
smekni.com

Манікюр, парафінотерапія ніг (стр. 3 из 8)

Добре висушений лак тримається довго, і поверхня нігтя в цьому випадку виглядає блискучою і гладкою, без вм'ятин і подряпин. Визначити, чи повністю висох черговий шар лаку, дуже просто: злегка постукаєте нігтями один об одного. Сухе покриття видає дзвінкий, "кістяний" звук.

ПАМ'ЯТАЄТЕ: нігті повинні сохнути в природних умовах, не варто піддавати їх сушці гарячим феном. Від занадто гарячого повітря лак висихає нерівно, його поверхня може стати каламутною, шорсткою, з'являються бульбашки.

До речі, не можна, щоб нігті постійно знаходилися під шаром лаку. Хоча змивати лак на ніч, як косметику, а уранці знову фарбувати теж не корисно. Але можна час від часу влаштовувати нігтям передих - обходитися без лаку.

Заключні роботи. Після обслуговування кожного відвідувача необхідно ретельно вимити манікюрний інструмент мочалкою в спеціальній раковині гарячою проточною водою. Вимиті прилади зберігають в спеціальній шафі окремо від брудних. Після відвідувача залишається використана брудна білизна. Її складають в бак для брудної білизни. Після закінчення робочого дня усі приміщення ретельно прибирають. Прибирання належить проводити тільки вологим способом. Миють підлоги, раковини, протирають дзеркала, стіни, меблі, вікна, очищають від пилу усе устаткування. В усіх приміщеннях обмітають пил із стін і стель, стіни протирають і дезинфікують 0,2-0,5% -ним освітленим розчином хлорного вапна або 0,5% -ним розчином хлораміну.

здоров'я догляд манікюр парафінотерапія

Розділ 2. Парафінова терапія для ступнів ніг

Слово "педикюр" від латинського означає догляд за ногами (pedis - нога, cure - відхід). Про важливість занять з красою і здоров'ям ніг і нігтів говорить історія виникнення педикюру. Ще в Стародавньому Єгипті починається історія педикюр.

Утримання ніг в хорошому і красивому стані, щоб шкіра була ніжна і гладка є первинною метою педикюру.

З давніх часів люди знали, що стопа відповідає за роботу внутрішніх органів і є найвразливішим місцем. У зв'язку з цим, щоб живити шкіру ніг, а разом з нею і нігті, стопу натирали всілякими пахощами і ароматизованими маслами. Щоденне миття ніг в ароматній воді навіть стало звичаєм в будинках знаті в Стародавньому Єгипті. Перед любовними втіхами, коханці робили теж саме.

Слуги цариці Клеопатри масували її ноги ароматними маслами, а потім їх висушували за допомогою пір'я павича. Варто відмітити, що в древні часи частіше цілували ноги, ніж руки. Ще однією причиною необхідності педикюру ніг були занадто відкриті сандалі, тому жінки ретельно обробляли шкіру і нігті ніг.

У сучасному світі здорові і доглянуті ноги є однією із складових загального здоров'я людини. І це твердження торкається як жінок, так і чоловіків.

Педикюр - не полягає тільки у фарбуванні і наданні форми нігтям. Педикюр - це ціла система догляду за ногами і ступнями.

При педикюрі можна використовувати інструменти, якими ми робили манікюр. Це ножиці або щипчики для того, що зрізає краї нігтя, що відріс, паличка з апельсинового дерева, для обробки шкірки навколо нігтьової пластини. Користуватися гострими металевими інструментами можна, але дуже обережно, щоб не поранитися коли вони зіскакують, що трапляється нерідко. Бажано мати спеціальні пристосування для розподілу пальців, щоб акуратно нанести лак на нігті, але можна замінити його ватними валиками.

Влітку досить робити одну процедуру разів в 2-3 тижні. Звичайно, якщо є натоптиші, глибокі мозолі або тріщини на п'ятах, буде потрібно ретельніший відхід. Крім того, особлива корекція потрібна при врослому нігті. В цьому випадку під нігтьову пластину вставляють спеціальні м'які джгутики. У міру відростання нігтя вони його вирівнюють.

Одним із способів догляду за ступнями ніг є парафінова терапія. Парафінові процедури дуже ефективні для шкіри ніг. Якщо ваші втомлені ніжки, натруджені непрактичним або незручним взуттям, знаходяться в жахливому стані, то півгодинне занурення в "теплу нірвану" буквально створе з ними чудеса. Після процедури парафінотерапії ступні дорослої жінки нагадують шовковисті ніжки маленької дитини. За величезного бажання влаштувати собі парафіновий рай завжди, навіть якщо немає можливості відвідувати салон, існує домашня альтернатива. Ця процедура досить невибаглива, потрібно тільки як слід запастися парафіном і запам'ятати декілька правил проведення процедури. Проте фахівці радять все ж не займатися парафінотерапією самостійно: краще робити процедуру в салоні. Парафінотерапія - одна з найприємніших і корисніших процедур по догляду за шкірою рук і ніг. Сприятлива дія парафіну проявляється відразу після закінчення процедури - шкіра стає м'якою і гладкою, набуває доглянутого вигляду. Особливо хороша парафінотерапія в міжсезонні, коли шкіра на руках обвітрюється, лущиться. Під впливом парафіну зменшується сухість, стимулюється кровообіг, зміцнюються тканини і зв'язки. Процедура показана людям з сухою кутикулою і чутливою шкірою. Ця процедура є оптимальним рішенням для відновлення сухої шкіри з лущенням, а також прекрасним відходом для нігтів. Парафін під час процедури утворює на шкірі водо- і повітронепроникну плівку, сприяючи відкриттю пор і як наслідок виведення з вологою токсинів, які залишаються на поверхні шкіри.

Протипоказання: ушкодження і хвороби шкіри, доброякісні і злоякісні новоутворення, інфекційні захворювання, надлишкове оволосіння, алергія на парафін та інші косметичні засоби, що використовуються у процедурі, грибкові захворювання шкіри, висип, виразки, лихоманка, варикозне розширення вен, підвищений артеріальний тиск, діабет.

2.1 Технологія виконання парафінової терапії ступнів ніг

Парафінотерапія починалася із застосування парафіну як розігрівний і розслабляючий засіб перед сеансом масажу, і теплових компресів для лікування вивихів і розтягування м'язів. Але чудові властивості цієї речовини привели до того, що зараз парафінотерапія з успіхом використовується і в косметології.

Однією з найкорисніших властивостей парафіну є його велика теплоємність. Парафін починає плавитися при 52-54°C, поступово перетворюючись на в'язку тягучу масу білого кольору.

Парафінотерапія використовує тільки розплавлений до рідкого стану парафін, який накладається на шкіру у вигляді аплікацій. Висока температура парафіну абсолютно не небезпечна в плані опіків - маючи низьку теплопровідність, він віддає тепло дуже малими порціями. Температура шкіри, що знаходиться під шаром гарячого парафіну, підвищується на 1,5-2°C. Таке рівномірне зігрівання шкіри викликає безліч взаємозв'язаних реакцій при парафінотерапії - збільшуються міжклітинні простори, розм'якшується верхній роговий шар шкіри. Пори шкіри відкриваються, і підвищується потовиділення. Але волога не випаровується з поверхні, оскільки парафін добре ізолює цю ділянку шкіри. Волога знову вбирається в шкіру, прекрасно відновлюючи її водний баланс. Тому основна дія парафінотерапії - ефективне зволоження шкіри.

Із збільшенням температури шкіри підвищується приплив крові. Це сприяє поліпшенню роботи суглобів, відновленню тканин і швидкому загоєнню ран. У зв'язку з цим, парафінотерапія знаходить широке застосування в медицині для лікування захворювань суглобів, наслідків різноманітних травм, болі в ногах.

І ще одна особливість парафіну, що обумовлює його лікувальну дію, - здатність до зменшення об'єму при охолодженні. Саме ця властивість є причиною "здавлюючої" дії парафінотерапії - ефект досягає своєї максимальної дії через 25-30 хвилин. Закінчується процедура тим, що шар парафіну щільно охоплює усі довколишні тканини. Це сприяє розтягуванню і розгладженню шкіри. Така "розтягуюча" дія допомагає добре боротися і з набряклістю особи.

Парафінотерапію не завжди роблять як самостійну процедуру, особливо в косметології. Майже завжди її проводять як покривну маску, що наноситься на інші аплікації. Найчастіше основним шаром є зволожуючі креми або лосьйони, що містять колаген. Теплова дія при парафінотерапії настільки виражена, що усі активні компоненти дуже добре проникатимуть в глибокі шари шкіри через міжклітинні проміжки, що розширилися. Ефект парафінотерапії помітний після першого ж сеансу і, що важливо, зберігається близько семи днів. Догляд за ногами за допомогою парафінотерапії також дуже ефективний. Досить часто ноги, що випробовують колосальні перевантаження від незручного і непрактичного взуття, каблуків, починають хворіти, шкіра ступень грубіє і тріскається, з'являються мозолі і натоптиші. Але декількох же сеансів парафінотерапії роблять ступні просто шовковими. Парафінотерапія стоп і кистів, окрім лікувальних властивостей, виявляє прекрасну релаксуючу дію. Для більшого ефекту в процедурах використовується парафін з додаванням екстрактів трав і ароматів - персика і запашної лаванди, освіжаючого ментолу і що зволожує яскраво-червоне, пом'якшувального масла мигдалю і какао, а вітаміни, особливо А і Е, допоможуть активізувати оновлення клітин шкіри. А для боротьби із зайвими сантиметрами навіть змішують парафін з морським ілом для поліпшення лімфодренажу і підвищення пружності шкіри.

Але не варто забувати і про те, що у парафінотерапії, як і у теплової процедури, є свої протипоказання - підвищений тиск, інфекційні захворювання і діабет, гнійничкові висипання на обличчі і варікозне розширення вен на нижніх кінцівках. За відсутності усіх цих захворювань, парафінотерапія, на першому ж сеансі, стане справжнім порятунком, приємним і безпечним, для сухої і зів'ялої шкіри особи, і грубої сухої шкіри на руках і ногах, знімаючи роздратування і набряклість, покращуючи колір, відновлюючи пружність і бархатистість шкіри