Ефективна організація часу на уроці за допомогою коментованого управління та опорних схем створює резерв часу, а отже дозволяє виконати більше вправ, більш детально зупинитися на складних для розуміння темах. Перспективне навчання означає, що робота проходить посупово та послідовно, від найпростішого конкретного до найскладнішого абстрактного і до вироблення навички. Ось основні етапи роботи за темою:
1. Повільне, поступове знайомство з новими поняттями, розкриття теми. На цьому етапі активний розвиток мови доведень, використання опорних схем. Практичні роботи лише з коментованим управлінням.
2. Робота з підручником: уточнення понять, узагальнення матеріалу. Учні володіють доведеннями, виконують самостійні завдання. Домашні завдання даються лише на добре опрацьованому матеріалі. На цьому етапі відбувається випередження через те, що багато завдань з підручника виконано ще на попередньому етапі.
3. Використання залишившогося часу (створеного випередження). Схеми вже не потрібні, формуються навички автоматичної дії, є час для виконання творчих завдань. Можна переходити завчасно до нової, більш складної теми.
1. Н. В. Кичук “От творчества учителя к творчеству ученика”, Измаил, 1992, 96 с.
2. С. Н. Лысенкова “Методом опережающего обучения”, М., 1988, 192 с.
3. С. Н. Лысенкова “Когда легко учиться”, М., 1981, 144 с.
4. “Педагогический поиск” /сост. И. Н. Баженова, М., 1988, 472 с.
5. Педагогический словарь, М., 1960.
6. Педагогическая энциклопедия, М., 1965.